تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: تبعات ازدواج سفید در جامعه دارای رویکردی مثبت است یا منفی؟

راي دهنده
94. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • +

36 38.30%
  • -

43 45.74%
  • نمیدانم

15 15.96%
صفحه 7 از 37 اولاول ... 3456789101117 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 362

نام تاپيک: ازدواج سفید،خوب یا بد؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2013
    محل سكونت
    ;)

پيش فرض

اول اینکه منم موافق پنهانی بودن این موضوع نیستم
    ولی حرف من این هست شما خودتوون دارید دلیل این مطلب رو میگید ولی بجای اینکه مشکل رو حل کنید علاقه دارید صورت مسله رو پاک کنید که این از نظر من درست نیست
    وقتی من با بیان عقیدم به صورت مستتقیم اخراج و بن و شماتت میشم )تعمیم بدید به اجتماع ( و عقیده و عمل هم چیزی خصوصی هست چرا باید حتما همه خبر دار بشن؟
    مشکل فرهنگ ما این هست که اجتماعی بودن رو این تعریف کردیم که حتما باید همه جامعه و اطرافیان از خصوصی ترین موارد زندگی ما اطلاع داشته باشن
    ولی من با این مطلب موافق نیستم

با این نظر شما هم که میگید دخترانی که وارد این روابط میشن برای سرپناه و معیشت هست ۱۰۰درصد و با قاطعیت مخالفم
    اتفاقا برعکس اینگونه دختران ازواج رسمی انجام میدن تا سرپناه و معییشتشون تضمین شده باشه
    و برعکس دخترانی که از لحاظ مالی و شغلی و شخصیتی و تفکری و ... دارای یک جایگاه ثابت از خودشون هستن و لزومی به وابسته بودن به مردی نمیبینن وارد اینطور رابطه میشن
    با قسمت اول حرفتون که موافقم

اما قسمت دوم حرفتون دختری که این ملاک هایی که شما فرمودید رو داره مطمینا برای این نوع ازدواج اش هم تفکری پشتش هست و از روی شعور تصمیم گرفته اما به نظرتون
    چند درصد دختران جامعه ما اینجوری هستند ؟ به عنوان یک خانوم خدمتتون عرض کنم کمتر از ده درصد !
    کمتر از ده درصد خانوم های جامعه ما شعور شخصیت و تفکر و بینش مستقل دارند بقیه برای این نوع ازدواج سراغ مسایل دیگه میرند
    ببینید ما داریم از جامعه حرف میزنیم که خیلی از دخترانش حتی برای ازدواج استقلال فکری ندارند این روش خواستگاری سنتی خودش توهین امیزترین مساله به شخصیت خانوم هست
    ازدواجی که اول مادر باید ببینه بپسنده بعد ... توهین امیزترین نوع ازدواج برای خانوم یا اقا ..تمام شخصیت شعور و فکر شخص رو زیر سوال میبره با این حال اعتراضی نمیکنه و بسیار هم
    از ازدواجش خشنوده ایا انتظار دارین این اشخاص برای ازدواج سفیدشون دنبال تفکر باشند ؟

2. 3 کاربر از بانو . ./ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

صیغه اساسا برای تنوع طلبی نیست و تنها یکی از موارد صیغه برای رفع این نیاز هست!!
    "مُتعه" از ماده-ی "متع" است که در لغت به معنای آن چیزی است که از آن بهره‌برداری ‌شده و انتفاع قلیل و موقت برده میشود

4. این کاربر از leo.unique بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Sara's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Sea

پيش فرض

کمتر از ده درصد خانوم های جامعه ما شعور شخصیت و تفکر و بینش مستقل دارند بقیه برای این نوع ازدواج سراغ مسایل دیگه میرند
    اولا اینکه من با لفظ ازدواج برای این رابطه مخالفم. ازدواج چه در ایران و چه در خارج از ایران مناسبات خاص خودش رو داره و این مسئله ای که در اینجا داره بحث میشه فقط و فقط رابطه است حالا رنگش رو دقیقاً نمی دونم.

دوم اینکه به عنوان یک خانوم عرض می کنم بانوی عزیز... بر اساس چه مدرک و سندی این رو می گید؟

اتفاقاً افرادی به دنبال این نوع رابطه می رن که آزادی عمل و استقلال بیشتری داشته باشن بحثم در اینجا روشنفکر بودن یا ... نیست که اون هم در جای خودش جای بحث داره. در مورد ازدواج دختران و پسران ما بله هنوز هم عرف و سنت وجود داره اما ببینید شما می گید اون دختر از ازدواج خودش خوشنود هست پس محکومه به بی شعوری چون سنتی ازدواج کرده و اجازه داده براش تصمیم بگیرن، با وجود اینکه عقاید شخصی من مخالف این امره اما هرگز نمی تونم اون دختر رو محکوم کنم. خانوم عزیز خوشبختی شما به طور قطع خوشبختی دیگری هم نباید باشه. شما بر اساس اصول خودت تصمیم می گیری اون هم بر اساس اصول خودش.
    بحث ازدواج اجباری هم که کاملاً جداست و در این مبحث نمی گنجه چون گفتید خوشنود هست از ازدواج این توضیح رو دادم.

6. 4 کاربر از Sara بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

با قسمت اول حرفتون که موافقم

اما قسمت دوم حرفتون دختری که این ملاک هایی که شما فرمودید رو داره مطمینا برای این نوع ازدواج اش هم تفکری پشتش هست و از روی شعور تصمیم گرفته اما به نظرتون
    چند درصد دختران جامعه ما اینجوری هستند ؟ به عنوان یک خانوم خدمتتون عرض کنم کمتر از ده درصد !
    ببینید ما داریم از جامعه حرف میزنیم که خیلی از دخترانش حتی برای ازدواج استقلال فکری ندارند این روش خواستگاری سنتی خودش توهین امیزترین مساله به شخصیت خانوم هست
    ازدواجی که اول مادر باید ببینه بپسنده بعد ... توهین امیزترین نوع ازدواج برای خانوم یا اقا ..تمام شخصیت شعور و فکر شخص رو زیر سوال میبره با این حال اعتراضی نمیکنه و بسیار هم
    از ازدواجش خشنوده ایا انتظار دارین این اشخاص برای ازدواج سفیدشون دنبال تفکر باشند ؟
    از نظر من حتی زیر 1درصد و 10درصد شما خیلی زیاده
    پسرها هم همینطور و خیلی درصد کمی هستن که به این حد شعور و اگاهی رسیده باشن که بفهمن حق و حقوق هرکی در اختیار خودش هست و دختر هم انسان مساوی هست

وقتی پسری از لفظ سیب گاز زده شده استفاده میکنه چه میشه باهاش گفت؟
    یا وقتی دختری که خودش رو در بند یه ورد و قباله میدونه تا دلبستگی و احساسش معنادار بشه و بدون سکه و سند خودش رو نامشروع تصویر میکنه

ولی خب از یکجایی و توسز یک افرادی اصلاحات باید شروع بشه
    و ما نباید دنباله رو اشتباهات دیگران و گذشتان باشیم بلکه باید اونها رو بچالش بکشیم
    اونوقت هست که زندگی ما ارزشمند و سودمند خواهد بود وگرنه فقط مقلد بودن که هنر نیست

8. 7 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

به نظرم این نوع ارتباط به خاطر ابهاماتی که داره چندان مورد پذیرش نیست و بیشتر هم فکر میکنم عدم وجود حمایت های قانون از چنین رابطه ای و نبودن تضمینی برای تعهد دوطرف در رابطه و نگاه نابرابر جامعه به زن و مرد این نوع ارتباط رو غیر قابل قبول کرده..

به نظرم برای روشن شدن سود یا ضرر این نوع ارتباط باید تاثیرات نهایی این سبک زندگی رو روی فرد و اجتماع بررسی کنیم .

در ایران اکثر افراد تو فرهنگی پرورش پیدا کردن که این سبک از زندگی رو یک نوع هنجار شکنی، رفتار خلاف عرف و خارج از چهارچوب سنت و اعتقادات میدونن و براشون قابل قبول نیست. ارتباط با جنس مخالف به هر طریقی در چنین فرهنگی نهی میشه ولی این نهی و محدودیت و سرکوب ها چه عواقبی برای جامعه به وجود اورده ؟

جدا از نظر شخصی (که تحت تاثیر فرهنگ ،سنت و اعتقادات غالب در جامعه ست) اگر بخوایم از منظر جامعه شناسی و تاثیر این رابطه روی اجتماع و فرد (به عنوان عضوی از اجتماع) به قضیه نگاه کنیم ،

در جامعه ای که برای رفع خلا های عاطفی و پاسخگویی به نیاز های جن*سی هنوز راهکار اساسی و مفیدی غیر از ازدواج ارائه نشده تا زمانی که تنها راه حل هم به سهولت قابل دستیابی نیست (ازدواج)،شکل گیری این نوع ارتباط حداقل از نظر تاثیر بر روان افراد جامعه و تعدیل فشار های روانی (که نتیجه محدودیت های ارتباطی و سرکوب نیازها ست) تا حدودی میتونه نقش کمکی داشته باشه.

به نظر میاد بیشترین دلیل مخالفت با این نوع رابطه در اولویت تقابل زیاد این سبک زندگی با اعتقادات ، سنت و فرهنگ جامعه باشه ولی وقتی مشکلات ناشی از فرهنگ و سنت نادرست فشاری رو به جامعه تحمیل میکنه اجبارا این فرهنگ و سنت در یه جایی بالاخره به بن بست میرسه و مجبور به تغییر اساسی میشه و پافشاری بر تداوم چنین سنت و فرهنگی فقط باعث دامن زدن و افزایش مشکلات میشه .

اگر بخوایم به قضیه از زاویه پایبندی به سنت ها و فرهنگ قدیمی نگاه کنیم فشار روانی که نتیجه سرکوب نیازهای عاطفی و جن*سی بر روی یک انسان هست تاثیرات به مراتب بیشتر از یک ضدفرهنگ یا یک ناهنجار یا یک ضدعرف و سنت بر روی جامعه داره .. این فشار بالاخره به مرحله ای میرسه که با انواع و اقسام جرم و جنایت بتونه تخلیه بشه (مصداق این مرحله رو در قانون شکنی ها و جرم هایی که روزانه تو جامعه خودمون اتفاق می افته می توینم ببینیم)

جامعه ما الان در مرحله ای هست که باید این نیاز ها به طریقی جواب داده بشه ..تا عواقب بی پاسخ موندن این نیازها بیشتر از پیش به صورت دیگه برای جامعه مشکلات به وجود نیاره . به نظر من اگر قانون بتونه تا حدودی روی این نوع روابط نظارت داشته باشه در کنار تغییر فرهنگ و سنت نادرست، تا حدودی مشکلات و ایرادات وارده به این نوع رابطه می تونه کمتر و یا قابل کنترل باشه.

10. 4 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن آموزش عالی Rossin's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    NeveRLanD

پيش فرض

من تا حالا نشنیده بودم ولی واقعا چه چیز مزخرفیه ، اینطوری کلی مشکل شرعـی و قانونی پیش میاد .
    زندگی هایی که با کلی مهریه و قانون بسته شدن 1000 تا راه درو دارن چه برسه به اینکه راحت حق زن خورده میشه و به جز وابستگی اون دو نفر که احتمالا بعد یه مدت و سرد شدن دیگه اونم وجود نداره هیچ چیز دیگه ای نیست که اونا رو نگه داره و دیگه تعهدی هم بهم ندارن .
    و هیچ آینده ای هم ندارن چون از لحاظ قانونی و شرعی بچــشون مشکل داره میشه و .....
    همون بهتر که رایج نیست .
    دوست عزیز تاپیک ایجاد نشده تا تصمیم بگیریم که قانونی کنیم یا نکنیم!
    میخواهیم بررسی کنیم.
    همه چیز به این صورت اجمالی هم نیست و قضایایی پشت بند این ازدواج هست.

ممنون از نظر شما

12. این کاربر از Rossin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه askdin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام علیکم.

حتی شرح این سوال که "ازدواج سفید، خوب یا بد است؟" صحیح نیست و نکوهیده است.

زیر یک سقف بودن مرد و زن نامحرم یک اتفاق بسیار خطرناک؛ و اسلام آن را شدیداً مورد مذمت قرار داده است. حتی اگر در زیر آن سقف احتمال گناه داده نشود ، کنار هم بودن دو نامحرم مکروه است که حاکی از میزان حساسیت این ارتباطشان است. این جنبش منحوس و فجیع برگرفته از فرهنگ منحط غربی که آن را "ازدواج سفید" نامیده اند، کاملاً مسلم است که نقشه ای جز سست کردن بنیاد خانواده های ما ندارد؛ و متاسفانه این ویروس خطرناک طبق معمول با شیوه های همیشگی و ژستهای روشن فکرانه ی اغفال شدگان غربی به مانند دفاع از حقوق زنان و فمنیسم و.... به سرعت در حال شیوع و گسترش است و نوک پیکان این تیر زهرآلود به مقصد ریشه کنی امر مبارک و مقدس ازدواج نشانه رفته است. سوالی پیش می آید، به راستی اگر زن و مرد نامحرم به فکر گناه و معصیت نیستند و خودشان بر صحت این امر واقف هستند چرا باید ازدواج سفید را انتخاب کنند وقتی راه سالم و حلال آن وجود دارد؟

و اما از سمت دیگر دولت موظف است برنامه هایی برای ریشه کن کردن این تابوی خجالت وار پایه ریزی و اجرا نماید؛ برای مثال تسهیل امر ازدواج یا همان به اصطلاح خوبان "ازدواج آسان" ، یکی از ملزومات این جهاد دفاعی واجب است؛ درغیراینصورت خود دولت نیز شریک گناه مردم معصیت کار خواهد بود و در روز قیامت قطعاً بازخواست خواهد شد و بنده از سمت خود در روز رستاخیز هرگز آنهارا نخواهم بخشید.

حق یارتان

14. این کاربر از askdin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2013
    محل سكونت
    ;)

پيش فرض

اول اینکه به عنوان یک خانوم اول تکلیفتون رو با خودتون روشن کنید که چطور با زیر 10 درصد مخافین اما با کمتر از یک درصد بنا به گواه لایکتون موافق ؟

دوم اینکه ایا این افرادی که دنبال ازادی بیشتر میرند خانواده هاشون هم از این ازادی بیشتر مطلع هستند یا خانواده هاشون هنوز فکر میکنند تو پانسیون هستند ؟ و ایا اجاره منزل رو با هم میذند یا فقط اقا میده
    خانوم عزیز اگر ایشون بر اساس اصول خودش تصمیم میگیره بهتره بگیم کل این بحث ها بی فایده هست چون ما از ابتدای بحث در مورد استقلال فکری صحبت میکردیم ! ( بحث رو جنسیتی نکنیم چه بسا اقا )
    ادمی که بدون استقلال فکری با پسند مادر ازدواج میکنه چطور میشه از اون فرزندی پا به دنیا بزاره که استقلال فکر داشته باشه و خود شخص به عنوان مادر یا پدر این درک رو که فرزندش حق داره بر اساس قدرت فکرش و استقلال فکری شخصیتی و... بتونه با مردی هم خونه بشه و .. داشته باشه ؟!
    گرامی فرهنگ سازی که به خودی خود به وجود نمیاد !

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

نکته حیرت آور این تاپیک این هست که اندیشمندان عزیزی که موافق این طرح هستند همگی بر یک چیز متفق القول هستند:

چون ما هنوز به میزان درک و شعور بالای اجتماعی نرسیدیم !!! این چیزها در جامعه ما قابل پیاده سازی نیست !!!

واقعا تاسف باره اینجور خودمون رو تسلیم تفکرات زندگی اجتماعی غربی میکنیم که از نظر اکثر جامعه شناس های خودشون شکست خورده، از روابط آزاد گسترده، تا روابط جنسی گروهی و روابط با پدر و مادر و هزار تا کاری که آدم شرمش میشه اینارو به زبون بیاره.

اینقدر جامعه شون از نظر جنسی بیمار شده که بلا استثنا تو همه فیلم هاشون باید چند تا صحنه سکــسی نشون بدن تا فروش داشته باشن، اونم تو جوامعی که پر از رشد بالای تفکرات اجتماعی هست.

این مزخرفات تبعات همین رشد بالای اجتماعی هست، که البته فکر کنم در مورد روابط گروهی و روابط با محارم و ... هم اینجا تاپیک زده بشه عده ای بگن ما هنوز به این درک از این روابط نرسیدیم :
    ما برادر و خواهری رو میشناسیم با هم رابطه جنسی دارند و خیلی هم خوشحالند !!!!!!!!!!!!!!!!

انسان دقیقا حیوانی هست که اگر رام نشه هر جنایتی از دستش بر میاد، اونایی که بیشتر از همه به فکر احترام به شعور انسانی هستن پاش برسه هر حرکتی رو انجام میدن.

به قول آلبر کامو :

آنانی که بیشتر از همه شعار آزادی میدهند، در نهایت به این نتیجه میرسند که همه را باید کُشت !!!
    Last edited by B.Russell; 15-06-2014 at 19:14.

17. 9 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

نه راسل گرامی اینطور که قضاوت کردین از واقعیت یه مقداری دور هست ; )

من فکر میکنم درباره چنین موضوعی لازم هست یک جامعه رو با انواع و اقسام سلایق، اعتقادت، احساسات و غرایز در نظر بگیریم . ممکن هست نظر شخصی من نسبت به این موضوع چیزی کاملا متفاوت ویا حتی مخالف با چنین سبک زندگی باشه و شخصا این نوع ارتباط رو نپذیرم. ولی زمانی که لازم هست انواع نیاز و احساس و اعتقاد رو در نظر بگیریم (در یک بحث جامعه شناسی) نمیشه بر اساس نگاهی که به زندگی شخصی خودمون داریم به مشکلات جامعه و تک تک افراد جامعه نگاه کنیم .

من جامعه ای رو در نظر میگیرم که روزانه هزاران قتل،تجاوز، خودکشی، پرخاشگری و انواع و اقسام جرم در اون اتفاق می افته و مستقیم و غیر مستقیم این نوع قانون شکنی با فشارهای روانی ناشی از محرومیت ها و سرکوب ها عاطفی و جن*سی ارتباط داره ..راه حل چیه به نظر شما ؟

ممکن زندگی منِ نوعی یک زندگی نرمال و وابسته به اخلاقیات باشه ولی هزاران یا میلیون ها نفر رو میشه پیدا کرد که تعهدات اخلاقی یا اعتقادی من رو نداشته باشن و من نمی تونم راهکارهایی که باعث ارامش روانی من نوعی شده رو به دیگری با نیاز، خواسته و اعتقاد متفاوت توصیه کنم .. ولی میشه از قانون کمک گرفت که حداقل روابط رو ساماندهی کنه که به مراحلی که شما نام بردین نرسه و در عین حال مشکل جامعه رو تا حدودی حل کنه ..

موافقت با ساماندهی بهتر و بیشتر روابط جن*سی تحت نظارت قانون به این معنی نیست که با بی بند و باری موافقت شده یا الگوبرداری از زندگی غربی (یا احتمالا شکست های این نوع زندگی)موافقت شده.

اشاره کردم این نوع رابطه تنها با نظارت و حمایت قانون و تعدیل فرهنگ و سنت نادرست جامعه می تونه برای کاهش فشارهای روانی روی افراد جامعه یک راهکار مفید باشه اگر از زاویه حل مشکلات اساسی جامعه به این قضیه نگاه بشه این نوع زندگی میتونه یک راه کار برای رفع خیلی از مشکلات باشه. (در صورتی که قانون نظارتی بر این ارتباط داشته باشه)

اینکه به فکر ساماندهی روابط باشیم به نظر من خیلی بهتر هست که تحت فشار محدودیت ها و سرکوب ها مشکلاتی مثل تجاوز، قتل، ادم ربایی، پرخاشگری، خودکشی و .. رو (در شرایطی که ازدواج برای خیلی از افراد آسان نیست یا امکانش وجود نداره )شاهد باشیم .

19. 5 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •