تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: تبعات ازدواج سفید در جامعه دارای رویکردی مثبت است یا منفی؟

راي دهنده
94. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • +

36 38.30%
  • -

43 45.74%
  • نمیدانم

15 15.96%
صفحه 6 از 37 اولاول ... 234567891016 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 362

نام تاپيک: ازدواج سفید،خوب یا بد؟

آخر فروم باز stealer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    esf

پيش فرض

برداشت شما از صحبتای من در نوع خودش جالبه!!!
    من کی گفتم تنوع طلبی ارزش هست؟!!
    من گفتم چه بخواهیم چه نخواهیم انسان های تنوع طلب تعدادشون کم نیست و در شریعت ما هم به شدت با تنوع طلبی مخالفت شده و سنگ های زیادی جلوی تنوع طلب ها انداشخته شده
    صیغه اساسا برای تنوع طلبی نیست و تنها یکی از موارد صیغه برای رفع این نیاز هست!!
    یک موضوع دیگه که بیان کردید این هست که در ازدواج سفید فقط عشق هست و ... که واقعا حرف مزحکیه!
    ازدواج رسمی هم حتما نباید پر سر و صدا و پر زرق و برق باشه
    دوتا مرغ عشق میتونن برن محضر و بی سر و صدا عقد خودشونو رسمی کنن بدون مهریه و ...
    مشکل بعضیا چیز دیگس....

2. 2 کاربر از stealer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

اگه کسی قصدش رابطه جنسی باشه ، اون می تونه بدون ازدواج سفید کارشو انجام بده .
    و یه چیز دیگه : بحث یکم منحرف شده . چون داریم از دیدگاه شریعت مسئله رو تفسیر میکنیم ... این فروم ها با احترام به شریعت و نظر دیگران فقط قصد بررسی از دیدگاه علمی رو داره

و یه چیز دیگه ، مگه اولین ازدواج هایی که شکل گرفتن به فرم سفید نبودن ؟
    2- اگه جامعه تصمیم گرفته باشه به یک سمتی بره هیچ نیرویی نمیتونه جلوشو بگیره و اگر سرکوب بشه وضع فقط بد تر میشه .

در کشوری مثل اتریش ، وقتی پسر به دختر پیشنهاد میده یا برعکس ، و مدتی باهم دوست میشن و بعضی شب ها بعد از سینما یا پارتی یا دیسکو میرن خونه ی یکیشون و رابطه ی جنسی برقرار می کنن ، شاید پسر یا دختر از اونیکی بخواد که بیاد باهاش هم خونه بشه . به این میگن ازدواج سفید . پدر مادر هاشون هم میدونن موضوع رو .
    و قانون هم براشون احترام قائله .
    حالا سوال من اینه که ، اینهایی که مخالف ازدواج سفید اما موافق صیغه موقت هستند ... تاحالا خودشون صیغه موقت انجام دادن؟
    یا ازدواج سفید ؟ یا اینکه این اظهار نظر ها صرفا بازتاب نظرات کسانی هست که براشون احترام قائلن
    به عبارت دیگه این نظرات مال خودتون هست و خودتون به این نتیجه رسیدید یا از بس هی از 1 سالگی تو فکرمون فرو کردن به این نتایج رسیدید؟
    یکی از کسانی که از دور میشناسمش صیغه موقت انجام داد و متاسفانه بعد از اون وضعش خیلی خراب شد . میگه وقتی با اون خانمی که جمعا نیم ساعت تو عمرم دیده بودمش رو تخت خواب بودم احساس کردم من یه هرزه ام و ارزشی برای هیچ کس تو دنیا ندارم . حالا ایشون معتاد به رابطه های جنسی پوچ هستند و مطمئن نیستم ولی فکر میکنم به رابطه های جنسی خیابانی گرفتار شده .

4. 6 کاربر از A.M.D.D.E.V.I.L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

متاسفانه حرفای شما کلمه به کلمه چیزی جز سفسطه! و برگردونن حرفا بر اساس عقاید و افکار خودتون نیست
    که با حقیقت حرفای من حتی کوچکترین نزدیکی نداره

در ازدواج سفید پول و مال و اموال در درجه هزارم اهمیت هم قرار نداره که درباره وراث هم فکر بشه، پس شما که پول و مال اموال خودت و وراث براتون اهمیت داره بله توصیه من هم این هست حتما و حتما و حتما باید ازدواج رسمی با سند و مدرک داشته باشید

ازدواج دانشجویی؟؟؟؟؟؟؟؟شما فقط تلویزیون دیدی پس من حرفی در این باره ندارم(فقط برام جالبه دانشگاه تفکیکی نمیدونم چطور توش ازدواج شکل گرفته)

کی مخالف زندگی اجتماع گونه بشر هست؟ کی رفتن با دوست و فامیل رو غیر اخلاقی دونست؟سفسطه!؟؟؟
    کلا نمیدونم کسی که علاقه به زندگی اجتماعی نداره مرض داره خونش رو با کسی دیگه شریک میشه؟

اره واقعا ما بچمون رو هم ماچ میکنیم باید قبلا تو محضر ماچ رو سند بزنیم
    با دوستمون میریم شمال باید قبلا ثبت محضری کنیم با نقی و قلی دوست هستم و به شمال میرویم
    با خواهرم میرم سینما قبلش باید یه سر دفترخونه بریم مجوز کتبی سینما رفتن با خواهر رو بگیریم
    تو خونه بابامون میخوابیم باید اتاق خواب رو قباله کرده باشیم وگرنه چه کار احمقانیه بدون قباله تو اتاق خونه بابامون خوابیده باشیم
    واقعا چقدر ما انسانهای نادانی هستیم که تمام این کارها رو غیررسمی انجام میدیم

قانون برای افرادی هست که از شعور و اخلاق و تفکر سالم خالی هستن پس باید همیشه یک اجبار و تحکم در مقابلشون باشه تا رفتار و اعمال درست در مقابل حق خودشون و حق دیگران رو در یک اجتماع داشته باشن و اجتماع شکل درستی بگیره( که اکثریت انسانها این حالت رو دارن در خودشون)
    ولی انسانی که دارای درک و شعور و منطق سالم باشه حتما لزومی به قانون براش نیست تا رفتار و اعمال اخلاقی و سالم داشته باشه
    مثال: کسی که شعور و درک سالم داره حتما وجود پلیس یا دوربین براش لازم نیست تا پشت چراغ قرمز ترمز کنه ولی کسی که این شعور رو نداره حتی با وجود پلیس هم ممکنه از چراغ قرمز رد بشه
    پس از قانون بشری ازدواج دم نزنید که مزحکه ای بیشتر نیست برای افرادی که تفکر و اخلاق سالمی دارن در مقابل رابطه ای درش بسر میبرن
    خواهشا دو تا کتاب بخون دوست گلم، مخصوصا دو تا کتاب فلسفه علم و فلسفه اخلاق، که هر کس حرفی باهات زد سریع سراغ لغت شیک و مجلسی سفسطه نروید.
    البته میدونم امروز به مدد اینترنت همه روشنفکر هستن و شخصیت های بزرگ دنیا رو هم از طریق اینترنت شناختن !!!

اینکه اقتصاد و ثروت در ازدواج سفید اهمیت نداره دیگه اوج شوخی شماست.
    میدونم این دو زوج عاشق دو عارف هستن که با هم تو معبد زندگی میکنن و هر کدام فوت کرد، اون یکی راه کوهستان پیش میگیره و اصلا نمیخواد آنچه مشترک ساخته اند رو حفظ کنه.
    چون اهمیت نداشته، خونه و حساب های بانکی و... همه وقف دولت میشن همسر ازدواج سفید کرده هم میره رد کار خودش.

واقعا زندگی شیرین و عرفانی هست، درویش ها هم اینقدر فارغ دنیا نبودن، ماشالله به شما جوانان نسل نو که اینقدر اهل معنویات هستید.

اصلا انسان امروزی و اینهمه بی تفاوتی نسبت به دنیا، واقعا چه کره زمینی داریم و خبر نداریم.

تعریفت از قانون هم اوج بی اطلاعی شما از علل شکل گیری قانون رو میرسونه، قانون برای جلوگیری از هرج و مرج هست، هر انسانی در هر حدی از شعور هم که باشه جهان بینی خودش رو داره و اگر هر کسی بخواد طبق نگرش خودش تو جامعه رفتار کنه اون جامعه جنگل میشه، البته برای کسی که تو اجتماع نیست این چیزها بی معنیه، از پشت سیستم رایانه بشینه آرمانشهرهاش رو ترسیم کنه !!!

اصلا چرا چراغ قرمز هم وجود داشته باشه؟
    من شعور دارم هر وقت ماشین نبود از چهار راه رد نمیشم، اما اگر یهویی یکی اومد پای خودش.

مثال هات در مورد رابطه دوستی و ماچ کردن فرزند و ربط دادنش به ازدواج اینقدر کودکانه بود که هرچی خواستم در جوابش تایپ کنم نتونستم و قضاوت رو به عهده مخاطب میذارم.

انسان هایی که تا این حد فارغ دنیا هستن، از یک امضای محضری ساده اینقدر وحشت دارن که نکنه به لغزش بیوفتن زندگی شیرینشون از هم بپاشه.
    به خدا شما نسل جدید شاهکارین.

6. 7 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

من کی گفتم تنوع طلبی ارزش هست؟!!

من گفتم چه بخواهیم چه نخواهیم انسان های تنوع طلب تعدادشون کم نیست و در شریعت ما هم به شدت با تنوع طلبی مخالفت شده و سنگ های زیادی جلوی تنوع طلب ها انداشخته شده
    صیغه اساسا برای تنوع طلبی نیست و تنها یکی از موارد صیغه برای رفع این نیاز هست!!
    یک موضوع دیگه که بیان کردید این هست که در ازدواج سفید فقط عشق هست و ... که واقعا حرف مزحکیه!
    ازدواج رسمی هم حتما نباید پر سر و صدا و پر زرق و برق باشه
    دوتا مرغ عشق میتونن برن محضر و بی سر و صدا عقد خودشونو رسمی کنن بدون مهریه و ...
    مشکل بعضیا چیز دیگس....
    لطفا موضوع تاپیک رو منحرف نکنید
    اینجا بحث صیغه نیست پس بحثی روی این موضوع ندارم

میشه بولد شده بفرمایید این کلمه عشق در کدام جمله من در این 2پست وجود داشته که من خودم هرچه میگردم نمیبینم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کسی نگفت 2مرغ عشق شما نزن محضر و بی سروصدا عقد رسمی کنن بدون مهریه
    ولی اگر این 2مرغ عشق ما نخوان برن محضر و بی سروصدا عقد کنن و بدون مهریه برن زیر یک سقف چه ربطی به من شما و دیگران داره؟
    برای این 2مرغ عشق همونطور که لزومی در سروصدا و مهریه و ... نمیبینن لزومی هم به به محضر و رسمی شدن نمیبینن

پس 2مرغ عشق شما برن محضر ثبت رسمی کنن و سروصدا کنن و مهریه بدن و بگیرن و هرکار دیگه دوست دارن و دلشون میخواد بکنن و برن زیر یک سقف، خیلی هم خوب و هست و به من و شما ربطی نداره
    و 2مرغ عشق ما هم بدون محضر رفتن و رسمی کردن و مهریه دادن و سروصدا و ... وهرکاری دیگه که دوست و دارن و دلشون میخواد میرن زیر یک سقف و بازم به من و شما ربطی نداره

8. 3 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

مثال هات در مورد رابطه دوستی و ماچ کردن فرزند و ربط دادنش به ازدواج اینقدر کودکانه بود که هرچی خواستم در جوابش تایپ کنم نتونستم و قضاوت رو به عهده مخاطب میذارم.

انسان هایی که تا این حد فارغ دنیا هستن، از یک امضای محضری ساده اینقدر وحشت دارن که نکنه به لغزش بیوفتن زندگی شیرینشون از هم بپاشه.
    به خدا شما نسل جدید شاهکارین.
    بله مثالهای من کودکانه که نه بلکه احمقانه و مزحک و دیوانه وار بود
    ولی مثالهای من دقیقا نقطه مقابل مثالهای شما بود پس پیدا کنبد پرتقال فروش را

بله نسل ما جدیدها هزاران بار برتر از نسل شما با افکار فسیل و عصر هجری هست که هنوز رابطه عاظفی 2نفر رو در قالب یک قرارداد و سند جستگو میکنید

باقی مطلبیتون هم اینقدر ارزش نداره که حتی بهش بپردارم و جوابی بدم

10. این کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

بله مثالهای من کودکانه که نه بلکه احمقانه و مزحک و دیوانه وار بود
    ولی مثالهای من دقیقا نقطه مقابل مثالهای شما بود پس پیدا کنبد پرتقال فروش را

بله نسل ما جدیدها هزاران بار برتر از نسل شما با افکار فسیل و عصر هجری هست که هنوز رابطه عاظفی 2نفر رو در قالب یک قرارداد و سند جستگو میکنید

باقی مطلبیتون هم اینقدر ارزش نداره که حتی بهش بپردارم و جوابی بدم

عزیز، شما هنوز نمیتونی حجر رو درست بنویسی، خواهشا برای من صحبت از مطالعه نکن.
    مثل اون نماینده های مجلس که NPT رو میگفتن MPT و بعدش دلواپس بودن، شما هم گویا زیادی واسه ما دلواپسین.
    کسی ازت نخواست مثال بیاری.

ما تمامی تشریفات ازدواج های رسمی رو میتونیم بذاریم کنار، مشکل اونیکه نمیخواد ازدواجش رو جایی ثبت کنه دقیقا چیه؟

شما آسیب های ثبت رسمی کردن ازدواج رو بگو، کاری به دوست و اشنا و... نداشته باشین، بفرمایید انسان هایی که اینقدر فارغ دنیا هستن و کاری به ارث و میراث و... هم ندارن، در اثر ثبت رسمی ازدواج چه حوادث ناگواری پیش رو خواهند داشت که با ازدواج سفید اون حوادث ملالت بار از بین میره.
    Last edited by B.Russell; 15-06-2014 at 13:37.

12. 6 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

بحث رو دعوای شخصی کردید رفت ! از همدیگر انتقاد بکنید ولی انتقام نگیرید.
    انتقاد سازنده هست ولی انتقام وقت تاپیک رو میگیره

14. 3 کاربر از A.M.D.D.E.V.I.L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2013
    محل سكونت
    ;)

پيش فرض

شما قبول دارید این نوع ازدواج خوب هست
    و قبول هم دارید اگر مشکلی هست از طرف جامعه و خانواده ها با عقاید و تفکرات اشتباهش هست
    ولی شما بجای اینکه ما اشتباهات بجنگید میخوای با درستیها بجنگید؟فکر میکنید این منطق هست؟

بجای اینکه با ازدواج سفید مخالفت کنید و افراد رو از این نوع رابطه منع کنید باید با تفکر و عقاید اشتباه جامعه مخالفت کنید و اونها رو به چالش بکشید

حتما میفرمایید جامعه خیلی بزرگتر هست و اکثریت هست و ...
    یک اشتباه و غلط حتی اگر 8میلیارد پیرو داشته باشه بازم غلط هست و انسان توانمند و منطقی باهاش مخالفت میکنه
    و یک چیز درست حتی اگر فقط یک نفر پیرو داشته باشه باید ازش طرفداری کرد و پشتیبانیش کرد

پس افرادی که ازدواج سفید میکنن رو زیر سوال نبرید بلکه عقاید و افکار پوسیده و عصرهجری جامعه رو باید از بین ببرید

ببینید حرف های شما متین اما یک نگاه به وضع اجتماع بندازید تو بعضی از مناطق ایران مثل عهد حجر هنوز دخترها رو ختنه میکنند ایا این جامعه قبول میکنه ازدواج سفید رو ؟
    یک نگاه به وضعیت اون اشخاصی که ازدواج سفید میکنند بندازید اکثریت این موضوع رو از خانواده پنهان میکنند یعنی چی؟ یعنی اینکه خانواده کشش قبول این موضوع رو نداره ایا به نظرتون رابطه ای که با مخفی کاری
    از دیگران اعم از X , Y و خانواده شکل میگیره تفکر عمیقی پشتش هست ؟ مسلما نه ! بسیاری از این افراد اشخاصی ( دختران ) هستند که به خاطر ندادن اجاره ماهیانه به صاحب خونه وارد یک ازدواج سفید شدند
    و این چه نوع اعتقادی هست که شخص ازدواج سفید رو از اشخاص غیر اعتمادش پنهون می کنه ؟

ببینید من اساسا بسیار موافقم با این نوع ازدواج به شرطی که تفکری پشتش باشه نه فقط بر اساس تامین غرایض و یا تامین اجاره خونه و چنهون کردن این موضوع از خانواده و دوستان دور
    رابطه ای قابل قبول هست که بر اساس اعتقاد باشه و اعتقادی قابل قبول هست که نفی و پنهان نشه از طرف کننده کار اگرنه به اون اعتقاد نمیگند میگند پنهان کاری
    باید این موضوع فرهنگ سازی بشه باید اشخاصی ( پدر و مادرهایی ) تربیت بشند که براشون این نوع رابطه قابل قبول بشه روش فکر شده باشه تفکری پشتش باشه نه اینکه اول مساله رو جا بندازیم بعد فرهنگ سازی کنیم واقعا چند درصد اقایون با اون خانومی که ازدواج سفید میکنند حاضر به ازدواج دایم هستند و چقدر برای این نوع خانوم احترام قایل هستند ؟ ایا حاضرند به خانواده هاشون این نوع زندگی رو اطلاع بدند ؟ چند درصدشون ؟

16. 3 کاربر از بانو . ./ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

ببینید حرف های شما متین اما یک نگاه به وضع اجتماع بندازید تو بعضی از مناطق ایران مثل عهد حجر هنوز دخترها رو ختنه میکنند ایا این جامعه قبول میکنه ازدواج سفید رو ؟
    یک نگاه به وضعیت اون اشخاصی که ازدواج سفید میکنند بندازید اکثریت این موضوع رو از خانواده پنهان میکنند یعنی چی؟ یعنی اینکه خانواده کشش قبول این موضوع رو نداره ایا به نظرتون رابطه ای که با مخفی کاری
    از دیگران اعم از X , Y و خانواده شکل میگیره تفکر عمیقی پشتش هست ؟ مسلما نه ! بسیاری از این افراد اشخاصی ( دختران ) هستند که به خاطر ندادن اجاره ماهیانه به صاحب خونه وارد یک ازدواج سفید شدند
    و این چه نوع اعتقادی هست که شخص ازدواج سفید رو از اشخاص غیر اعتمادش پنهون می کنه ؟

ببینید من اساسا بسیار موافقم با این نوع ازدواج به شرطی که تفکری پشتش باشه نه فقط بر اساس تامین غرایض و یا تامین اجاره خونه و چنهون کردن این موضوع از خانواده و دوستان دور
    رابطه ای قابل قبول هست که بر اساس اعتقاد باشه و اعتقادی قابل قبول هست که نفی و پنهان نشه از طرف کننده کار اگرنه به اون اعتقاد نمیگند میگند پنهان کاری
    باید این موضوع فرهنگ سازی بشه باید اشخاصی ( پدر و مادرهایی ) تربیت بشند که براشون این نوع رابطه قابل قبول بشه روش فکر شده باشه تفکری پشتش باشه نه اینکه اول مساله رو جا بندازیم بعد فرهنگ سازی کنیم واقعا چند درصد اقایون با اون خانومی که ازدواج سفید میکنند حاضر به ازدواج دایم هستند و چقدر برای این نوع خانوم احترام قایل هستند ؟ ایا حاضرند به خانواده هاشون این نوع زندگی رو اطلاع بدند ؟ چند درصدشون ؟
    اول اینکه منم موافق پنهانی بودن این موضوع نیستم
    ولی حرف من این هست شما خودتوون دارید دلیل این مطلب رو میگید ولی بجای اینکه مشکل رو حل کنید علاقه دارید صورت مسله رو پاک کنید که این از نظر من درست نیست
    وقتی من با بیان عقیدم به صورت مستتقیم اخراج و بن و شماتت میشم )تعمیم بدید به اجتماع ( و عقیده و عمل هم چیزی خصوصی هست چرا باید حتما همه خبر دار بشن؟
    مشکل فرهنگ ما این هست که اجتماعی بودن رو این تعریف کردیم که حتما باید همه جامعه و اطرافیان از خصوصی ترین موارد زندگی ما اطلاع داشته باشن
    ولی من با این مطلب موافق نیستم

با این نظر شما هم که میگید دخترانی که وارد این روابط میشن برای سرپناه و معیشت هست ۱۰۰درصد و با قاطعیت مخالفم
    اتفاقا برعکس اینگونه دختران ازواج رسمی انجام میدن تا سرپناه و معییشتشون تضمین شده باشه
    و برعکس دخترانی که از لحاظ مالی و شغلی و شخصیتی و تفکری و ... دارای یک جایگاه ثابت از خودشون هستن و لزومی به وابسته بودن به مردی نمیبینن وارد اینطور رابطه میشن

18. 3 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز شـیـفــو's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    تهران | Tehran

پيش فرض

ولی ازدواج سفید چیست و به چه نوعی از ازدواج گفته میشه :
    منظور از ازدواج سفید،زندگی مشترک زن و مرد بدون ازدواج رسمی است.یعنی اینکه زن و مرد بدون اینکه خطبه عقد و یا صیغه بینشان جاری شود زیر یک سقف باهم زندگی میکنند.این اتفاق گاها با اطلاع پدر و مادر طرفین صورت میگیرد بصورتی که زن و مرد بصورت همسر باهم زندگی میکنن نه هم خانه و دوست و ... و از انجایی که کشور ایران دارای یک جامعه اسلامی است این ازدواج تعریف نشده و بصورت مخفیانه صورت میگیرد.
    با تشکر
    من تا حالا نشنیده بودم ولی واقعا چه چیز مزخرفیه ، اینطوری کلی مشکل شرعـی و قانونی پیش میاد .
    زندگی هایی که با کلی مهریه و قانون بسته شدن 1000 تا راه درو دارن چه برسه به اینکه راحت حق زن خورده میشه و به جز وابستگی اون دو نفر که احتمالا بعد یه مدت و سرد شدن دیگه اونم وجود نداره هیچ چیز دیگه ای نیست که اونا رو نگه داره و دیگه تعهدی هم بهم ندارن .
    و هیچ آینده ای هم ندارن چون از لحاظ قانونی و شرعی بچــشون مشکل داره میشه و .....
    همون بهتر که رایج نیست .

20. 4 کاربر از شـیـفــو بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •