تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: تبعات ازدواج سفید در جامعه دارای رویکردی مثبت است یا منفی؟

راي دهنده
94. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • +

36 38.30%
  • -

43 45.74%
  • نمیدانم

15 15.96%
صفحه 5 از 37 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 362

نام تاپيک: ازدواج سفید،خوب یا بد؟

حـــــرفـه ای Sara's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Sea

پيش فرض

ببینید جسم جدا از روح نیست پس کسی که برای جسمش ارزشی قایل نباشه و اجازه بده هر شخصی به تنش دست بزنه مطمینا برای خودش ( روحش ) هم ارزش و احترامی قایل نیست معمولا این تیپ ادم ها سرشار از عقده های روانی هستند
    با حرف شما اگر در حیطه اعتقاد به خصوصی باشه موافقم. اما این فقط یک نظر شخصی هست و باز هم برگرفته از باید و نباید ها و ... یک فرد. اینطور بحث ها اگر هر کس فقط بیاد و نظر خودش رو بگه شاید بازدهی چندان مناسبی نداشته باشه چون همه می دونند که افرادی گوناگون با اعتقادات مختلفی داریم.
    *
    بهترین نظرات می تونند نظراتی باشند که بدون تعصب به بررسی جوانب این مساله و دخیل دادن تجربه هایی که در جامعه باهاش آشنا شدند باشه. چون مساله مهم این نیست که ما دوست داریم این کار رو انجام بدیم یا نه یا در بدترین حالت دوست داریم دیگران هم این کار رو انجام بدند یا نه، مساله اصلی بررسی جوانب واقعی این مساله در جامعه ایرانی هست. با توجه به داده هایی که در این زمینه از آماری که رو به افزایش هست یا نظر افرادی که در این نوع رابطه هستند و ... .

در مورد آسیب ها هم فقط این مسئله در مورد دختران وجود نداره اگر قراره آسیب شناسی بشه باید هم در مورد زن باشه و هم در مورد مرد.

2. 3 کاربر از Sara بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

بیشتر دوستانی که مخالف این نوع رابطه( حتی من اسم ازدواج بهش نمیدم) هستن متاسفانه همگی با چشمی بسته و از روی تعصب و غضب و ... چیزهایی میگن که کوچکترین ارتباطی با واقعیت نداره

ازدواج سفید کوچکترین ارتباطی با هوسرانی و تنوع طلبی و ... نداره
    کسی که فقط دنبال حوسرانی هست چرا باید با یک نفر زیر یک سقف زندگی کنه؟مسخره و احمقانه ترین دلیل برای مخالفت با این موضوع
    کسی که دنبال تنوع طلبی هست چرا فقط با یک نفر؟
    کسی دنبال حوسرانی هست ازدواج میکنه بعد با خیال راحت میره دنبال صیغه و ...
    کسی که تنوع طلب هست یا خیابونگرد! میشه یا با حکم شرعی 4تارسمی و تا دلت بخواد صیغه ای زیرسر میزاره نه اینکه فقط با یه نفر بره زیر یه سقف

ازدواج سفید از نظر من زیباترین و اصولیترین نوع رابطه میتونه باشه
    هم اخلاق هم تعهد هم سلامت و ... در این نوع رابطه موج میزنه
    کسی که بدون وجود یه قرارداد و سند محضری با یک نفر وارد زندگی مشترک میشه یعنی تعهدش خیلی بیشتر از کسی هست که برای متعهد بودن حتما باید یه سند محضری داشته باشه
    کسی که بدون سند زده شدن به نام یک نفر، وفادار میمونه به اون یک نفر خیلی بااخلاقتر هست از کسی که برای وفاداری حتما باید یه ورد(خطبه) براش خونده بشه
    کسی که احتیاجی به این نمیبینه وارد رابطه شدنش رو حتما باید عالم و ادم خبردار بشن خیلی سلامت روانی بیشتری داره تا کسی که حتما دنبال بوق و داد و سروصدا هست
    کسی که زندگی مالیش رو بدون وجود قرارداد با کسی شریک میشه خیلی فهمیده تر از کسی هست که تا نیمکیلو طلا و یه خونه به نامش زده نشه حاظر نیست وارد رابطه بشه

پس لطفا دوستان حتی اگر بر مبنای عقاید و ... شون میخوان با چیزی مخالفت کنن حداقل دلایل و حرفای مزحک نزنن و بگردن دنبال چیزهایی که واقعا با ارزش باشه

البته هیچ چیز بدون ایراد نیست و هیچ چیز مطلقی ما ندارم
    ولی ازدواج سفید میلیاردها بار معایب و مضراتش کمتر از ازدواج سنتی هست

بلله با این نوع ازدواج موافق هستم اما نه برای این نسل ! باید نسل مادران و پدرانی ایجاد بشه که اولا درک کنند نیاز و غریضه را و همچنین مشکل دختر بودن شخص هم باید فرهنگ سازی بشه در جامعه که اگه بدون ازدواج رسمی دختر نبود هزار و یک انگ به خانوم نخوره و در نهایت توی این ازدواج نباید بچه ای حاصل بشه چون مسلما قوانینی که روز به روز پسرفت میکنه ازدواج با پدرخوانده رو قانونی میکنه نمیشه انتظار داشت برای یک بچه غیر ازدواج رسمی حقوقی در نظر بگیره
    شما قبول دارید این نوع ازدواج خوب هست
    و قبول هم دارید اگر مشکلی هست از طرف جامعه و خانواده ها با عقاید و تفکرات اشتباهش هست
    ولی شما بجای اینکه ما اشتباهات بجنگید میخوای با درستیها بجنگید؟فکر میکنید این منطق هست؟

بجای اینکه با ازدواج سفید مخالفت کنید و افراد رو از این نوع رابطه منع کنید باید با تفکر و عقاید اشتباه جامعه مخالفت کنید و اونها رو به چالش بکشید

حتما میفرمایید جامعه خیلی بزرگتر هست و اکثریت هست و ...
    یک اشتباه و غلط حتی اگر 8میلیارد پیرو داشته باشه بازم غلط هست و انسان توانمند و منطقی باهاش مخالفت میکنه
    و یک چیز درست حتی اگر فقط یک نفر پیرو داشته باشه باید ازش طرفداری کرد و پشتیبانیش کرد

پس افرادی که ازدواج سفید میکنن رو زیر سوال نبرید بلکه عقاید و افکار پوسیده و عصرهجری جامعه رو باید از بین ببرید
    Last edited by havzhini; 15-06-2014 at 09:15.

4. 6 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن آموزش عالی Rossin's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    NeveRLanD

پيش فرض

بیشتر دوستانی که مخالف این نوع رابطه( حتی من اسم ازدواج بهش نمیدم) هستن متاسفانه همگی با چشمی بسته و از روی تعصب و غضب و ... چیزهایی میگن که کوچکترین ارتباطی با واقعیت نداره

کسی که فقط دنبال حوسرانی هست چرا باید با یک نفر زیر یک سقف زندگی کنه؟مسخره و احمقانه ترین دلیل برای مخالفت با این موضوع
    کسی که تنوع طلب هست یا خیابونگرد! میشه یا با حکم شرعی 4تارسمی و تا دلت بخواد صیغه ای زیرسر میزاره نه اینکه فقط با یه نفر بره زیر یه سقف

کسی که بدون وجود یه قرارداد و سند محضری با یک نفر وارد زندگی مشترک میشه یعنی تعهدش خیلی بیشتر از کسی هست که برای متعهد بودن حتما باید یه سند محضری داشته باشه
    کسی که بدون سند زده شدن به نام یک نفر، وفادار میمونه به اون یک نفر خیلی بااخلاقتر هست از کسی که برای وفاداری حتما باید یه ورد(خطبه) براش خونده بشه
    کسی که احتیاجی به این نمیبینه وارد رابطه شدنش رو حتما باید عالم و ادم خبردار بشن خیلی سلامت روانی بیشتری داره تا کسی که حتما دنبال بوق و داد و سروصدا هست
    کسی که زندگی مالیش رو بدون وجود قرارداد با کسی شریک میشه خیلی فهمیده تر از کسی هست که تا نیمکیلو طلا و یه خونه به نامش زده نشه حاظر نیست وارد رابطه بشه

خیلی ممنون دوست گرامی
    تقریبا جوابم رو از این تاپیک گرفتم
    خیلی خوب و کامل گفتین و سوالاتی که توی ذهنم بود رفع شد

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

متاسفانه شناخت ناقص ما از پدیده ها و تجربه های انسانی همواره باعث میشه، یا از اینور بوم بیافتیم یا از انور بوم !!!

ازدواج رسمی رو سند نمیزنن که اون سند ضامن تعهد باشه !!!! بلکه میخوان اون سند مدرکی باشه برای وارثین، برای دادن شناسنامه به فرزند احتمالی اگر برای یکی از همسران مشکلی پیش اومد اون یکی بتونه تو دادگاه بر اساس مدرکی از همسرش دفاع کنه و ده ها مورد دیگر.
    اینکه یک عده عروسی میگیرن و تو بوق و کرنا میکنن چه ربطی به ازدواج رسمی داره.
    یک عده هم ازدواج دانشجویی کردن فقط خانواده درجه یک هستن.

در ضمن انسان موجودی اجتماعی هست و اینکه با نزدیکانش رفت و امد داشته باشه برای خودش بهتره، حالا چرا اینا شده غیر اخلاقی همان داستان پشت بام معروف است.

انگار ما بریم هتل، بگیم ای بابا پر کردن فرم چیه،دور همی اومدیم اتاق بگیریم بیخیال.
    بریم سوار هواپیما بشیم، آقا چرا بلیط بگیریم، پولشو با راننده هواپیما حساب میکنیم، قوانین رو اصلاح کنید !!!!!!!!!!!!!
    چرا رسمی کار میکنید، مرامی اخلاقی تره.

اینجوری که 99 درصد قوانین رو باید زیر سئوال ببریم، قبول ندارین هرکس هر قانونی خواست رو اینجا مطرح کنه من با همین استدلال های عجیب و غریب مثل حلوا براتون نفی میکنم و میگم ضد انسانی هستن.

قانون برای ایجاد نظم هست و انسانی که تنش نخارد دلیلی برای زیر پا گذاشتن قانونی با اینهمه انعطاف ندارد.
    مخصوصا قانونی بشری مثل ازدواج که شما دستت بازه هرجور خواستی برگزارش کنی و توافق کنی و اون سندهاش برای خود فرد و بودن فرد در اجتماع هست.

7. 9 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه bestmovie's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

ما یک دوستی داریم که 40 ساله آلمان زندگی میکنه این دوستمون یک رفیقی داره که 45 ساله ازدواج سفید زندگی میکنه با دوست دخترش دوستمون میگه تا حالا هیچ زن و شوهری ندیدم که مثل اینا عاشق زندگیشون باشند میگفت اوایل نمیتونستم حضمش کنم این قضیه رو برا همین یک روز وارد بحث شدم با دوستم اونم گفت ازدواج رو اگه بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم فرقی با این نوع زندگی کردن نداره فقط یک مراسم و چند تا حرف قشنگ و یک کاغذ بیشتر نیست که اونم بیشتر به خاطر مذهبه از طرفی همین چند تا فاکتور اضافه خیلی وقتها باعث نابودی ازدواجه چون دو زوج وقتی عشق بینشون از بین بره و دیگه زندگی مشترکشون تموم بشه عملا به خاطر همین فاکتورها همدیگه رو به زور تحمل میکنند و زندگیشون رو تباه میکنن مثلا کاتولیکها نمیتونند طلاق بگیرن یا مسلمونها میتونن چند تا زن داشته باشن همین مسئولیتی که بعضیا ازش دفاع میکنند که فقط با ازدواج به وجود میاد. میگفت تا زمانی که عشق ونقطه مشترک بینمون باشه و هم دیگه رو درک کنیم و از زندگیمون لذت ببریم با هم زندگی میکنیم و هیچ کدوم از این به قول بعضیا مسئولیت ها هم نداریم زمانی هم که اینها نباشه بدون هیچ دردسری از هم جدا میشیم و هر کی میره دنبال زندگیه بهتر

9. 2 کاربر از bestmovie بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

ازدواج رسمی رو سند نمیزنن که اون سند ضامن تعهد باشه !!!! بلکه میخوان اون سند مدرکی باشه برای وارثین، برای دادن شناسنامه به فرزند احتمالی اگر برای یکی از همسران مشکلی پیش اومد اون یکی بتونه تو دادگاه بر اساس مدرکی از همسرش دفاع کنه و ده ها مورد دیگر.
    سلام. البته پستهارو متاسفانه وقت نکردم کامل مطالعه کنم ولی فقط میخام بگم اهداف ازدواج سپید با ازدواج رسمی تفاوت زیادی داره. یکی از اهدافش دقیقن همینه که رابطه ی جنسی درش برقرار نشه ( به دلایلی) بنابراین داشتن فرزند هم نمیتونه از اهداف اشخاصی باشه که دست به این نوع ازدواج میزنن. از نحوه ی انجام این ازدواج در ایران اطلاع ندارم ولی اصولن این ازدواج صرفن بدون برقراری رابطه ی ج نسی است و با توجه به اهدافش، مستندات هم معمولن براش ارائه میشه. بیشتر به عنوان ازدواج دروغین بهش نگاه میشه برای اهداف خاص.

11. 3 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

ما یک دوستی داریم که 40 ساله آلمان زندگی میکنه این دوستمون یک رفیقی داره که 45 ساله ازدواج سفید زندگی میکنه با دوست دخترش دوستمون میگه تا حالا هیچ زن و شوهری ندیدم که مثل اینا عاشق زندگیشون باشند میگفت اوایل نمیتونستم حضمش کنم این قضیه رو برا همین یک روز وارد بحث شدم با دوستم اونم گفت ازدواج رو اگه بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم فرقی با این نوع زندگی کردن نداره فقط یک مراسم و چند تا حرف قشنگ و یک کاغذ بیشتر نیست که اونم بیشتر به خاطر مذهبه از طرفی همین چند تا فاکتور اضافه خیلی وقتها باعث نابودی ازدواجه چون دو زوج وقتی عشق بینشون از بین بره و دیگه زندگی مشترکشون تموم بشه عملا به خاطر همین فاکتورها همدیگه رو به زور تحمل میکنند و زندگیشون رو تباه میکنن مثلا کاتولیکها نمیتونند طلاق بگیرن یا مسلمونها میتونن چند تا زن داشته باشن همین مسئولیتی که بعضیا ازش دفاع میکنند که فقط با ازدواج به وجود میاد. میگفت تا زمانی که عشق ونقطه مشترک بینمون باشه و هم دیگه رو درک کنیم و از زندگیمون لذت ببریم با هم زندگی میکنیم و هیچ کدوم از این به قول بعضیا مسئولیت ها هم نداریم زمانی هم که اینها نباشه بدون هیچ دردسری از هم جدا میشیم و هر کی میره دنبال زندگیه بهتر
    عجیبه که هنوز یکسری از دوستان میان این سند رو تحمیلی و از سوی مذهب میدونن !!!

شما وقتی میری تو یک شرکت کار کنی، چرا فرم تعهد پر میکنی؟
    وقتی با صمیمی ترین رفیقت میخوای شرکت بزنی، چرا سعی میکنی رسمی اش کنی؟

انسان موجودی هست غیر قابل پیش بینی و در معرض تصادفات مختلف، همین دو کفتر عاشق آلمانی که مثال زدین، آقا و خانم با هم یک خانه دارند، آقا از خانه بیرون میره یک تریلی میاد میزنه لهش میکنه. تکلیف خونه آقا چی میشه؟

خانم چطوری میخواد اثبات کنه که با این آقا خیلی چیزاش مشترک بوده؟ یک خانم دیگری پیدا میشه میگه من هم کفتر عاشق این آقا بودم و ....

عجیبه اینقدر قوانین از سوی جامعه نخبه ما سطحی نگاه میشه و در ظواهر امر،قانون نویسان هزاران هزار حالت و پیش فرض رو در نظر میگیرن و قانون مینویسن.
    نه که چون مذهبی در عصر حجر گفته ازدواج کنید الان برای همین ازدواج هارو رسمی ثبت میکنن.
    مشکلاتی که در اثر الله بختکی زندگی کردن پدید میاد زمانی تست شده و نتیجه عکسش رو داده.
    آوردن مثال نقض هنر نیست، برای رد هر پدیده اجتماعی میتوان صدها مثال نقض آورد.

13. 7 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز stealer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    esf

پيش فرض

پس لطفا دوستان حتی اگر بر مبنای عقاید و ... شون میخوان با چیزی مخالفت کنن حداقل دلایل و حرفای مزحک نزنن و بگردن دنبال چیزهایی که واقعا با ارزش باشه

البته هیچ چیز بدون ایراد نیست و هیچ چیز مطلقی ما ندارم
    ولی ازدواج سفید میلیاردها بار معایب و مضراتش کمتر از ازدواج سنتی هست

شما قبول دارید این نوع ازدواج خوب هست
    و قبول هم دارید اگر مشکلی هست از طرف جامعه و خانواده ها با عقاید و تفکرات اشتباهش هست
    ولی شما بجای اینکه ما اشتباهات بجنگید میخوای با درستیها بجنگید؟فکر میکنید این منطق هست؟

بجای اینکه با ازدواج سفید مخالفت کنید و افراد رو از این نوع رابطه منع کنید باید با تفکر و عقاید اشتباه جامعه مخالفت کنید و اونها رو به چالش بکشید

حتما میفرمایید جامعه خیلی بزرگتر هست و اکثریت هست و ...
    یک اشتباه و غلط حتی اگر 8میلیارد پیرو داشته باشه بازم غلط هست و انسان توانمند و منطقی باهاش مخالفت میکنه
    و یک چیز درست حتی اگر فقط یک نفر پیرو داشته باشه باید ازش طرفداری کرد و پشتیبانیش کرد

پس افرادی که ازدواج سفید میکنن رو زیر سوال نبرید بلکه عقاید و افکار پوسیده و عصرهجری جامعه رو باید از بین ببرید
    هر چیزی که به نظر شما اشتباه باشه رو ما باید قبول کنیم اشتباهه؟!!
    عزیز من ازدواج یک سندی هست برای جلوگیری از هرج و مرج و فساد زیاد در جامعه
    سندی هست که با کمک اون میشه حق زن رو بر مرد و متقابلا حق مرد رو بر زن رسمی کرد
    ازدواج سفید فقط اسمش با رابطه نامشروع فرق داره وگرنه هیچ فرقی با این رابطه ها نداره
    اما در ارتباط با صیغه: ببینید انسان رو نمیشه از داشتن رابطه با کسی جلوگیری کرد چون هسنم ادمایی که بسیار بسیار تنوع طلب تشریف دارن و
    این خاصیت توی اکثر انسان ها اشکاره
    حالا باید چی کار کرد که اون طرف هم به تمایلاتش پاسخ بده و هم حق اون کسی که باهاش رابطه برقرار کرده ضایع نشه و هم اینکه اگر جوجه ای پس افتاد پدرش مشخص باشه و اون پدر موظف باشه که ازش نگهداری کنه
    کلا انگار بعضی ها با همه چیز مشکل دارن و کلا من ندیدم با چیزی که در کشور رسم هست موافق باشن!!!!
    مشکل ما افراط ها و تفریط هاست...!!!
    Last edited by stealer; 15-06-2014 at 10:31.

15. 8 کاربر از stealer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

من فکر میکنم این کاربرانی پسری که نظر موافق دارند
    اگر دختر بودن مطمئنا نظرشون عوض میشد و مخالف این نوع ازدواج میشدند

17. این کاربر از SHAKERDOOST بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

متاسفانه شناخت ناقص ما از پدیده ها و تجربه های انسانی همواره باعث میشه، یا از اینور بوم بیافتیم یا از انور بوم !!!

اینکه یک عده عروسی میگیرن و تو بوق و کرنا میکنن چه ربطی به ازدواج رسمی داره.
    یک عده هم ازدواج دانشجویی کردن فقط خانواده درجه یک هستن.

در ضمن انسان موجودی اجتماعی هست و اینکه با نزدیکانش رفت و امد داشته باشه برای خودش بهتره، حالا چرا اینا شده غیر اخلاقی همان داستان پشت بام معروف است.

انگار ما بریم هتل، بگیم ای بابا پر کردن فرم چیه،دور همی اومدیم اتاق بگیریم بیخیال.
    بریم سوار هواپیما بشیم، آقا چرا بلیط بگیریم، پولشو با راننده هواپیما حساب میکنیم، قوانین رو اصلاح کنید !!!!!!!!!!!!!
    چرا رسمی کار میکنید، مرامی اخلاقی تره.

اینجوری که 99 درصد قوانین رو باید زیر سئوال ببریم، قبول ندارین هرکس هر قانونی خواست رو اینجا مطرح کنه من با همین استدلال های عجیب و غریب مثل حلوا براتون نفی میکنم و میگم ضد انسانی هستن.

قانون برای ایجاد نظم هست و انسانی که تنش نخارد دلیلی برای زیر پا گذاشتن قانونی با اینهمه انعطاف ندارد.
    مخصوصا قانونی بشری مثل ازدواج که شما دستت بازه هرجور خواستی برگزارش کنی و توافق کنی و اون سندهاش برای خود فرد و بودن فرد در اجتماع هست.
    متاسفانه حرفای شما کلمه به کلمه چیزی جز سفسطه! و برگردونن حرفا بر اساس عقاید و افکار خودتون نیست
    که با حقیقت حرفای من حتی کوچکترین نزدیکی نداره

دوستان اینجا ازدواج سفید رو به عدم تعهد و بی بندوباری و تنوع طلبی ربط دادن و من جواب دادم که عقیده و دیدگاه من چی هست
    حالا شما میگی ازدواج رسمی سند تعهد نیست؟برید نظرات دوستان رو پس بخونید
    در دادگاه همسر از همسر دفاع نمیکنه عزیز بلکه وکیل حق دفاع داره ولی در قبایل یمن و بورکینافاسو بله زن حق حرف زدن نداره و شوهرش میره بجاش حرف میزنه
    در خیلی کشورها مزدوج رسمی بودن یا نبودن ربطی به شناسنامه بچه نداره و شناسنامه بچه حتی بدون ازدواج رسمی هم صادر میشه، شما باید برید قانون اشتباه کشور خودت رو اصلاح کنی(حالا دیگه درباره علم و علم ژنتیک حرفی نمیزنم چون میدونم شما به مبحث علم الرژی دارین)
    در ازدواج سفید پول و مال و اموال در درجه هزارم اهمیت هم قرار نداره که درباره وراث هم فکر بشه، پس شما که پول و مال اموال خودت و وراث براتون اهمیت داره بله توصیه من هم این هست حتما و حتما و حتما باید ازدواج رسمی با سند و مدرک داشته باشید
    ازدواج دانشجویی؟؟؟؟؟؟؟؟شما فقط تلویزیون دیدی پس من حرفی در این باره ندارم(فقط برام جالبه دانشگاه تفکیکی نمیدونم چطور توش ازدواج شکل گرفته)

کی مخالف زندگی اجتماع گونه بشر هست؟ کی رفتن با دوست و فامیل رو غیر اخلاقی دونست؟سفسطه!؟؟؟
    کلا نمیدونم کسی که علاقه به زندگی اجتماعی نداره مرض داره خونش رو با کسی دیگه شریک میشه؟

اره واقعا ما بچمون رو هم ماچ میکنیم باید قبلا تو محضر ماچ رو سند بزنیم
    با دوستمون میریم شمال باید قبلا ثبت محضری کنیم با نقی و قلی دوست هستم و به شمال میرویم
    با خواهرم میرم سینما قبلش باید یه سر دفترخونه بریم مجوز کتبی سینما رفتن با خواهر رو بگیریم
    تو خونه بابامون میخوابیم باید اتاق خواب رو قباله کرده باشیم وگرنه چه کار احمقانیه بدون قباله تو اتاق خونه بابامون خوابیده باشیم
    واقعا چقدر ما انسانهای نادانی هستیم که تمام این کارها رو غیررسمی انجام میدیم

قانون برای افرادی هست که از شعور و اخلاق و تفکر سالم خالی هستن پس باید همیشه یک اجبار و تحکم در مقابلشون باشه تا رفتار و اعمال درست در مقابل حق خودشون و حق دیگران رو در یک اجتماع داشته باشن و اجتماع شکل درستی بگیره( که اکثریت انسانها این حالت رو دارن در خودشون)
    ولی انسانی که دارای درک و شعور و منطق سالم باشه حتما لزومی به قانون براش نیست تا رفتار و اعمال اخلاقی و سالم داشته باشه
    مثال: کسی که شعور و درک سالم داره حتما وجود پلیس یا دوربین براش لازم نیست تا پشت چراغ قرمز ترمز کنه ولی کسی که این شعور رو نداره حتی با وجود پلیس هم ممکنه از چراغ قرمز رد بشه
    پس از قانون بشری ازدواج دم نزنید که مزحکه ای بیشتر نیست برای افرادی که تفکر و اخلاق سالمی دارن در مقابل رابطه ای درش بسر میبرن

هر چیزی که به نظر شما اشتباه باشه رو ما باید قبول کنیم اشتباهه؟!!
    عزیز من ازدواج یک سندی هست برای جلوگیری از هرج و مرج و فساد زیاد در جامعه
    سندی هست که با کمک اون میشه حق زن رو بر مرد و متقابلا حق مرد رو بر زن رسمی کرد
    ازدواج سفید فقط اسمش با رابطه نامشروع فرق داره وگرنه هیچ فرقی با این رابطه ها نداره
    اما در ارتباط با صیغه: ببینید انسان رو نمیشه از داشتن رابطه با کسی جلوگیری کرد چون هسنم ادمایی که بسیار بسیار تنوع طلب تشریف دارن و
    این خاصیت توی اکثر انسان ها اشکاره
    حالا باید چی کار کرد که اون طرف هم به تمایلاتش پاسخ بده و هم حق اون کسی که باهاش رابطه برقرار کرده ضایع نشه و هم اینکه اگر جوجه ای پس افتاد پدرش مشخص باشه و اون پدر موظف باشه که ازش نگهداری کنه
    کلا انگار بعضی ها با همه چیز مشکل دارن و کلا من ندیدم با چیزی که در کشور رسم هست موافق باشن!!!!
    مشکل ما افراط ها و تفریط هاست...!!!

بله ازدواج سندی هست برای افراد هرج و مرج طلب که جامعه رو ممکنه به فساد بکشن وگرنه کسی که دنبال هرج و مرج نیست و برعکس دنبال سلامت جامعه هست لزومی به سند نداره

بله ازدواج سفید در شریعت شما عین رابطه نامشروع هست
    ولی شریعت شما برای شماست و قرار نیست کوچکترین ارزشی برای دیگرانی که معتقد به شریعت شما نیستن داشته باشه
    درباره صیغه حرفی ندارم و فقط یک مثال بود
    فقط جالبه ازدواج سفید رو شما به تنوع طلبی ربط دادین و اونجا تنوع طلبی در حد یک فهش و ... بود ولی حالا یکی از ارزشهای والای صیغه تنوع طلبی شد؟
    تنوع طلبی زن هم که کلا کشک!!!

انگار بعضیها هرطور اونها شریعت و عقیده و افکار دارن باید باشن و هرکس اینطور نبود یا مشکل مغزی و روانی داره با کلا انسان نیست و باید به دریا ریخته بشن!!!

19. 6 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •