تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: تبعات ازدواج سفید در جامعه دارای رویکردی مثبت است یا منفی؟

راي دهنده
94. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • +

36 38.30%
  • -

43 45.74%
  • نمیدانم

15 15.96%
صفحه 3 از 37 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 362

نام تاپيک: ازدواج سفید،خوب یا بد؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

مخالفم..

2. 2 کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

من کاری به خوب یا بد بودنش ندارم، ولی هر اقدامی که صورت میگیره رو دوست دارم فلسفه شکل گیریش رو هم بدونم.
    مگر اینکه طرفین ادعا کنن هیچ دلیل و فلسفه خاصی نداریم و همینجوری یه حرکتی زدیم.

ازدواج سفید از چند جهت سئوالاتی به آن وارد هست :

1- دو طرفی که میخوان ازدواج سفید کنن صرفا به هم گرایش های جنسی دارند یا گرایش های عاطفی هم دارند؟
    2- مشکلشون با ازدواج رسمی چیه؟
    بحث اقتصادی؟ (که اگر دو طرف بخوان کامل میتونن این رو توافق کنن بدون دخالت دیگران)
    بحث دخالت خانوده ها؟ (که باز هم دو طرف بخوان میتونن با خانواده ها رفت و امدی که تشخیص میدن رو داشته باشن)

ولی در کل من همه این پدیده های جدید در علوم انسانی رو از تبعات انزوا طلبی انسان میدونم.
    انسان امروزی بیشتر ترجیح میده در خلوت خودش فرو بره و نهایتا انسانی را موقت وارد این خلوت کنه و پس از مدتی دوباره به غار خودش برگرده.

انسان از لحاظ فرگشتی در حال بازگشت به دوران انزوای غارنشینی هست.

4. 17 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز halflife g's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

پيش فرض

من کاری به خوب یا بد بودنش ندارم، ولی هر اقدامی که صورت میگیره رو دوست دارم فلسفه شکل گیریش رو هم بدونم.

1- دو طرفی که میخوان ازدواج سفید کنن صرفا به هم گرایش های جنسی دارند یا گرایش های عاطفی هم دارند؟
    بحث اقتصادی؟ (که اگر دو طرف بخوان کامل میتونن این رو توافق کنن بدون دخالت دیگران)
    بحث دخالت خانوده ها؟ (که باز هم دو طرف بخوان میتونن با خانواده ها رفت و امدی که تشخیص میدن رو داشته باشن)

ولی در کل من همه این پدیده های جدید در علوم انسانی رو از تبعات انزوا طلبی انسان میدونم.
    انسان امروزی بیشتر ترجیح میده در خلوت خودش فرو بره و نهایتا انسانی را موقت وارد این خلوت کنه و پس از مدتی دوباره به غار خودش برگرده.

انسان از لحاظ فرگشتی در حال بازگشت به دوران انزوای غارنشینی هست.
    تحليل جالبي بود و من هم موافقم....

همونطور كه قبلا هم مشابه اين بحث رو داشتيم(تاپيك طلاق بود چي بود) به نظر من در كشورهاي غربي راحتي خود فرد پيشي گرفته از راحتي خانواده و اگه يكمي بخواهيم با غلو بگيم همه يا طلاق گرفتن يا دارن طلاق مي گيرن(البته با چرايي ايجاد اين نگرش كاري ندارم)
    فرد راحتي و خلوت خودش رو بسيار بيشتر ترجيح ميده به تلاش براي راحتي خانوداش يازنش و بچش....نتيجش هم اين ميشه كه چنين ازدواجهاي سفيدي ايجاد ميشه كه بعدش هم تبعات بيشتري داره(كه البته يكي از دلايل افزايش طلاق در ايران هم افزايش همين نگرش هست)

+

البته خوب اين نوع ازدواج يا بهتره بگيم رابطه يه خوبي ها يي هم داره كه قبلا تو صفحه قبل هم گفتم و اون هم اينكه براي بعضي ها اون امكان ازادي و انتخاب و شايد خلاص شدن از احيانا مونس نامناسب رو مهيا مي كنه(البته اگه طرف قصدش تنوع طلبي و ....نباشه)
    ولي نه براي ايران و فرهنگ ايراني

.
    Last edited by halflife g; 14-06-2014 at 10:31.

6. 2 کاربر از halflife g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

8. این کاربر از XENON24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن آموزش عالی Rossin's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    NeveRLanD

پيش فرض

سوالاتی که دهن منو درگیر کرده همین چیزاهایی هست که شما هم گفتین!
    دقیقا نمیدونم مشکل طرفین در این مورد چیه که رسمی ازدواج نمیکنند و اینجوری زندگی میکنند با اینکه از نظر اقتصادی و ... مشکلی ندارند!

از طرفی حرف های دوستان خیلی خوب بود،هم باهاشون موافقم و کمی مخالف
    ولی از اون جهت که به شخصه این سبک زندگی در اطرافیانم خیلی رواج پیدا کرده دلم میخواد بدونم اینایی که الان دارن با هم توی خونه های شیک و کامل زندگی میکنند و وضع مالی خوبی هم دارند پس چرا رسمی ازدواح نمیکنند؟؟

خانومی اگر که این مدل ازدواج رو پذیرفته قطعا تبعات پیش رویش هم دیده و در نظر گرفته،پس دچار مشکلات عاطفی و ... نمیشه.
    مخصوصا کسایی که به عنوان پارتنر یا هم خونه باهم زندگی میکنند قطعا اینا تا ته راهو دیدن و اگر این رابطه تموم شه خیلی درگیر عواقب نمیشن.

در مورد خانواده ها باید بگم که عموما خانواده نما معنی نداره برای من، قطعا پدر و مادر به فکر اینده دختر یا پسرشون هسند و اول از اونا پدر و مادر هستند که به مشکلات پیش روی این زندگی فکر میکنند و بعد تصمیم میگیرند ولی خب اغلبدختر یا پسرهایی که اینجوری زندگی میکنند یا حداقل مواردی که من دیدم حداقل سن طرفین بالای 28 سال هستند تا 35 سال. تقریبا همشون از استقلال مالی و اجتماعی برخوردارند.
    توی این رنج سنی خانواده دیگه خیلی به قولی گیر نمیدن به بچه ها (بعضیا میگن قطع امید کردند )) ).

10. 4 کاربر از Rossin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

سوالاتی که دهن منو درگیر کرده همین چیزاهایی هست که شما هم گفتین!
    دقیقا نمیدونم مشکل طرفین در این مورد چیه که رسمی ازدواج نمیکنند و اینجوری زندگی میکنند با اینکه از نظر اقتصادی و ... مشکلی ندارند!

از طرفی حرف های دوستان خیلی خوب بود،هم باهاشون موافقم و کمی مخالف
    ولی از اون جهت که به شخصه این سبک زندگی در اطرافیانم خیلی رواج پیدا کرده دلم میخواد بدونم اینایی که الان دارن با هم توی خونه های شیک و کامل زندگی میکنند و وضع مالی خوبی هم دارند پس چرا رسمی ازدواح نمیکنند؟؟

خانومی اگر که این مدل ازدواج رو پذیرفته قطعا تبعات پیش رویش هم دیده و در نظر گرفته،پس دچار مشکلات عاطفی و ... نمیشه.
    مخصوصا کسایی که به عنوان پارتنر یا هم خونه باهم زندگی میکنند قطعا اینا تا ته راهو دیدن و اگر این رابطه تموم شه خیلی درگیر عواقب نمیشن.

در مورد خانواده ها باید بگم که عموما خانواده نما معنی نداره برای من، قطعا پدر و مادر به فکر اینده دختر یا پسرشون هسند و اول از اونا پدر و مادر هستند که به مشکلات پیش روی این زندگی فکر میکنند و بعد تصمیم میگیرند ولی خب اغلبدختر یا پسرهایی که اینجوری زندگی میکنند یا حداقل مواردی که من دیدم حداقل سن طرفین بالای 28 سال هستند تا 35 سال. تقریبا همشون از استقلال مالی و اجتماعی برخوردارند.
    توی این رنج سنی خانواده دیگه خیلی به قولی گیر نمیدن به بچه ها (بعضیا میگن قطع امید کردند )) ).
    البته فکر نکنم تو ایران زیاد رواج پیدا کرده باشه !!!
    اینی که میگین احتمالا دوست پسر دوست دختری هست که خونه هم میروند.
    اما اینکه دو نفر برن خونه بگیرن و بعد زندگی تشکیل بدن، من خیلی کم دیدم.

یکی از مهم ترین دلایلی که من گفتم نظراتی در مورد خوب یا بد بودن این حرکت ندارم، اینست که حتما باید استدلال های این افراد رو شنید.
    مثلا Andy & Shany مدت ها با هم زندگی کردن و بعدش ازدواج کردن.

یادمه اندی قبل ازدواج توی مصاحبه با شبکه ای میگفت من فقط ترجیح میدم با سگ هام زندگی کنم و به انسان ها اعتمادی ندارم.
    اما وقتی سنی ازش گذشته و شینی رو شناخته باهاش ازدواج کرده و احتمال اینکه بره سمت طلاق خیلی کم هست ولی چون اینجور ازدواج ها دیر ممکنه رسمی بشن، مرد و زن تنها خواهند بود.

در آخر بازم میرسیم به همون حرف آخر!! ادما در این زمانه خیلی باهم هستند اما خیلی تنهان !!!!!!

12. 4 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

چه فرقی میکنه روی یه کاغذ نوشته بشه ، یا نه ؟ به هر حال نرخ طلاق هم زیاده پس کاغذ زیاد مهم نیست
    موافقم . هر چند ایران فرهنگشو نداره فعلا ... یعنی ممکنه در بعضی مکان های پایتخت همسایگان اوکی باشن ولی صد در صد در مناطق دیگه عینک قضاوت و غیبت و بد گویی وجود داره

14. 5 کاربر از A.M.D.D.E.V.I.L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

من هم مخالفم

اولا توی جامعه ی ما که بکارت دختر برای بعضی ها انقدر مهم هست که با دختری که عقد کرده و هیچ کاری هم انجام نداده و بعد جدا شده ازدواج نمیکنند ، پس این امر طبیعتا پذیرفته نیست

دوما تکلیف بچه / بچه هایی که به وجود می ایند چیست؟همانطور که میدانید برای طلاق بعد از عقد موقت و دائم زن 3 ماه و 10 روز باید عده نگه دارد.یکی از دلایلش هم همین بچه احتمالی است که باید تکلیفش معلوم شود

سوما ازدواج = دوام یعنی ما ازدواج میکنیم به این هدف که تا اخر عمر با یک همدم زندگی کنیم.(حالا درسته که گاهی منجر به طلاق میشود) ولی هدف از ازدواج طلاق نیست.و دادن تعهد (خواندن صیغه) یک جور تضمین هست برای اینکه طرفین باور کنند که از دوران مجردی فاصله گرفته اند و وظایف و مسئولیت هایی نسبت به طرف مقابل دارند

و در اخر ازدواج دائم یک سری تضمین هایی برای زن دارد مثل مهریه و نفقه.که در حین ازدواج و بعد از طلاق از لحاظ معیشتی مشکلاتش کمتر باشد که در ازدواج سفید چنین چیزی امکان ندارد

16. 6 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

مخالفم !!!
    این نوع ازدواج 99% به نفع پسرا و 1% به نفع دختراست
    پسرا بدون اینکه زیر بار مخارج سنگین برن میتونن هرشب (...) داشته باشن
    این وسط دختر بیچاره زن میشه و خبر از آینده سیاهش نداره
    ولی پسره هر وقت سیر شد میره سراغ نفر بعدی که از نظرش ببخشید بهتر حال میده

18. این کاربر از SHAKERDOOST بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

مخالفم !!!
    این نوع ازدواج 99% به نفع پسرا و 1% به نفع دختراست
    پسرا بدون اینکه زیر بار مخارج سنگین برن میتونن هرشب (...) داشته باشن
    این وسط دختر بیچاره زن میشه و خبر از آینده سیاهش نداره
    ولی پسره هر وقت سیر شد میره سراغ نفر بعدی که از نظرش ببخشید بهتر حال میده
    برای پسر هم خوب نیست. این تنوع طلبی و بها دادن بهش باعث میشه پسر هیچ وقت سیر نشه و همیشه دنبال کیس بگرده. کسانیکه روابط زیادی دارن، همیشه از این موضوع رنج می برن.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •