تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: تبعات ازدواج سفید در جامعه دارای رویکردی مثبت است یا منفی؟

راي دهنده
94. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • +

36 38.30%
  • -

43 45.74%
  • نمیدانم

15 15.96%
صفحه 14 از 37 اولاول ... 410111213141516171824 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 362

نام تاپيک: ازدواج سفید،خوب یا بد؟

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

فقط در صورتی ظلم به زن هست که ما زن رو یک موجود ضعیف فرض کنیم که باید از شوهرش نفقه بگیره تا زنده بمونه و ...

کسی زن و مرد رو مجبور نمی کنه وارد این رابطه بشه. کسی نمیگه تمام ازدواج ها باید سفید باشند. صحبت اینه که اگر یک زن و مرد با آگاهی به این موارد خواستند چنین رابطه ای داشته باشید، شما معتقد هستید خود زن عقلش نمی رسه و شما مصلحت اون زن رو بهتر از خود زن تشخیص میدید، من اینطور فکر نمی کنم.

قیاستون کاملا مع الفارغ است چون ازدواج و روابط انسانی، مبادله کالا نیست. شما باید از این ذهنیت که مرد ازدواج می کنه تا نسلشو ادامه بده و لذت جنسی ببره و زن ازدواج می کنه تا به ازای استفاده مرد از بدنش نفقه بگیره رو دور بریزید.

عشق و علاقه ربطی به امضای یه کاغذ یا ورد و طلسم خوندن نداره. اون امضا و طلسم کمکی به پدید اومدن عشق نمی کنه و کمکی به پایدار موندنش هم نمی کنه.

زن در دادگاه برای چی بخواد چنین چیزی رو ثابت کنه؟ شما هنوز به زن به شکل ضعیفه ای نگاه می کنید که نیازه سایه یک مرد بالای سرش باشه. در قرن 21 هستیم و زن ها خودشون بهتر از شما می تونن برای خودشون تصمیم بگیرند و نیازی به تعیین تکلیف من و شما برای زندگیشون ندارند. اگه یک زن بخواد بچه دار بشه خودش عواقب بچه دار شدن بدون ازدواج رسمی رو می دونه، لازم نیست شما تصور کنید که اون زن نمی فهمه پس شما باید با در نظر گرفتن این عواقب، اون لایف استایل مد نظر خودتون رو به زور به زن دیکته کنید.

پست هام رو یه مقدار تند میخونید جناب استریم.
    من هیچکدوم از حرف هایی رو که شما ادعا کردید من گفتم رو نگفتم.
    اون مثال هم صرفا مثال بود نه خدای نکرده مقایسه عشق با مبادله و معامله.

تنها یک سوال و مهمترین ابهام در مورد ازدواج سفید ( موافقان با اون به طور حتم باید براش جوابی بس قانع کننده داشته باشند ) :

اگه بر فرض شما ازدواج سفید خوب هست پس چه چیزی میتونه مرد رو از خیانت باز بداره؟ اگه حقوقی برای زندگی نباشه ممکن نیست هر مردی به خودش اجازه سو استفاده از زن رو بده؟
    در ازدواج سفید خیانت ضرری به مرد نمیزنه پس آیا باعث تحریک مرد های دیگه نمیشه؟ چون دیگه قرار نیست مهریه ای بده، ادعای عشق لیلی و مجنونی میکنه و بعد از چند وقت که سیر شد بدون پرداختند حقوقی به زن بیچاره ترکش میکنه!
    پرداختن حقوق به زن یعنی ضعیفه است؟ دقیقا این چه ربطی داره! یعنی چون زن در قرن ۲۱ بسیار مستقل هست و نباید تکیه گاهی داشته باشه باید هر کس با یه عشق دروغی گولش بزنه و بعدم ولش کنه.
    حالا شما میگید من گفتم حتما باید یکی حواسش به زن باشه ولی من اینو نگفتم من گفتم مرد به زن حقوقی بپردازه که در ازای اینکه طلاقش میده زن ضرری نکنه. اینا همه ارزشه برای زن و نه ضعیفه شمردن اون.
    اون وقته که زن میشه آلت دسته مردها و این یعنی ضعیفه شمردن زن نه اونی که بنده میگم.

2. 2 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

تنها یک سوال و مهمترین ابهام در مورد ازدواج سفید ( موافقان با اون به طور حتم باید براش جوابی بس قانع کننده داشته باشند ) :

اگه بر فرض شما ازدواج سفید خوب هست پس چه چیزی میتونه مرد رو از خیانت باز بداره؟ اگه حقوقی برای زندگی نباشه ممکن نیست هر مردی به خودش اجازه سو استفاده از زن رو بده؟
    در ازدواج سفید خیانت ضرری به مرد نمیزنه پس آیا باعث تحریک مرد های دیگه نمیشه؟ چون دیگه قرار نیست مهریه ای بده، ادعای عشق لیلی و مجنونی میکنه و بعد از چند وقت که سیر شد بدون پرداختند حقوقی به زن بیچاره ترکش میکنه!
    پرداختن حقوق به زن یعنی ضعیفه است؟ دقیقا این چه ربطی داره! یعنی چون زن در قرن ۲۱ بسیار مستقل هست و نباید تکیه گاهی داشته باشه باید هر کس با یه عشق دروغی گولش بزنه و بعدم ولش کنه.
    حالا شما میگید من گفتم حتما باید یکی حواسش به زن باشه ولی من اینو نگفتم من گفتم مرد به زن حقوقی بپردازه که در ازای اینکه طلاقش میده زن ضرری نکنه. اینا همه ارزشه برای زن و نه ضعیفه شمردن اون.
    اون وقته که زن میشه آلت دسته مردها و این یعنی ضعیفه شمردن زن نه اونی که بنده میگم.
    پست های شما همون معنی رو میدن که من گفتم. شما بگید: یک زن و مرد میگن ما هر دو با دونستن عواقب حاضر هستیم با هم به این شکل زندگی کنیم / شما میگید به ضرر خانم است و نباید صورت گیرد. در عمل شما دارید میگید شما صلاح اون خانم رو بهتر از خودش می دونید و همه استدلال هاتون هم به این برمی گرده که این زن هست که به مرد نیاز داره و اون امضا بطور قانونی مرد رو موظف می کنه از زن مراقبت کنه.

شما خوب بودن ازدواج سفید رو با بحث آزادی افراد قاطی کردید. بحث اصلا این نیست که آیا ازدواج سفید بهتر یا بدتر از ازدواج قانونی است. صحبت اینه که انسان ها آزاد هستند برای خودشون تصمیم بگیرند و این ضعفی که شما در زن ها می بینید که به خاطرش میخواید مرد رو حتما تحت هر نوع رابطه ای بطور قانونی موظف کنید بهش رسیدگی کنه / شاید یک زن در خودش نبینه و شما در مکانی نیستید که به زن بگید صلاح اون زن رو بهتر از خود زن می دونید. بگذارید تصمیم خود زن باشه.

اگه یک زن با شما موافق باشه که نیاز به مرد داره و مردش باید بطور قانونی موظف باشه بهش خدمت کنه و نفقه بده و ... ، قطعا تن به ازدواج سفید نمیده. اگه نظرش متفاوت باشه زندگی خودش هست و میل خودش، شما لازمه توضیح بدید چرا نیازه اون زن بر اساس نظر شما زندگی کنه.

+

این ذهنیت شما باز هم از اون برمی گرده که زندگی کالا است و روابط انسانی صرفا معامله هستند. وقتی میگید چه چیزی می تونه مرد رو از خیانت باز بداره یعنی معتقد هستید قضیه معامله است و لزوم دیکته کردن مفاد این معامله به افراد. اصلا بحثی از عشق و علاقه نیست در این ذهنیت شما. کلا دو مسئله است: یا شما معتقد هستید ازدواج قانونی بطور جادویی باعث میشه عشق و علاقه و ... در زندگی پدید بیاد و یا شما معتقد هستید متعهد بودن افراد به هم حتما حتما لازمه بطور قانونی و توسط حکومت دیکته بشه وگرنه افراد به هم متعهد نخواهند بود. در غیر این صورت از این نظر تفاوتی بین ازدواج قانونی و سفید نیست.

4. 9 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

من احساس میکنم مشکل از اونجایی شروع میشه که نظر مخالف شما اشاره به این نکته داره که زن به اندازه مرد در این نوع رابطه اختیار داره و اگاهانه خودش با دونستن شرایط این سبک زندگی رو انتخاب کرده از این جهت دیگه نباید در صورت شکست این رابطه خودش رو متضرر بدونه
    علی جان راستش رو بخوای یکجورایی با این صحبت موافقم! فقط تحت شرایطی که گفتم
    و با صحبت شما موافقم در مورد روابطی به سبک زندگی مبتنی بر ازدواج و نه ازدواج از نوع سفیدش!

صحبت های شما کاملا درست هست در مورد متضرر شدن زن آسیب دیدنش و ...اما تحت شرایطی که زن مبنای زندگیش ازدواج سفید نیست اون خانومی که ازدواج سفید رو قبول کرده اصطلاحا پی این چیزا رو به تنش مالیده
    اون خانم میدونه ممکنه امروز باهم باشن پسفردا نه (حالا با بچه یا بی بچه یا هرجور دیگه)
    فکر هم نمیکنم چندان ضرری متوجهش بشه چرا که احتمالا در پی ازدواج سفید دیگری خواهد بود که طرفش هم گذشته این خانوم براش اهمیتی نداره

کمی از دیدگاه ازدواج سفید پسندان به قضیه نگاه کنیم حله

6. 7 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Masoud-2014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

عشق تو این ازدواج سفید چه نقشی داره؟ اگه بدون هیچ قید و بندی قراره باهم باشن و تازه مدت زمانیش مشخص نیست و میتونه خیلی راحت ول کنه و با همون بی قید و بندی بره خونه یکی دیگه و یک مدتی هم پیش اون دیگری باشه و همینطور ... و اگر عشق هست چرا رسمی نمی کنن؟ و اگر بچه دارشد از کجا بفهمیم باباش کیه؟ هیچ سندی که نیست!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

اتفاقا تو ازدواجهایی که رسمی نیست عشق خیلی بیشتری وجود داره.

در آغاز فعالیت اندیشمند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر از موضع شهوت موضوع بررسی شود بدان نتیجه خواهیم رسید که ازدواج سفید بی اشکال است ولی اگر برای غرایز انسانی بعدی ماوراء و عرفانی را در نظر بگیریم بی شک متوجه خواهیم شد بهتر است این رفع نیاز بصورت شرعی باشد.
    Last edited by Arash4484; 05-11-2014 at 00:45. دليل: سایز

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

عشق تو این ازدواج سفید چه نقشی داره؟ اگه بدون هیچ قید و بندی قراره باهم باشن و تازه مدت زمانیش مشخص نیست و میتونه خیلی راحت ول کنه و با همون بی قید و بندی بره خونه یکی دیگه و یک مدتی هم پیش اون دیگری باشه و همینطور ... و اگر عشق هست چرا رسمی نمی کنن؟ و اگر بچه دارشد از کجا بفهمیم باباش کیه؟ هیچ سندی که نیست!
    همون حرف قبلی رو به شما می زنم: چرا فکر می کنید شما صلاح این مرد و زن رو بهتر از خودشون می فهمید؟ چرا خودشون نباید آزاد باشند که ازدواج رسمی بکنند یا نکنند؟

راه برای فهمیدن اینکه پدر بچه کیست وجود داره البته، الان 1400 سال پیش نیست.

اگر از موضع شهوت موضوع بررسی شود بدان نتیجه خواهیم رسید که ازدواج سفید بی اشکال است ولی اگر برای غرایز انسانی بعدی ماوراء و عرفانی را در نظر بگیریم بی شک متوجه خواهیم شد بهتر است این رفع نیاز بصورت شرعی باشد.
    بعد عرفانی برای غرایز انسانی ؟؟! فکر نمی کنید کمی تناقض در این عبارت وجود داره؟

11. 9 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Masoud-2014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

همون حرف قبلی رو به شما می زنم: چرا فکر می کنید شما صلاح این مرد و زن رو بهتر از خودشون می فهمید؟ چرا خودشون نباید آزاد باشند که ازدواج رسمی بکنند یا نکنند؟

راه برای فهمیدن اینکه پدر بچه کیست وجود داره البته، الان 1400 سال پیش نیست.
    شاید طرف بخواد لخت مادر زاد بیاد بیرون سر یک چهارراه وایسته بعد دیگران هم آزادانه بیان همون وسط و بقیه ماجرا ... چون دلشون می خواد؟!!! چون نظر دیگران مهم نیست براشون؟!!! چون می خوان آزاد باشن؟ مثل مرغ و خروس؟ دوست دارم یک شب خونه این باشم و شب دیگه خونه یکی دیگه و شایدم هفته دیگه رفتم استان دیگه و شایدم کشور دیگه و شایدم با یک چند میلیونی از سرتاسر جهان باشم چون دلم می خواد به تو چه ربطی داره؟!!!

اگر غیر اینه و دلش میخواد با یکی باشه پس به همون عشق داره و به بقیه نه ... پس حالا چرا این عشق و رسمی نمی کنه؟ مگه دوسش نداره؟ یا یکجای کارش می لنگه و یک روز زیزش و خالی میکنه!!!
    پس اگه عشق نیست چه چیز دیگست؟ واسه چی یک مدت دوست دارن باهم بمونن اگر فقط قراره چند صباحی باشه و بعدش جدایی و دیگری

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

شاید طرف بخواد لخت مادر زاد بیاد بیرون سر یک چهارراه وایسته بعد دیگران هم آزادانه بیان همون وسط و بقیه ماجرا ... چون دلشون می خواد؟!!! چون نظر دیگران مهم نیست براشون؟!!! چون می خوان آزاد باشن؟ مثل مرغ و خروس؟ دوست دارم یک شب خونه این باشم و شب دیگه خونه یکی دیگه و شایدم هفته دیگه رفتم استان دیگه و شایدم کشور دیگه و شایدم با یک چند میلیونی از سرتاسر جهان باشم چون دلم می خواد به تو چه ربطی داره؟!!!

اگر غیر اینه و دلش میخواد با یکی باشه پس به همون عشق داره و به بقیه نه ... پس حالا چرا این عشق و رسمی نمی کنه؟ مگه دوسش نداره؟ یا یکجای کارش می لنگه و یک روز زیزش و خالی میکنه!!!
    پس اگه عشق نیست چه چیز دیگست؟ واسه چی یک مدت دوست دارن باهم بمونن اگر فقط قراره چند صباحی باشه و بعدش جدایی و دیگری
    لخت مادرزاد از خونه بیرون اومدن تاثیر میذاره در زندگی سایرین، ازدواج سفید کردن دو نفر تاثیری در زندگی بقیه نداره.

سوال این بود که چرا لازمه افرادی که خودشون می دونند چکار می کنند، عواقبش چیست، و کاری که می کنند تاثیری در زندگی شما نداره لازمه بر اساس استاندارد های شما زندگی کنند و چرا فکر می کنید شما صلاح اون افراد رو بهتر از خودشون می دونید که معتقدید اونها باید بر اساس نظر شما زندگی کنند؟

14. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

لخت مادرزاد از خونه بیرون اومدن تاثیر میذاره در زندگی سایرین، ازدواج سفید کردن دو نفر تاثیری در زندگی بقیه نداره.

سوال این بود که چرا لازمه افرادی که خودشون می دونند چکار می کنند، عواقبش چیست، و کاری که می کنند تاثیری در زندگی شما نداره لازمه بر اساس استاندارد های شما زندگی کنند و چرا فکر می کنید شما صلاح اون افراد رو بهتر از خودشون می دونید که معتقدید اونها باید بر اساس نظر شما زندگی کنند؟

جناب استریم دفعه ی قبل هم همین قبیل جواب ها رو به من دادید و من دیگه خواستم بحث رو کوتاه کنم اما
    حالا جوابتونو میدم:

« مگه من گفتم خانم فلانی شما حق نداری ازدواج سفید کنی و اگه ازدواج سفید کنی سرتو میبرم؟ مبحث تاپیک درباره ازدواج سفیده و من یا امثال من میان نظرشونو میگن. نه اینکه صلاح خانم رو من بهتر میدم !»

ورنه دیگران مخیرن به انتخاب.

16. این کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •