تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: به طراحی صفحات وب علاقه دارم اما نمیدونم چگونه یاد بگیرم؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض به برنامه نویسی صفحات وب علاقه دارم اما نمیدونم چگونه یاد بگیرم؟

سلام.
    من چندین ساله میخوام برنامه نویسی صفحات وب یاد بگیرم (html، css، جاوا اسکریپت و ...) و خیلی به این موضوع علاقه دارم. تا حالا چندین بار یادگیری html رو شروع کردم ولی متاسفانه هر دفه که شروع میکنم، به 1 ماه نمیرسه که ول میکنم. با اینکه خیلی علاقه دارم ولی زود خسته میشم. فیلمهای اموزشی در این مورد هم دارم (فیلمهای شرکت lynda) ولی نمیتونم تا اخر مرتب پیش برم. تقریبا همون اوایل ول میکنم. در واقع خودم نمیتونم از طریق خوندن مطالب یاد بگیرم. همین مشکل رو با بقیه نرم افزارها هم دارم. مثلا ادوبی فلش و فتوشاپ.
    ولی فتوشاپ رو که از یکی از دوستام یاد گرفتم و در واقع رو غلطک افتادم، بقیه شو خودم ادامه دادم و الان از فتوشاپ راضیم.
    از کلاسهای بیرون راضی نیستم، چون اونها شیوه اشون اینجوریه که سرفصل وار میگن و کاربردی نیست به نظرم. (یا لااقل من نمیتونم با این شیوه ها یاد بگیرم)
    نمیدونم چکار کنم. کسی تجربه ای داره؟
    ممنون میشم راهنمائی کنید.
    (تو عنوان تاپیک به اشتباه نوشتم «طراحی»، منظورم «برنامه نویسی» بود)
    Last edited by ایرانی.; 12-06-2014 at 05:27.

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

سلام.
    من چندین ساله میخوام برنامه نویسی صفحات وب یاد بگیرم (html، css، جاوا اسکریپت و ...) و خیلی به این موضوع علاقه دارم. تا حالا چندین بار یادگیری html رو شروع کردم ولی متاسفانه هر دفه که شروع میکنم، به 1 ماه نمیرسه که ول میکنم. با اینکه خیلی علاقه دارم ولی زود خسته میشم. فیلمهای اموزشی در این مورد هم دارم (فیلمهای شرکت lynda) ولی نمیتونم تا اخر مرتب پیش برم. تقریبا همون اوایل ول میکنم. در واقع خودم نمیتونم از طریق خوندن مطالب یاد بگیرم. همین مشکل رو با بقیه نرم افزارها هم دارم. مثلا ادوبی فلش و فتوشاپ.
    ولی فتوشاپ رو که از یکی از دوستام یاد گرفتم و در واقع رو غلطک افتادم، بقیه شو خودم ادامه دادم و الان از فتوشاپ راضیم.
    از کلاسهای بیرون راضی نیستم، چون اونها شیوه اشون اینجوریه که سرفصل وار میگن و کاربردی نیست به نظرم. (یا لااقل من نمیتونم با این شیوه ها یاد بگیرم)
    نمیدونم چکار کنم. کسی تجربه ای داره؟
    ممنون میشم راهنمائی کنید.
    (تو عنوان تاپیک به اشتباه نوشتم «طراحی»، منظورم «برنامه نویسی» بود)
    سلام.
    ببینید (html، css، جاوا اسکریپت و ...) طراحی هستند. php و asp.net و پرل و پایتون و به طور کلی کد هایی که تحت سرور پردازش بشند برنامه نویسی وب و کد هایی که بوسیله مرورگر و در کلاینت پردازش بشند طراحی وب هستند.

شما موسسه های آموزشی رو دنبال نکنید. آموزش های بهتر از موسسه های آموزشی در اینترنت هست. برای برنامه نویسی سایت php.net و برای طراحی سایت w3schools خوبه. w3schools خیلی ساده و روان به صورت بخش های کوتاه همراه با نمایش زنده به شما آموزش میده. php.net هم که دیگه خیلی مختصر و مفید تمام php رو برای شما آموزش میده.

سوالی هست بفرمایید/

3. 4 کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Mr.Pooya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

حرف های دوستمون کاملا جواب سوال رو مشخص می کنند اما بنده هم نکته ای اضافه می کنم

همچنین شما می تونید از سایت
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    استفاده کنید. در این سایت می تونید سوالات خودتون رو به زبان انگلیسی بپرسید و کاربران زیادی هم هستند که جوابگو شما باشند.

شما اول باید از HTML شروع کنی. یعنی اول باید HTML 4 رو یاد بگیری و یکم که پیش رفتی CSS 2 رو شروع کن بعد که تقریبا مسلط شدی به هر دو HTML5 و CSS3 رو شروع کن به یاد گیری.

HTML4 و CSS2 لازمه یادگیری ورژن های بعدی این دو زبان هستند. بعد از این مراحل می تونید JAVASCRIPT رو شروع به یاد گیری کنید.

بعد java و jQuery می تونید PHP رو شروع کنید و می تونید XML رو هم آغاز کنید.

توصیه ای که من بهتون می کنم اینه که حتما XML رو یاد بگیرید چون نسبتا زبان آسونی هست و کاربردش هم خیلی زیاده.

موفق باشید

5. 4 کاربر از Mr.Pooya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

7. 2 کاربر از ایرانی. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن طراحی صفحات وب kian98's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    در لباس هایم

پيش فرض

درود

بنده خودم برای یادگیری html ابتدا یک کتاب حدود 400 صفحه ای از اینترنت دانلود کردم.
    بعدش صبح نشستم پای کتاب و تمام کدهایی که نوشته شده بود رو می خوندم و توی مرورگر امتحان میکردم.
    حدودا به ظهر که رسید لااقل 200 صفحه اش رو تموم کرده بودم و حدود 90 درصد اون کدها هم توی خاطرم مونده بود.

9. 2 کاربر از kian98 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال behnamy01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

سلام

حرف های دوستمون کاملا جواب سوال رو مشخص می کنند اما بنده هم نکته ای اضافه می کنم

همچنین شما می تونید از سایت
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    استفاده کنید. در این سایت می تونید سوالات خودتون رو به زبان انگلیسی بپرسید و کاربران زیادی هم هستند که جوابگو شما باشند.

شما اول باید از HTML شروع کنی. یعنی اول باید HTML 4 رو یاد بگیری و یکم که پیش رفتی CSS 2 رو شروع کن بعد که تقریبا مسلط شدی به هر دو HTML5 و CSS3 رو شروع کن به یاد گیری.

HTML4 و CSS2 لازمه یادگیری ورژن های بعدی این دو زبان هستند. بعد از این مراحل می تونید JAVASCRIPT رو شروع به یاد گیری کنید.

بعد java و jQuery می تونید PHP رو شروع کنید و می تونید XML رو هم آغاز کنید.

توصیه ای که من بهتون می کنم اینه که حتما XML رو یاد بگیرید چون نسبتا زبان آسونی هست و کاربردش هم خیلی زیاده.

موفق باشید
    سلام. کاربرد XML که گفتید چیه که نیاز باشه یاد بگیریم؟ تا اونجایی که من دیدم فقط واسه ساخت Sitemap سایت به کار میره، که اون رو هم اگه از وردپرس اینا استفاده کنید راحت با افزونه، اتوماتیک ساخته میشه، اگرهم مدیریت محتوای دیگه ای دارید، یک سری سایت ها هستن آنلاین sitemap میسازن براتون...

تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام. کاربرد XML که گفتید چیه که نیاز باشه یاد بگیریم؟ تا اونجایی که من دیدم فقط واسه ساخت Sitemap سایت به کار میره، که اون رو هم اگه از وردپرس اینا استفاده کنید راحت با افزونه، اتوماتیک ساخته میشه، اگرهم مدیریت محتوای دیگه ای دارید، یک سری سایت ها هستن آنلاین sitemap میسازن براتون...
    ببینید XML زبانی هست برای ذخیره سازی اطلاعات.

در واقع میشه گفت برای دسته بندی اطلاعات یعنی شما اطلاعات رو در فایل XML قرار میدی و اون رو با PHP یا هر زبان دیگه ای که این قابلیت رو داشته باشه میگیری و سند می کنه یا ازشون استفاده می کنید بدون ارسال کردنشون.

زبانی هست بیشتر برای ذخیره و حمل اطلاعات. این صفحه رو هم بخونید :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به فرض مثال XML تگ های از پیش تعریف شده نداره مثل HTML و شما باید خودتون تگ های خودتون رو تعریف کنید.

میشه گفت نسبتا زبان سختی نیست ولی کاربردش زیاد هست در نت.

نکته آخر: کابرد XML خیلی خیلی بیشتر از ساخت SiteMap هست.

موفق باشید.

12. 2 کاربر از Mr.Pooya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال behnamy01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

ببینید XML زبانی هست برای ذخیره سازی اطلاعات.

در واقع میشه گفت برای دسته بندی اطلاعات یعنی شما اطلاعات رو در فایل XML قرار میدی و اون رو با PHP یا هر زبان دیگه ای که این قابلیت رو داشته باشه میگیری و سند می کنه یا ازشون استفاده می کنید بدون ارسال کردنشون.

زبانی هست بیشتر برای ذخیره و حمل اطلاعات. این صفحه رو هم بخونید :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به فرض مثال XML تگ های از پیش تعریف شده نداره مثل HTML و شما باید خودتون تگ های خودتون رو تعریف کنید.

میشه گفت نسبتا زبان سختی نیست ولی کاربردش زیاد هست در نت.

نکته آخر: کابرد XML خیلی خیلی بیشتر از ساخت SiteMap هست.

موفق باشید.
    خب همین کاربردهاش چیه مثلا؟ که ببینم آیا لازمم میشه که برم یاد بگیرم یا نه...

تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خب همین کاربردهاش چیه مثلا؟ که ببینم آیا لازمم میشه که برم یاد بگیرم یا نه...
    مثال عملی براتون بزنم : قالب همین انجمن ساز vBulletin یک فایل XML هست ! یعنی فایل اصلیش XML هست و از اونجا لود میشه و قالب تشکیل میشه.

البته میشه گفت تمام انجمن ساز ها فایل اصلی قالب هاشون XML هست.

به این معنی نیست که حتما باید XML باشه ولی با ساختاری که این انجمن ساز ها دارند XML برای قالب شون خیلی زبان عالی هست.

ولی در کل XML کاربرد های زیادی داره مثلا شما یک نرم افزار تحت وب می نویسی بعد همه اطلاعات مربوط به نرم افزار رو مثل ورژن، آخرین ورژن، آپدیت جدیدی هست براش یا نه، نام برنامه، توضیحات برنامه و ... همه رو در قالب یک فایل XML می نویسی و بعدش این فایل رو با PHP لود می کنی هر جا که خواستی مشخصات سیستمت رو نشون بدی.

مثلا می تونی یک صفحه درباره برنامه درست کنی و تمام اطلاعات رو از فایل XML بگیری و اونجا نشون بدی.

اینطوری دیگه نیاز نیست تو هر صفحه مجدد اطلاعات مربوط به برنامه رو بنویسی مثلا اگر تو 100 تا صفحه بخوای اطلاعات برنامه رو بنویسی اینکار خودش کار سختی هست ولی فکر کن برنامت رو تغییر بدی و آپدیتش کنی اونوت آخرین ورژن تغییر می کنه شما هم باید 100 تا فایل رو باز کنی و آخرین ورژن رو عوض کنی داخلشون ولی حیلی راحت با XML می تونی فقط یکبار اطلاعات رو تغییر بدی و تو 100 تا صفحه چاپشون کنی.

البته با PHP هم میشه ولی خب XML مختص این کار ها هست. در کل XML تو کار هست که کاربرد هاش رو نشون میده شاید الان من تئوری یک چیزی بگم شما فکر کنید که XML کاربرد خاصی نداره ولی وقتی واردش بشید و تو اسکریپت PHP تون از چندین فایل XML استفاده کنید مطمئنا متوجه کاربرد هاش خواهید شد.

تو گوگل هم می تونید بیشتر در مورد XML بخونید.

موفق باشید

15. 4 کاربر از Mr.Pooya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •