تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: چگونه جانوران موذی را در باغ دور کنیم؟

آخر فروم باز pashangparsi6's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض چگونه جانوران موذی را در باغ دور کنیم؟

با درود

دوستان در یک باغ که پر از گونه‌های گوناگون سوسک، مارمولک، پشه و پروانه و .. هست، اگر بخواهیم بخشی از اون رو تبدیل کنیم به جایی که بتونیم بشینیم و زندگی کنیم و .. چجوری می شه این جانورها رو از اون بخش دور کنیم؟
    من شنیده بودم گازوئیل و روغن سوخته این کارو می کنه و .. در کل چه راهی برای این موضوع وجود داره؟

با سپاس

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

منظورتون اینه که میخواهید وسط باغ خانه بسازید؟

اگر همین هست که مشکلی نیست
    تمام درز های خانه را بپوشانید.به پنجره ها توری وصل کنید.
    در را کاملا اندازه ی چهارچوب بگیرید که درزی باز نماند
    گوشه های دیوار ها از داخل و از بیرون اسپری حشره کش بزنید.دیگر مشکلی پیش نمی اید

اگر اطراف خانه گازوئیل یا روغن سوخته بریزید علاوه بر اینکه بوش تا مدت ها شما را اذیت میکند با یک بارندگی این ها روان میشوند و به درختان باغ اسیب میزنند

3. 2 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام .
    اگه منظورتون اینه که یه سکو برای نشستن درست کنین , میتونین یک پشه بند بزرگ براش درست کنین به ارتفاع 2.5 متر و براش یک درب بزرگ زیپی بذارین و برید داخلش با خیال راحت استراحت کنین .
    کفِ این پشه بند باید پارچه ی نسبتاً ضخیم باشه و دور تا دورش دوخته شده باشه به خودِ پشه بند یعنی یک مکعب یا مکعب مستطیلِ کامل باشه . اون سکو باید سیمانی باشه به ارتفاع حداقل 30 سانت و طول و عرضش 4×4 یا کوچیکتر باشه و 4 یا شش لوله ی گالوانیره یا آهنی با"قطر 3 سانت درونِ سکو به صورت عمودی نصب میشه که اسکلت پشه بند رو تشکیل میده و در گوشه های پائین و بالای پشه بند حلقه های محکم پارچه ای دوخته میشه که از بالا میره توی لوله ها . با این روش ظرفِ چند دقیقه اتاقکِ ضدِ حشرات درست میشه که لم دادن و غذا خوردن و استراحت به دور از مزاحمت حشرات و خرندگان رو امکان پذیر میکنه .
    البته در دوخت پشه بند و کفش باید از نخ محکم استفاده بشه و 2 بار دوخته بشه و زیپش هم باید از نوع دانه درشت و محکم با دسته ی دوطرفه باشه تا هم از داخل و هم از بیرون بشه درب رو باز و بسته کرد .
    برای نصبِ حلقه های بالائیِ پشه بند به لوله ها بهتره از قلبهای فنردار استفاده کنین که نصب پشه بند سریع انجام بشه و محکم و استوار بمونه .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تقریباً یه چیزی شبیه این میشه

البته نیاز به لوله برای سقف نداره چون پشه بند سبکه و با نصبِ قلابهای پشه بند به لوله های عمودی , سقفش صاف و مرتب میشه .
    اگر قصد آتش روشن کردن داخلش دارین باید حتماً یک ورقه ی گالوانیزه ی بزرگ زیر منقل بذارین و از دیوارهای پشه بند دور باشه وگرنه ممکنه پشه بند آتش بگیره .
    از توری پلاستیکی استفاده نکنین چون هم دوام نداره هم قابل شستشو نیست .
    اگر یه چرخ خیاطی داشته باشین خودتون میتونین یک پشه بند با کیفیت درست کنین .
    اول سکو و لوله ها رو درست کنین بعدش با توجه به اندازه هاش براش یک پشه بند درست کنین .
    درضمن ریختن پودر بایگون یا پودر پیف پاف که در تاپیک تجربه ها در موردش نوشته ام , در اطراف سکوی سیمانی باعث دور شدن حشراتی مثل مورچه و سوسک و اینا میشه .
    این پودر معجزه میکنه .

5. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال OS X DogForum.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

دوست عزیز اول باید ببینید که چه موردی رو میخواهید باهاش روبرو بشید ..

تقریبا در تمامی موارد دوستام توضیحات کاملی دادند به جزء موش ! موش انواع بیماری های مختلفی رو به انسان منتقل میکنه ... و تنها راهش سم پاشی هستش که حتما باید از طریق فرد متخصص دوز و نوعش تعیین بشه... فکر میکنم جهاد کشاورزی منطقه تون بتونه در این مورد کمکتون کنه.

موفق باشید

7. این کاربر از DogForum.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

دوست عزیز اول باید ببینید که چه موردی رو میخواهید باهاش روبرو بشید ..تقریبا در تمامی موارد دوستام توضیحات کاملی دادند به جزء موش ! موش انواع بیماری های مختلفی رو به انسان منتقل میکنه ... و تنها راهش سم پاشی هستش که حتما باید از طریق فرد متخصص دوز و نوعش تعیین بشه... فکر میکنم جهاد کشاورزی منطقه تون بتونه در این مورد کمکتون کنه.موفق باشید
    سلام . به نظرم موش از همه آسونتر باشه و میشه بدون سم و با تله ی قفسی یا فنری پرونده اش رو بست . فقط به جای پنیر و گردو که گران هست از شکلات کشی استفاده کنین . بنده بارها امتحان کردم . از پنیر و گردو هم بهتر جواب میده و به دلیل چسبنده بودنش محکم میچسبه به تله و با یک تکه ی کوچک شکلات کشی که به اندازه ی یک آلبالو باشه میشه ده دوازده تا موش گرفت بشرطی که تله رو بسیار حساس کار بذارین . . در ضمن موشهای گرفته شده رو دور نندازین . در عمق 40 یا 50 سانتی دفن کنین و خاکش رو خوب بکوبین تا بوش باعث جلب سگ یا گربه یا روباه یا سمور نشه

تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

سلام . به نظرم موش از همه آسونتر باشه و میشه بدون سم و با تله ی قفسی یا فنری پرونده اش رو بست . فقط به جای پنیر و گردو که گران هست از شکلات کشی استفاده کنین . بنده بارها امتحان کردم . از پنیر و گردو هم بهتر جواب میده و به دلیل چسبنده بودنش محکم میچسبه به تله و با یک تکه ی کوچک شکلات کشی که به اندازه ی یک آلبالو باشه میشه ده دوازده تا موش گرفت بشرطی که تله رو بسیار حساس کار بذارین . . در ضمن موشهای گرفته شده رو دور نندازین . در عمق 40 یا 50 سانتی دفن کنین و خاکش رو خوب بکوبین تا بوش باعث جلب سگ یا گربه یا روباه یا سمور نشه
    با تشکر از توضیحاتتوم... بله شما کاملا درست میگین اما بحث ایشون باغ هستش که موش ها به صورت جمعی زندگی میکنند و با تله واقعا نمیشه مقابله کرد چون موجودات باهوشی هستند و وقتی یکیشون گیر بیوفته بقه دیگه به اون قسمت نمی روند.

10. این کاربر از DogForum.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام .
    شایعات هست . باور نکنین

بنده با یک تله و یک تکه شکلات 9 تا موش از یک لانه شکار کردم .
    دمار از جنسهای یک مغازه دار درآورده بودند.
    اول بزرگهاش افتادند تو تله بعدش هم ریزه میزه هاشون .
    چاره ای جز این نبود چون خیلی ضرر زده بودند .
    لانه رو هم یک بار بستند اما از یک جای دیگه اومدند تو مغازه.
    موشها اونقدرها هم باهوش نیستند
    جان فدای شکم در موردشون صدق میکنه

تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

ممنون از پاسختون
    بله امکانش هستش اما دوست عزیز من دامپزشکم و وقتی صحبت باغ میکنیم داریم در مورد ۲۰۰ موش به بالا صحبت میکنیم.. حیف که عکس نگرفتم... حدود ۱ سال پیش رفته بودم که سگ یکی از کیس هام رو در باغش ویزیت کنم که طرف گفت یه ۱۰-۲۰ تا موش داره باغش .. بعد کارگرش که رفت جاشون رو نشون من بده پاش توی زمین فرو رفت و حدود ۴۰۰-۵۰۰ تا موش روی هم راه میرفتن .. خیلی ناجور بود .. که آخر از طرف جهاد کشاورزی سم پاشی با دوز بالا کردند.

بعد در مورد هوش هم بستگی به نژاد داره ... بعضی نژاد ها با هوش تر هستن و البته میشه گفت تا مقدار زیادی غریزی هم هستش ... که وقتی یه موش میمیره از خودش یه فرومون ترشح میکنه که بقیه موش ها رو بهشون اخطار بده... البته این در مورد همه نژاد ها صدق نمیکنه.

13. این کاربر از DogForum.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •