تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 9 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 82

نام تاپيک: آموزش برنامه نویسی ==|>برای سیستم عامل های *لینوکس*،*مک*،*اندروید*،*ios*و ... [فقط با کمی تجربه :)]

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2014
    محل سكونت
    گناباد

پيش فرض

من این ها رو دانلود کردم فقط این ها رو چجوری باید نصب کنم
    ؟
    اگر امکانش هست ترتیب نصب فایل ها رو بگید
    با تشکر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

سلام.اول باید gtk نصب بشه بعد دیگه ترتیبش مهم نیس.
    به این لینک برو : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    خودم قبلا از همین سایت آموزشارو دان کرده بودم اما الان یادم نیس کدوم بود.

کاربر فعال انجمن دات نت عــــلی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    من این ها رو دانلود کردم فقط این ها رو چجوری باید نصب کنم
    ؟
    اگر امکانش هست ترتیب نصب فایل ها رو بگید
    با تشکر
    سلام.
    پست های صفحات اول رو مشاهده کنید و بخوانید.آموزش نصب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اگر لینک ها رو از همون پستی که به شما دادم دانلود کنید شماره گذاری شده هست به ترتیب شماره نصب می کنید.

تاريخ عضويت
    Jul 2014
    محل سكونت
    گناباد

پيش فرض

سلام
    ...
    ببخشید که مزاحم شدم
    من تک تک اون فایل ها رو چند روز پیش زدم رو دانل.د الان دانلود شدن
    فقط یک مشکلی دارم(کارهای نصب رو از توی فایل نوت پدی که گذاشته بودید انجام دادم و نصب شد) اون ها این هست که قبل از این که پروژه رو کامپایل کنم می گه شما Android ndk رو نصب نکردید
    الان باید چیکار کنم؟؟
    یک سوال دیگه؟؟
    اگه قراره با سی شارپ برنامه نویسی کنیم این نرم افزار اکلیپس و برای چی توی این فایل های دانلودی که در تاپتیک 1و2 اوردید گذاشتید که 700 مگ 700 مگ پارت پارت کرده بودید؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام
    ...
    ببخشید که مزاحم شدم
    من تک تک اون فایل ها رو چند روز پیش زدم رو دانل.د الان دانلود شدن
    فقط یک مشکلی دارم(کارهای نصب رو از توی فایل نوت پدی که گذاشته بودید انجام دادم و نصب شد) اون ها این هست که قبل از این که پروژه رو کامپایل کنم می گه شما Android ndk رو نصب نکردید
    الان باید چیکار کنم؟؟
    یک سوال دیگه؟؟
    اگه قراره با سی شارپ برنامه نویسی کنیم این نرم افزار اکلیپس و برای چی توی این فایل های دانلودی که در تاپتیک 1و2 اوردید گذاشتید که 700 مگ 700 مگ پارت پارت کرده بودید؟
    سلام.شما احتمالاً sdk های اندروید رو طبق اموزش صفحه ی دوم تاپیک نصب نکردید.اون پارت های 700 مگاباتی sdk ها هستند.به علت اینکه شرکت گوگل ایران رو تحریم کرده ما نمیتونیم به صورت انلاین این sdk ها رو نصب کنیم باید از v p n استفاده کنیم برای همین من اونارو از تورنت دانلود کردم و برای شما اپلود کردم که بتونید ازش استفاده کنید و به صورت افلاین با سرور مجازی نصب کنید.
    شما میتونید طبق اموزش این sdk ها رو نصب کنید و باهاش برنامه بنویسید.

تاريخ عضويت
    Jul 2014
    محل سكونت
    گناباد

پيش فرض

من اون ها رو نصب کردم طبق آموزش هایی که گذاشتید مشکل من اینجاست:(
    نگاه این عکس کنید
    می گه ndk نصب نشده
    اگه ndk تو پوشه نصب هست می شه برام توضیح بدید چجوری باید نصبش کنم:(
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    من اون ها رو نصب کردم طبق آموزش هایی که گذاشتید مشکل من اینجاست:(
    نگاه این عکس کنید
    می گه ndk نصب نشده
    اگه ndk تو پوشه نصب هست می شه برام توضیح بدید چجوری باید نصبش کنم:(
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    سلام.
    شما میتونید توی اینترنت جستجو کنید و ndk رو دانلود و نصب کنید یا صبر کنید من آپلودش کنم بیش از 400 مگابایته.

8. این کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

تاريخ عضويت
    Jul 2014
    محل سكونت
    گناباد

پيش فرض

سلام...
    ببخشید که مزاحم شدم یک سوال خیلی ذهنم و درگیر کرده بود و تو اینترنت گشتم جوابی براش پیدا نکردم که بتونه حسابی قانعم کنه ...

ببینبد ما در زبان دات نت هر برنامه ای می نویسیم قبل از این که ستاپ بگیریم باید برنامه رو با اسمارت اسمبلی یا برنامه هایی شبیه این کد کنیم که نشه برنامه رو کرک کرد
    حالا فرض و بر این بگیرید
    من یک برنامه با سی شارپ برای اندروید می سازم ایا بعد از اکسپورت گرفتن اندروید پروژه مثل پروژه های دات نت قابل دور زدن خواهد بود؟؟؟
    ...

11. این کاربر از H.E.R.O.E.S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

11 آموزش برنامه نویسی Cross Platform قسمت اول

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.
    آموزش برنامه نویسی Cross Platform قسمت اول
    با وجود مشغله های کاری بسیاری که دارم سعی میکنم کم کم این تاپیک رو پیش ببرم اما در هر صورت شما دوستان میتونید توی اینترنت مقالات و آموزش های زیادی رو پیش بگیرید تا بتونید cross پلتفرم برنامه نویسی کنید.

اولین نکته ای که یک برنامه نویس cross platform دات نت باید در نظر داشته باشه مدیریت و معماری پروژه ی خودش هست.من با تجربیاتی که توی برنامه نویسی داشتم متاسفانه با دانش کمی که نسبت به معماری داشتم به مشکلات زیادی برخورد کردم که مجبور شدم پروژه ی خودم رو Refactor (بهسازی) یا در برخی جاها بازسازی کنم.
    یادگیری پترن های [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میتونه کمک های زیادی به شما توی طراحی ساختار پروژه کنه.
    من یک پروژه ی کارامد رو به این چند قسمت تقسیم میکنم:
    1.User Interface یا رابط کاربری
    2.View Model ها
    3.View Model Base ها
    4.Core یا هسته و مدل ها نرم افزار

UI یا رابط کاربری بخشی هست که مشتری ها و کاربران با اون سر و کار دارن مثل نمای نرم افزار کنترل ها و دکمه ها و گرید هایی که کاربر روی اونا کلیک میکنه و باهاش کار میکنه میشه رابط کاربری.

View Model ها و View Model Base ها بخشی از کد هایی هستند که UI با اون در ارتباط هست تا بتونه با هسته ی نرم افزار در ارتباط باشه.هرگز UI نباید مستقیم با هسته ی نرم افزار در ارتباط باشه.UI میتونه با VM یا Base در ارتباط باشه ولی View Model Base نباید بر خلاف View Model با UI در ارتباط باشه چون View Model Base باید در همه سیستم عامل ها کاربرد داشته باشه.در پترن MVPVM شما یاد میگیرید که برخلاف MVVM ساختار View Model ها رو هم، از پروژه ی UI جدا کنید تا دوباره نویسی نشه.البته نه همه ی View Model رو بلکه Base و ساختار اصلی یک View Model از UI جدا میشه و فقط یک View Model ساده از اون به ارث میبره.

Core یا هسته ی نرم افزار شامل خیلی چیز ها میشه ولی این به این معنی نیست که همه ی ماژول ها (کامپوننت و Library های نرم افزار) باید در یک هسته معماری بشن.مثلاً شما ساختار کار با دیتابیس رو باید از ساختار کار با تصاویر و کارای گرافیکی و دیگر اجزا جدا کنید.Model ها ممکنه توی هر بخشی از پروژه باشه.ممکنه در View Model یا Core وجود داشته باشند و همه اینها با Model ها و Helper ها و ... در ارتباط هستند.

در برخی بخش های نرم افزار شما مجبور میشید که یه سری کد ها رو با پیشپردازنده ها ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) مدیریت کنید.همیشه یادتون باشه توی برنامه نویسی Cross Platform دیگه شما محدود به ویندوز نیستید پس هواستون باشه که در Model-View-Presenter که پایه ای از View Model ها هستند که این View Model ها با UI در ارتباط هستند(همشون Library جداگانه هستند) هرگز از Api های ویندوز یا سیستم عامل دیگر استفاده نکنید و حتماً یک Core مخصوص ویندوز بنویسید که UI ویندوز با اون در ارتباط باشه چون Api های ویندوز روی سیستم عامل های دیگر اجرا نمیشن.

واژه های انگلیسی ای که در بالا تایپ شد رو با یک جستجو سریع در اینترنت میتونید نسبت بهش اطلاعات کسب کنید البته اگر در موردش اطلاعاتی ندارید.
    دقت داشته باشید که اموزش ها ممکنه تلفیقی از پترن های MVVM و MVPVM و ... باشه تا به بهترین روش بشه یک پروژه Cross Platform رو مدیریت کرد.
    چیز هایی که در بالا گفته شد طبق تجربیاتی که من داشتم یه چیزی شبیه شکل زیر هست:

Last edited by عــــلی; 30-11-2014 at 22:10.

13. 2 کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •