تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 77

نام تاپيک: سوالات مربوط به سند و تعویض پلاک و هزینه های آن و مشکلات نقل و انتقال

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

سلام دوستان ببخشید من یه ماشین دارم که میخوام پلاک ماشین قبلی مادرم رو بزنم بهش. صاحب اون ماشین فک پلاک کرده و پلاک آزاد هست ولی نمیدونم هزینه این کار چقدر میشه و چقدر طول میده؟ اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم.
    قیمتو محضر بهتون میده
    زمانش هم بستگی به محل اقامت و شلوغی مراکز تعویض پلاک داره
    البته اگه کمتر از یک ماه گذشته باشه و همون مرکز تعویض پلاکی که اون فک کرده بری هنوز پلاک شما قیچی نشده و همونو از انبار میآرن و بهت میدن
    در غیر این صورت باید یکی دو ساعتی هم منتظر چاپ پلاک باشی

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. این کاربر از raeesi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال rezarrrr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

سلام دوستان بنده سال 90/1/14 پرایدی نو از نمایندگی خریدم رو سند مدل رو زدن 90 ولی رو پلاک و موتور ماشین زده 89/1/14....الان قصد فروشش رو دارم هر جا میبرم میگن مدلت 89 هست...جریان چیه؟چیکار میتونم بکنم؟؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

هزینه تعویض پلاک موتور چه قدره ؟ مثل ماشین محضرم داره ؟

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

هزینه تعویض پلاک موتور چه قدره ؟ مثل ماشین محضرم داره ؟
    هزینش حدودا 50 هزار تومان میشه در تعویض پلاک

بله بعد از تعو.یض پلاک باید برای انتقال قطعی سند به محضر تشریف ببرید دقیقا مثل ماشین

6. این کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه M.Amorous's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان ببخشید من یه خودرو دارم هم قصدد فروشش رو دارم ولی تاحالا ماشین معامله نکردم و عرفش رو نمیدونم. این طور که فهمیدم به نام کردن پلاک و سند دو پروسه ی جدا داره. ولی من از بعضیا شنیدم که میگن نیاز به به نام زدن سند توی محضر نیست و همون فک پلاک کفایت میکنه. به نظرتون این کار دستی هست؟ بعدا برای من مشکلی پیش نمیاد؟ منظورم اینه سندش رو به نام نزنم که پول محضر رو ندیم دیگه .

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام دوستان ببخشید من یه خودرو دارم هم قصدد فروشش رو دارم ولی تاحالا ماشین معامله نکردم و عرفش رو نمیدونم. این طور که فهمیدم به نام کردن پلاک و سند دو پروسه ی جدا داره. ولی من از بعضیا شنیدم که میگن نیاز به به نام زدن سند توی محضر نیست و همون فک پلاک کفایت میکنه. به نظرتون این کار دستی هست؟ بعدا برای من مشکلی پیش نمیاد؟ منظورم اینه سندش رو به نام نزنم که پول محضر رو ندیم دیگه .
    سلام

نه خیر بعد از تعویض پلاک حتما باید نسبت به انتقال سند قطعی ماشین اقدام کنید واللا کسی که از شما ماشین رو میخره نمیتونه بفروشه دیگه ماشین رو تا وقتی که سند قطعی به نام خودش نزنه !

بله دو پروسه ی جدا هست که به دو روش معمول انجام میشه :

اول اینکه هم خریدار و هم فروشنده با هم میرن تعویض پلاک ابتدا ، پلاک شما فک میشه و پلاک جدید به خریدار داده میشه و نصب میشه روی ماشین
    بعد با برگه ی تاییدیه ی نقل و انتقال که مرکز تعویض پلاک میده و سایر مدارک اتومبیل و خودتون ، تشریف میبرید محضر و سند قطعی هم به نام خریدار میزنید

شیوه ی دوم هم که بین دلالها به باز گذاشتن سند معروفه ، این هست که شما فقط تشریف میبرید محضر و یک وکالت فروش به فروشنده میدین که توی اون وکالت ذکر میشه خریدار بدون نیاز به حضور فروشنده هم میتونه خودش بره تعویض پلاک هم خودش سند قطعی رو بنام خودش بزنه ، و البته جدای از هزینه ی قطعی که ازتون میگیرن یک هزینه ای هم بابت وکالت فروش ازتون گرفته میشه ولی خب دیگه الافی تعویض پلاک و محضر برای قطعی رو ندارید

9. 2 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز atlas-m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    حومه™ !

پيش فرض

مشاوره جهت فروش خودرو صفر (درب نمایندگی)
    سلام.
    من یه ماشین ثبت نام کردم که احتمال زیاد مجبور بشم بفروشم. اطلاعاتی در مورد فروش و حتی خرید ندارم. ممنون میشم راهنماییم کنید.
    میخوام تا جایی که ممکن هست حین تحویل بدم بره. زیان نکنم و با توجه به خواب پولم ضرری هم نکرده باشم. انتقال سند و مسائل مربوطه به چه صورت هست؟ آیا به قیمت میخرند؟

تحویل تیر 94 - مدل سایپا 132 - انتخاب رنگ و تجهیزات در زمان ارسال دعوت نامه.

تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان میخواستم بپرسم وقتی ماشین رو یه نفر به نام میزنه سند سفید هم دوباره صادر میشه؟ سند سفید کاراییش چیه دقیقا؟

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان میخواستم بپرسم وقتی ماشین رو یه نفر به نام میزنه سند سفید هم دوباره صادر میشه؟ سند سفید کاراییش چیه دقیقا؟
    سلام
    منظورتون از سند سفید چیه؟
    یه برگ فروش کارخانه هست یدونه هم سند ماشین که راهنمائی رانندگی صادر میکنه.این سند به نام خریدار جدید صادر میشه تو مراکز تعویض پلاک

13. این کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

بله همون فاکتور فروش منظورم بود. یعنی اگر کسی که ماشینو از من خریده بخواد دوباره ماشینو بفروشه وجود سند سفید (فاکتور) هم الزامیه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •