تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 8 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 77

نام تاپيک: سوالات مربوط به سند و تعویض پلاک و هزینه های آن و مشکلات نقل و انتقال

داره خودمونی میشه ronin_2607's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام. برای فروش خودرو چه مراحلی باید انجام بدم؟؟ منظورم اینه بعد از اینکه مشتری دید و پسندید و سر قیمت توافق شد چه باید کرد؟؟ کجا باید بریم. در ضمن من تو روزنامه دیدم نیازی به محضر نیست. درسته؟
    Last edited by ronin_2607; 07-01-2015 at 13:21.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

3. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام من میخوام یه ماشین از سایت ایران خودرو بخرم. من ساکن شیراز هستم و میخوام پلاک ماشین اصفهان بخوره، ضمنا یه خونه به نام خودم اصفهان دارم باید آدرس اونجا بدم؟ اگه آدرس اونجا بدم میتونم آدرس نمایندگی شیراز بدم و ماشینو شیراز دریافت کنم؟ و چه مدارکی به آدرس اصفهان پست میشه؟
    و اینکه من یه ماشین دیگه دارم که میخوام حدود یک ماه قبل از تحویل ماشین جدید بفروشم آیا این پلاکو بهم میدن یا پلاک جدید؟
    با تشکر

داره خودمونی میشه viyoona's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

سلام.
    دوستان پلاک ایران ۱۱ ارزش داره؟
    ما یه پلاک ایران ۱۱ داریم ماشین جدید داریم میخریم.
    میخوام ببینم صبر کنم که سریع ماشین قبلیمون رو بفروشیم و پلاکش رو بذارم رو جدیده .
    یا نه کلا بیخیال پلاک قدیمیم بشم و از دستش بدم.؟

داره خودمونی میشه viyoona's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

دوستان اگه ماشین رو بفروشیم .
    و بعد از یکی دو سال ماشین جدید بخریم.
    میشه پلاک ماشین قبلی رو که دو سال پیش فروختیم بذاریم روش.
    یا نه پلاک فک شده بعد از دو ماه سوخت میشه و دیگه مال صاحب قبلیش نیست.؟
    پیش پیش ممنون بابت راهنماییاتون.

داره خودمونی میشه ronin_2607's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

عزيزم شما هم بيخيال بشي شماره ذاري بيخيال نميشه. پلاك كه فك شد بيخ ريش صاحبه. فقط ٦ ماه پلاك تو انبار مي مونه. از دوستانم هر كسي قبول نداره يه تماس بگيره شماره گذاري بپرسه. من يكي از دوستام دو ساله تو نمايندگي فروش يكي از شركتهاست. شما پلاك خودتو ميگيري، البته يه جديد چاپ شدشو. اگه پلاك نخواي كه راهش اينه فك نكني بري ماشين بخري پلاك جديد بگيري. مورد بوده طرف ٢ سال پيش يه پلاك فرد داشته خواسته ماشين بخره به اميد پلاك زوج دقيقا همون پلاك قبليو چاپ كردن تقديمش كردن[emoji1][emoji1][emoji1]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

سملام به همه دوستان

من دارم یک دستگاه ماشین تیبا مدل 92 می فروشم، یک سری سوالات برام پیش اومده، ممنون می شم راهنمایی بکنید.

1- می خوام زمان فروش خودرو یک قولنامه بین خودم و خریدار بنویسیم، همه مبلغ خودرو یک جا بگیرم و همان زمان بهش وکالت تام فروش، تعویض پلاک بدم. توی وکالت نامه هم قید کنم که سه روز فرصت داره تعویض پلاک کنه و بعد از سه روز وکالت تعویض پلاک از بین می ره، حالا آیا این کار شدنی هستش ؟؟؟ بعدش هم اگه شد من هم باید هزینه وکالت بدم و هم هزینه سند درسته ؟؟؟

2- اگه با خریدار روی موضوع بالا به توافق نرسیدیم، (یعنی پولش اون روز کم بود یا نرسیدیم بریم محضر مثلا بعدازظهر بود، یا اصلا خریدار قبول نکرد) یک مقدار پول بگیریم، یک مقدار هم موقع سند زدن، حالا این سوال برام پیش اومده که اگه روی ماشین پلاک خریدار جدید بخوره، بعد بزن زیرش دبه کنه بقیه پولمو نده، من چیکار می تونم بکنم ؟؟ به نظرتون بهتر نیست قبل از تعویض پلاک کل پول ماشین بگیرم ؟؟

لطف می کنید منو راهنمایی کنید، چون اولین بار ماشین می فروشم، بعدش هم نمی خوام با حرفایی که به خریدارا قرار بزنم، کسی از دست ناراحت بشه
    مرسی دوستان

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

سملام به همه دوستان

من دارم یک دستگاه ماشین تیبا مدل 92 می فروشم، یک سری سوالات برام پیش اومده، ممنون می شم راهنمایی بکنید.

1- می خوام زمان فروش خودرو یک قولنامه بین خودم و خریدار بنویسیم، همه مبلغ خودرو یک جا بگیرم و همان زمان بهش وکالت تام فروش، تعویض پلاک بدم. توی وکالت نامه هم قید کنم که سه روز فرصت داره تعویض پلاک کنه و بعد از سه روز وکالت تعویض پلاک از بین می ره، حالا آیا این کار شدنی هستش ؟؟؟ بعدش هم اگه شد من هم باید هزینه وکالت بدم و هم هزینه سند درسته ؟؟؟

2- اگه با خریدار روی موضوع بالا به توافق نرسیدیم، (یعنی پولش اون روز کم بود یا نرسیدیم بریم محضر مثلا بعدازظهر بود، یا اصلا خریدار قبول نکرد) یک مقدار پول بگیریم، یک مقدار هم موقع سند زدن، حالا این سوال برام پیش اومده که اگه روی ماشین پلاک خریدار جدید بخوره، بعد بزن زیرش دبه کنه بقیه پولمو نده، من چیکار می تونم بکنم ؟؟ به نظرتون بهتر نیست قبل از تعویض پلاک کل پول ماشین بگیرم ؟؟

لطف می کنید منو راهنمایی کنید، چون اولین بار ماشین می فروشم، بعدش هم نمی خوام با حرفایی که به خریدارا قرار بزنم، کسی از دست ناراحت بشه
    مرسی دوستان
    دوست عزیز اگه یکم همین تاپیکو میخوندی میدیدی که خودم مراحلشو نوشته بودم!
    مراحلش خیلی راحتهکاری که خودم کردم و به همه هم توصیه می‌کنم. اول میرید یه محضر و وقت میگیرین، بعد با خریدار میرید بانک و اون از حسابش یه چک بین بانکی به مبلغ کل قرارداد که همون قیمت خودروی شماست میگیره بنام و بحساب شما و میرید محضر
    توی محضر، مدارکتونو میدین که یه وکالت فروش و تعویض پلاک به همون مدت ۳ روز یا هر چند روزی که باهم توافق می‌کنین، بنام خریدار صادر بشه و همونجا هم خودتون یه قولنامه دستی مینویسین که بگین این مورد معامله شد و مبلغ هم طی چک بین بانکی به شماره فلان و ... به فروشنده پرداخت شد و خلافی و ... قبل از این تاریخ بعهده فروشنده و از این تاریخ بعهده خریداره و هردو تون امضا میکنین و شما چک رو میگیری از خریدار و تا اون موقع احتمالا برگه وکالت‌نامه هم بنامش صادر شده.
    حالا اون با خیال راحت میتونه بره ماشینو بنام خودش بزنه و شما هم که چکو گرفتی همون لحظه میری توی بانک و به حساب خودت واریز میکنی.

یه راه دیگش هم اینه که بجای محضر مستقیما باهم برید شماره‌گذاری (تعویض پلاک) و همونجا کارهاشو انجام بدین.
    البته من خودم از راه اول میرم چون سند در نهایت باید توسط محضر بنام خریدار منتقل بشه و سند قطعی هم توسط همون محضر (دفترخونه) صادر میشه.
    ضمنا کلیه هزینه‌های نقل و انتقال، تمام و کمال بر عهده فروشنده‌ست.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

دوستان با سلام
    همانطور که در تایپیک بالا گفتم یک تیبا دارم می فروشمش که چند روز پیش فروخته و متاسفانه به یه نفر دلال فروخته و طرف ازش وکالت تام خرید و تعویض پلاک گرفته اما توی وکالت نامه مدت برای تعویض پلاک مشخص نکرده و این موضوع فقط داخل قولنامه نوشته و بد تر از همه مدت تعویض پلاک هم گذاشته دو ماه، حالا اگه طرف طی این دوماه نره تعویض پلاک تکلیف ما چیه ؟
    می شه با این قولنامه فروش کاری کرد یا نه همه جا بعد از تنظیم وکالت نامه ، قولنامه باطل می شه ؟؟
    مرسی دوستان راهنمایی بکنید

اگه نباشه جاش خالی می مونه M.Amorous's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان ببخشید من یه ماشین دارم که میخوام پلاک ماشین قبلی مادرم رو بزنم بهش. صاحب اون ماشین فک پلاک کرده و پلاک آزاد هست ولی نمیدونم هزینه این کار چقدر میشه و چقدر طول میده؟ اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •