تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 10 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 91

نام تاپيک: افتخار به ایران باستان خیال یا واقعیت؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه marde tanhayi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    هر جا تنهایی باشه

پيش فرض

بهتر است این فیلم را ببینید The Physician

در مورد ابن سینا و شاگرد اون هست کمی در تاریخ دخل و تصرف شده ولی حقیقت اون از مزاح خیلی بیشتره

دوم اینکه ثروت و قدرت از هوش به وجود میاد امکان دارد یک عالم گدا بشود ولی برای همیشه گدا نمی ماند

ما ایرانی ها پوکر و شطرنج را اختراع کردیم که نشان از ریاضیات و محاسبات هوش هست

اگر حمله اعراب به ایران رخ نمی داد تضعیف ایالتهارخ نمی داد و در مقابل مغل ها شکست نمی خوردیم و 1000 سال از تاریخ عقب نمی افتادیم

بعد اعراب علم به سختی پیشرفت می کرد علم خودش با چنگ و دندان راه را باز می کرد

بعد اعراب علم جای خود رو به جهالت ،عوام فریبی و تهی گرایی داد

ما گذشته درخشانی داشتیم. اما درخت کلف از داخل می پوسد .
    Last edited by marde tanhayi; 19-05-2014 at 17:40.

2. 2 کاربر از marde tanhayi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال موسیقی راک و متال Metalhead56's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

در حال حاضر اکثر مردم ایران خونشون با نژادهای پست و حقیری مثل اعراب,مغولها و تاتارها آمیخته شده و در حقیقت مقدار اندکی از خون اصیل ایرانی در رگهاشون باقی مونده.تنها کسانی که میتونند خودشون رو صددرصد ایرانی بدونند و به ایران باستان افتخار کنند زرتشتیها هستند چون با هیچ نژادی قاطی نشدند و مسلک و زبان خودشون رو در طول تاریخ پرتلاطم ایران حفظ کردند.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

گفتن من و ما که اون زمان خوب بود الان بد هست یا دوران سلام بهتر بود و... به هیچ دردی نمی خوره علم , سیاست, سیستم آموزش کشور و.... 50 سال از دنیا عقب هست

در ایران مثلا در سیستم آموزش خانواده دنبال نمره هست پیگیر این نیستن که آیا در کناز این نمره باری علمی هم در فرزند من وجود داره ؟ برای همین هست خیلی ها برای گرفتن همین نمره دست به چه کار هایی که نمی زنن ... همه دنبال مدرک هست تا علم اون افتخار می کنن بگن ما دکتر هستیم اما کسی نمی پرسه در کنار این مدرک بار علمی شما چقدر هست ؟

این یک مثال ساده بود که بدونید در ایران الان سطح گرایی حاکم شده این سطح گرایی در کل جامعه ریشه انداخته هر کسی ماشین بهتری داره پس شخصیت بهتری داره هر کسی تیپ بهتری داره پس حتما آدم خوبی هست .... اون که خوشکل هست استخدام کنیم اون که نیست ردش کنیم اون که افکار به افکار حزبی یا سیاسی ما می خوره بیاریم سر کار اون که نمی خوره نه ....

من در حال حاضر آمریکا رو غرب رو به کشور آروزهای بزرگ می دونم ! چرا ؟ چون سیاه پوست هایی که تا 50-60 سال پیش آتش زده می شدن نژاد پرستی در حد 100% بود الان یک سیاه پوست تونسته ریس جمهور همون کشور بشه این نشون میده اونها این رو درک کردن و تغیر رویه دادن تا الان به این نتیجه رسیده که با محدود کردن یک طیف فکری خاص پیشرفت نخواهد بود زمانی پیشرفت حاصل می شه که همه افکار و نژاد های مختلف در یک جا جمع بشن برای پیشرفت بهتر یعنی در عبارت کلی سرح گرای رو به کل کناز گزاشتن البته در سیاست های کلان کشور ها ممکن هست در خود امریکا در بعشی افراد همین سطح گرایی وجود داشته باشه

در آخر بگم این گذشته هست که آینده رو می سازه ما اگر از گذشته اجداد ونیکانان خود عبرت گرفتم کار های خوب اونها تکرا و کار های بد رو فراموش کنیم موفق خواهیم شد اگر سعی به کار های بد کنیم دیری نخواهد بود اون جامعه از هم گسیخته خواهد شد پس دیر نشده با بها به همه طیف های سیاسی و فکری حتی مخالفین خود راه رو برای شکوفا شدن جامعه باز کنیم تا آینده جوری که لازم هست بسازیم که آیندگان نکن عجب مردم ابلهی بودن اون دوران .

5. 2 کاربر از Mr saeed بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

در حال حاضر اکثر مردم ایران خونشون با نژادهای پست و حقیری مثل اعراب,مغولها و تاتارها آمیخته شده و در حقیقت مقدار اندکی از خون اصیل ایرانی در رگهاشون باقی مونده.تنها کسانی که میتونند خودشون رو صددرصد ایرانی بدونند و به ایران باستان افتخار کنند زرتشتیها هستند چون با هیچ نژادی قاطی نشدند و مسلک و زبان خودشون رو در طول تاریخ پرتلاطم ایران حفظ کردند.
    دوست عزیز نژاد پست و حقیر کدومه دیگه ؟! خون اصیل ایرانی چی هست ؟ از لحاظ علمی - پزشکی این خون اصیل ایرانی چه مزایایی داره نسبت به سایر خون ها ؟!

این تفکرات نژاد پرستانه در قرن 21 کار نمیکنه دیگه ، هر چیزی که هست در مغز و فکر ماست و نه جای دیگه ، یعنی ما مغول یا عرب با شخصیت و دانشمند نداریم ؟

اتفاقا یکی از مهمترین عوامل درجا زدن ما اینه که به جای اینکه فکر آینده باشیم و چکار میتونیم بکنیم برای آینده ، همش در باد غرور و افتخارات سالهای دور خوابیدیم و حسرت کارهایی رو میخوریم که میشد بشه و نشده !

7. 18 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال jahangir1400's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

اگر حمله اعراب به ایران رخ نمی داد تضعیف ایالتهارخ نمی داد و در مقابل مغل ها شکست نمی خوردیم و 1000 سال از تاریخ عقب نمی افتادیم
    اگه اینجوری بود در مقابل اعراب شکست نمیخوردن، ضعف خودمون رو با این حرفا توجیه نکنیم که اگه اینجوری می شد اگه اونجوری می شد

مورخین دلایل مختلفی را برای سقوط ساسانیان بیان کرده‌اند: نزاع مذهبی و طبقاتی، فقدان حمایت مردمی، نزاع میان اشراف، بی ثباتی سیاسی، و هزینه جنگ‌های طولانی و ناموفق اخیر با امپراتوری روم شرقی، اپیدمی طاعون، آشفتگی مربوط به جانشینی تخت پادشاهی، دین اسلام، اختلافات میان طبقات جامعه و عدم هماهنگی میان آنها، باور ایرانیان به سرنوشت و پذیرش شکست، وجود پیروان فرقه‌های غیر آیین مزدیسنا (زرتشتی) و مسیحیان که در دفاع از معابد آتش و خانواده ساسانی اخلال ایجاد می‌کردند و عوامل دیگر.
    کلود کائن می‌نویسد که تحت تاثیر جنبش‌های ملی گرایانه دوران مدرن، تمایل به سمت نمایش ایرانیان و اعراب به عنوان دو گروه متخاصم رفته‌است در حالی که این دیدگاه با حقایق تاریخی سازگار نیست.
    بی طرفی و دوری از تعصبات قومی، ملی، دینی و... در بررسی تاریخ اولین اصل برای درک واقعیاته

9. این کاربر از jahangir1400 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز HORROR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    هیچ جا

پيش فرض

ضخمی که چرکین هست رو هی دستمال بپیچید و دعا کنید که خوب بشه خوب معلومه خوب نمیشه و واسه اینکار متخصص نیاز هست که جراحی کنه... بیشتر مردم فقط امیدوارن که وضعیت خوب بشه.. کدوم امید کدوم چرت! کسی که نهایت سعیشو کرده میشینه امیدوار میشه.. واسه رسیدن به اون نقطه ای که دوست داری باشی حاظری چقدر از خودت بزاری و ایا حاظری واقعا؟ واسه رسیدن به چیزهایی بزرگ یه چیزایی از دست میدی و شاید زندگیت هم جزوی از اون باشه. بعضی از ادما هنوز تکلیفشون رو با خودشون مشخص نکردن و میخوان همینطور به گفتن کوروش اینطوری کرد و فلانی...! اونطوری ادامه بدن.

11. این کاربر از HORROR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز netstat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

قبول دارید که فرهنگ هر کشور متفاوته و باید حفظ بشه، و اینکه فرهنگ مثل علم نیست؟
    حرفتون رو تا حدود زیادی قبول دارم... به خصوص در مورد سنت هایی مثل نوروز، شب یلدا، چهارشنبه سوری و ...
    ----
    فرهنگ رو شما دقیقاً چی تعریف میکنید؟ البته منم خودم تعریف فرهنگ رو نمیدونم ولی فکر میکنم علاوه بر آداب و رسوم و سنت ها، هنر هم بخشی از فرهنگ محسوب میشه... به همین دلیل هم هست که گفتم فرهنگ یونانی از فرهنگ هخامنشی غنی تر بوده... شما میبینید که هنر یونان (شامل معماری، مجسمه سازی، ادبیات، نمایش و ....) در سطح بسیار بالایی نسبت به دوره ی زمانی خودش قرار داشته...

پ.ن: من پست قبلیم رو دوباره خوندم و یکی از جملاتش رو اصلاح کردم و واژه ی علم رو اضافه کردم:

در ضمن توجه کنید که فرهنگ و علم یونانی با گذر زمان در اون منطقه به تدریج کمرنگ شد و با فرهنگ وحشی گری و تجاوزگری روم باستان جایگزین شد. البته بعد ها همین فرهنگ و علم توسط دانشمندان ایرانی(بعد از اسلام) و بعد تر توسط دانشمندان دوران رنسانس اروپایی دوباره زنده شد...
    =====================

بله علم، علمه اما اگه یه یونانی تو کشور حکومت میکرد دیگه فرهنگ ایرانی نبود، اون موقع میشد فرهنگ یونانی.
    من هم نگفتم که یونانیا باید میومدن به ما حکومت میکردن....
    Last edited by netstat; 20-05-2014 at 01:00.

آخر فروم باز netstat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

من یک نکته رو دوست داشتم اضافه کنم....
    همونطور که گفتم به نظر من نقطه ی درخشان تاریخ ایران نه در دوران باستان و پیش از اسلام بلکه در دوران پس از اسلام و پیشرفت های علمی و هنری اون دوران قرار داره....

اما باید توجه داشته باشیم که تمام پیشرفت هایی که در اون دوران در ایران و حتی قبل از اون در یونان صورت گرفت در برابر پیشرفتی که انسان در دوران رنسانس داشت کاملاً ناچیز و به عبارت دیگه حتی قابل صرف نظر کردنه!!!... تولد حقیقی انسان مدرن در دوران رنسانس اتفاق افتاد و به نظر من ما نباید به خاطر برخورداری از اون دوران درخشان تصور کنیم که با رجعت به اون میتونیم پیشرفت های دوران رنسانس رو نادیده بگیریم و انکار کنیم....

ضمن اینکه حال هر ملتی مهمه و نه گذشته!!!!

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

حرفتون رو تا حدود زیادی قبول دارم... به خصوص در مورد سنت هایی مثل نوروز، شب یلدا، چهارشنبه سوری و ...
    ----
    فرهنگ رو شما دقیقاً چی تعریف میکنید؟ البته منم خودم تعریف فرهنگ رو نمیدونم ولی فکر میکنم علاوه بر آداب و رسوم و سنت ها، هنر هم بخشی از فرهنگ محسوب میشه... به همین دلیل هم هست که گفتم فرهنگ یونانی از فرهنگ هخامنشی غنی تر بوده... شما میبینید که هنر یونان (شامل معماری، مجسمه سازی، ادبیات، نمایش و ....) در سطح بسیار بالایی نسبت به دوره ی زمانی خودش قرار داشته...

پ.ن: من پست قبلیم رو دوباره خوندم و یکی از جملاتش رو اصلاح کردم و واژه ی علم رو اضافه کردم:

=====================

من هم نگفتم که یونانیا باید میومدن به ما حکومت میکردن....
    من معماری و مجسمه سازی رو جزوی از فرهنگ یک کشور نمیدونم اما قضیه ی ادبیات با این ها متفاوته، معماری یه نوع علم ساختمان سازی و تقریبا تو بیشتر کشور ها یکسانه
    گرچه بعضی کشور ها معماری و مجسمه سازی پیشرفته تری دارن.
    اما ادبیات تو سایر کشور ها کاملا متفاوته و اینکه سوال تاپیک اینطور باشه، بهتره، به چه چیز ایران باستان باید افتخار کرد؟

من هیچوقت به قدرت کوروش افتخار نکردم و نه به فتحیات اون، بلکه به عدالت و آزادی اندیشه و مردم داری اون افتخار میکنم. هیچ وقت به جنگ ها و خشونت های نادر افتخار نکردم، بلکه به بیرون کردن افغان ها توسط اون افتخار کردم، قرار نیست حتما به علم و فرهنگ افتخار کنیم، گاهی وقت ها افرادی با دلاور مردی هاشون افتخار های بسیار بزرگ رو برای کشور میافرینند مقل آریو برزن.
    Last edited by Demon King; 20-05-2014 at 07:46. دليل: غلط املایی

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

کشور من بزرگترین امپراتوری تاریخ را تشکیل داد آنهم زیر نظر یک زن، که این خود نماینگر ارزشهای والای نهادینه شده در ماست. ما به سنتها و پادشاهی وفادار ماندیم در حالی که دموکراسی را هم در میان داریم.

طلایه داران تمدن غربیم، هم میراث بر خرد یونانیم و هم میراث بر عظمت روم. زمانی بود که " آفتاب در املاک ملکه غروب نمیکرد" در بسیاری از پرچمهای جهان همچنان نشان بریتانیای کبیر به چشم میخورد.

ناوگانهای ما در پنج اقیانوس و هفت دریا به پیش میتاختند و ما معنی جدید سرمایه را ساختیم. هم اکنون نیز ما جزو معدود کشورهایی هستیم که قدرت عکس العمل در بیشتر آبهای آزاد جهان را دارا هستند.
    ما بودیم طلایه داران انقلاب صنعتی، به زبان ما در شرق و غرب عالم سخن میگویند، هر آنچه دنیای جدید انجام داد از آن ماست...همسایگانی نادان در اطراف جزیره داشتیم...ملتی سیب زمینی خور در اینسو و ملتی دون ژوان مآب در سوی دیگر...یکی بدنبال غذا میدوید و دیگری تمام زندگیش صرف طعم بخشی به غذا میشد...هر دو را بارها مغلوبه کردیم...بزرگترین شخصیت تاریخ فرانسه را به جزیره ای دوردست فرستادیم تا دق کند...ایرلند که حیاط خلوت ماست.
    در این میانه ما بودیم که ملتی نو را ساختیم در آمریکا....از سویی از چین تا ایران و هند و اسپانیا و آلمان تمام تمدنهای بزرگ شرق و غرب را به زانو درآوردیم..
    در این میان حرفایی میگویند، برده داری...شما یک آفریقایی را در اعماق آفریقا در قرن بیست و یکم دیده اید؟ تصور میکنید مردمان دلاور من در قرن شانزدهم در میان آن بیغوله ها چه تصوری از این موجودات غیر همرنگ و نادان داشته باشند؟ بجز یک نیروی کار...ما نیتمان استعمار بود نه استثمار....ما از اختلافات مذهبی در خاورمیانه(توجه کرده اید این اصطلاح به نسبت نزدیکی دوری نسبت به ما و دیگر اروپاییان که سودای رسیدن به مارا دارند بوجود آمده؟) سود برده ایم چرا خون یک هموطن را تباه کنیم وقتی میشود فرقه ها را بال و پر داد؟
    یا تفرقه افکنی...اوه ما افتخار میکنیم که سیاس ترین مردم جهانیم، در یک جزیره اقتصادی را ساخته ایم که پهناورترینها با ما باید مقابله کنند. آیا از یاد برده اید که توپهای ما در سراسر جهان شلیک میکرد، در آبها در خشکیها، در مرز تبت، در کشورهای که ما ساختیم، در میان شام، در میان صحراهای آفریقا، در جنوب ایران، در یمن و...

پیروز در جنگهای جهانی، قدمتمان به هزاران سال پیش میرسد، اصل و نصبمان را حفظ کرده، تسلیم هیچ نیروی خارجی نشدیم، در تاریکترین قرنهای اروپا به ملتی که هرگز از کتاب خواندن خسته نمیشود شهره بودیم، از میان ما راسلها و شکسپیرها و اسمیتها و اورولها و کوکها و چرچیلها بوجود آمدند، موسیقی قرن بیستم بیش از حدتصور وامدار ماست.ما بودیم که کمونیسم و فاشیسم و نازیسم را به زیر کشیدیم. اگر بردگی شما از ما بود آزادی شما نیز از آن ماست.

همه اش جفنگیاتی بود که یک بی خانمان انگلیسی به یک کارآفرین اوکراینی میگفت، در اقوال آمده که کارآفرین پولی به او داد و رفت.

میتوان همچین متنی برای چین، یونان، فرانسه، روسیه، ایالات متحده، ایران و... تهیه کرد...قرص بدمزه بی خیال تفاخر به این حرفها بی خیال تفاخر قوم و قبیله و گروه و افتخارات نژادی چه علما و فضلایشان چه پادشاهانشان...(نه بی خیال خودشان و دست آوردشان...بی خیال پز بهشان) را باید یک ملت بتوانند ببلعند تا خود دستکم مایه سرافکندگی نسل های بعدیشان نشوند، چه برسد به اینکه تاریخ ساز شود...کاری که بیشتر مردم آلمان و ژاپن و چین و هند و... کرده اند در این شصت هفتاد ساله...و خود شده اند سرآمد...
    زندگی یعنی الان...چه حالی به شما دست میدهد وقتی یکنفر مرتب در حال تعریف این است که پدر و برادر و اقوام و گذشتگانش باحال بوده اند و بعد خودش هیچ تحفه ای نیست؟ یا گیریم که هست، خوب به من چه؟ همین حس رو دائم داریم صادر میکنیم، به حد شدیدی در رگ و پوستمان این پز لانه کرده و هی خودمان را تخدیر میکنیم مثل اون چینی مغلوبه جنگ تریاک که با وافوری در دست ممکن بوده به عظمت امپراتور شی هوان یا کنفوسیوس فکر میکرده...نظر من بود البته...

16. 4 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •