تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: پاسخ های کدام طرف مناظره را بهتر ارزیابی می کنید؟

راي دهنده
7. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • hojjatinho

4 57.14%
  • malkemid

3 42.86%
نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: مناظره hojjatinho و malkemid | بایرن مونیخ - رئال مادرید | لیگ قهرمانان اروپا مرحله 1/2

حـــــرفـه ای City 17's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    HEV suit

پيش فرض مناظره hojjatinho و malkemid | بایرن مونیخ - رئال مادرید | لیگ قهرمانان اروپا مرحله 1/2

سلام

با پیش نمایش یک بازی حساس دیگه از سری بازی های لیگ قهرمانان در خدمتتون هستیم، مناظره ای که بین دو طرفدار فعال بایرن مونیخ و رئال مادرید انجام شد، قالب مناظره اینبار تغییراتی رو داشت و فضا بیشتر شبیه به یک میز گرد دوستانه سه نفره شد. از حجت و وحید عزیز تشکر می کنم که لطف کردند و دعوت من رو برای شرکت در مناظره پذیرفتند و از حسین عزیز تشکر می کنم به خاطر همکاری در برگزاری.

تاریخ انجام بازی: 29 آوریل | 9 اردیبهشت
    مصاحبه کننده: City 17
    شرکت کننده گان: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای رئال مادرید | [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای بایرن مونیخ

City 17:
    • یه معرفی مختصر داشته باشید.
    • بگید که چی شد که به تیم محبوبتون علاقه مند شدید؟ اولین بازی تیمتون که خاطرتون هست؟

hojjatinho:
    به چشم اقای مرجی معراج
    حجت هستم 23 سال و 3 ماه سن دارم : دی ... دانشجو .

من ابتدا هوادار تیم ملی المان شدم .. جام جهانی 98 و زمانی که به عنوان یک پسر بچه 7 ساله تازه فوتبال رو شناخته بودم ... بعد از جام جهانی با توجه به علاقه ای که به المان داشتم و حضور بازیکنان ایرانی در المان و به طبع رویکرد صداوسیما با باشگاهای المان اشنا شدم و بوندسلیگا و طبیعتا بایرن که قوی ترین تیم لیگ بود
    اولین بازی که به یاد بیارم باید همون فینال 99 باشه .. ان شب نحس... احتمالا بازی های بوندسلیگا رو هم در اون مدت تماشا کرده باشم ولی اولین بازی بایرن که الان در خاطرم باشه به گمانم همون بازی فینال باشه

malkemid:
    وحید هستم تقریبا 30 ساله. بقیه رجوع شود به تاپیک مصاحبه با اعضای پی سی
    یادمه یه سال یا کمی بیشتر از جام جهانی 94 گذشته بود که ال کلاسیکو رو روی یه وی اچ اس نصفه و نیمه دیدم...اون بازی رو 5-0 رئال برد و خوب وقتی همچین بازی رو ببینی طبیعیه که طرفدار اون تیم بشی. بعد ها حضور روبرتو کارلوس دلیلی شد که علاقم تثبیت بشه( به قول استاد علیفر)

City 17:
    • @حجت با شنیدن اسم تیمت اولین چیزی که به ذهنت میاد چی هست؟ Mia San Mia / رنگ قرمز / اف سی هالیوود / ... ؟
    • @وحید با شنیدن اسم رئال مادرید اولین چیزی که به ذهنت میاد؟ Hala Madrid / رنگ سفید / کهکشانی ها / ... ؟
    • @هردو سوال رو با توجه به تیم مقابل هم جواب بدید.

hojjatinho:
    بین این سه mia san mia ... خیلی از اصطلاح ها رو به کمک همین اینترنت شناختیم و این جزی از همین اصطلاح ها بود ..
    اما بایرن مونیخ اولین واژه و ترکیبی رو که در ذهن من ایجاد می کنه "غرور و قدرت " هست ... درست مثل تیم ملی آلمان
    رئال ؟!... هممم ... واژه "زیدان "رو تو مغزم حک می کنه ... اگه از مغزم بخوام ادبی تر برخورد کنه به قوی سپید اشاره می کنه

malkemid:
    با شنیدن اسم رئال صحنه گل میاتوویچ به یوونتوس تو فینال سی ال میاد تو ذهنم...زاویه پشت دروازه
    اسم بایرن که میاد یاد فینال با منچستر میفتم و اون پیراهن نقره ای ماریو باسلر

City 17:
    اولین چیزی که با شنیدن هر مورد به ذهنتون می رسه:

• اسپانیا

رائول
    رائول گنزالس

• آلمان

غرور
    اون پیراهن معروف و زیبا و به یاد موندنی

• تاپیک رئال مادرید

چارلیز : دی
    پیراهن سفید تیم به یادم میاد

• تاپیک بایرن مونیخ

رفقا
    بردیا!

• ایکر کاسیاس

استمرار
    اون چهره ی جوونش اوایل که اومده بود به تیم

• اُلیور کان

پادشاه
    گل نخور

• روبرتو کارلوس

پلی استیشن 1
    3

• اِشتفان اِفنبرگ

فریاد، تعصب
    فاشیست! (بد تعبیر نشه... به قیافش خیلی می خورد...شخصیتش رو نمی دونم ولی ناخود آگاه این میاد تو ذهنم...به درست یا غلط)

• رائول گنزالس

شماره 7
    اسپانیا

• جیووانی اِلبر

رفیق
    فوق العاده فرصت طلب

• فینال تمام مادریدی؟

قهرمانش اتلتیکو باشه اشکال نداره
    پیچیده

• تکرار فینال 2012؟

تکرار فینال 2012؟ روبن؟
    خسته کننده

City 17:
    • موقع دیدن این عکس چه حسی داشتید؟ الان چی؟

malkemid:
    اولش که دیدم خوب یکم ضدحال بود، سخت ترین قرعه بین سه تا.
    الان حس امید

hojjatinho:
    من راضی و خوشنود هم از مواجهه با رئال و هم اینکه برگشت میزبان هستیم ... به دلایل مشخص از برخورد با برادارن چلسی و اتلتیکو : دی استقبال نمی کردم
    الان اینکه " برگشت میزبانیم " امید مون رو افزایش می ده

City 17:
    نتایج رو در روی دو تیم در رقابت های حذفی از سال 2000 به این شکله:

نکته جالب اینکه در سه رویارویی اول تیم پیروز نهایتا قهرمان رقابت های لیگ قهرمانان در اون سال مشخص شده:
    سال های 2000، 2001 و 2002

و سه رویارویی بعدی دو تیم که تیم برنده نتونسته قهرمان بشه.

(اشتباه بد اُلی کان روی ضربه کارلوس)

(سریع ترین گل لیگ قهرمانان توسط ماکای اینبار روی اشتباه کارلوس)

(پیروزی بایرن در ضربات پنالتی)

و این دوره در واقع هفتمین رویارویی دو تیم در دور حذفی از ابتدای هزاره سوم هست.
    یه سری عکس ها رو برای یادآوری انتخاب کردم.

• اگه خاطره ای از این رویارویی ها یا عکس ها دارید بگید.
    • به نظرتون هفتمین برنده می تونه قهرمان بشه؟

malkemid:
    من کلا خاطره خوبی ندارم از اون بازیها! بیشتر باختهامون تو ذهنم مونده یه بازی 4 تا گل خورده بودیم الگرا یه گل خیلی قشنگ زد فکر کنم 4-1 یا 4-2 تموم شد...هیچکی حال نداشت خوشحالی کنه!

یه گل هم افنبرگ ضربه ایستگاهی زد از کنار دیوار دفاعی توپو با کات رد کرد زاویه بسته زد تو گل....اون گل خیلی خوب بود تو یادم مونده..

یه گل هم جرمی انجیتا زده بود به الی کان...از کناره های خط طولی...کان بدجوری اشتباه کرده بود خوشمون اومد!

اون بازی هم که پنالتی شد خیلی حیف بود...گل دوم تو آلمان رو خیلی مفت خوردیم وگرنه اون بازی 1-1 می تونست خیلی تو برگشت کمک کنه...در نهایت دلمون خنک شد که بعدا تو فینال چلسی حالشونو گرفت

به نظر من امسال هرکی بره فینال، در فینال اصلا کار راحتی نخواهد داشت. اصلا.

hojjatinho:
    خب به شخصا دو خاطره خوب بد از سالهای قبل تر دارم یکی همین عکس پادشاه کان که انصافا نه شکست برای او بلکه شکستی سنگین و روحی برای شخصی مثل من که در عالم کودکی و نوجوانی او رو شکست ناپذیر می دونست بود اون هم از ربرتو کارلوسی که به اندازه کافی در پلی استیشن ازش گل می خوردیم ... این که قدرتمند ها هم روزی سر خم می کنند رو به یادم می اره ... اما خاطره خوب و ماکای فرصت طلب و اون گل فکر کنم ثانیه 10 برامون رغم زد ... در رویارویی های دو سال پیش هم که مغلوب شدن رونالدو و یاران در مواجهه با تیمی از المان و به جای گذاشتن شکستی به سبک ژرمن ها بر قلبشون تو یادمون می مونه
    به نظرم قهرمان از همین بازی بیرون می اد ... فوتبال هجومی قهرمان میشه ...

البته اگر بایرن فینال نره ما پرچم اتلتیکو قرض می گیریم و به دست

City 17:
    • بایرن و رئال... ال کلاسیکوی اروپا؟ چقدر موافقید با این صحبت؟

hojjatinho:
    موافقم .. حداقل به شخصا برای من 3 تا تیم هستند که در اروپا کلاس متفاوتی با بقیه دارند ( جدای از دید هواداری) .. بایرن ، منچستر و رئال ...

بازی هر کدام از این ها با هم فراتر از فوتبال می تونه باشه و پر از جذابیت

malkemid:
    آره می تونه برنده باشه، همونقدر که چلسی یا اتلتیکو می تونن! فینال بایرن اتلتیکو دیگه خیلی ضد حال و ندیدنی! میشه

hojjatinho:
    مخالفم وحید جان ، به نظرم فینال بایرن - اتلتیکو دیدنی تر از بایرن چلسی میشه ... جدای از تکراری بودن اون بازی اینور یکمی خوشونت بیشتر می بینیم و کارت های متفاوت ... بعد از بستن بارمون به سمت لیسبون پرچم اتلتیکو رو به شمام قرض می دم

malkemid:
    من از این نظر میگم که دوست نخواهم داشت هیچکدومشون قهرمان شن! باز چلسی رو بخاطر مورینیو میشه دوست داشت

City 17:
    • این دفعه به جای مسابقه یه بخش تحلیلی داریم، آمادگیش رو دارید؟

hojjatinho:
    اره تحلیل بهتره مسابقه ما اخر می شدیم از اول البته

malkemid:
    تحلیل 1 یا 2؟ (برای بچه های رشته عمران )...

بریم...

City 17:
    این مطلب رو بخونید:

محتوای مخفی: قسمت اول 
    بعد از بازی رفت دو تیم یه مطلب جالب خواندم از رافائل هونیگ اشتاین (یکی از ژورنالیست های سرشناس آلمانی) که اصالتا باواریایی هست، خلاصه اون به این شکل هست:

آقای هونیگ اشتاین میگه در بایرن از نظر تاریخی، بردن با هر شیوه ای قاعده اصلی به حساب می اومده. از جمله در همین زمینه دوران کهکشانی های مادرید رو مثال می زنه که باشگاه رئال مادرید به خودشون می بالیدند و مدعی بودند که "به شیوه ی درست" بازی ها رو می برند یعنی یک شیوه کاملا تهاجمی، در حالی که در همون دوره {که رویارویی های زیادی با بایرن اتفاق افتاد} بایرن بیشتر از هر چیزی به دنبال نتیجه بود و این جزئی از فرهنگ این تیم بود. بعد از این صحبت ها ادامه میده که با توجه به عدم کسب نتیجه و روندی که در بازی پیش رفت "اگه معیارهای اصیل باوارایایی رو معیار قرار بدیم، بایرن بازی ضعیفی رو ارائه داد."

در طرف دیگه گریزی می زنه به مصاحبه های بعد از بازی (که حتما دنبال کردید و من به خاطر کمبود فرصت دیگه اینجا نمیارمشون) که در اونها بازیکنان و کادر فنی بایرن عمدتا احساس رضایت می کنند و در دید اونها همه چیز طبق برنامه پیش رفته، به جز "نتیجه"! و از یکی از ضرب المثل های معروف آلمانی استفاده می کنه که میگه: "عمل با موفقیت انجام شده، فقط مریض مرده!"

آقای هونیگ اشتاین این سوال رو مطرح می کنه که چه اتفاقی افتاده که این باور سنتی باواریایی (پیروزی بالاتر از هر چیزی) در صحبت های بازیکنان و کادر بایرن دقیقا عکس شده؟

ضمیمه: من هم به طور مشابه این سوال رو می کنم که: رئال از نظر تاریخی نه لزوما به مالکیت و گردش توپ بالا اما به بازی تهاجمی و با سرعت بالا شهرت و باور داشته و فوتبال نتیجه گرا رو زیاد نمی پذیرفته (مثل علل جدایی کاپلو) اما چی شد که رئال توی سال های اخیر به یک تیم با ضدحملات سریع مشهور شده و مثلا در بازی هفته گذشته با بایرن در عین ارائه یک بازی نسبتا بسته، بازیکنان یا طرفداران این تیم غالبا رضایت دارند؟ فرهنگ ها در حال تغییر هست؟

• تا اینجا نظرتون راجع به صحبت های آقای هونیگ اشتاین و ضمیمه من چی هست؟ با توجه به شناختی که از دو تیم دارید، از "شیوه بازی رئال در گذشته و حال حاضر"، "شیوه بازی بایرن در گذشته و حال حاضر" یا موارد مرتبط هر نظری دارید بگید

hojjatinho:
    تا حد زیادی موافقم ... اگر کلی نگاه کنیم می تونیم بگیم بایرن فکر می کنه که بازی خودش رو کرده ولی نتیجه رو نداشته ... اما به نظرم اکثر هواداری بایرن از "پاس بال " تیمشون راضی نباشن ( برخلاف بازیکنان و کادر فنی ) با این حال تفکر هلندی که بر بایرن با اومدن فن خال اومد و در ادامه با حضور هاینکس و حالا هم پپ فلسفه فوتبال زیبا رو پیدا می کنه ( پپ = ناموفق ار دید من ) و اینکه در گذشته بایرن نتیجه گرا بوده رو هم میشه با فلش بکی صرفا ذهنی به عقبه بایرن تا جایی که یادمونه زد و تقریبا با این صحبت موافق بود .. فوتبال المانی نتیجه رو خیلی می پسنده اما یادمون نره که "بد " هم بازی نمی کنه و این نتیجه در گرو بازی تماشگرپسند ( در قالب خودش ) ارائه می شه

و اما رئال ، اگر قبول کنیم که هواداران رئال و البته مدیران این تیم فقط جام از این تیم نمی خوان و بازی زیبا و "جدید" ی نیاز دارند ( مثل دلیل اخراج دل بوسکه اگه اشتباه نکنم) ... این سوال ایجاد میشه که چرا از کاپلو یا مورینیو استفاده کردند ؟ ضمن اینکه شخصا کارلتو رو هم مربی کارایی از نظر فوتبال تماشاگر پساندانه نمی دونم

malkemid:
    اول یه مورد کلی، وقتی صحبت از رسیدن به فینال سی ال هست، دیگه حق انتخاب ها فقط محدود میشه به اونی که شما رو برسونه به فینال، برای هر تیمی. هر راهی که شرافتمندانه و بدون دخالت عواملی مثل داور و عوامل خارجی بتونه شما رو برسونه به فینال، باید ازش استفاده کرد.

در مورد بایرن،

به نظرم این مصاحبه ها از بایرنی ها طبیعیه...بیشتر جنبه روانی قضیه هست. وقتی 90 دقیقه دیگه فرصت داری، بهتره که به خودت و تیمت روحیه بدی، صحبت از مشکلات می تونه موکول بشه به بعد.
    اما نکته ای که هست، باید دید بازیکنها و کادر بایرن، اگر دقیقا سناریو بازی رفت تکرار بشه و در نهایت بایرن حذف شه، باز هم میگن ما 500 تا پاس دادیم و یک ساعت از زمان بازی توپ رو در اختیار داشتیم؟ فکر نمی کنم روشون بشه بگن!

در مورد رئال

من دوست دارم تیمم بجای اینکه بی پروا بازی کنه، هوشمندانه بازی کنه. فکر می کنم اینکه ما یک اصل رو در نظر بگیریم برای خودمون و همیشه و همیشه بخوایم از اون اصل استفاده کنیم، خیلی تک بعدی و ساده لوحانه هست. هر جنگی شرایط خودشو داره، یه جا باید مستقیم زد به قلب سپاه دشمن، یه جا هم باید جنگ پارتیزانی رو در پیش گرفت. شاید قهرمانانه تر و شورانگیز تر باشه که بگیم صد نفر زدن به قلب سپاه هزار نفری و همشون مردن، ولی اگه این صد نفر بتونن با فکر از پس هزار نفر بر بیان کار بزرگتری صورت گرفته.

این مثال بالا دید کلی من هست. در مورد بازی بایرن و رئال نمیشه به این صورت گفت. تفاوت تیمها از نظر نفرات کلی تیم زیاد نیست...ولی روش استفاده از این ابزار در دو تیم متفاوته. می بینیم که رئال با استفاده از ضد حمله تو لیگ صد گل می زنه و مثلا بارسا با مالکیت صد تا میزنه...
    به نظر من لزومی نداره تیم همیشه یکجور بازی کنه...فلسفه رئال هنوز هم بازی سرعتی و زیبا هست. تیم در بازی رفت فراتر از انتظار من کار کرد. خیلی لذت بردم.

City 17:
    @حجت
    با صحبتت در مورد اومدن این تفکر (حفظ توپ و بازی تهاجمی) از دوران فن خال و ادامه اون در دوران هاینکس موافقم. به نظر میاد مدیران بایرن از زمان آوردن فن خال تا حالا که گواردیولا رو آوردن به دنبال همچین تفکری باشن، تفکری که مثلا با دوران موفق هیتسفلد اصلا همخوانی نداره.

صحبتت در مورد آنچلوتی و فوتبال غیر تماشاگر پسندانه رو زیاد موافق نیستم. نمی دونم چقدر بازی های رئال رو این فصل دنبال کردی، فکر می کنم اگه یکی دو بازی خاص مثل بازی هفته گذشته رئال و بایرن رو فاکتور بگیریم، آنچلوتی عموما به دنبال فوتبال تهاجمی و تماشاگر پسند هست، نمونه بارز اون ال کلاسیکویی که سعی کرد رو در رو بازی کنه و اگه از نتیجه و دلائل حاشیه ای بگذریم انصافا هم بازی پر گلی از آب در اومد (7 گل). فکر می کنم آنچلوتی مثل هاینکس در جاهایی که باید، از خودش انعطاف نشون میده نمونه اون ال کلاسیکوی فینال جام حذفی یا بازی رفت با بایرن، یا به طور موازی مثلا در سال گذشته هاینکس در چند بازی به خصوص مثل بازی با بارسا و حتی تا حدی بازی با یوونتوس احتیاط به مراتب بیشتری رو در دستور کار قرار داد و بایرن شبیه به بقیه بازی های فصل خودش بازی نمی کرد. انعطاف پذیری که پپ تا الان نشون نداده.

hojjatinho:
    @ معراج در مورد انعطاف پذیر بودن هاینکس و شباهت از این لحاظ با کارلتو موافقم ... اما شاید چون تماشاگر پسند بودن بازی اتفاقی متفاوت از نظر دید هر کس باشه به نظرم کارلتو نه اینکه تماشاگر پسند بازی نکنه اینکه به نظرم اون دیدی که یک هوادار ( الان رئالی ) رو راضی نگه داره از دید تماشاگر پسند بودن هنوز کامل نداره ... در واقع کارلتو رو از مورینیو و کاپلو و دوستان هم رده در این مورد بهتر می دنم اما مدینه فاضله بازی تماشاگر پسند از دید من نیست.

City 17:
    @وحید
    • مسئله جنگ روانی و موارد حاشیه ای رو بگذاریم کنار، قبول داری که سبک هر دو تیم مثلا نسبت به زمان رویارویی های قدیمیشون تفاوت زیادی کرده؟
    • به نظرت علتش چی هست؟ تصمیم های مدیریتی؟ نیاز به گرفتن نتیجه؟ تغییر فرهنگ هوادارها؟

malkemid:
    بله قبول دارم.. این طبیعیه...یه آدم از 20 تا 30 سالگی کلی از نظر فکری تغییر می کنه...حالا یه تیم که متشکل از کلی بازیکن و کادر و فاکتورهای دیگه هست نمیشه که ثابت بمونه.

علتش همه اینهایی که گفتید می تونه باشه...

ببینید وقتی رسیدید به نیمه نهایی سی ال دیگه فقط باید ببری و بری فینال، شاید اگه این دو تیم تو مرحله گروهی و تو یه گروهی که دو تیم دیگش ضعیف بودن به هم می خوردن سبک بازیشون متفاوت بود...اما نیمه نهایی یه چیز دیگست.
    اگر هواداری بازی زیبا از تیمش بخواد و تیمش در فینال زیبا بازی نکنه و حریف زیباتر بازی کنه، در نهایت تیمش ببره، میگه جام رو بدید به حریف که زیباتر بازی کرد؟ نمیگه که!

تصمیم های مدیریتی هم به نظرم چون پای میلیونها یورو پول میاد وسط، بیشتر نتیجه گرا میشه.

در مجموع این تفاوت در رویکرد دو باشگاه برای من جالب بود( صرفنظر از نتیجه. )

malkemid:
    @ حجت

کاپلو رو میشه گفت حرف شما صحیحه...ولی تیم مورینیو زیبا بازی می کرد...تیم کارلتو هم منهای اول فصل که خیلی تغییر تاکتیکی داشت تیم، خوب بازی می کنه

hojjatinho:
    @ وحید
    به نظرم مورینیو رئال از مورینیو غیر رئال زیبا تر بازی می کرد اما تا بازی فوتبال زیبای مدنظر فاصله زیاد داشت ( یادمون باشه این فوتبال زیبا قیاسی هست )

City 17:
    این قسمت از بحث همچنان بازه، در ادامه بخش قبلی:

محتوای مخفی: بخش دوم 

گواردیولا بعد از بازی: "مادرید در ضد حملات بهترین تیم در دنیا هستند. مقابل مادرید شما هرچه توپ رو سریع تر به جلو انتقال بدید، توپ هم سریع تر بر می گرده. این مورد برای ما خطرناکه"
    ضمیمه: اتفاقا آنچلوتی در مورد همین مسئله بعد از بازی گفت که سرعت پایین تر حرکات بایرن با سبک و سیاق بازی ما جور در می اومد و به نوعی به نفع ما بود.

آقای هونیگ اشتاین بعد از آوردن صحبت بالا از گواردیولا که به نوعی در "دفاع از سرعت پایین در پاسکاری" هست ادامه میده: "اعتقاد گواردیولا به بازی با درصد مالکیت بالا بعضی اوقات به دید ایده آلیسم (بازی با رویکرد مثبت و تهاجمی) بهش نگاه میشه، اما در واقع این پیچیده ترین شیوه ممکن برای ارائه یک سبک با دید پراگماتیسم (در مقابل رویکرد مثبت و بازی زیبا) هست. هدف اصلی ارائه این سبک از بازی کنترل بازیست، نه زیبایی (فوتبال چشم نواز)."

"بدون قدرت و برش کافی در حمله، تیکی تاکا مثل یک کاتاناچیو در لباس مبدل هست. استراتژی برای گل نخوردن."

و در مورد سبک بازی بایرن ادامه میده: "پرس بایرن در نیمه زمین مادرید کارایی خیلی خوبی داشت، بایرن موفق به 23 بار تصاحب توپ در نیمه مادرید شد (که آمار بسیار بالایی هست). اما در بازی های در این سطح همیشه بخش هایی که به درستی انجام شده فراموش میشند مثل پرس عموما موفق بایرن در زمین رئال و این اشتباهات هستند که در یادها می مونند یعنی سه بار فرار رئال از پرس بایرن و خلق سه موقعیت خوب

نویسنده پیش خودش این سوال رو مطرح می کنه که اگه گواردیولا این سبک رو پیاده نمی کرد و اجازه مالکیت توپ بیشتری به رئال می داد آیا تضمینی وجود داشت که رئال موقعیت های کمتری رو خلق کنه؟ بلافاصله بعد از این سوال بازی رئال با دورتموند (در مادرید) رو مثال میزنه و به این اشاره می کنه که در اون بازی رئال مالکیت بیشتری رو نسبت به این بازی در اختیار داشت و موقعیت های بیشتری رو هم خلق کرد و شاید پپ در عمل تهاجمی کار نکرده، بلکه محافظ کارانه کار کرده.

• نظرتون در مورد این بخش چی هست؟ به نظرتون سبکی که پپ ارائه می کنه به ایده آلیسم نزدیک هست یا پراگماتیسم؟ به نظرتون پپ اومده بود که ببره یا مساوی بگیره؟ آنچلوتی با اون بازی نسبتا بسته چطور؟ شرایط بازی بایرن این روند رو به رئال دیکته کرد یا برنامه رئال در هر صورت به این شکل بود؟

hojjatinho:
    در مورد مصاحبه ها و نظر نویسنده المانی ، اگر درست مطلب رو متوجه شده باشم :

اینکه حمله با سرعت در مقابل تیمی که سریع ضد حمله می زنه در واقع می تونه مثل یک سرویس قوی اما ریسکی در تنیس باشه که برگشت خطرناک تری داره تا حدود زیادی موافقم .. و اینکه بخوایم این جور بگیم که بایرن گواردیولا تهاجمی بازی نمی کنه بلکه با حفظ توپ نوعی بازی تدافعی رو در دستور کار داره نه تنها می تونه درست باشه بلکه می تونه جالب و قابل تحقیق باشه ... نمی دونم صحبت های من چقدر به هم می خونه و چقدر می تونم مطلب رو با توجه به سر تیتر موضوع برگشت و انتقال بدم ...
    ولی یک نکته رو یادمون نره ... بایرن هاینکس و همین رئال حتی رئال مورینیو حمله سریع داشتند ( غیر از ضد حمله ) اما با قدرت مناسب در فاز دفاعی میانه زمین جلوی اون برگشت خطرناک رو در اکثر اوقات می گرفتند ...

من این سوال رو دوست دارم مظرح کنم ... عدم حضور لام در میانه زمین و داشتن یک هافبک دفاعی اماده چقدر می تونست در اجازه ندادن به رئال برای حمله سریع کمک کنه ؟ اگه جواب خیلی هست پس شاید فقط همین حضور لام کلید این تاکتیک پپ ( عدم موفقیت از نظر من ) در بازی های مشابه بازی رفت باشه

City 17:
    @حجت
    تعبیرت که در مورد سرویس زدن در تنیس خیلی جالب بود.
    در مورد سوالی که کردی (استفاده از لام در مرکز زمین به جای مارتینز و تاثیراتش) من توی تاپیک لیگ قهرمانان نظرم رو گفته بودم. به نظرم توی سبکی که پپ به دنبالش هست (گردش مداوم توپ و بازپس گرفتن سریع اون) مارتینز هیچ وقت نمی تونه کارایی لام رو داشته باشه و حتی توی بازی رفت در زمانی که لام به سمت راست برگشت و مارتینز به میدان اومد ما دیدیم که بایرن دیگه اون کنترل اولیه رو روی بازی نداشت و مالکیت توپ که در نیمه اول چیزی در حدود 75 به 25 بود به چیزی در حدود 55-45 در نیمه دوم (65-35 در کل بازی) تغییر کرد. صحبتی که آقای هونیگ اشتاین داشته این هست که هاینکس احتیاط رو در استفاده از مارتینز در هافبک دفاعی می بینه، پپ این احتیاط رو در استفاده از لام و ندادن توپ به حریف و گرفتن توپ در زمین حریف می بینه.

hojjatinho:
    @ معراج
    مارتینز در فاز دفاعی و حتی گرفتن سریع توپ به نظرم مطلوب هست و اینکه به نظرم خستگی لام باعث شد در سمت راست هم عملا اون لام همیشگی نبود ... در واقع هم لام رو از دست دادیم و هم مارتینز رو ..

City 17:
    @حجت
    • مدینه فاضله بازی زیبا در عرصه مربی گری به نظرت چی هست؟

@وحید
    • توی تاپیک "طرفدار چه تیمی هستید؟" گفته بودی طرفدار برزیل هستی (آواتارت هم تایید می کنه)، اون بازی زیبای برزیلی کجا و این حد از نتیجه گرایی کجا؟

hojjatinho:
    سوال خیلی خوبی بود معراج ...
    فکر کنم خیلی دوست دارم در این مورد صحبت بشه در انجمن ...

شخصا فوتبال زیبا رو کاملا هواداری می دونم ممکن من نوع 1 رو دوست داشته باشم و دوست من نوع 2 رو ... بخشی از اون هم به تفکر و فلسفه تاریخی می تونه بر گرده البته در هر تیم مشخص ... برای مثال می تونیم بگیم بازی زیبا از دید یک هوادار تیم ایتالیا صلابت در دفاع و موفقیت در اکثر حملات باشه .. اما به ظور کلی و از نظر من : من فوتبالی رو می پسندم که تمام اجزای یک فوتبال رو داشته باشه ... دفاع قابل قبول ( نه صرفا بدون گل خورده ) و حملات بیشتر ... سرعت بالا .. پاس به اندازه نه کم نه زیاد .. عدم اتکا به شخص و زدن گل از انواع روش ها فرمول ساختگی یک فوتبال زیبا برای من باشه ... برای مثال تعدادی از بازی های خوب تیم ملی آلمان

malkemid:
    من طرفدار برزیل هستم و کلا هرچی بازیکن و تیم فانتزی تر، لذت بخش تر.

اما شاید دیگه دوره ی اون بازیها به سر اومده...تیمها از نظر ساختار دفاعی اونقدر قوی شدن که بجای تکیه بر بازی فردی و تکنیک، باید با بازی گروهی و تاکتیک مقابلشون قرار بگیری تا برنده باشی.

برزیل دهه 80 فوق العاده بود اما جام جهانی نگرفت.

الان هم بازی ها شاید اون تکنیک فردی خارق العاده توش کمتر دیده بشه، اما یه جنبه زیبای دیگه بهشون اضافه شده که همون جنگ مربی ها و تفکر هاست که شاید به اندازه ژوگو بونیتو جذاب نباشه، ولی خوب کاچی به از هیچی

City 17:
    @وحید
    پس کلا به روز کار می کنی
    صحبت هات تایید میشه./

malkemid:
    سبک پپ بیشتر به دنبال پیاده کردن ایده آل های خودش هست. خیلی هم در این مورد سمج هست که برام جالب بود...بازی برگشت اگر از سبک خودش برنگرده یا تغییراتی نده توش، نهایت سماجتش رو نشون میده که بازم جالبتر میشه

پپ اومده بود که حداقل یه گل بزنه و اگر هم برد چه بهتر.

کارلتو اومده بود اول گل نخوره و اگر هم برد که چه بهتر.

نمیشه گفت کی به کی دیکته کرد چون اصلا دیکته ای در کار نبود. خیلی قابل پیش بینی بود که تیم پپ بازی مالکانه رو در پیش می گیره و تیم کارلتو بازی مبتنی بر ضد حمله. اما این وسط رئال تو پیاده کردن سیستم خودش موفق تر بود. ریبری که افت هم کرده تقریبا، بازی درخشانی نداشت. سمت روبن هم کوئنترائو و یه هافبک که همیشه بهش کمک می کرد راه رو بسته و بازیکنهای بایرن رو مجبور می کردن که پاس به عقب یا در عرض بدن. در نهایت هم بیشتر وقت بازی به پاس گذشت.

یه چیزی که شاید طرفدارای بارسا زمانی که پپ اونجا بود و بایرنی ها الان که پپ اینجاست ممکنه ازش گله کنند، اینه که چرا جلوی ما تیم حریف عقب می شینه. بازی زیبا نمیشه و این چیزها.

باید بگم که اگر اینطوری میشه، تقصیر تیم خودتونه! ! ...وقتی یه تیم خیلی خوب و با نفرات زیاد پاسکاری می کنه، طبیعتا کم کم بازیکنهای حریف میان به سمت میانه میدان و حتی عقبتر که توپ بگیرن. حالا گاهی این مورد تبدیل میشه به اون دفاع اتوبوسی یا میشه دفاع با خلق ضد حمله. اینکه تیم حریف میاد عقب کاملا طبیعیه و نمیشه انتظار داشت بایرن داره با 8 نفر پاسکاری می کنه، 4 تا از بازیکنهای رئال تو زمین بایرن منتظر توپ باشن

malkemid:
    در مورد نظر آقای اشتاین خیلی موافقم...خیلی. اتفاقا خودمم قبلا به این موضوع فکر کرده بودم. تیمهای پپ هر وقت نیاز به کنترل بازی داشتن، از بازی مالکانه خودشون بهترین استفاده رو می کردن...تیم حریف به سختی می تونست توپ رو بگیره و بعدش هم احتمالا زود از دست می داد و به این ترتیب وقت کشته میشد، نه با زیر توپ زدن، خیلی شیک و منطقی.

@حجت در مورد لام:

به نظرم میشه اینطوری گفت که اگر لام به دفاع راست میومد و یه هافبک دفاعی مثل مارتینز یا شواینی که هر دو کند تر از لام هستن به وسط میومدن، درسته شاید کمی به دردسر میفتادن در وسط، ولی از اونطرف سمت راست خیلی خیلی بهتر می شد و در مجموع این قضیه به نفع بایرن می شد

City 17:
    من اضافه کنم این قسمت رو که:

آقای هونیگ اشتاین نهایتا به عملکرد کمتر از انتظار و فرم نامناسب بعضی از بازیکنان بایرن و به خصوص ریبری اشاره می کنه که مطمئنا در باز نشدن دفاع رئال در بازی رفت تاثیر گذار بوده و با این دو جمله مطلب رو تموم می کنه که گواردیولا با منصرف شدن از شیوه خودش به پنجمین نیمه نهایی متوالی خودش (و البته دو قهرمانی) در رقابت های لیگ قهرمانان نرسیده و حالا هم از موضع خودش کوتاه نخواهد اومد.

(قسمت اول رو که وحید بهش اشاره کرد، قسمت دوم هم جواب سوال وحید بود)

متن کامل مقاله رو می تونید از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دنبال کنید.

hojjatinho:
    @ وحید و معراج : همین رئال کارلتو در این فصل رو اگر به صورت فرضی مقابل بایرن هاینکس سال پیش قرار بدید شانس برد رو برای کدام تیم بیشتر می بینید ؟

City 17:
    @حجت
    توی شرایط فعلی مطمئنا بایرن هاینکس، به نظرم تیم رئال با اینکه چشمه هایی از انسجام رو در بازی های اخیرش نشون داده هنوز جای کار داره و یکدستی تیم هاینکس رو نداره. شاید یکی دو سال آینده با پختگی بیشتر و جا افتادن برنامه های آنچلوتی جواب سوالم تغییر کنه. اما الان نه.

malkemid:
    من شانس رو به بایرن هاینکس می دم. ولی باز هم اختلاف رو زیاد نمی دونم...شاید 60-40.

ولی دقت کنید که اگه رئال این فصل با بایرن هاینکس روبرو می شد، مطمئنا سبک بازی دیگه ای ارائه می کرد.

City 17:
    اگه روی بحث های فعلی نظری دارید بگید، اگه نه بریم سراغ قسمت بعد:

• هر دو تیم امسال زیر نظر سرمربی های جدیدی کار می کنند، تا همینجا هم صحبت هایی رو راجع بهشون داشتیم، چشم انداز تیمتون زیر نظر سرمربی جدید رو به چه شکل می بینید؟

hojjatinho:
    خیلی سخته برای من در مورد اینده پپ با بایرن صحبت کنم شخصا هنوز با بایرن پپ و سبک بازی تیم ارتباط کافی برقرار نکردم ... اگر دوران فعلی پپ در بایرن موفقیت امیز باشه به طبع عقل سلیم رای به ادامه حضور او در نیمکت برای سالهای اینده می ده ... اما به نظرم در این صوررت هم باید به بن بست تاکتیکی پپ در بارسا هم توجه داشته باشیم و نگذاریم روندی شبیه اون تکرار بشه .... اما کاش و اگر پپ کمی انعظاف نشون بده و ترکیبی از فلسفه خودش رو با بایرن هلندی المانی هاینکس رو ارائه بده می تونه شاید تا سالها قدرت نمایی کنه و حتی تماشاگر پسند هم بازی کنه !

hojjatinho:
    @ وحید و معراج : در همین مورد من در گروه المان شانس برد رو 60 به 40 برای مادرید دونستم .. نکته جالب برای فوتبال دوستان می تونه همین تفاوت و عوض شده طرفین در این ناتساوی 60 و 40 باشه !

malkemid:
    به نظرم شرایط خوبی خواهیم داشت. نه یک شرایط رویایی، ولی بد هم نخواهد بود. تیم تو یکی دو نقطه ضعف مزمن و طولانی مدت داره. مثلا در پست فوروارد نوک که خیلی وقته این مشکل هست. بعد از چند فصل آتیشی با مورینیو، آرامش کارلتو تیم رو به بالانس خوبی رسونده. گرچه من وضعیت فعلی تیم بخشیش رو مدیون مورینیو می دونم...تفکر استفاده صحیح از ابزار، ضد حمله های برق آسا و در نهایت خریدهای مورینیو...اصلا تیم رو بدون لوکا مودریچ نمی تونم تصور کنم... یا اگه بجای فابیو، مارسلو جلوی روبن قرار گرفته بود!! واویلا می شد.

City 17:
    @حجت
    • این سوال خیلی وقتها برای خودم پیش اومده. فکر می کنی اگه هاینکس همچنان سرمربی تیم می بود، تا اینجای فصل موفق تر کار می کرد؟

@هر دو دوست
    از فصل جاری چقدر رضایت دارید؟ در چه صورتی به این فصل میگید یک فصل موفق؟

malkemid:
    از این فصل رضایت نسبی دارم بجز اتلتیکو ش !

تیم رفته رفته از اول فصل بهتر شد و الان تیم خوبیه....با بهترین فرم خودش کمی فاصله داره بخاطر نیمکت ضعیف...ولی در مجموع خوبه...فکر می کنم اگر لالیگا رو بگیریم که خیلی احتمالش ضعیفه میشه گفت موفق...اگه سی ال رو بگیریم میشه خیلی موفق و اگه هیچکدوم رو نگیریم میشه فصل نیمه موفق

hojjatinho:
    سوال خوبی معراج :
    تا اینجای فصل پپ کارنامه خاصی به جز قهرمانی با رکورد در بوندسلیگا نداشته ... رسیدن به نیمه نهایی سی ال تقریبا همیشگی و قابل انتظار ( حداقل ) هست از دید هوادارن و چون هنوز فصل تموم نشده پس موفقیت تیم هاینکس و پپ رو می تونیم از دید زیبا پسند تر بودن بررسی کنیم و فکر می کنم با من موافق باشید که هوادران بایرن بازی هاینکس رو بیشتر می پسندیدن .. ( البته با یک سه گانه و در واقع تکرار اون که چون کار سخت تری هست ، در صورت رسیدن به این مهم من پپ رو از نظر نتیجه موفق تر می دونم )

تا اینجای فصل شخصا راضی نیستم ... نتایج ما و البته نوع بازیمون در بازی های بزرگ مطلوب نبوده ( به خصوص در سی ال )

City 17:
    @وحید
    خیلی دیدم بین هوادارهای رئال که بخش زیادی از "نتیجه های اخیر" رو مدیون مورینیو هستند، حالا از یه دید دیگه نگاه کنیم. حضور سه ساله مورینیو و دادن نظم به تیم و خریدها رو بگذاریم کنار.
    به نظرت اگه مورینیو در تیم باقی مونده بود، می تونست بازی مشابهی رو مقابل بایرن ارائه بده و گلی رو دریافت نکنه؟
    به نظرم اگه مورینیو در راس کار می بود هیچ وقت ترکیبی که کارلو استفاده کرد رو به زمین نمی فرستاد، استفاده از خط هافبک آلونسو، مودریچ، ایسکو و دی ماریا (نبود هافبک دفاعی کافی با استانداردهای مورینیو) توسط مورینیو حتی تصورش هم برام سخته. یا بازگشت کارواخال (که مورینیو به خاطر قد کوتاه دست رد به سینش زده بود)، خرید امثال ایارا و ایسکو باز از مواردی هست که شدیدا شک دارم در صورت حضور مورینیو اتفاق می افتاد. احساس می کنم کارلو از این نظر بالانس به مراتب بهتری رو نشون داده.

مورد دیگه هم انعطاف پذیری بالای کارلو و استفاده از سیستم های مختلف در طول فصل هست، در یک مقطع 3-4-4 با حضور خدیرا، در یک مقطع 2-4-4 و حالا 3-4-4 در حمله و 2-4-4 در دفاع در بازی های حساس آخر فصل که به نظرم مورینیو هم این انعطاف رو نداشت و همین مورد باعث قابل پیش بینی شدن رئال مورینیو در سال سوم حضورش شده بود و عدم توفیق در لالیگا در مقابل حریف های کم نام و نشان و البته لیگ قهرمانان.

hojjatinho:
    @ معراج
    به نظر من هم نقش مورینیو در موفقیت های فعلی رئال کم نبوده و شاید حضور کارلتو ارام و انعطاف پذیر بلافاصله بعد از مورینیو یک دنده و لجباز توفیق مناسبی رو در اختیار رئال گذاشته

malkemid:
    مورینیو اگر در تیم بود چنین سیستمی رو انتخاب نمی کرد. به نظرم مورینیو تاکید صد درصد روی گل نخوردن نداشت و بجای اون ترجیح می داد بیش از یک گل بزنه. تو دوران مورینیو خیلی خیلی کم دیدم حتی آزمایشی رونالدو رو بذاره وینگ راست...یا حتی سنتر.

کارلو خوب کمی ایتالیایی تر فکر می کنه و البته گاهی وقتها هم سیستمش خیلی دیگه قر و قاطی می شد. اما موافقم مورینیو دیگه چیز جدیدی نداشت که به رئال اضافه کنه اما همون روحیه و بیس ای که در تیم به وجود آورد، الان هم دیده میشه.

City 17:
    • اگه بخواید با توجه به عملکرد بازیکنان تیمتون در فصل جاری از هر یک از خطوط سه گانه (دفاع، هافبک و حمله) یک بازیکن از تیمتون رو انتخاب کنید، چه گزینه هایی رو انتخاب می کنید؟

hojjatinho:
    البته من بازی های زیادی رو در بوندسلیگا نتوستم کامل تماشا کنم
    اما به نظرم در دفاع دانته مطلوب تر کار کرده ، چون ار بواتنگ اصلا راضی نیستم و انتظارم از الابا هم بیشتر بوده که شاید به خاطر تاکتیک های پپ به خصوص مایل شدنش به میانه زمین ارزش های الایا در دفاع کناری کمتر شده
    در میانه زمین کروس رو عالی دیدم فکر کنم خودت یک جا اشاره داشتی که کروس هافبک نسل اینده است ... بازیکنی با فوتبالی فوق العاده دوست داشتنی و خواستنی
    در فاز هجومی هم روبن امسال از افت ریبری خوب استفاده کرده و بد کار نکرده

malkemid:
    خوب تو حمله که مشخصه کریس رونالدو مثل همیشه عالی و با تمام توان بازی می کنه و چند بازی حتی مصدوم هم بود اما در مجموع عملکردی در سطح بهترین بازیکن دنیا ارائه داده و دیگه نمیشه مثلا با بنزما مقایسش کرد

تو هافبک، مودریچ. فوق العاده هست....خیلی بازیشو دوست دارم...ریز نقش و تکنیکی، با حرکات غیر قابل پیش بینی. فقط گاهی وقتها جلوی دروازه زیاد استرس وارد می کنه به ما با دریبل زدنش! تو بازی بایرن هم نزدیک بود اشتباهش منجر به گلزنی گوتزه بشه. اما در مجموع فصل عالی داشته و برجسته تر از بقیه هافبک هامون بوده.

تو خط دفاع واقعا نمی تونم کسی رو انتخاب کنم...تقریبا در یه سطح معمولی بودن همه...بعضی بازیها پپه خوب بود، بعد برای اینکه نچاییم، بازی بعدی پاس گل می داد به حریف که زیاد ذوق زده نشیم .

City 17:
    @حجت
    در دفاع به نظر من که دانته در طول فصل نسبت به فصل قبل یا مصدوم بوده یا شدیدا افت کرده و بواتنگ اگه بازی های اخیر رو فاکتور بگیریم (که البته از قضا مهم ترین بازی های فصل هستند)، به مراتب بهتر کار کرده.
    @ هر دو دوست

• کدوم بازیکن تیم مقابل رو بیشتر از همه می پسندید و از کدوم بازیکن بیزارید؟ {فنی یا اخلاقی}

hojjatinho:
    از لحاظ فنی بیل رو شدید می پسندم و کاملا اعتقاد دارم ارزش مبلغ پرداختی رو با توجه به سنش و سبک بازیش داره و البته مودریچ رو هم سبک بازیش رو دوست دارم
    اما تنفر ؟ ... خب پپه گزینه مطلوبیه و البته از قیافه کونترائو هم خوشم نمیاد
    +
    @ معراج
    درسته ولی من چون دل خوشی از استباهات بواتنگ نداشتم گفتم دانته ( همین رو میشه بحث کرد که خط دفاع هاینکس از خط دفاع پپ با انسجام تر بوده )

malkemid:
    تو تیم بایرن از لام و کروس بیشتر خوشم میاد ولی به احترام سن و سال لام رو انتخاب می کنم

از نویر هم اصلا خوشم نمیاد خیلی به بازی با پاش می نازه! امیدوارم یه اشتباه کنه رو همین قضیه گل بخوره!

البته بازی رفت یکی دو بار به دفاع های خودی پاس های دشواری داد که حسابی تو دردسر افتادن و یه بار هم نزدیک بود موقعیت خیلی خطرناکی درست بشه.

خلاصه اینکه شما فن در سار نیستی آقا

hojjatinho:
    من پپه رو پس می گیرم همون کونترائو فقط هم به دلیل قیافه اش
    @ وحید
    البته فن در سار که انگشت سبابه(؟!) نویر هم نمیشه
    ولی اشتباهات نویر در بازی با پا هم کم نبوده ... اعتماد به نفس بالاش ستودنی هست و همین هست که او رو با دروازه بانهای حال حاضر دنیا متفاوت کرده ... گاها در نقش مهاجم و حتی هافبک دفاعی هم بازی کرده

malkemid:
    @حجت:
    بازی با پاش در مجموع خوبه، از این اصرار به نشون دادن و به رخ کشیدنش خوشم نمیاد...خیلی وقتها واسه خاطر نشون دادن این موضوع مدافعا رو بدجور به دردسر میندازه....خوب بابا بزن زیرش بره وسط زمین بعضی وقتها

City 17:
    صحبت از پپه شد، چتد تا عکس از بازی رفت انتخاب کردم.
    هر دوتون که می دونم اهل کتاب هستید و مطمئنا انشاتون بد نیست

• برای هر عکس چند جمله به دلخواه خودتون بنویسید.

ریبری : نکنید من تازه از مصدومیت برگشتم اقا
    پپه میگه میزنی یا بزنم؟ دی راموس هم که خوراکش حرکات این مدلی هست... بازیکنهای بایرن شانس آوردن اون نزدیکا نبودن!

مانژو و راموس به هم : اخراج شم فلجی
    دو تا بزن بهادر دو تیم...هر دو تا فیزیکی و خوش استیل....درگیری هاشون جالب بود....اینجا واقعا نمی دونم چطوری شده که اینطوری شده!

پپ : هاینکس اونجاست !؟ ...
    0% مو!

فکر کنم پپ هم مثل من از پاس ندادن های روبن داره میگه...باز الان کمی بهتر شده...تو رئال و چلسی که اصـــــــــــلا پاس نمی داد.

گوتزه : می خوام برگردم خونه ( دورتموند )
    آلونسو نجاتمون داد....خیلی به موقع خودشو رسوند و کاملا صحیح توپو گرفت...بازیهای قبلی به این فکر افتاده بودم که سنش بالا رفته دیگه کم کم داره تموم میشه...ولی بعد این صحنه گفتم خدارو شکر بجای آلونسو، راموس یا پپه اونجا نبودن، پنالتی می دادن صد درصد

City 17:

• پیش بینی ترکیب تیمتون در بازی پیش رو؟

hojjatinho:
    من جدای ار پیش بینی یازده نفره دوست دارم که لام رو باز در دفاع راست ببینم و حملات سمت راست و اورلب های دو طرف رو داشته باشیم .. جای لام ماتینز و حتی مولر جای ریبری نا اماده از ابتدا می تونه باز کنه ... اعتقاد دارم که مولر می تونه کلید بازی برگشتمون باشه

malkemid:
    فکر می کنم بازیکنها تغییر زیادی نکنن...شاید سیستم بازی کمی تغییر کنه. استفاده از کوئنترائو بجای مارسلو تقریبا حتمی هست. راموس هم اگه کارت بگیره محروم میشه از بازی احتمالی بعدی...اما فکر کنم اونم فیکس باشه. شاید بیل فیکس باشه در سمت راست... به نظرم حضور ایسکو می تونه وسط زمین مناسب باشه برای نیمه اول...بین بیل و ایسکو من ترجیح می دم ایسکو نیمه اول و بیل نیمه دوم باشن.

بقیه ترکیب فکر نکنم زیاد دست بخوره...چندان هم دست مربی باز نیست...بازیکن خاصی نداریم رو کنیم

City 17:
    از نظر تاریخی و از نگاه آمار و ارقام به بازی پیش رو نگاه کنیم:

1. بایرن در مونیخ 10 بازی با رئال انجام داده که 9 پیروزی و 1 تساوی حاصل کار بوده، 24 گل زده و 10 گل خورده یعنی به طور میانگین یک پیروزی با 2.4 گل زده و 1 گل خورده یا تفاضل گل 1.4 ... جالب هست که بایرن برای صعود به پیروزی با اختلاف دو گل نیاز داره و 1.4 یکجورایی لب مرز {بین 1 و 2} هست.
    2. در مجموع 9 رویارویی دو تیم در مراحل حذفی لیگ قهرمانان بین دو تیم، سهم صعود بایرن 5 بار و سهم صعود رئال 4 بار بوده که وجه مشترک 4 صعود رئال عدم دریافت گل در برنابئو هست.
    3. بایرن 11 بار در دور رفت مراحل حذفی عقب بوده و از این 11 بار، 6 بار موفق به جبران نتیجه رفت و صعود شده.
    4. داوری بازی پدرو پروئنکا پرتغالی، قبلا در رقابت های اروپایی سه بازی رو برای بایرن سوت زده که از قضا در هر سه شکست خورده (بازی با بوردو در 2009، بازی با اینتر در 2011 و فینال با چلسی در 2012)

• پیش بینیتون برای نتیجه بازی برگشت چی هست؟

malkemid:
    از آمار و ارقام و گذشته ها که بگذریم، پیش بینی من اینه که نمی دونم! واقعا خیلی سخته پیش بینی همچین بازی ای.

اگر بایرن تا دقیقه 60 به گل برسه، کار ما خیلی خیلی سخت میشه و با توجه به اینکه تیم ما خیلی وقتها زیر فشار روحی، وا میده بر عکس آلمانها، احتمال داره ببازیم.

ولی اگه یه گل بزنیم دیگه خیلی شانس صعودمون زیاد میشه.

امیدوارم بتونیم گل بزنیم.

hojjatinho:
    "وجه مشترک 4 صعود رئال عدم دریافت گل در برنابئو هست."
    و مورد 4

همین دو امار نشان از نا امیدی ما باید داشته باشه ... ولی جدای از شوخی در نا امیدی بسی امید هست ... به نظرم شانس صعود رئال کمی بیشتره اما بازی برگشت در الیانز و این همه ستاره در بایرن و البته انگیزه پپی که نمی خواد از رئال شکست بخوره رو باید در نظر داشت ...به امید خدا برد 3-1 بایرن در دقایق پایانی و با گل دقیقه 89 مولر رو خواهیم داشت

City 17:
    اگه صحبتی از قبل در جریان بحث ها مونده بگید که دیگه بحث رو جمع کنیم.

hojjatinho:
    من فقط یک نکته اشاره کنم من نافی ارزش های پپ نیستم و امیدوارم از صحبت هام برداشت اینگونه نشه ... مربی خوب و موفقی در بارسا بوده در بایرن هم هنوز فرصت برای موفقیت ( از دید ما هوادارای بایرن ) داره ... اما کمی با "پاس بال " او مشکل دارم .

City 17:
    @حجت
    صحبت پپ رو مطرح کردی برای حسن ختام:

نظرتون راجع به صحبت های پپ بعد از درگذشت تیتو (خلاصه: "ما دو تایی می خواستیم دنیا رو بگیریم و گرفتیم") و این عکس؟
    من بدون اغراق میگم که واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) رو هم هر وقت فرصت کردید ببینید.

hojjatinho:
    شخصا از درگذشتش ناراحت شدم برای ما فوتبالی ها از دست دادن عضوی از این خانواده ناراحت کننده است ... غم در چهره پپ در بازی اول هفته کاملا نمایان بود

malkemid:
    از دست دادن یه دوست نزدیک خیلی سخته...حرفهای احساسی زیبایی بود که آدم رو تحت تاثیر قرار میداد.

به امید ریشه کن شدن سرطان.

City 17:
    خب مناظره چطور بود؟ خسته که نشدید؟ پیشنهاد/انتقاد؟
    به نظرم جو مناظره کم تنش تر از قبل بود اما در عوض بحث های خیلی خوبی شکل گرفت و مطمئنا خواندنی میشه.

malkemid:
    خوب بود...باورتون بشه یا نه الان خونه همسایه طبقه اول هستم...اینترنت نداشتیم فکر کنم اون خسته شده

[[راوی: وحید به خاطر مشکل اینترنت توی شرایط جنگی به سر می برد : دی]]

مرسی معراج بابت دعوت کردن....

مرسی حجت بابت بحث.....

شب بخیر

hojjatinho:
    خسته نباشید دوباره ..
    به نظرم خوب بود و شبیه یک میز گرد بود به خصوص که از مجری هم سوال پرسیده شد
    ... شخصا بیشتر این مدل رو می پسندم و بحث های جالب تری درونش شکل می گیره تا اینکه بزنیم تو سر هم .. سوالات هم خوب بود ..

یک مقدار دیروقت هم بود همه ما خسته البته قطعا روی روند کار تاثیر نداشته

به امید روشن بودن همیشگی مشعل فوتبال و بحث های فوتبالی

City 17:
    خسته نباشید به هر دوتون!

کاربر فعال انجمن هنر هفتم بردیا's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با تشکر بابت مناظره
    یه اشتباهی که شده اینه که سال 2001-2002 رئال در مجموع 2-3 بایرن رو بردش نه 1-3
    بازی رفت بایرن با دو گل دقایق پایانی کلودیو پیزارو! و افنبرگ برد ولی برگشت 0-2 باخت تا در مجموع 2-3 حذف بشه.

پی نوشت:اینجام مارو ول نمیکنید؟

3. 4 کاربر از بردیا بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای City 17's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    HEV suit

پيش فرض

یه اشتباهی که شده اینه که سال 2001-2002 رئال در مجموع 2-3 بایرن رو بردش نه 1-3
    بازی رفت بایرن با دو گل دقایق پایانی کلودیو پیزارو! و افنبرگ برد ولی برگشت 0-2 باخت تا در مجموع 2-3 حذف بشه.

پی نوشت:اینجام مارو ول نمیکنید؟
    درسته باید اصلاح بشه به 2-3. چون عکس هست دیگه به توضیح بسنده میشه
    اشتباه از گل انگلیسی هست. این عکس توی یکی از مقاله های چند وقت پیش بود که من فقط نتیجه 3-3 دو سال قبل رو به قسمت پایین عکس اضافه کردم.

5. این کاربر از City 17 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •