تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: مشکل یا عدم مشکل خاموش شدن هارد دوم سیستم

کاربر فعال فوتبال خارجی vahidreza2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض مشکل یا عدم مشکل خاموش شدن هارد دوم سیستم

دوستان عزیز از وقتی که Windows Se7en نصب کردن یه مورد عجیب مشاهده کردم.
    من دوتا هارد وسترن و سامسونگ دارم. وقتی که از اطلاعات هارد دوم استفاده نمیکنم، در حالی که ویندوز بالاست و داره کار میکنه یه صدای تیک از هارد میاد (دقیقا مثل صدای تیکی که موقع خاموش کردن سیستم ممکنه بشنوین) و بعد از یه مدت یا اینکه بعد از اینکه از اطلاعاتش میام استفاده کنم صدای load شدن ازش میاد (دقیقا مثل صدایی که وقتی سیستم رو روشن میکنین میشنوین از هارد)

چون برام عجیب بود با یه هارد دیگه هم همین کار رو کردم دیدم باز هم همین اتفاق افتاد.

میخوام ببینم آیا این قضیه عادیه؟

ضرری برای هارد داره یا اینکه براش مفیده؟

اگر برای هارد مضره میشه از اینکار جلوگیری کرد؟

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

طبق جستجویی که کردم به این جواب رسیدم

این مربوط میشه پشتیبانی از حالت بهینه در ویندوز 7 که وقتی هارد رو استفاده نمیکنی هارد رو خاموش میکنه یا هدش رو پارک میکنه تا عمر هارد بی دلیل هدر نره

من خودم بشخصه این حرکت رو دوست دارم ولی بخاطر استفاده از سرویس پک یک ویندوز 7 نمیتونم بهش زیاد اعتماد کنم و این حالت غیر فعال میشه خودکار و بعضی مواقع هارد بدون دلیل هی روشن خاموش میشه

ولی در حالت کلی چیز خوبی هست برای غیر فعال کردنش هم به قسمت پاور آپشن در کنترل پنل باید بری و برای هارد مقدار Never رو ست کنی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

حالا می خوام ببینم این درست هستش و خ0یالم راحت باشه مشکلی نیست ؟ ) الان همه چی داره به خوبی کار میکنه و به اطلاعات هر دو هارد هم دسترسی دارم )

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.
    میتونین در قسمت کنترل پنل توسط برنامه Power Option و در قسمت Advanced Option مشخص کنین که هاردتون بعد از چه مدت بدون استفاده خاموش بشه.
    اون صدا هم که گفتین مربوط به همون لود شدن هارد هست و مشکلی نیست.

3. این کاربر از Ali*Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال فوتبال خارجی vahidreza2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام.
    میتونین در قسمت کنترل پنل توسط برنامه Power Option و در قسمت Advanced Option مشخص کنین که هاردتون بعد از چه مدت بدون استفاده خاموش بشه.
    اون صدا هم که گفتین مربوط به همون لود شدن هارد هست و مشکلی نیست.
    ممنون علیرضا خان . اقا من به کل خاموش شدن هارد رو خاموش کردم و گذاشتم روی گزینه همیشه روشن بمونه

اینجوری مشکلی برای هارد که بوجود نمیاد ؟

چون فکر میکنم خاموش روشن شدن پی درد پی هارد زیاد خوب نباشه و بهش اسیب بزنه و همین طوره روشن بمونه بهتر باشه

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خیر مشکلی پیش نمیاد.

6. این کاربر از Ali*Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •