تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: التهاب پشت بینی

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali 2990's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    کره ی زمین

پيش فرض التهاب پشت بینی

سلام بنده حدود 6 ماه هست که در قسمت پشت بینی خود تقریبا در قسمت بالای گلو احساس التهاب چرک مانند میکنم و با کشیدن بینی و بلع کردن و خرخر کردن رفع نمیشود هنگام خواب بسیار اذیت میکند در ضمن این عارضه پس از استفراغ خونی بنده شروع شد پزشک معالج گفته بود شما ترشحات پشت حلقی دارید انتی بیوتیک و 2 عدد امپول سفتریاکسون تجویز کرد پزشکان دیگر هم موارد مشابه را تجویز کردند با این حال مشکل بنده رفع نشده است.به نظر شما مشکل چیست؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه DrH.motasami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

سلام
    جهت تشخیص قطعی میتونی به متخصص حلق و بینی مراجعه کنی،ممکنه درخواست آزمایش بده.

3. 2 کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه DragonVsPhoenix's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

سلام بنده حدود 6 ماه هست که در قسمت پشت بینی خود تقریبا در قسمت بالای گلو احساس التهاب چرک مانند میکنم و با کشیدن بینی و بلع کردن و خرخر کردن رفع نمیشود هنگام خواب بسیار اذیت میکند در ضمن این عارضه پس از استفراغ خونی بنده شروع شد پزشک معالج گفته بود شما ترشحات پشت حلقی دارید انتی بیوتیک و 2 عدد امپول سفتریاکسون تجویز کرد پزشکان دیگر هم موارد مشابه را تجویز کردند با این حال مشکل بنده رفع نشده است.به نظر شما مشکل چیست؟
    خب احتمال زياد مشكلت سينوزيت مزمنه و داروى انتخابى براش هم آگمنتین هست, 500 میلی گرم هر هشت ساعت. البته در کنار اون استفاده از فنيل افرين برا باز كردن مجراى سينوس هم ميتونه مفيد باشه/ البته گاهی یه جراحی کوچیک هم برا حالت مزمن لازمه. یه احتمال هم هست که ممکنه موقع استفراع یه قطعه از غذا تو ورودی سینوست گیر کنه و این مشکلات رو به وجود بیاره که میشه با یه معاینه چک کرد. یکیم زیاد دچار استفراغ میشی؟؟ چون استفراغ برا مخاط تنفسی مضرره.

5. 2 کاربر از DragonVsPhoenix بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال پرسش و پاسخ پزشكی laxer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    Th

پيش فرض

اگر قرص تجویز شده , حتما" دوره درمان رو کامل کنید.
    از جهت ابتلا به سینوزیت مزمن باید معاینه بشید.

از تزریق مجدد
    سفتریاکسون پرهیز کنید.

7. این کاربر از laxer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    کره ی زمین

پيش فرض

در ضمن بنده آب دهانم بسیار زیاد ترشح می شود و گلویم تنگ شده بعد از استفراغ ریفلاکس معده و ترش کردن هم داشتم و انتی بیوتیک و قرص معده مصرف میکردم اگر سینوزیت باشد میتواند با مصرف انواع انتی بیوتیک تا 6 ماه دوام بیاورد یا علت دیگری دارد؟ بنده بیشتر به گیر کردن قطعه غذا در سینوس شک دارم نظر شما چیست؟
    Last edited by ali 2990; 20-04-2014 at 21:39.

کاربر فعال انجمن زیست شناسی و پزشکی hajoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

مشکل بلع مربوط به سینوزیت نمیشه و باید بررسی صورت بگیره.(متخصص داخلی یا فوق گوارش ) . یکی از علت هاش میتونه رفلاکس طول کشیده باشه.
    ترشح زیاد آب (water btush) هم میتونه به علت رفلاکس باشه
    در هنگام بلع زبان کوچک بالا میاد و مانع از ورود غذا به نازوفارینکس میشه.پس غذا وارد سینوس نمیشه، مگر اینکه با دماغ غذا خورده باشین
    Last edited by hajoo; 20-04-2014 at 21:49.

10. 2 کاربر از hajoo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

در ضمن بنده آب دهانم بسیار زیاد ترشح می شود و گلویم تنگ شده بعد از استفراغ ریفلاکس معده و ترش کردن هم داشتم و انتی بیوتیک و قرص معده مصرف میکردم اگر سینوزیت باشد میتواند با مصرف انواع انتی بیوتیک تا 6 ماه دوام بیاورد یا علت دیگری دارد؟ بنده بیشتر به گیر کردن قطعه غذا در سینوس شک دارم نظر شما چیست؟
    خب سينوزيت مزمن يه بدى داره اينه كه گاهی یه شرایط پیش میاد که با اینکه آنتی بیوتیک مصرف میشه ولی به خاطر محیط بسته ای که ایجاد شده به باكترى هاى سينوس آنتی بیوتیکی نمیرسه و مشکل ادامه پیدا میکنه.

اما مسئله مهمتر كه مشكلتون احتمالا به اين مربوط ميشه:
    چه مدت دچار مشکل ریفلاکس بودین چون بعضی علائم بیماری GERD رو دارين که علتش ریفلاکسه. يكيم ترشح زياد بزاق شما به water brash معروفه كه از علائم بیماری GERD هست . حتی ادامه مشکل سینوستون هم میتونه با این مساله در ارتباط باشه.
    برا مشاوره, یه متخصص گوارش و برا مشکل سیونزیت يه متخصص ENT ميتونه تا حدود زيادى مشكلتونو رفع كنه.

12. 3 کاربر از DragonVsPhoenix بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    کره ی زمین

پيش فرض

همونطور که گفتم 6 ماه پیش که استفراغ کردم بعد از این مشکل ریفلاکس و التهاب پیش اومد. منظورتون از متخصص ENT چی هست؟

تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

همونطور که گفتم 6 ماه پیش که استفراغ کردم بعد از این مشکل ریفلاکس و التهاب پیش اومد. منظورتون از متخصص ENT چی هست؟
    همون متخصص گوش حلق و بینی.
    شما اول بايد مشكلتونو با يه متخصص گوارش یا داخلی در میون بزارین و بعد از کنترل وضعیت رفلاکس به احتمال زیاد مشکل ناحیه حرفه بینیتون از بین میره. اگه نرفت به فکر ENT باشين.
    اينم در نظر داشته باشين خيلى اوقات بيمارى GERD صرفا با يه قرص حل نميشه بلكه بايد مسائل مختلف از جمله پوزیش خواب, نوع و زمان غذا و ... رو در كنار مصرف دارو رعايت كنين تا نتيجه قابل قبول تو درمانتون بگیرین.

15. این کاربر از DragonVsPhoenix بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •