تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: فوجی فیلم X-S1 یا SL1000 ؟

داره خودمونی میشه OQyanoOoOS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

14 فوجی فیلم X-S1 یا SL1000 ؟

سلام؛
    من بعد از بررسی های زیاد و با توجه به نیاز خودم و بودجه () میخوام Fujifilm X-S1 یا Fujifilm sl1000 رو بخرم.

قابلیتهای این دو مدل تا حدودی شبیه هم هست اما جدای از زوم 50 برابر sl1000، تفاوتی که برای من مهم هست و میخوام درباره اش سوال کنم درباره سنسور این دو دوربینه!

از لحاظ اندازه سنسور X-S1 دو برابر sl1000 هست:
    X-S1: 2/3" (8.8 x 6.6 mm
    sl1000: 1/2.3" (6.17 x 4.55 mm

اما تکنولوژی بکار رفته در sl1000 پیشرفته تره!
    X-S1: EXRCMOS
    sl1000: BSI-CMOS

حالا سوال من اینه که کدوم مهمتره؟ سنسور دو برابر یا تکنولوژی پیشرفته تر؟

تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

سوالش سخت بود؟! چرا هیچکی جواب نمیده؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

مطمئنا اندازه سنسور مهمتر است.
    شما x-s1 رو چند قیمت داری؟

تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

مطمئنا اندازه سنسور مهمتر است.
    شما x-s1 رو چند قیمت داری؟
    از تهران فوکا (نمایندگی فوجی فیلم) قیمت گرفتم گفتن تا چند وقت قبل که داشتن 960000 تومن بوده ولی دیگه نمیارن چون قدیمی شده! خودم حدس میزنم قیمت بازار حداکثر 1100000 تومن باشه.
    امروز فردا میخوام برم قیمت بگیرم و احتمالا بخرم.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

از تهران فوکا (نمایندگی فوجی فیلم) قیمت گرفتم گفتن تا چند وقت قبل که داشتن 960000 تومن بوده ولی دیگه نمیارن چون قدیمی شده! خودم حدس میزنم قیمت بازار حداکثر 1100000 تومن باشه.
    امروز فردا میخوام برم قیمت بگیرم و احتمالا بخرم.
    فکر نمیکنم این قیمتها باشه . در مهرماه قیمتش حدود 1700000 بوده.
    ولی اگه بتونی با اون قیمت بگیری خیلی خوبه

تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

فکر نمیکنم این قیمتها باشه . در مهرماه قیمتش حدود 1700000 بوده.
    ولی اگه بتونی با اون قیمت بگیری خیلی خوبه
    امروز رفتم بازار هرکس یه چیزی میگه! حتی بعضی از حرفهای تهران فوکا، با حرفهای نمایندگیشون فرق داشت! (شماره اش رو از خود تهران فوکا گرفته بودم!) ..... دیوونه شدم
    دارم فکر می کنم شاید اشتباه از من بوده و اونجایی که تماس گرفتم تهران فوکا نبوده و شایدم بخاطر اینه که مراکز فروش دوربین دیجیتال رو خوب نمی شناسم.
    اگر «آدرس وب سایت تهران فوکا + مراکز فروش دوربین دیجیتال» رو بهم بدید ممنون میشم.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

امروز رفتم بازار هرکس یه چیزی میگه! حتی بعضی از حرفهای تهران فوکا، با حرفهای نمایندگیشون فرق داشت! (شماره اش رو از خود تهران فوکا گرفته بودم!) ..... دیوونه شدم
    دارم فکر می کنم شاید اشتباه از من بوده و اونجایی که تماس گرفتم تهران فوکا نبوده و شایدم بخاطر اینه که مراکز فروش دوربین دیجیتال رو خوب نمی شناسم.
    اگر «آدرس وب سایت تهران فوکا + مراکز فروش دوربین دیجیتال» رو بهم بدید ممنون میشم.
    سلام.مگه چی گفتن؟راستی قیمتش توی بازار چند بود؟
    Last edited by ulsss; 21-04-2014 at 10:59.

تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

سلام.مگه چی گفتن؟راستی قیمتش توی بازار چند بود؟
    اولا که 90% مغازه ها X-S1 نداشتند! بعد از ساعتها متر کردن خیابانها و زنگ زدن به n جا، این اطلاعات رو کسب کردم:

تهران فوکا: قطعات X-S1 ساخت ژاپنه و مونتاژ هم در ژاپنه ---- طی چند تماسی که داشتم قیمت رو بین 900 هزار تومن تا 960 هزار تومن گفتند!
    چند تا از فروشگاهها (شماره یکیشون رو از تهران فوکا گرفتم): قطعات X-S1 ساخت ژاپنه ولی مونتاژ در چینه ---- قیمت: بین950 هزار تومن تا 1 میلیون و بیست هزار تومن.
    چند تا فروشگاه دیگه (از سر و وضع مغازه و اطلاعات فروشنده ها معلوم بود حرفه ای تر هستند): قطعات X-S1 ساخت ژاپنه و مونتاژ هم در ژاپنه ---- قیمت: 1 میلیون و 800 هزار تومن تا 1 میلیون و 900 هزار تومن.

یعنی حقیقت چیه؟!

9. این کاربر از OQyanoOoOS بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

اولا که 90% مغازه ها X-S1 نداشتند! بعد از ساعتها متر کردن خیابانها و زنگ زدن به n جا، این اطلاعات رو کسب کردم:

تهران فوکا: قطعات X-S1 ساخت ژاپنه و مونتاژ هم در ژاپنه ---- طی چند تماسی که داشتم قیمت رو بین 900 هزار تومن تا 960 هزار تومن گفتند!
    چند تا از فروشگاهها (شماره یکیشون رو از تهران فوکا گرفتم): قطعات X-S1 ساخت ژاپنه ولی مونتاژ در چینه ---- قیمت: بین950 هزار تومن تا 1 میلیون و بیست هزار تومن.
    چند تا فروشگاه دیگه (از سر و وضع مغازه و اطلاعات فروشنده ها معلوم بود حرفه ای تر هستند): قطعات X-S1 ساخت ژاپنه و مونتاژ هم در ژاپنه ---- قیمت: 1 میلیون و 800 هزار تومن تا 1 میلیون و 900 هزار تومن.

یعنی حقیقت چیه؟!
    خوب از هر کدوم که ارزونتر میداد میگرفتی. اون قضیه ی مونتاژ چین یا ژاپن مهم نیست چون که واقعا هیچ کدوم از فروشنده ها نمیدونن دقیقا کجا منتاژ شده و فقط میخوان بگن ژاپن تا جلب مشتری کنن.
    من چند روز پیش یک سونی hx50 گرفتم و میدونم شما چی میگی.
    قیمتها خیلی متفاوت بود ، با گارانتی اصلی حدود 1450 بود با گارانتی متفرقه از 1100 تا 1300 بود که من با گارانتی لایک گرفتم 1150.
    اون مغازه ایی که میگفت 1100، بدون لوازم جانبی نمیداد و قیمت لوازم جانبی رو خیلی زیاد حساب میکرد مثلا میگفت رم sd 4g به قیمت 45000 تومن. که قیمت اصلیش 15000 بود.

به هر حال اگه خریدی یه خبر بده ببینیم چیکار کردی؟ در ضمن دلار داره میره بالا بهتر زودتر بخری.

11. این کاربر از ulsss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

به هر حال اگه خریدی یه خبر بده ببینیم چیکار کردی؟
    ببخشید که دیر جواب میدم آخه بعد از خرید دوربین دیگه به اینجا سر نزدم!
    وقتی به فروشنده ها می گفتم جنس رو بیار ببینم، میگفتن «الان نداریم اگر میخوای برات بیارم» یا میگفتن «یه پولی گرو بزار بعدا بیا بگیر» یا «الان که تو بازار نیست بعدا میاریم» یا «این مدلش نیست ولی فلان مدل خیلی شبیه اونه میخوای اونو بهت بدم» و .... خلاصه دیوونه ام کردن
    در نهایت قید همه SLR-like ها رو زدم و Nikkon D3200 رو به قیمت 1680000 تومن خریدم (یعنی خیلی گرون) البته ازش راضی هستم.

13. این کاربر از OQyanoOoOS بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •