تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 18 اولاول ... 3456789101117 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 180

نام تاپيک: بیت کوین | BITCOIN

حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض "بیت کوین" نخرید، حتی اگر بانک مرکزی مجوز داد

متخصص مطالعات استراتژیک اقتصادی در گفت‌وگو با تسنیم هشدار داد

"بیت کوین" نخرید، حتی اگر بانک مرکزی مجوز داد

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    یک متخصص در مطالعات استراتژیک اقتصادی با اشاره به ممنوعیت بیت کوین در چین و تبدیل ایران به یک بازار مناسب برای بازاریابان این حوزه هشدار داد: حتی اگر بانک مرکزی هم مجوز داد، بیت کوین نخرید، این بازار مخرب است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، علی کاشمری، دارای دکترای تخصصی اقتصاد مالی از دانشگاه پوترا مالزی است. او با تشریح وضعیت بازارهای مختلف پولی و بانکی، بورس و...، معتقد است رکود و شرایط فعلی اقتصاد در بخشهای مختلف، مردم را برای حفظ ارزش دارایی ها، به سمت خرید طلا و ارزها و حتی به تشویق برخی سودجویان به سمت پولهای دیجیتال سوق داده است که در نهایت گرایش به خرید بیت کوین و... به ضرر مردم خواهد بود به آنها آسیب خواهد زد.او معتقد است بیت کوین پول نیست و عمده پولهای دیجیتال در مسیر انجام فعالیتهای غیرقانونی و خلافکارانه مورد استفاده قرار می گیرد.کاشمری دبیر اسبق انجمن علمی اقتصاد، مالی و حسابداری (EFA) دانشگاه های جنوب شرق آسیا و عضو انجمن بین المللی اقتصاددانان ایران (IIEA) است. وی همچنین مسلط به زبانهای انگلیسی، مالایی و عربی است. عمده فعالیتهای پژوهشی و تحقیقی کاشمری بر حوزه اقتصاد دفاعی و حوزه های پولی و بانکی متمرکز است که دیگر نظرات وی را در حوزه پولهای دیجیتال در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی تسنیم می خوانید.
    • بیت کوین پول نیست

با ورود پول‌های دیجیتال به بازارهای کشور موافق هستید؟ چرا؟با این نوع پدیده که الان با بیت‌کوین (BitCoin) شناخته می‌شود به هیچ وجه موافق نیستم. چون که اصلا پول نیست. کالا یا خدمتی است که به علت ارزش و ویژگی که دارد برای معاملات هم استفاده می‌شود.اجازه دهید تا ماهیت آن را به زبان ساده‌ای بگویم: فرض کنید یک بازی کامپیوتری در هر مرحله که شما برنده می‌شوید 100 امتیاز بدهد، این بازی قابلیت آن را دارد که امتیازات خود را به افراد دیگری هم که این بازی را می‌کنند بدهید. شما 100 امتیاز دارید و افراد دیگری هم هستند که حاضرند برای گرفتن این 100 امتیاز به شما پول بدهند؛ هر امتیاز 1 دلار. در این حالت امتیازی که شما دارید ارزش پیدا کرده است و نرخ مبادله آن برابر با دلار می‌شود. هر چقدر که افراد بیشتری برای خرید امتیاز شما درخواست بدهند مسلما قیمت هم بالاتر می‌رود و اگر تقاضایی برایش نباشد ارزشش افت می‌کند. کل امتیازی که هر فرد در این بازی می‌تواند بگیرد مثلا 10 هزار است؛ در این حالت عرضه این امتیاز هم در بازار خرید و فروش امتیاز، محدود است و به نوعی مقدار امتیازها را در بازار کمیاب می‌کند و همین ارزش امتیاز را تا مدتی بالا نگه می‌دارد.مدتی تب این بازی در جامعه وجود دارد و پس از آن بازی دیگری ساخته و مورد استقبال مردم می‌شود. در این حالت تقاضا و قیمت برای امتیازهای بازی اولی به شدت کاهش می‌یابد. حتی ممکن است به دلایل مختلفی حاکمیت استفاده از این بازی‌‌ها را ممنوع کند و در این حالت مردمی می‌مانند با یکسری امتیاز بادکرده که قابلیت نقد شوندگی پایینی دارند و قیمت افت شدیدی پیدا می‌کند.بیت‌کوین هم رویکرد تقریبا مشابهی دارد. چند سال پیش هکری که هنوز شناخته نشده است نوعی نرم افزار را طراحی می‌کند که از طریق آن مردم بتوانند بدون استفاده از نظام بانکی و با مخفی نگه داشتن اسم فرستنده و گیرنده پول و علت انتقال پول، پول خود را به نقطه‌ای از دنیا انتقال دهند. البته با این ویژگی که تعداد این خدمات محدود و برای چند سال طراحی شد. چنین ویژگی برای استفاده از این خدمت، ارزش ایجاد کرد. خب به نظر شما چه کسانی برای همچین خدمتی حاضرند تقاضا داشته باشند؟اصلی‌ترین این افراد خلاف‌کارها و پول‌شوها هستند و مابقی سفته بازها (افرادی که با افزایش قیمت کالایی ‌می‌خرند تا از نوسانات افزایشی قیمت استفاده کنند). از طریق بیت‌کوین می‌توانند به راحتی بدون مشخص شدن نام فرستنده و گیرنده پول بفرستند. مثلا فردی در آمریکا می‌خواهد بابت یک عملیات تروریستی به فردی دیگر در اروپا پول بدهد. با دلارش بیت‌کوین می‌خرد، بیت‌کوین را ارسال می‌کند و فرد اروپایی بیت‌کوین را دریافت و در کشورش به قیمت روز می‌فروشد و بجایش یورو می‌گیرد. در این فرایند خلافکارانه همه مشخصات طرفین مخفی می‌ماند و پولشویی هم انجام می‌شود. به عبارتی کاربرد اصلی بیت‌کوین همین است که خارج از سیستم بانکی، انتقالات مالی مجرمانه صورت بگیرد.
    • استفاده از بیت کوین محدود یا ممنوع شده است

آینده این پول‌ها را در جهان چطور ارزیابی می‌کنید؟ معمولا بازارهای مالی در ید برخی پول‌های خاص است. آیا آمریکا و دیگر صاحبان این نوع پول‌ها در این خصوص حرکتی خواهند کرد؟خیلی از کشورها از جمله آمریکایی، اروپایی و آسیایی در حال حاضر متوجه کاربردهای بیت‌کوین شده‌اند. به همین دلیل استفاده از آن یا محدود شده یا ممنوع. مثلا چند ماه گذشته، چین استفاده از بیت‌کوین را ممنوع اعلام کرد و ارزشش به شدت افت پیدا کرد. یا حتی اتحادیه اروپا هم می‌خواهد به زودی مواردی را برای محدودیت استفاده از بیت‌کوین در اروپا مشخص کند. به هر حال نوع مکانیزم طراحی بیت‌کوین به گونه‌ای است که تولید آن در سال‌های پیش‌رو به اتمام می‌رسد و در چنین حالتی و با رویکرد منفی حاکمیت کشورها به این موضوع، خلافکارها باید راه دیگری را برای انتقالات خود پیدا کنند؛ مثلا نرم‌افزار دیگری طراحی شود که یک جور خدمات مشابهی برایشان ایجاد کند با قابلیت‌های بالاتر؛ در چنین حالتی ممکن است حتی قیمت بیت‌کوین روزی به صفر هم برسد.ذات بیت کوین برای پرداخت اعمال مجرمانه استآیا در شرایط تحریم، پول‌های دیجیتال می‌توانند به فرار از تحریم کمک کنند؟ذات بیت‌کوین در همین است. برای پرداخت اعمال مجرمانه، پولشویی و دور زدن تحریم، یکی ازگزینه‌ها است؛ اما به چه قیمتی؟ در حال حاضر با توجه به آمار بین‌المللی، چند سالی‌است که ایران پول‌شوترین کشور دنیا معرفی می‌شود. متاسفانه در این شاخص اول هستیم هرچند نباید اهداف و اغراض سیاسی را در این آمارها مورد بی توجهی قرار داد(تصویر 1). با این همه مشکلاتی که برای رفع تحریم‌ها داشتیم چرا کاری کنیم که بهانه برای تحریم بیشتر پیدا شود. مثلا الان در چین استفاده از بیت‌کوین ممنوع شده و ما فرضا بخواهیم به طور رسمی از بیت‌کوین در کشور استفاده کنیم. همین چین هم که با آن رابطه تجاری داریم ممکن است برای تجار ما تحریم‌هایی قائل شود.
    • بیت کوین به طور غیررسمی استفاده می شود

آیا پول دیجیتال در کشوری بطور رسمی مورد استفاده است؟ چرا؟در حال حاضر رسما خیر، اگر هم استفاده می‌شود به این علت است که فعلا قانون یا مقررات خاصی برایش وضع نشده است. برای بیشتر کشورها به یک چالش تبدیل شده است چون بازاری برای انتقالات مالی به موازات بانک مرکزی شکل گرفته که هیچ کنترلی بر آن وجود ندارد.برخی بانک‌های بین‌المللی به استفاده از پول‌های دیجیتالی علاقه نشان داده‌اند، نظر شما در این خصوص و آینده آن چیست؟نظر مثبت آنها بر اساس مکانیزم انتقال مالی است که فراهم کرده است و نه نوع کاربری آن. به هر حال اصل ایده که برای اولین بار در مقاله‌ای با اسم مستعمار یک هکر منتشر شده بود، امکان افزایش سرعت و دقت انتقال مالی بدون در نظر گرفتن بانک‌های مرکزی را توضیح داد که موضوع جالب توجهی است. ولی بسیاری از بانک‌های مرکزی متوجه شده‌اند که این فقط ظاهر قضیه است و در اصل منظور دیگری برای آن وجود دارد. ممکن است با خودمان فکر کنیم که می‌توان از چاقو، هم برای نجات افراد در جراحی استفاده کرد و هم برای قتلشان در جنایت ولی باید در نظر گرفت که کاربرد اصلی بیت‌کویت فقط در پرداخت‌های غیرقانونی و خلافکارانه است.
    • پولهای دیجیتالی بر پولهای رایج تأثیر دارد

آیا ممکن است بیت کوین و ...، پول‌های رایج چون دلار را تحت تاثیر قرار دهند؟بله حتما، به هرحال تبدیل به بازاری برای عملیات سفته‌بازی هم شده است. اگر بازدهی دلار پایین باشد، سرمایه‌گذاران پول خود را به سمت فعالیت در سایر بازارهای غیرمولد می‌روند.
    • بعد از ممنوعیت بیت کوین در چین، ایران به یکی از بهترین گزینه ها برای بازاریان این حوزه تبدیل شده است
    • تمایل به خرید پولهای دیجیتال به مردم آسیب خواهد زد

علت داغ شدن اخیر این بحث در ایران چیست؟وقتی که فعالیت بیت‌کوین در چین ممنوع شد، بازار خیلی بزرگی را از دست داد و فعالان آن به دنبال بازارهایی هستند که ضمن عدم شناخت از بیت‌کوین ولی با انگیزه بالا برای سفته‌بازی حاضرند آن را بخرند. الان ایران یکی از بهترین گزینه‌ها برای بازاریابان این حوزه است. چون مردم با کاهش سود بانکی، دیگر اولویتی برای حفظ سپرده بلند‌مدت خود در بانک‌ها ندارند، اعتمادی هم به بورس ندارند، رکود است و بازدهی فعالیت تولیدی هم برایشان به صرفه نیست، موسسات مالی غیر بانکی هم دیگر اعتباری برای مردم ندارند؛ پس می‌روند طلا و دلار می‌خرند تا ارزش دارایی خود را حفظ کنند. در این بین افرادی سودجو آنها را تشویق می‌کنند که بیت‌کوین بخرند و چندین برابر سود کنند. حتی شنیده‌ام که این کار توسط برخی عوامل بانک‌ها و صرافی‌ها هم انجام می‌شود و برایش تبلیغ می‌کنند. البته شاید دولت یا بانک مرکزی فکر کنند با هجوم مردم به بازار بیت‌کوین، فشار تقاضا از دلار برداشته شود و مدتی قیمت دلار ثبات پیدا کند ولی به هر حال این یک تجویز موقتی خواهد بود و در نهایت آسیب آن به مردم می‌رسد.بیت کوین نخرید، این بازار مخرب استدر صورت استفاده چه توصیه‌ها و هشدارهایی دارید؟حتی اگر بانک مرکزی هم برای فعالیت بیت‌کوین مجوز داد، باز هم بیت‌کوین نخرید؛ این بازار مخرب است. می‌توانید در تصویر 2، یک سایت عمده فروش مواد مخدر را که با بیت‌کوین معامله می‌کند را ببینید. تصویر 3 فروش آنلاین اسلحه‌های سنگین را توسط بیت‌کوین نشان‌ می‌دهد. تصویر 4 مربوط به گروهی است که از شما بیت‌کوین می‌گیرد و شما را در انجام عملیات مجرمانه خود شریک می‌کند و سپس به شما سود مشارکت می‌دهد. البته دسترسی به این سایت‌ها برای عموم مقدور نیست، بلکه در فضای DarkWeb یا DeepWeb قرار دارند. بسیاری از فضای مجازی در اختیار این نوع اعمال خلافکارانه است. در این بخش از فضای مجازی شنیع‌ترین جرایم را می‌توان با پرداخت بیت‌کوین انجام داد؛ استخدام قاتل، استخدام سارق، استخدام هکر، مشارکت در سود فروش مواد مخدر، فسادجنسی، فروش انسان‌ها و ... بدون آنکه اثری از افراد ثبت شود.
    تصویر1تصویر2تصویر3تصویر4
    گفت وگو از: مریم سلیمیانتهای پیام/

اگه نباشه جاش خالی می مونه marde tanhayi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    هر جا تنهایی باشه

پيش فرض

حرف مفت اینها رو گوش نکنید در هد توان بیت کوین بخرید اما همه سرمایه خودتون زو برای بیت کوین خرج نکنید
    من الان 1 دونه بیت کوین دارماز زمان 3.500 داری خریدم و نگه داشتم
    بعد مدتی دیدم ارزهای دیگه هم رشد می کنند با 1000 دلار تو این صرافی
    روی 2 تا ارز سرمایه گذاری کردم هزار دلار من شد 3400 دلار
    الان 2000 دلار رو برداشت کردم سرمایه هم 1400 دلاره 5 تا ارز دیگه هم خریدم 2 تا از اون ارزون هاست اگه فقط یکی از اونها بشه 50 سنت من 100 هزار دلار سود می کنم
    خلاصه تا ارزهای دیگه ارزونه باید خرید تازه دنیا داره ارزش این ارزها رو می فهمه اگه بانک ها با این ارزها مبادله کنن ببین چی می شه

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

حرف مفت اینها رو گوش نکنید در هد توان بیت کوین بخرید اما همه سرمایه خودتون زو برای بیت کوین خرج نکنید
    الان 2000 دلار رو برداشت کردم سرمایه هم 1400 دلاره 5 تا ارز دیگه هم خریدم 2 تا از اون ارزون هاست اگه فقط یکی از اونها بشه 50 سنت من 100 هزار دلار سود می کنم
    خلاصه تا ارزهای دیگه ارزونه باید خرید تازه دنیا داره ارزش این ارزها رو می فهمه اگه بانک ها با این ارزها مبادله کنن ببین چی می شه
    بر مبنای اگر و اما سرمایه‌گذاری بسیار پر خطره. اینطور فکر نمی‌کنید؟
    سرمایه‌گذار باید تا حد زیادی به روند آینده اطمینان داشته باشه. شما میگی اگه بانک‌ها با این ارزها مبادله کنن... حالا بر چه اساسی این اگر محتمله؟ با چه تحلیلی؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض بیت کوین , ترس و امیدِ شدید . مناسب برای دارندگانِ پول بادآورده ی زیاد و آماده برای برد و باخت

حرف مفت اینها رو گوش نکنید در هد توان بیت کوین بخرید اما همه سرمایه خودتون زو برای بیت کوین خرج نکنیدمن الان 1 دونه بیت کوین دارماز زمان 3.500 داری خریدم و نگه داشتمبعد مدتی دیدم ارزهای دیگه هم رشد می کنند با 1000 دلار تو این صرافی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] روی 2 تا ارز سرمایه گذاری کردم هزار دلار من شد 3400 دلار الان 2000 دلار رو برداشت کردم سرمایه هم 1400 دلاره 5 تا ارز دیگه هم خریدم 2 تا از اون ارزون هاست اگه فقط یکی از اونها بشه 50 سنت من 100 هزار دلار سود می کنم خلاصه تا ارزهای دیگه ارزونه باید خرید تازه دنیا داره ارزش این ارزها رو می فهمه اگه بانک ها با این ارزها مبادله کنن ببین چی می شه
    سلام
    این ارز دیجیتالی مشکلاتش یکی و دو تا نیست
    همین قیمتِ زیادش و خرده نداشتنش یک مشکل بزرگ هست
    انگار که امریکا فقط 10.000 دلاری چاپ میکرد . خب مردم چطوری با اسکناس 10.000 دلاری کالا خرید و فروش کنند ؟ شاید هم برای این راه حلی وجود داره
    اما وقتی هی بی حساب داره ارزشش میره بالا خیلیها میگن چرا ردش کنم ؟ نگه دارم گرونتر بشه . یعنی خریدار خرد اینجوری فکر میکنه اما اونهایی که خبر دارند فردا چی قراره بر سرش بیاد فقط به فکر بیشتر فروختن و با قیمت بیشترند پس تا بتونند تبلیغات و بازارگرمی میکنند برای بالا بردن قیمتش
    مشکل دیگرش همین ثبات نداشتن قیمتش هست . فرض کنین دلار اینطوری باشه یعنی بدون ثبات و بدون تضمین کننده ی بااعتبار . کی بهش اطمینان میکنه ؟
    مشکل دیگر بیت کوین بی اعتباری یا کم اعتباری سازنده هاش هست . یه عده میشنند مسئله ریاضی حل میکنند بیت کوین تولید میشه !!!
    پول ایران چرا کم ارزشه ؟ چون چاپ کننده اش حتی امنیت اقتصادی ملت خودش رو هم نتونسته تامین کنه . حالا مردم دنیا چطور به ریال ایران اطمینان کنند ؟

مردم به 2 دلیل یک کالا یا پول رو میخوان :
    1- برای داد و ستد و خرید و فروش باهاش
    2- برای حفظ ارزش دارائیشون و حتی افزایشش در طول زمان

==================================
    پول ایران باوجودیکه یک حکومت بزرگ منطقه ای چاپش میکنه و 15 درصد از نفت و گاز دنیا و کلی طلا و ثروتها و درآمدهای دیگه هم داره اما ارزشش هی هم کمتر و کمتر میشه و اعتماد مردم بهش کمتر و کمتر میشه چون اول از همه خودِ چاپ کننده اش براش ارزش چندانی قائل نیست
    یه روز میگفت 1200 تومن بیارید یک دلار بگیرید , یک هفته بعدش گفت 3400 تومن بیارید یک دلار بگیرید . یعنی دارندگانش رو به خاک سیاه نشوند ظرف یک هفته
    حالا هم که به سلامتی رسیده به 4200 ت یک دلار

اعتبار جهانی چاپ کننده اش هم که روی آبه
    اونوقت مردم دنیا بیان به بیت کوین اعتماد کنند
    نه به درد استفاده برای خرید و فروش میخوره نه به درد تصاحبش برای حفظ ارزش ثروت و دارائی
    پولدارها همیشه یک نگرانی بزرگ دارند و اون اینه که ثروتشون به چه شکلی باشه تا در نوساناتِ اقتصادی ارزش ثروتشون حفظ بشه ؟
    یه عده زمین میخرند میگن نه قابل سرقته نه خراب و فاسد میشه و قیمتش هم اکثرا میره بالا

یه عده طلا میخرند . یه عده دلار یا یورو یا سهام فلان کارخونه و غیره و غیره
    باز هم همشون نگرانند از اینکه اشتباه کرده باشند و ارزش ثروتشون به جای افزایش , کاهش پیدا کنه
    حالا اونی که بیت کوین میخره شب چطور خوابش میبره ؟ چیزی که ارزشش بی در پیکره و ظرف یک سال 17 بابر شده و هیچ تضمینی هم نیست که فردا چی بر سرش میاد و هیچ دولتی هم در دنیا مسئولیتش رو قبول نمیکنه
    خریدش فقط به درد کسی میخوره که کلی ثروت بادآورده داره و و اهل قمار و یا ریسک کردنه و میتونه حدود 10 درصد ثروتش رو تبدیل کنه به بیت کوین و بگه هر چه بادا باد . یا کلی ضرر میکنم یا کلی نفع میکنم . پای ضررش هم هستم و ریسک زیادش هم قبول دارم

خرید و فروش چیزی که ارزشش ثبات نداره و هیچ تضمینی هم برای عدم فروپاشی ارزشش نیست , شبیه اینه که ضامنِ 1000 تا نارنجک رو بکشند و پخش کنند بین مردم . مردم هم هی دست به دستش کنند و بابتش پول بگیرند . بالاخره این نارنجکها توی دستِ دارندگانش منفجر میشه و به فنا میرند
    بیت کوین به دارنده اش ترس شدید و امید بسیار میده

فقط عده ی معدودی تحمل این احساسِ "ترس و امید" بسیار رو دارند
    بعضیها هم با تمام دار و ندارشون میرند قمارخونه و میگن یا از خاک بلند میشیم یا میریم زیر خاک . هر چه بادا باد . یعنی هر کدومش اتفاق بیافته آمادگیش رو داره
    فوقش خودکشی میکنه و به خیال خودش همه چیز تموم میشه
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 21-12-2017 at 17:52. دليل: تصحیح

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

کل نکته بیتکوین و ارزهای مشابه اینه که نیازی به بانک و دولت و قانونگذار و ... نیست. بانک ها نمیان پشت یک تکنولوژی که شاید اولین چیزی باشه در 1000 سال اخیر که نیاز مردم بهشون رو تقریبا از بین می تونه ببره.

یکی از مهمترین دلیل های محبوبیت بیتکوین همین مسئله است. اگه بانک ها وارد قضیه بشوند احتمالا خبر خیلی مثبتی نخواهد بود.

سلام
    این ارز دیجیتالی مشکلاتش یکی و دو تا نیست
    همین قیمتِ زیادش و خرده نداشتنش یک مشکل بزرگ هست
    انگار که امریکا فقط 10.000 دلاری چاپ میکرد . خب مردم چطوری با اسکناس 10.000 دلاری کالا خرید و فروش کنند ؟ شاید هم برای این راه حلی وجود داره
    ......
    ببخشید درباره چه چیزی حرف می زنید؟ بیتکوین و ارزهای مشابه قابل خرد کردن هستند! شما بیتکوین رو 0.00000001 میتونید خرد کنید، یعنی 0.0001542539$. دلار رو به بیشتر از 1 سنت نمیشه خرد کرد. اگه بیتکوین قیمتش 100 برابر قیمت فعلی بشه باز هم تقریبا خرد پذیری مشابه دلار داره. این محدودیت هم چیزی نیست که قابل تغییر نباشه، در صورت نیاز میشه بیشترش کرد.

بد نیست قبل از پای منبر رفتن و انتقاد از یک چیز، ابتدایی ترین چیزها در موردش رو یاد بگیرید.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

السلام و العلیکم بر همگی .

جناب Stream شب یلدا هم اوقات تلخی ؟
    زلزال 9 ریختری میادا .
    خب ما هم که نوشتیم شاید هم یه راهی داره . این که اوقات تخلی نداره .
    هندونه بخورین برای اخم و تخم خیلی خوفه

امشب bbc خبری داشت تحت عنوان:
    بیت کوین , ارز آینده ؟ یا حبابی که به زودی میترکد ؟
    گزارش جالبی بود .
    لُبِّ مطلبش این بود که نخریدنش بهتر از خریدنش هست
    آقا هر کی بخره به احتمال 1.5% میره تا نزدیک عرش و به احتمال 98.5% میره زیر فرش

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

السلام و العلیکم بر همگی .

جناب Stream شب یلدا هم اوقات تلخی ؟
    زلزال 9 ریختری میادا .
    خب ما هم که نوشتیم شاید هم یه راهی داره . این که اوقات تخلی نداره .
    هندونه بخورین برای اخم و تخم خیلی خوفه
    اوقات ما وقتی خوش میشه که ببینیم دوستان اطلاعات صحیح در انجمن می گیرند. شما هم یک شب یلدا بگذارید استثنا باشه بد نیست.

مصرف هندوانه رو به شما هم توصیه می کنم چون اندکی هندوانه خوردن به ز اطلاعات غلط به کاربران دادن

امشب bbc خبری داشت تحت عنوان:
    بیت کوین , ارز آینده ؟ یا حبابی که به زودی میترکد ؟
    گزارش جالبی بود .
    لُبِّ مطلبش این بود که نخریدنش بهتر از خریدنش هست
    آقا هر کی بخره به احتمال 1.5% میره تا نزدیک عرش و به احتمال 98.5% میره زیر فرش
    در این تاپیک کسی به کسی نه توصیه خرید می کنه یا فروش (یا نخریدن یا نفروختن). بحث متفاوتی است.

حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض پیام هشدار بانکداران جهان به سرمایه‌گذاران بیت‌کوین

سی ان بی سی اعلام کرد:
    پیام هشدار بانکداران جهان به سرمایه‌گذاران بیت‌کوین

رئیس نهاد قانون‌گذار نظام بانکداری جهانی در کمیته باسل و رئیس بانک مرکزی سوئد گفت: سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین چشم‌اندازی خطرناک دارد. به گزارش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، استفن اینگ‌وس، رییس نهاد قانون‌گذار نظام بانکداری جهانی در کمیته باسل (که با ۱۰ رییس بانک مرکزی کشورهای مختلف جهان در سال ۱۹۷۴ تاسیس شد) و رییس بانک مرکزی سوئد (ریکس‌بانک)، گفت: سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین چشم‌اندازی خطرناک دارد.
    طبق گفته این قانون‌گذار بانکداری جهانی، سرمایه‌گذاران بیت‌کوین باید از رویدادهای گذشته در تاریخ و بالا رفتن این چنینی قیمت‌ها و حوادثی مثل حباب قیمت پیاز لاله در سال ۱۶۳۰ و سایر حوادث مشابه در طول قرن‌های گذشته، درس بگیرند و بدانند بخت و اقبال بر علیه کسانی خواهد بود که واقعا فکر می‌کنند بیت‌کوین آینده‌دار است.
    وی در پاسخ به این که آیا ارز دیجیتالی مانند بیت‌کوین نگرانی‌هایی در مورد پایداری مالی ایجاد کرده است یا خیر، به سی‌ان‌بی‌سی گفت: من معتقدم این که بیت‌کوین را یک ارز دیجیتال بدانیم اشتباه است. بیت کوین بیشتر شبیه یک سرمایه دیجیتال است اما به هیچ وجه ویژگی‌های ارز دیجیتال را ندارد.
    اینگ‌وس گفت: سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین یا هر مورد مشابه با آن چشم‌اندازی خطرناک دارد.
    او از تاجران و سرمایه‌گذاران خواست که به علت سطح به بسیار بالای نوسانات بیت‌کوین و عدم پشتیبانی توسط بانک‌های مرکزی و بانک‌های معتبر جهان با احتیاط در مورد سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین اقدام کنند.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام

دیروز مقاله ای منتشر شد در روزنامه ی کویتی الرأي در مورد بیت کوین به نقل از یک روزنامه غربی
    خلاصه مطلبش:
    یکی از مشکلات بزرگ بیت کوین اینه که اگه دارنده اش یهو بمیره و ورثه هم رمز عبور کیف پول الکترونیکیش رو ندونند ثروتش به باد میره چون اطلاعات بیت کوین و کیف پول به اسم شخص ربطی نداره , به ایمیل و اینها هم ربطی نداره
    مشکل دیگه احتمال سرقت بیت کوینها از کیف پول توسط هکـرها هست و دیگه رفته که رفته .
    نوشته در کره جنوبی یک پول الکترونیکی منتشر شد اما بعد از مدتی ملیونها دلار ازش به سرقت رفت توسط هـکرها و به ورشکستگی رسید
    ==============================

چند سال پیش در یکی از کانالهای فارسی برون مرزی یک برنامه جالب دیدم در مورد کسانی که ایده های پولساز دارند و میگردند دنبال پولداری که کمکشون کنه ایده هاشون رو عملی کنند
    یک جوان رو نشون داد که میگفت یک ایده برای اینترنت داره که میتونه مثل گوگل جهانی بشه
    رفت پیش همون سرمایه داری که به دو تا جوونِ سازنده ی گوگل پول و جا داد تا ایده هاشون رو عملی کنند
    اون سرمایه دار بهش گفت آیا میتونی بعد از 2 سال 20 برابر پولی که از من میخوای رو به من برگردونی ؟!!!!
    اون جوون گفت نه , 2 سال خیلی کمه.
    سرمایه دار هم بهش نه گفت و اون جوون رفت تا دنبال یه سرمایه دار دیگه بگرده که حاضر بشه ساپورتش کنه با شرایط قابل قبول .

ایده هایی مثل بیت کوین هم ممکنه همینجوری شروع شده باشه .
    یعنی یکی این ایده رو داشته و یا با کمک عده ای عملیش کرده .
    شاید هم مثل سازنده ی فیسبــوک اصلاً هدفش پولسازی نبوده اما یهو توجه عده ای رو جلب کرده به عنوانِ یک ایده ی پولساز که خیلی ها رو میشه باهاش جذب کرد و ازشون پول درآورد
    =================================
    خبرهای به فنا رفتن بیت کوینهای عده ای از مردم هم خوندم و دیدم در نت و تلویزیون . افرادی که بازی آنلاین انجام دادند و بیت کوین بُردند و با بیت کوین خریدند و به خاطر ارزش کمش بهش اهمیت ندادند و بعداً که قیمتش رفت بالا در به در دنبال هارد دیسکی میگشتند که بیت کوینها روش ذخیره شده
    یکیشون حتی دهها هزار دلار جایزه تعیین کرده بود برای بابنده ی هارد دیسکش .
    ==============================
    چند سال پیش هم قیمتش به شدت سقوط کرد و خیلیها کلی ضرر کردند . همین الان هم در یک کانال اخبار اقتصادی گفت ظرف 10 روز 25% از قیمتش سقوط کرده .

در بورس سهام هم یکی از روشهای کلاهبرداری همینه که قیمتها رو خیلی میبرند بالا و کلی میفروشند بعدش یهو ولش میکنند تا سقوط کنه . بعدش ارزون و مفت میخرند از قربانیها برای تکرار همون کلاهبرداری در چند ماهِ بعد .
    همین نقشه رو در بورس ایران پیاده کردند به بهانه های مختلف . هر سال سودِ سهام دادند به مردم . آخر کار قیمت سهامشون از 360 تومن رسید به 70 تومن !!!!

کلاهبردارانِ قماربازِ پیاده رویِ خیابونها هم با همین روشها مردم ساده لوح رو سرکیسه میکنند .
    کلاً کلاهبرداری هم مثل هر چیز دیگه دارای قوانینِ ثابت و تغییر ناپذیر هست و از ابتدای پیدایش کلاهبرداری , کلاهبرداریها بر اساس همین قوانین انجام میشه .

10. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت Ned_Stark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2017
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

نکته ی مهم در مورد این کارا اینه که باید سریع تصمیم بگیرید و اقدام کنید... یا زیاد سود میکنید و متضرر میشید. ریسکش بالاست و متناسب با سیستم پاداشش

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •