تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: سوال: چطوری میشه فهمید که دکلی که گوشی از طریقش با شبکه ارتباط داره دقیقاً در کجا قرار داره ؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض سوال: چطوری میشه فهمید که دکلی که گوشی از طریقش با شبکه ارتباط داره دقیقاً در کجا قرار داره ؟

سلام دوستان . فرض کنین شما در یک شهر یا روستا یا هر جای دیگه هستین و میخواین بدونین دکلی که گوشی باهاش تماس داره دقیقاً در کجا قرار داره . چطوری میشه این رو فهمید ؟
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 22-04-2014 at 16:56.

2. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام . ظاهراً یه راهی داره . در حال بررسی و آزمایش هست . به زودی نتیجه رو به علاقمندان خبر میدم .

4. 4 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه MW_ARDEN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ShIrAz CiTY

پيش فرض

خیلی جالبه اگه بشه فهمید....

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان
    راهِ ساده ای هست که میشه این موضوع رو فهمید .
    با کمک چند دوست و آشنا در 7 کشور چک شد و جواب داد از جمله ایران با خط رایتل و همراه اول و ایرانسل .
    گوشی باید برنامه ی google earth یا گوگل مپ داشته باشه .
    کافیه یکی از این دو برنامه رو روشن کنین و gps رو خاموش کنین .
    بعدش دکمه my location رو بزنین .
    دایره ی آبی چشمک زن مکانِ دقیق دکل رو رویِ نقشه نشون میده .
    برایِ خاموش کردنِ gps باید وارد تنظیماتِ برنامه بشین و gps رو خاموش کنین
    اگر gps رو خاموش نکنین اون دایره ی آبی رنگ جایِ خودِ شما رو رویِ نقشه نشون میده .

7. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام .
    با استفاده از این روش مشخص شد چرا رایتل آنتن دهی خوبی نداره .
    تعداد دکلهای رایتل خیلی کمتر از ایرانسل و خیلی خیلی کمتر از همراه اوله .
    وقتی گوشی با دکل رایتل تماس میگیره معمولاً فاصله از دکل زیاد هست که چند مشکل به وجود میاره :
    1- گوشی دائماً از یک دکل منتقل میشه به دکل دیگه که باعث افت و خیز سیگنال و آنتن دهیِ گوشی میشه . یکی از دوستان میگه حتی وقتی توی خونه از یه اتاق میره به یه اتاق دیگه دکل عوض میشه و آنتن دهی قوی و ضعیف میشه .

2- به علت دوریِ دکل گوشی مجبوره با حداکثر قدرت سیگنال ارسال کنه که این کار باعث خالی شدنِ سریع باتری میشه .
    3- ارسال دائمی با قدرت بالا ( واتِ بالا ) بر روی مغز شخص هم اثر بدی داره .
    4- باعث داغ شدنِ زیادِ گوشی میشه .
    5- در بیشتر موارد کیفیت صدایِ شخص خوب نیست درحالیکه خودش صدای طرف مقابل رو خوب میشنوه .

اما در همراه ایرانسل این مشکلات خیلی کمتره و در همراه اول خیلی خیلی کمتر چون تعداد دکلهاش از همه ی اوپراتورها بیشتره .
    =================================
    با این روش , وقتی با رایتل از google map استفاده میکنین میبینین که گاهی دکل در فاصله ی 5-6 کیلومتری قرار داره !!!! و گوشی بینوا اونقدر قوی امواج ارسال میکنه که باعث داغ شدن باتری و گوشی میشه به علتِ کشیدنِ آمپر زیاد از باتری برای ارسال امواج با واتِ بالا .
    دکل هم هی عوض میشه .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 27-05-2014 at 08:28.

9. 4 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

این روش خیلی هم دقیق نیست، چون هر دکل سه تا فرستنده داره و شما بستگی به مکانتون وقتی جابجا میشین به یکی از فرستنده ها وصل میشه، قبلا که داده های سلولی دکل ها درست بود نامگذاری داشت، مثلا khalil abad A و khalil abad B و Khalil abad C من اون موقع ها این روش رو استفاده می کردم چون گوشیم جی پی اس داخلی نداشت، وقتی جابجا می شدم مثلا A میشد B مکان دکل رو نقشه حدود یکی دو کیلومتر جابجا میشد در صورتی که این اتفاق نباید بیوفته، یه چیز دیگه هم هست، اگه به مکانی که رو نقشه زده برید می بینید که اصلا دکلی وجود نداره، اگه دقت کرده باشین دکل ها رو با یه محدوده‌ی آبی رنگ و تا شعاع چند کیلومتری میزنه، یعنی اینکه امکان داره تو هر قسمتی از این دایره باشه که معمولا تا شعاع دو یا سه کیلومتری ممکنه نشون بده

11. این کاربر از mcuteangel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

این روش خیلی هم دقیق نیست،

چون هر دکل سه تا فرستنده داره و شما بستگی به مکانتون وقتی جابجا میشین به یکی از فرستنده ها وصل میشه، قبلا که داده های سلولی دکل ها درست بود نامگذاری داشت، مثلا khalil abad A و khalil abad B و Khalil abad C من اون موقع ها این روش رو استفاده می کردم چون گوشیم جی پی اس داخلی نداشت، وقتی جابجا می شدم
    مثلا A میشد B مکان دکل رو نقشه حدود یکی دو کیلومتر جابجا میشد در صورتی که این اتفاق نباید بیوفته، یه چیز دیگه هم هست، اگه به مکانی که رو نقشه زده برید می بینید که اصلا دکلی وجود نداره، اگه دقت کرده باشین دکل ها رو با یه محدوده‌ی آبی رنگ و تا شعاع چند کیلومتری میزنه، یعنی اینکه امکان داره تو هر قسمتی از این دایره باشه که معمولا تا شعاع دو یا سه کیلومتری ممکنه نشون بده
    سلام .
    ممنون از حضورتون و نظرتون .
    بنده متوجه منظورتون از اسم دکل نشدم .
    چون در گوگل ارت اسم دکل رو نمی نویسه بلکه فقط جاش رو روی نقشه با یک نقطه ی آبی نشون میده .

خودم در کویت و ایران ( در شهرهای مختلف و خیابانهای مختلف ) و جاده ها چک کردم .
    دکل همون جائی بوده که روی نقشه با نقطه ی آبی نشون میده .
    اگر جائی بودم که زمینِ باز بود دکل پیدا بود اگر هم ساختمانهای بلند بود رفتم دیدم دکل دقیقاً روی همون ساختمانی هست که توی نقشه ی GOOGLE EARTH نشون میده .

در کشورهای دیگه هم چک شد جواب داد .

حالا شما روی نقشه ببینید دکل رو در کدام خیابان و روی کدوم ساختمان نشون میده و برید ببینید درسته یا نه ؟
    اون دایره ی بزرگِ آبی رنگ هم نشون میده که شما در جائی در داخل دایره هستین اما جای دقیقتون مشخص نیست چون GPS خاموشه .
    یعنی نقطه ی آبی جای دقیق دکل رو نشون میده و دایره ی آبی محدوده ای هست که شما در اون هستین .
    عکس سمت راست

http://m.intomobile.com/wp-content/uploads/2009/12/google-maps-htc-hd2-compass.png
    اگر GPS رو روشن کنین دیگه اون دایره ی بزرگ آبی از بین میره و نقطه ی آبی هم جای دقیق خودتون رو روی نقشه نشون میده ( چیزی شبیه به عکس سمت چپ )

و با توجه به اینکه با چند تا ماهواره ی GPS تماس داره گوشیتون , مینویسه YOUR LOCATION WITHIN .... METER
    هر چی تعداد ماهواره هائی که گوشی باهاشون تماس داره بیشتر باشه , گوشی مکانِ شما رو دقیق تر محاسبه میکنه و مثلاً مینویسه
    YOUR LOCATION WITHIN 10 METERS
    اگر تعداد ماهواره ها کم باشه مثلا 5 تا , مینویسه WITHIN 50 METERS یا بیشتر یا کمتر از این
    اگر GPS خاموش باشه و شما شروع به حرکت کنین , به محض دور شدن تا حدی معین , اتوماتیک وار گوشیتون با یک دکل نزدیکتر تماس میگیره و جای نقطه ی آبی ( جای دکل ) پرش میکنه به جای دیگه که نشانگر جای دکلِ جدید هست
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 22-08-2014 at 16:55. دليل: تصحیح

13. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام .
    ممنون از حضورتون و نظرتون .
    بنده متوجه منظورتون از اسم دکل نشدم .
    چون در گوگل ارت اسم دکل رو نمی نویسه بلکه فقط جاش رو روی نقشه با یک نقطه ی آبی نشون میده .

خودم در کویت و ایران ( در شهرهای مختلف و خیابانهای مختلف ) و جاده ها چک کردم .
    دکل همون جائی بوده که روی نقشه با نقطه ی آبی نشون میده .
    اگر جائی بودم که زمینِ باز بود دکل پیدا بود اگر هم ساختمانهای بلند بود رفتم دیدم دکل دقیقاً روی همون ساختمانی هست که توی نقشه ی GOOGLE EARTH نشون میده .

در کشورهای دیگه هم چک شد جواب داد .

حالا شما روی نقشه ببینید دکل رو در کدام خیابان و روی کدوم ساختمان نشون میده و برید ببینید درسته یا نه ؟
    اون دایره ی بزرگِ آبی رنگ هم نشون میده که شما در جائی در داخل دایره هستین اما جای دقیقتون مشخص نیست چون GPS خاموشه .
    یعنی نقطه ی آبی جای دقیق دکل رو نشون میده و دایره ی آبی محدوده ای هست که شما در اون هستین .

اگر GPS رو روشن کنین دیگه اون دایره ی بزرگ آبی از بین میره و نقطه ی آبی هم جای دقیق خودتون رو روی نقشه نشون میده و با توجه به اینکه با چند تا ماهواره ی GPS تماس داره گوشیتون , مینویسه YOUR LOCATION WITHIN .... METER
    هر چی تعداد ماهواره هائی که گوشی باهاشون تماس داره بیشتر باشه , گوشی مکانِ شما رو دقیق تر محاسبه میکنه و مثلاً مینویسه
    YOUR LOCATION WITHIN 10 METERS
    اگر تعداد ماهواره ها کم باشه مثلا 5 تا , مینویسه WITHIN 50 METERS یا بیشتر یا کمتر از این
    اگر GPS خاموش باشه و شما شروع به حرکت کنین , به محض دور شدن تا حدی معین , اتوماتیک وار گوشیتون با یک دکل نزدیکتر تماس میگیره و جای نقطه ی آبی ( جای دکل ) پرش میکنه به جای دیگه که نشانگر جای دکلِ جدید هست
    قبلا که از قسمت تنظیمات سلولی گزینه دریافت پیام های سلولی رو فعال می کردیم اسم دکل رو زیر اسم شبکه در صفحه اصلی میزد و در گوشی های اندرویدی به قسمت پیام ها میره، ولی جدیدا ایرانسل تخفیف جزیره رو اینجوری نشون میده، تو شهرهای بزرگ تا حدودی درست کار میکنه، ولی ما تو شهرمون فقط یه دکل داریم، وقتی جامون عوض بشه و از یکی دیگه از سکتور ها آنتن بگیریم جای دکل به کل عوض میشه، من چند جا دیگه هم امتحان کردم درصد خطاش بالا بود، ولی حدودی میشه فهمید از کدوم دکل آنتن گرفته میشه، بازم ممنون بابت اطلاع رسانی تون

15. این کاربر از mcuteangel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

قبلاًً ها هم تو ایرانسل و هم توهمراه اول نشان می داد ولی متاسفانه به دلایل نامعلوم دیگه نشان نمیده البته بیواسطه بدون نرم افزار اضافی

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض چطوری فاصله ی دقیق دکل تا خودمون رو پیدا کنیم

سلام .
    اگر میخواین فاصله ی دقیقتون با دکل رو پیدا کنین :
    1- طبق روش گفته شده در همین تاپیک , با برنامه ی GOOGLE MAPS جای دقیق دکل رو با خاموش کردنِ GPS پیدا کنین و علامت بزنین ( favorite 1 )
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    2- بعدش GPS رو فعال کنین و جای دقیق خودتون رو هم روی نقشه پیدا کنین و علامت بزنین ( favorite 2)
    2- حالا فاصله این دو نقطه رو به سانتیمتر یا میلیمتر پیدا کنین ( با خط کش ) .
    3- از مقیاس نقشه ( scale bar ) که پائین صفحه نوشته شده مراجعه کنین تا فاصله ی دقیق رو پیدا کنین .
    مثل عکسهای زیر

مثال :
    فاصله ی دو نقطه 2,5 سانت هست .
    مقیاس نقشه هم 3 سانت = 500 متر هست .
    حالا تناسب میبندین .
    3 سانت = 500 متر
    2.5 سانت = چند متر ؟
    2.5 ضربدر 500 تقسیم بر 3 = 416 متر .
    پس فاصله ی شما با دکل 416 متر هست .
    شاید در بعضی برنامه ها بشه فاصله ی مستقیم ( هوائی ) دو نقطه رو اتوماتیک حساب کرد و دیگه نیازی به محاسبه و خط کش نداره
    مثلِ عکسهای سایت زیر که پائین صفحه فاصله ی دو نقطه نوشته میشه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 01-09-2014 at 07:31. دليل: تصحیح

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •