تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: مشکل ارسال فایل پرینت به چاپگر در ویندوز

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض مشکل ارسال فایل پرینت به چاپگر در ویندوز

با سلام من یک لپ تاپ ایسوس N53JF دارم با ویندوز WIN 7 HOME PERMIUME 64x org حال یک چاپگر اپسون مدل ال 210 خریدم و به طور کامل درایورها و نرم افزار های مورد نیاز چاپگر رو بر روی لپ تاپ نصب کردم و پرینتر رو به صورت کامل شناخته است حتی اسکن و کپی چاپگر هم کار میکنه تو ویندوز فقط تنها مشکلی که دارم تمام فایلهای ارسالی به چاپگر (عکس - متن افیس و پی دی اف و ...) در قسمت queue گیر می کنند و بلافاصله error printing میده هر کاری کردم مشکل حل نشد چند بار درایور پرینتر رو پاک و نصب کردم اپدیت کردم اما نشد در ضمن پرینتر رو گارانتی بردم رو 3 تا سیستم تست کردند درست کار کرد اما لپ تاپ من نمیدونم چه مشکلی داره که با هیچ پرینتری چاپ نمیگیره ! قسمت service در printing spool رو هم stop و start کردم چک کردم اما حل نشد فقط وقتی از قسمت devices and printers روی چاپگر راست کلیک و گزینه troubleshoot رو میزنم و ارور رو شناسایی و اون رو fix میکنه اونوقت پرینت رو ارسال میکنه و چاپ میگیره .

تمام تنظیمات رو دستکاری کردم و باز دوباره دیفولت کردم اما باز هم درست نشد .

حتی ویندوز رو هم عوض کردم اما درست نشد به نظر شما چه مشکل سخت افزاری یا سیستمی وجود داره ؟؟؟

شرمنده ام که زیاد توضیح دادم اما ممنون میشم اگر کسی این مشکل رو تجربه کرده یا اطلاعاتی داره کمکم کنه چون اگر حل نشه 700 تومن چاپگرم رو باید بندازم کنار
    !!!

با تشکر

داره خودمونی میشه star254's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زیر گنبد کبود

پيش فرض

سلام در بخش دیوایس اند پرینتر روی آیکون پرینترت راست کلیک کن و گزینه پرینتر پراپرتیس رو انتخاب کرده ببین در تب پورت خروجی پرینتر روی کدوم پورت هست و تصویرش رو ارسال کن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

با سلام و تشکر از پیگیریتون اینم عکسی که گفتید :

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زیر گنبد کبود

پيش فرض

پورت رو به usb002 تغییر بده ببین فرقی میکنه . ظاهرآ شماره پورت پرینتر 1900 هست این پورت رو تو فایروال به صورت دستی باز کن . من هم امروز با یه اپسون 1410 چنین مشکلی داشتم ولی حل شد.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

با سلام و احترام
    باید بگم نه باز هم تغییری نکرد اون پورت 2 برای پرینتر دیگری بود که به سیستم وصل کرده بودم که با اون هم نتونستم چاپ بگیرم بعد که اون دیوایس رو پاک کردم اون پروت 2 خودش رفت الان فقط همون پورت 1 یو اس بی هست و بقیه پورتها الان جایی هستم رفتم خونه حتما این مورد 1900 رو چک میکنم . فعلا با تشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

با سلام من این شماره پورت رو چطوری باید به صورت دستی تو فایروال باز کنم نتونستم پیداش کنم در ضمن موقعی که همون پورت usb001 رو configure port میکنم این پیام داخل عکس رو میده به نظر شما مشکل از این نیست ؟
    در ضمن ویندوز رو به خاطر همین مشکل تازه عوض کردم .

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زیر گنبد کبود

پيش فرض

یه مطلب دیگه اینکه اگه از راه کار فوق جواب نگرفتید شاید نیاز به آپگرید بایوس مادر برد داشته باشین . به سایت ایسوس مراجعه و آخرین ورژن بایوس و نرم افزار مربوط به اون رو دانلود کنید و طبق دستور العمل داده شده اقدام کنید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

با سلام و خسته نباشید
    از شما دوست عزیز به خاطر کمکها و پیگریهاتون ممنونم مشکلم حل نشد اما نه از این طریق چون مشکل از جایی دیگر اب میخورد در ادامه چگونگی حل مشکل رو برای استفاده دوستان مینویسم :

من وقتی ویندوزم رو عوض کردم متوجه موضوعی در پارتیشن بندی لپ تاپم شدم اون هم اینکه یک درایو مخفی به اندازه 20 گیگ قبل از درایو ویندوز وجود داشت که در ویندوز این درایو نمایش داده نمیشد و من هم تا به حال از حضور اون خبر نداشتم اما بعد از تعویض ویندوز با کمی تامل در این قضیه متوجه شدم که باید مشکل دقیقا از همین جا اب بخوره چون موقع ارسال فایل به بافر پرینتر فایل یک جایی گیر میکرد غیر از جاهای معمول و با دستکاری و کمک به پرینتر ارسال میشد و چاپ میگرفت دقیقا مشکل وجود همین درایو مخفی که البته به صورت اورجینال شرکت ایسوس برای دخیره بک اپ و ریکاوری سیستم در نظر کرفته بود نشات میگرفت که با تشخیص خودم این درایو رو با نرم افزار مدیریت پارتیشن بوتیبل هارد حذف و از ابتدای هارد به اخرین سکتورهای هارد انتقال دادم و به این ترتیب این پارتیشن فضای خالی به انتهای هارد منتقل شد و 2 درایو اصلی به ابتدای هارد منتقل شدند که 1 ساعتی هم زمان برد و بعد از ورود به ویندوز دقیقا همین طور که فکرش رو میکردم مشکل کاملا حل شذ و با ارسال اولین فایل به پرینتر ، پرینت گرفته شد .
    این تجربه جالب رو با این که خودم تخصصم در زمینه کامپیوتر هست تجربه نکرده بودم البته دیده بودم و تجربه کرده بودم اما نه این طوری چون تا به حال این مشکل رو تونسته بودم حل کنم اما این یکی از اون یکی ها بود که با کمی تامل و انالیز سیستم متوجه قضیه شدم که البته چیز پیچیده و عجیبی هم نبود اما برای بار اول که زیاد تو باغش نبودم کمی برام جالب بود امیدوارم مورد استفاده دیگر دوستان هم واقع بشه و از این که زیاد صحبت کردم واقعا شرمنده ام نمیدونم چرا اینقدر طولانی شد !

10. این کاربر از armiran021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •