تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: 16 سوال درباره زدن گاز به ماشین

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض 16 سوال درباره زدن گاز به ماشین

سلام. شاید این سوالها عجیب به نظر برسه ولی برای کسی مثل من که با گاز سر و کار نداشته و میخواد تازه دوگانه سوز رو تست کنه سوالهایی حیاتی هست. لطفا کمک کنید تا قضیه روشن بشه برام. خیلی ممنون.

1) ماشین دوگانه سوز بنزین میخوره و گاز درسته؟ این گاز که میگن همون CNG هست؟ یعنی ماشین بنزین میخوره و CNG؟ یا گاز و CNG فرق دارن؟ منظورم ماشین شخصی معمولی مثل پراید و پژو هست
    2) درجه گاز تو ماشین کجاست؟ همون مستطیل های سیاه هست که خونه خونه هست؟
    3) چطوری گاز میزنن؟ خود شخص میزنه مثل بنزین؟ یا فرق داره؟
    4) گاز رو کجای ماشین میزنن؟ در صندوق عقب رو باز میکنن تو اون میزنن؟ یا جهت مخالف باک بنزین باک گاز هست؟
    5) مخزن استاندارد گاز چقدر هست؟ ماشین شخصی مثل پژو منظورمه. چیزی که از اول کارخونه میذاره.
    6) گاز هم مثل بنزین سهمیه کارتی داره؟ یعنی باید همون کارت سوخت همراهمون باشه؟ یا گاز اصلا فرق داره و فقط یک نرخ دارد و کارت نمیخواد؟
    7) هزینه گاز چقدره؟ یک دور مخزن کامل چقدر میفته؟ مخزن استاندارد پژو ایران خودرو.
    8) مهمترین سوال: چطوری بین بنزین و گاز سوئیچ کنیم؟ تا که ماشین رو روشن میکنیم (با فرض اینکه با بنزین روشن میشه) درجا دکمه گاز رو بزنیم و حرکت کنیم؟
    9) در لحظه استارت دکمه گاز رو بزنیم؟ یا در لحظه شروع حرکت؟ یا در حین حرکت پس از چند کیلومتر؟ یا توقف کامل؟ با چه سرعتی در حال حرکت باشیم و دکمه گاز رو بزنیم؟
    10) قبل از اینکه ماشین رو میخوایم خاموش کنیم، اگر ماشین روی حالت گاز باشه، باید دکمه رو بزنیم تا گاز خاموش بشه و بیاد روی بنزین؟ یعنی ماشین رو روی بنزین خاموش کنیم یا روی گاز؟
    11) چند بار موقع رانندگی میشه بین گاز و بنزین سوئیچ کرد؟
    12) دفعه بعد که ماشین رو روشن میکنیم اگر سری قبل روی گاز خاموش کرده باشیم، ماشین اتوماتیک روی گاز استارت میخوره و روشن میشه؟
    13) حقیقت داره که گاز به موتور فشار میاره؟ حقیقت داره که گاز با بنزین فرق میکنه؟ حقیقت داره که تو سر بالایی کم میاره و ماشین خاموش میشه و امکان تصادف خیلی بیشتر میشه؟
    14) گاز هم مثل بنزین نوع سوپر و معمولی داره؟ یا فقط یک مدل هست؟
    15) باک بنزین خالی باشه ولی باک گاز پر باشه مشکلی پیش میاد؟ یا میشه اینطوری باشه؟
    16) نکته ایمنی خاصی هست که برای گاز باید رعایت بشه؟

دمتون گرم راهنمایی اگر بکنید خیلی ممنون و مدیون میشم

کاربر فعال انجمن های فوتبال Abdolreza2012's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

سلام
    در حد اطلاعات خودم جوابتونو دادم

1 - گاز همون CNG هست ، اگه رو بنزین باشه از بنزین استفاده میکنه و رو گاز باشه از گاز مصرف میکنه
    2 - بله همونه
    3 - میرید تو جایگاه های CNG کارکنانش گاز میزنن
    4 - گاز برای خودش کپسول داره که ورودی داره ( جایگاهی که از اون جا گاز بزنن ) ، معمولا طرف مخالف جایگاه بنزینه
    5 - چقدره ؟؟؟ منظورتون چیه دقیقا ؟؟؟ ولی حدودا 15 کیلو ظرفیت داره
    6 - فعلا CNG کارتی نشده و آزاده ، کارت بنزین فقط برای بنزینه
    7 - الان گاز کیلویی 450 تومنه ، که حدودا 7 هزار تومن در میاد هز وقت بخواید کپسول رو پر کنید
    8 - بهتر هست که وقتی که راه نیوفتادید بنزنین رو گاز ، تو حرکت اینکارو نکنید ، به محض روشن کردن نزنین رو گاز بذارید 1 دقیقه ماشین گرم بشه بعد بزنین
    بعد منتظر بمونید که بره رو گاز ، چراغ CNG ثابت بمونه
    9 - تو جوابه قبلی گفتم ، سعی کنید بعد روشن کردن و گرم شدن ماشین بزنین رو گاز ، اگه هم میخواین تو حرکت بزنین تو دور موتور پایین اینکارو بکنید
    10 - فرقی نمیکنه ، هر دوش میشه
    11 - منظورتونو دقیق نفمیدم ، چون امکان داره تو روز ده ها بار ماشین خاموش روشن بشه و بخواین بذارید رو گاز
    اگه منظورتون در یه لحظه هست ، بهتره زیاد اینکارو نکنید
    12 - بستگی داره ماشین پایه مصرفش چی باشه ، اگه پایه بنزین سوز باشه ( مثل پژو ) هر وقت روشن میکنید رو بنزین هست ، فرقی نمیکنه که روی گاز خاموش شده باشه
    13 - بله تو سر بالایی از بنزین استفاده کنید ، بنزین خیلی بهتر از گاز هست
    14 - یه مدله ، یعنی فقط من یه مدلشو دیدم ( البته یه نوع دیگه هست که کلا قضیش فرق میکنه و من اصلاعی در موردش ندارم ، فکر کنم از گاز شهری استفاده میکنن )
    ماشین های دوگانه سوز کارخونه همشون CNG هستن
    15 - میشه اینطوری باشه ولی خب سعی کنید طولانی مدت باک بنزین خالی نباشه
    16 - موقع سوخت گیری تو جایگااه CNG از ماشین خارج شین و در صندوق عقب رو باز کنید

سعی کنید از بنزین و گاز با هم استفاده کنید
    منظورم اینه همش از گاز استفاده نکنید ، از بنزین هم استفاده کنید

خواهش میکنم

من در حد اطلاعات خودم جواب دادم ، اگه جایی مشکل و اشتباه بود اساتید اصلاح کنن
    Last edited by Abdolreza2012; 03-05-2014 at 23:04.

3. 3 کاربر از Abdolreza2012 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

خیلی لطف کردی عزیز. مدیون کردی.

5. این کاربر از Soalziad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •