تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 43

نام تاپيک: حل مشکل فراموشی پسورد برنامه های Folder Lock Professional و FolderEncrypt و برنامه های مشابه

پروفشنال MRHArtsClube's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    پارسلند

پيش فرض حل مشکل فراموشی پسورد برنامه های Folder Lock Professional و FolderEncrypt و برنامه های مشابه

سلام دوستان
    من خیلی دیدم که با این برنامه ها مشکل دارن و یه راه جالب از یکی از دوستان نقل میکنم که خب برای خیلی ها جواب داده ولی من تستش نکردم و بعد راه حل 100% تضمینی خودم رو میگم:

سلام ، دوست عزیز با نرم افزار FolderSizes مشکلتون حل میشه.
    Folder Sizes در اصل برای تحلیل و مدیریت فضای هارددیسک هست.مثل حجم و... . ولی یه قابلیتی که خودم ازش استفاده کردم،اینه که میتونه فایلی که توسط نرم افزار رمز گذاری شده رو هم نشون بده. من خودم از winmend folder-hidden برای مخفی کردن فایلهام استفاده میکردم.یه روز داشتم با FolderSizes ور میرفتم که متوجه شدم پوشه ای که روش رمز گذاشتم رو با تمام فایلهای داخلش نشون میده! الان هم FolderEncrypt رو تست کردم بازم وضع همین بود!
    پس وقتی نرم افزار رو نصب کردید اول از طریقFolder size به محل پوشه یا درایو رمزگذاری شده برید.

وارد پوشه Thumbs.db شده و روی Sis کلیک راست کرده و Explorer را انتخاب کنید.

فایل هایی که رمز گذاری کرده بودید رو در همین پوشه پیدا میکنید(Thumbs.db) .(اگه در این مرحله بعضی فایلها اجرا نشدن،نترسین!) حالا اگه توی اکسپلورر ویندوز Thumbs.db رو جای دیگه ای مثلا تو یه درایو دیگه کپی کنید مشکلتون حله !

خب اما راه حل خودم!
    این برنامه ها با تغییر دادن مسیر شما از پوشه اصلی پوشه رو مخفی میکنن. چطوری؟ خب با استفاده از اسم های غیر مجاز سیستمی و CLSID ها! با استفاده از اسمهای غیر مجاز سیستمی جلوی ورود رو میگیرن و با استفاده از CLSID میتونن پوشه رو تبدیل به یکی از پوشه های پیش فرض ویندوز (مثل Recycle Bin) کنند.

کار ما برداشتن CLSID ها و تغییر نام پوشه های سیستمیه!
    خب من راه حل رو قدم به قدم میگم برای Folder Lock Professional و برای هر برنامه مشابه دیگه ای چندتا از این قدمها کارساز میشه!

من یه پوشه توی درایو K ساختم به اسم Lock و با یه سری فایل به عنوان محتویات که قفل رو با هم بشکنیم.
    اگه فایلهای Hidden و System رو از Folder Option به نمایش در بیارید میبینید که فایلهای توی پوشه Lock نیستن و بجاشون یه پوشه با آیکون Printer & Faxes با نام Thumbs.ms وجود داره.

باز کردن این فایل شما رو به پوشه Printer & Faxes میبره. پس توی قدم اول با یه CLSID روبرو هستیم که مارو منحرف میکنه! اما CLSID ها به دو شکل هستند (دوستانی که نمیدونن چیه جلوتر متوجه میشن)، یا به آخر اسم فایل اضافه میشن (با یه نقطه قبلشون، مثه پسوند فایلها: MKV. یا MP3. و...) یا داخل پوشه و داخل فایلی به اسم Desktop.ini نوشته میشن (هر سوالی راجع به Desktop.ini داشتید توی همین تاپیک بپرسید). ما اینجا چیز خاصی نمیبینیم! پس حتما CLSID داخل پوشه هست.

1- حذف CLSID:
    برای انجام اینکار باید خاصیت Hidden و System پوشه مورد نظر رو غیر فعال کنیم.
    برای این منظور در مثالمون Command Prompt ( کلیدهای ترکیبی Win+R رو بزنید و توی پنجره ی باز شده CMD رو تایپ کنید و Enter بزنید) رو باز میکنیم و دستورات زیر رو خط به خط اجرا میکنیم:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    توضیحات: من اول وارد درایو مورد نظر شدم، بعد پوشه مورد نظر و بعد دستور برداشتن خواص مورد نظر رو اجرا کردم.

اخب الان پوشه Thumbs.ms مثه یه پوشه معمولیه که خیلی راحت میتونید واردش بشید!

اگر CLSID روی اسم فایل بود خیلی ساده اون رو پاک میکنیم از انتهای اسم فایل!
    مثال از CLSID در انتهای نام پوشه:
    اگه فایل Desktop.ini رو از داخل پوشه Thumbs.ms باز کنید توش نوشته:
    کد:
    بخشی که Bold شده یک CLSID یا Class Identifier هست که نشون میده پوشه مورد نظر از کلاس خاصی از پوشه های ویندوز هست و اون پوشه دیگه یه پوشه معمولی با قابلیتهای یه پوشه معمولی نیست.

حالا یه پوشه بسازید و مثلا اسمش رو بذارید {Fax.{2227a280-3aea-1069-a2de-08002b30309d و ببینید چی میشه! (من کاراکتر ها رو برای بهتر دیدن شما بخاطر چپ چین و راست چین شدن متن عوض کردم! مطمئن شید که بعد از کپی کردن اسم فایل از اینجا نتیجه دقیقا مثل همینجاست و آکولاد قبل از Fax نیاد)
    بله! شما یه پوشه دقیقا مثل Thumbs.ms ساختید که باز کردن اون پوشه محتویات داخلش رو نشون نمیده! بلکه شما رو به پوشه Printer And Faxes راهنمایی میکنه! خب حالا نقطه و بعدش رو از اسم فایل پاک کنید که اسمش بشه Fax! دیگه پوشه اون خاصیت رو نداره.

خب داخل پوشه Thumbs.ms همون فایل Desktop.ini رو میبینید که راجع بهش صحبت کردیم و یه فایل با آیکون Paint (آیکونش مال ویندوز 98 ـه!!!) و اسم سیستمی و همزمان یک CLSID!

کد:
    اینبار با بازکردن پوشه ما تغییر مسیر نمیدیم! اصلا پوشه باز نمیشه و معمولا بسته به مدل ویندوز یه پیغام Permission میگیریم. چرا؟

بیایید ببینیم اسم سیستمی چیه و چطوری گذاشته میشه؟
    اسمهایی از قبیل COM1 - COM2 - COM3 - COM4 - COM5 - COM6 - COM7 - COM8 - COM9 - LPT1 - LPT2 - LPT3 - LPT4 - LPT5 - LPT6 - LPT7 - LPT8 - LPT9 - AUX - NUL - CON - PRN و شاید اسمهای دیگه ای هم باشه (اگه کسی چیز دیگه ای هم میدونه بگه که به جمع بالا اضافه کنم) این اسمها اسم پورت ها یا توابع مهم ویندوز هستند که شما نمیتونید اسم یه فایل یا پوشه رو از این اسامی انتخاب کنید (امتحان کنید!!)
    اما اینجا ما قبل از CLSID اسم سیستمی COM1 رو میبینیم! پس یه جوری میشه این اسامی رو گذاشت ولی معمولا گذاشتن این اسامی باعث میشه پوشتون غیر قابل دسترس بشه، حتی پاک هم نمیشه!
    خب ما میخوایم بیایم اسم پوشه رو تغییر بدیم که قابل باز کردن بشه! خب قاعدتا CLSID ـش هم پاک میشه توی این پروسه!

2- تغییر نام پوشه هایی با نامهای سیستمی
    برای این منظور توی Command Prompt بعد از آدرس دهی به داخل پوشه Thumbs.ms با دستور CD این دستورات رو خط به خط اجرا میکنیم:

کد:
    توضیحات: با دستور بالا پوشه رو اسمش رو به 1 تغییر میدیم. دقت کنید که بعد از \.\\ (یا میشه \?\\ رو نوشت بجاش) آدرس باید به صورت کامل نوشته بشه، اگه آدرس طولانی باشه میشه بجای آدرسی که داخلش هستید و پشت Cursor نشونش میده (اینجا همونطور که گفتیم ما داخل Thumbs.ms هستیم، اگه نمیدونید کجا هستید -به هر دلیلی- از دستور CHDIR میتونید برای نمایش پوشه ای که توش هستید استفاده کنید) از %CD% استفاده کنید. این %CD% متغیریه که آدرس Current Directory یا پوشه جاری رو توی خودش نگه میداره! پس دستور میشه:

کد:
    و اگه توی آدرستون پوشه ای هست که توی اسمش فاصله داره (مثل New Folder که بین New و Folder یه کاراکتر Space داره) یا اسمی که بجای 1 توی مثالمون میخواید بذارید توش فاصله داره (مثلا بجای 1 میذارید Unlocked Files) باید دو طرف آدرستون " یا Double Quotation قرار بدین که فرقی نداره آدرس رو دستی وارد میکنید یا با %CD%! دستور میشه:

کد:

خب تا اینجای کار دوتا از موانع رو از سر راه برداشتیم! اما آخرین مانعی که Folder Lock Professional سر راهمون قرار میده یه پوشه هستش که توش دوتا اعراب داره و دوتا نقطه! به این شکل (ّْ ..) که خب اینجا یه جور دیگه نشون میده! این پوشه هم مثل پوشه های قبلی اسمش قابل تغییر نیست ولی ممکنه توی ویندوز 7 قابل ورود باشه (XP نمیتونه وارد پوشه بشه)
    وجود نقطه در آخر اسم پوشه چیز دیگه ایه که هیچ ویندوزی اجازه انجامشو نمیده (اما ویندوز 7 اجازه ورود بهشو میده) میتونید تست کنید! اما این کار شدنیه! ولی ما نمیخوایم راجع به اون صحبت کنیم! میخوایم ببینیم چطور اسمشو عوض کنیم؟!

3- تغییر نام هر پوشه ای!!!
    خب همونجور که از اسمش پیداست میخوایم روشی رو انجام بدیم که بتونیم باهاش هر پوشه ای رو تغییر نام بدیم حتی اسمهای نقطه دار یا سیستمی! این روش برای ورود به فولدرهایی که روی سی دی ها یا دی وی دی ها به ظاهر قفل شدن و کاراکترهای غیر مجاز مثل ستاره یا | یا < و > و ... توشون استفاده شده هم کارآمده.

خب حالا وارد پوشه 1 میشیم که تا اینجای مثال تغییر نام دادیم و دستور زیر رو توی Command Prompt اجرا میکنیم:

کد:
    با اجرای این دستور چنین چیزی رو میبینیم:

کد:

امیدوارم خوب نشون بده اینجا و مجبور نشم به سختی توضیح بدم اما چی داریم؟ اگه از دستور DIR که پوشه ها و فایلهای پوشه حاری رو نشون میده استفاده کنیم برای پوشه که توش اعراب و نقطه داشت یه اسم عجیب و غریب میبینیم که به هیچ دردی نمیخوره چون توی Command Prompt ما نیاز به اسمی داریم که کاراکتر هاش ANSI باشه نه Unicode (برای اطلاعات بیشتر توی ویکیپدیا سرچ کنید) ولی با اضافه کردن X به دستور مثل همون که نوشتم توی خروجی قبل از اون اسم عجیب و غریب اسم ANSI و 8 کاراکتری اون پوشه که توی این مثال Bold شده (و هر پوشه دیگه ای رو که اینجا هیچ پوشه دیگه ای نیست) رو میبینیم که هم کمک میکنه با دستور CD واردش بشیم و محتویاتشو ببینیم هم با دستور زیر تغییر نامش بدیم:

کد:
    که من تغییر نامش دادم به 2! خب حالا اگه وارد پوشه 2 بشید یه پوشه به اسم LastF میبینید که فایلها توش هستن! تبرییک!!!

هر سؤالی داشتید راجع به هر قسمتی از این آموزش که توسط خودم (سپهر) نوشته و ساخته شده و هرجا خواستید با ذکر منبع (وبلاگ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) میتونید کپی کنید، توی همین تاپیک بپرسید.
    Last edited by MRHArtsClube; 10-04-2014 at 16:33.

2. 7 کاربر از MRHArtsClube بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام من نرم افزار My.Lockbox.Professional.2.8.7 را دانلود کردم. روی فایل هام رمز گذاری کردم.بعد از یه مدت نرم افزار خراب شده و بالا نمی یاد. من چجوری می تونم به فایل هام برسم؟
    این نرم افزار فایل ها رو مخفی می کنه و من دیگه فایلامو نمی بینم.با ویندوز عوض کردن حل میشه؟
    نرم افزار حذف و نصب دیگه نمیشه و اصلا بالا نمی اد .می خواستم از یه روش های دیگه ای به فایل هام دسترسی داشته باشم.فرض کنید رمزو فراموش کرده ام؟

این نرم افزار تو یه فولدری به نام Recycle Bin فایلی به اسم desktop.ini ساخته که داخل اونم اطلاعات زیر نوشته شده است .

[.ShellClassInfo]
    CLSID={645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}
    LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell 32.dll,-8964

میشه با تغییر تو اینا یه کارایی کرد؟

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    پارسلند

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    برنامه هایی مثل Folder Lock ورژن 5 به قبل و این برنامه میان با دادن حق دسترسی های خاصی جلوی دسترسی شما رو به فایلتون که سر جاشه تو ویندوز میگیرن. ساده ترین کار واسه همه اینه که مثلا با یه سی دی Linux, Ubuntu, یا یه سی دی Hiren's Boot و برنامه ای تحت لینوکس مثل GParted بالا بیایید و دقیقا سر جاش فایل رو پیدا و جابجا کنید.

اون پوشه ای که شما پیدا کردید داستانش متفاوته و ارتباطی به فایلهای شما نداره.
    من این تاپیکو که دیدم نرم افزار رو دانلود و نصب و تست کردم. راه حلم 100% تضمینی عملیه

5. 2 کاربر از MRHArtsClube بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

سلام من با نرم افزار Folder Lock Professional درایوه D لب تابمو قفل کردم و رمز آن را هم فراموش نکرده ام .فایل هایم همه مخفی شده و نشان داده نمیشود . ولی طریقه ی باز کردن قفل و نشون دادن فایل هارو یاد ندارم و فایل هایم نشان داده نمیشودوراهنمایی میخواهم لطفا

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    پارسلند

پيش فرض

سلام من با نرم افزار Folder Lock Professional درایوه D لب تابمو قفل کردم و رمز آن را هم فراموش نکرده ام .فایل هایم همه مخفی شده و نشان داده نمیشود . ولی طریقه ی باز کردن قفل و نشون دادن فایل هارو یاد ندارم و فایل هایم نشان داده نمیشودوراهنمایی میخواهم لطفا
    سلام دوست عزیز
    این برنامه قابلیت قفل درایو رو نداره، وقتی شما بهش دستور قفل درایو رو میدی همه فایلهاشو قفل میکنه، و همونجور که توضیح دادم توی پست اول بدون پسورد باز میشه، اما اگه پسورد داری فایل اصلی برنامه رو که بعد از نصب اجرا میکنی (Folder Lock Professional.exe که حدود 800 کیلوبایته) رو کپی کن داخل درایو D و بازش کن. Complete رو انتخاب کن، پسورد رو بزن و Unprotect رو انتخاب کن. فایلها از حالت حفاظت شده در میان.

8. این کاربر از MRHArtsClube بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2014

9

slm. damet kheyli garm. vali inja gir kardam . chikar konam ?

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    پارسلند

پيش فرض

slm. damet kheyli garm. vali inja gir kardam . chikar konam ?
    سلام دوست عزيز
    يه لطفى كن يه عكس از خود پوشه تو ويندوز بذار كه من ببينم چرا اسمش اينجورى در اومده!
    ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2014

پيش فرض

moshkeli vase type kardanesh nadarama!!!!!!!type kardamesh vali mige the system can not find the file specified
    Last edited by weedyzadeh; 30-12-2014 at 21:16.

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    پارسلند

پيش فرض

moshkeli vase type kardanesh nadaram
    specified
    سلام مجدد، یه لطفی کنید طبق قوانین فارسی بنویسید که همه راحت بخونن.
    مطلب بعدی اینکه اسم اون رو میتونید کپی کنید، مطمئناً مشکلی واسه تایپ کردنش نیست، اما توی محیط CMD شما باید ANSI تایپ کنید تا دستورات صحیح اجرا بشن.

شما دوتا کار بکنید:
    1- CHCP رو توی محیط CMD تایپ کنید ببینید چه عددی رو بر میگردونه، باید 720 باشه. اگه نبود CHCP 720 رو بزن، بعد دوباره مرحله آخر DIR /X رو بزن شاید درست بشه حالت نمایش اسم پوشه. متاسفانه چون به ویندوز XP دسترسی ندارم نمیتونم تست کنم ببینم کدوم کد پیح باعث این اتفاق شده. اما شما عدد CHCP رو اینجا بفرست که اگه مشکل از اون بود بتونم چک کنم.

2- اگه از حالت اول نتونستی جواب بگیری یه راه حل ساده ولی نسبتاً غیر فنی هستش که اونم دانلود برنامه
    Everything Search Engine هست. بعد از دانلود اسم پوشه رو کپی کن و سرچش کن. وقتی پیداش کرد روش راست کلیک کن و Rename رو بزن و اسمشو به هرچیزی که توش نقطه نباشه و برنامه بتونه بذاره عوض کن.

نمیدونم کد نویسی این برنامه به چه صورته که میتونه تغییر نام بده پوشه رو.

3- یه راه حل دیگه هم هست که فکر نمیکنم جواب بده!! اما خب به امتحانش می ارزه! (راه حل دوم حتماً جواب میده ولی میخوام بدون استفاده از برنامه دیگه راه حلمونو واسه مشکلات اینچنینی ارتقا بدیم)
    وقتی DIR /X میزنی بجای Rename کردن با CD XXXXXX~5 (که بجای XXXXXX~5 اسم کوتاه شده و 8 کاراکتری پوشه تون رو میذاری) وارد پوشه شو. اگه وارد شد با دستور XCOPY *.* C:\New /E /C میتونی فایلهاتو به C:\New یا هر پوشه دیگه ای کپی کنی و بعدا پوشه به طور مثال Thumbs.ms رو با RD Thumbs.ms /S /Q با تمام محتویاتش پاک کنی. که اتوماتیک اون پوشه که اسمش عجیب غریبه هم پاک میشه.

حتما مطمئن شو که قبل از پاک کردن پوشه ها از فایلهات کپی داشته باشی چون پاک کردن با CMD احتمال ریکاور شدن رو کمتر میکنه.

اینم لینک برنامه که گفتم ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) که کارش اینه که خیلی خیلی سریع توی فایلهای کامپیوتر جستجو میکنه. حجم چند زبانه ش هم کمتر از یک مگابایته. بقیه 300 - 400 کیلوبایتن.

نتایجتو با عکس اینجا بذار که کمک بشه واسه هرکس دیگه ای که این مشکلو داشت. ممنونم
    Last edited by MRHArtsClube; 31-12-2014 at 00:12.

13. 2 کاربر از MRHArtsClube بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2014

پيش فرض

سلام. فایلام برگشت . ولی از برنامه unlocker کمک گرفتم روش 1 و 3 رو نتونستم ازشون جواب بگیرم. تو این برنامه باز نتونست rename کنه برا همین move دادمش . بعد از اونجا تو cmd اسمشا عوض کردم شد . اینم لینکه جایی که برنامه رو میتونید دانلود کنید.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    .خیلی ممنون . مشتی هستی

15. 2 کاربر از weedyzadeh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •