تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 28 از 42 اولاول ... 1824252627282930313238 ... آخرآخر
نمايش نتايج 271 به 280 از 415

نام تاپيک: پرسش و پاسخ روانپزشکی

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

یعنی علت جنون و افسردگی فقط اختلال عضو هستش!؟ علت دیگه ای نداره؟
    الان افسردگی، اسکیزفرنی جز اختلالات عملی نیستش؟
    مثلا افسردگی شاید به دلیل مثلا از دست دادن عزیزی یا یه چیز دیگه باشه الان جز کدومشون میشه؟
    نه در مورد خیلی از بیماری ها و علامت های روانی میتونه علت اختلالات عضو باشه مثلا عفونت دستگاه عصبی میتونه خیلی از علائم جنون مثل توهم و هذیان رو داشته باشه
    اما در صورتی که علل جسمی برای یک علایم وجود نداشته باشه اختلال functional هست
    علت خیلی از بیماری های روانی کامل مشخص نیست اما اکثرا اختلال در انتقال دهنده های عصبی هست
    .................................................. .................................................. ..................................................
    قبلا برای هر بیماری روانپزشکی یکسری محور ترسیم میکردند
    مثلا محور یک سندرم های روانپزشکی مثل دو قطبی یا اسکیزوفرنی
    محور دو اختلال شخصیت
    محور سه مواد و بیماری جسمی
    محور 4 استرسور
    محوز 5 ختلال عملکرد
    اما الان این تقسیم بندی هم حذف شده
    .................................................. ...................................
    در مورد داغداری قضیه فرق میکنه و از دسته بیماری های افسردگی حذف شده
    و مداخله روانپزشکی در موارد خاص نیاز پیدا میکنه
    مثلا طول کشیدن بیش از 6 ماه،ایجاد اختلال در عملکرد روزانه،بیماری روانی زمینه ای،افکار خطرناک خودکشی
    Last edited by M.R.S.; 01-03-2015 at 21:08.

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2014

پيش فرض

من چند روزه یه مشکلی پیدا کردم دلیلشو نمیدونم چیه زود خشمگین میشم..ولی کنترل میکنم عصبانی نشم..1 بار نتونستم کنترل کنم بدجور عصبانی شدم.

برم روانپزشک یا مال زمستونه؟ چون شنیدم زمستون سروتونین مغزکم میشه بعد ازعید که روزها طولانی تر بشه حال آدم بهتر میشه؟

آیا درسته یا نه برم روانپزشک چون خیلی عذابم میده این حالت.فقطم بعد از ساعت 7 عصر خشمگین میشم صبح ها و بعد ظهرها حالم خوبه خوبه.خودم از اینکه زود خشمگین میشم عذاب وجدان هم دارم

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

من چند روزه یه مشکلی پیدا کردم دلیلشو نمیدونم چیه زود خشمگین میشم..ولی کنترل میکنم عصبانی نشم..1 بار نتونستم کنترل کنم بدجور عصبانی شدم.

برم روانپزشک یا مال زمستونه؟ چون شنیدم زمستون سروتونین مغزکم میشه بعد ازعید که روزها طولانی تر بشه حال آدم بهتر میشه؟

آیا درسته یا نه برم روانپزشک چون خیلی عذابم میده این حالت.فقطم بعد از ساعت 7 عصر خشمگین میشم صبح ها و بعد ظهرها حالم خوبه خوبه.خودم از اینکه زود خشمگین میشم عذاب وجدان هم دارم
    چه داروهایی مصرف میکنین؟

4. این کاربر از روانپریش بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Reza_994's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

social anxiety دارم در حد ....... خیلی زیاد
    یه کنفرانس دارم در هفته بعد
    قرص قبلا مصرق میکردم تاثیر خاصی نداشت
    فقط میخوام اون روز کنفرانس رو یجوری بگذرونم چیکار کنم ؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

social anxiety دارم در حد ....... خیلی زیاد
    یه کنفرانس دارم در هفته بعد
    قرص قبلا مصرق میکردم تاثیر خاصی نداشت
    فقط میخوام اون روز کنفرانس رو یجوری بگذرونم چیکار کنم ؟
    دارو درمانی و یا مشاوره های روانشناسی و انحام روش های CBT بهترین درمان social phobia یا همون social anxiety هستند
    این بیماری دو دسته هست
    دسته اول که در تمام روابط اجتماعی و عملکرد اجتماعی دچار مشکل هست......برای این دسته، دارو های SSRI مثل سرترالین یا SNRI مثل ونلافاکسین اثر خوبی دارن
    از درمان CBT به تنهایی یا ترکیب با درمان دارویی هم میشه استفاده کرد
    دسته دوم مشکل در بعضی عملکرد های اجتماعی پیش میاد......این دسته اگه تعداد عملکر ها زیاد باشه CBT یا اگه محدود باشه داروهای دسته بنزودیازپین نیم ساعت یا یک ساعت قبل عمی که بیمار رو دپار مشکل میکنه تجویز میشه

7. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2014

پيش فرض

چه داروهایی مصرف میکنین؟
    ممنون از توجهت..هیچ دارویی مصرف نمیکنم ولی فهمیدم مشکلم چیه عصابنیت نیست. مشکلم اینه که احساس داغی میکنم. بعد فکر میکنم عصبی شدم.یه همچین حس بدی دارم از 7 شب تا موقع خواب .احساس داغی سر و صورت احساس عصبی بودن.

هم داغ میشم هم عصبی میشه..یه احساس مثل اونای یکه اعصابشون خراب میشه..بهم دست میده. نمیدونم حالا 1 هفتست بی دلیل شروع شده. حالا برم روانپزشک؟ یا برم دکتر عمومی؟ یه جور وسواس فکریه فکر یکنی عصبی شدی داغ هم میشی.

بعد واقعا حس میکنی زود تصمیم میگیری. یا زود عصبی میشی..یه جوری درگیری عصبیه..

حالا نظرت چیه؟ ورزشم که میکنم موز هم خوردم امروز سفیده تخم مرغم خونده بودم سرتونین زیاد تولید میکنه خوردم.جلوی لامپ نشستن هم 40 دقیقه نشستم خونده بودم لامپ هم سنتز سروتونین میکنه.

ولی همه این ها فاییده نداره..باید به نظر خودم برم روانپزشک
    Last edited by javad34; 03-03-2015 at 20:05.

9. این کاربر از javad34 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

ممنون از توجهت..هیچ دارویی مصرف نمیکنم ولی فهمیدم مشکلم چیه عصابنیت نیست. مشکلم اینه که احساس داغی میکنم. بعد فکر میکنم عصبی شدم.یه همچین حس بدی دارم از 7 شب تا موقع خواب .احساس داغی سر و صورت احساس عصبی بودن.

هم داغ میشم هم عصبی میشه..یه احساس مثل اونای یکه اعصابشون خراب میشه..بهم دست میده. نمیدونم حالا 1 هفتست بی دلیل شروع شده. حالا برم روانپزشک؟ یا برم دکتر عمومی؟ یه جور وسواس فکریه فکر یکنی عصبی شدی داغ هم میشی.

بعد واقعا حس میکنی زود تصمیم میگیری. یا زود عصبی میشی..یه جوری درگیری عصبیه..

حالا نظرت چیه؟ ورزشم که میکنم موز هم خوردم امروز سفیده تخم مرغم خونده بودم سرتونین زیاد تولید میکنه خوردم.جلوی لامپ نشستن هم 40 دقیقه نشستم خونده بودم لامپ هم سنتز سروتونین میکنه.

ولی همه این ها فاییده نداره..باید به نظر خودم برم روانپزشک
    نظر من روانپزشک هست دوست عزیز

11. این کاربر از روانپریش بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    S.h.i.r.a.Z

پيش فرض

برای فراموشی گذشته و یاد نکردن گذشته باید چکار کرد؟
    چه قرصی خورد؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

برای فراموشی گذشته و یاد نکردن گذشته باید چکار کرد؟
    چه قرصی خورد؟
    اول از همه باید مشکل شما بررسی بشه،مثلا فراموشی در چه حد هست؟
    آیا تمام حوادث گذشته از یاد زفتن یا فقط قسمتی
    بعضی بیماری های نادر وجود دارن که میتونه باعث فراموشی بشه مثلا به صورت نادر برخی از انواع صرع وجود دارن که باعث فراموشی وقایع میشه
    اما چیزی که بیشتر میتونه علت باشه وجود استروس ها و عدم تمرکز که بتعث ضعف توانایی یاد آوری وقایع است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    S.h.i.r.a.Z

پيش فرض

اول از همه باید مشکل شما بررسی بشه،مثلا فراموشی در چه حد هست؟
    آیا تمام حوادث گذشته از یاد زفتن یا فقط قسمتی
    بعضی بیماری های نادر وجود دارن که میتونه باعث فراموشی بشه مثلا به صورت نادر برخی از انواع صرع وجود دارن که باعث فراموشی وقایع میشه
    اما چیزی که بیشتر میتونه علت باشه وجود استروس ها و عدم تمرکز که بتعث ضعف توانایی یاد آوری وقایع است
    ممنون از پاسخ شما دوست عزیز
    خیر منظورم این نبود

منظورم این هست که چکار کنم گذشته رو فراموش کنم؟
    چند تا مشکل مالی ضرر مالی امسال ایجاد شد لحظه‌ای نیست تو فکرش نرم
    اعصابم خرد کرده میگم به خودم چرا اینکارو کردی؟ چرا اینججور شد؟
    صبحها آب زعفران میخورم. عرق آرامبخش میخورم که توی فکر نرم. دعا میخونم
    دائم میاد توی ذهنم. حال میخام بدونم چجور میشه گذشته رو یاد نکنم و به فراموشی بسپارم؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •