تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 42 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 415

نام تاپيک: پرسش و پاسخ روانپزشکی

اگه نباشه جاش خالی می مونه DrH.motasami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض پرسش و پاسخ روانپزشکی (توسط متخصص اعصاب و روان)

پاسخ دهی به کلیه سوالات روانپزشکی

افسردگی،اضطراب،وسواس،مشاوره زناشویی،اختلالات رفتاری،ترس،پرخوری-بی اشتهایی،وابستگی به مواد و داروها،تداخلات دارویی

کاربران گرامی:
    مطرح نمودن سوال در این تاپیک بدین معناست که تمایل دارید کاربران دیگر نیز از آن بهره ببرند،لذا اگر سوالی "خصوصی"دارید که مایل نیستید سایر کاربران پاسخ آن را مشاهده کنند لطفا از طریق "پیغام خصوصی" مطرح فرمایید.

اگه فردی روانپزشک باشه لزوما اینطور نیست که همه جا و با همه کس به شکل بیمار و پزشک رفتار کنه،اینطور نیست که همش دنبال اختلالات اطرافیان،دوستان و خانواده باشه،اینطور نیست که به صورتی بی ادبانه به اکثر افراد دارو توصیه کنه.

حریم خصوصی حتما مورد احترام خواهد بود.
    Last edited by DrH.motasami; 24-04-2014 at 00:03.

2. 12 کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

عزیز مشکلی هست؟

4. این کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

---End Quote---
    سلام دکتر جون من یه سوال دارم

مدت مجاز مصرف قرص سیتالوپرام چند وقته؟
    اگه چند سال مصرف بشه مشکلی پیش نمیاره؟

درود
    مصرف طولانی مشکلی نداره
    دوز مناسب و باید پزشک تشخیص به ضرورت ادامه مصرف بده
    قطع دارو بصورت کاهش تدریجی طی چند هفته خواهد بود

6. 2 کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز kases's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

دکتر جون یه سوالی داشتم اما پشیمون شدم پاکش کردم

سوالم این بود :
    دوره مجاز مصرف قرص سیتالوپرام چه مدته ؟ تا چند سال میشه استفاده کرد؟ شنیدم یکی از عوارضهاش پوکی استخوانه ایا صحت داره؟

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

سلام
    ربطی به پوکی نداره
    عزیز تا زمانی که درمان شما کامل نشه میتونی مصرف کنی
    مصرف دوز مناسب باعث کوتاه شدن مدت مصرف میشه
    لطفا دلیل مصرف و مقدار و سن رو بفرمایید.

9. این کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام

خسته نباشيد ....

من نميدونم مشكلم به حوزه ي درماني شما مرتبط ميشه يا نه اما چون فكر مي كنم مشكلم رواني هست از شما كمك مي گيرم ...

من يه جوون 25 ساله هستم .. مجرد .. سابقه ي هيچگونه بيماري رواني قبلاي هم نداشتم .. تشنج و غش و .. هم هيچوقت نداشتم و از نظر روحي هم در حد معمول شاد و با روحيه هستم .. مشكل من از 12 بهمن سال قبل شروع شده و اون اين هست كه من و خانوادم از همون اول نسبت به سيگار و دود و .. حساسيت شديدي دارشتيم و از اينكه همچين خانواده اي نيستيم هم خوشحال بوديم .. پدرم سيگار مي كشيد اما از سر عادت و از جووني و تركش هم امكان پذير نبود اما با اين وجود ما رو از همون ابتدا گونه اي تربيت كردن كه نسبت به دود حساس هستيم و به شدت ازش متنفريم ...

من 12 بهمن سال قبل دچار يه بيماري شدم كه همش فكرم رو مشغول مي كرد كه اگه يك روز من به سيگار دچار بشم چي ميشه ؟ با اينكه حتي نخ خاموشش رو هم دستم نگرفتم تا حالا و احساس انزجار شديدي بهش دارم .. و اين فكر كه نكنه بگيرم دستم رو انقدر بزرگ كردم كه تبديل شد به يه معضل و زندگي من رو الان بيشتر الز 2 ماهه گرفته .. مثلا به اين فكر مي كنم كه من سيگاري ميشم .. بعد معتاد ميشم !!! بعد زندگي برام پوچه ! دقيق دو روز اول انقدر شديد بود كه من شب اول تاخود صبح 20-30 بار از خواب پريدم و به شدت احساس غمگيني كردم .. دو روز اين وحشت ادامه داشت ( صبح و شب ) و من با هيشكي يك كلمه هم حرف نزدم و تو خودم بودم و اصلا حواسم نبود دور و برم چه اتفاقي ميفته و اون آدم با روحيه ي سابق نبودم ! تا اينكه نتونستم تحمل كنم و پا شدم رفتم دكتر و بهش همه چي رو تعريف كردم .. اون گفت دچار افسردگي شدم ... سيتالوپرام و چند تا قرص ديگه برام نوشت .. همون روز اول خيلي آرومتر شدم و از الون دو روز ابتدايي فوق العاده وحشتناك عبور كزدم .. اما همچنان اون فكر كه مثل خوره همراهم بود منو ترك نكرد .. همش از اون روز گهگاهي بهش فكر مي كردم .. نزديكاي عيد قرصارو ديگه نخوردم .. چند روز بعدش باز شدت پيدا كرد و مجلژبور شدم دوباره مصرف كنم ...تا اينكه هر روز احساس كردم نسبت به روز قبل بهتر ميشم .. اما چند روز پيشا احساس كردم كه اوضاع من ديگه تغييري پيدا نميكنه ! يعني خوب خوب نميشم اما زيادم بد نيستم ! بازم بهش فكر مي كردم اما نه به اون شدت كه كل زندگيمو مختل كنه .. تا اينكه باز پا شدم رفتم پيش يه متخصص اعصاب ! براي ايشون هم همينايي رو كه اينجا گفتم رو تشريح كردم كه درست بر عكس پزشك قبلي ايشون بيماري من رو وسواس فكري تشخيص دادن !! و چند تا قرص هم ايشون تجويز كردن و گفتن كه بايد يك سال مصرف كنم !!!!!!! من هم چون اينو شنيدم اصلا داروهامو نگرفتم و بي خيال شدم ...!!

حالا خهلاص ه مطلب اينه ! مشكل من اينه كه گاه و بيگاه از چيزي ميترسم كه ازش تنفر دارم ! سيگار !!! و تبعاتش ! مثل اعتياد و ... ! با اينكه هيچوقت بهش تمايلي نداشتم !

اينارم بگم كه هواي خوب و بهاري .. بيرون رفتن ... صحبت كردن با ادماي مختلف حالم رو عوض ميكنه ... صبا كه از خواب بيدار ميشم فشارش بيشتره و شبا آسوده ترم و احساس سرشار بودن از روحيه مي كنم ...... اما در كل از برگشت فكر موقع خلوتم مي ترسم ...

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

اگه قرص سیتولاپرام برای 1-2 ماه با دوز 5 یا 10 مصرف بشه و یک دفعه قطع بشه عوارضی میتونه داشته باشه؟
    آیا این قرص باعث ضعیف شدن حافظه میشه؟ ممنون

12. این کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

اگه قرص سیتولاپرام برای 1-2 ماه با دوز 5 یا 10 مصرف بشه و یک دفعه قطع بشه عوارضی میتونه داشته باشه؟
    آیا این قرص باعث ضعیف شدن حافظه میشه؟ ممنون
    سلام
    دوز مصرفی خیلی کمه و نباید انتظار درمان ازش داشت+در این دوز علایم قطع میتونه اضطراب سردرد و تهوع باشه اما میتونید با کاهش تدریجی طی 2 هفته بدون مشکلی قطع کنید
    هفته اول مقد ار نصف فعلی رو مصرف و هفته بعدی مقدار نصف نصف که میشه 1/4
    اصولا چرا باید درمان رو خاتمه بدین؟شاید بهتره ادامه بدین-با ارایه وضعیتتون در پیام خصوصی میتونم بیشتر راهنمایی کنم
    موفق باشی

14. 2 کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

جناب دكتر معتصمي .. ممنون از راهنماييتون ... ميخواستم بدونم كه آيا مصرف همزمان ونلافاكسين 75 و سرترالين مشكلي ايجاد ميكنه ؟

من الان 10-12 روزه مصرف ونلافاكسين رو كه دكتر قبلي تجويز كرده بودن رو قطع كردم كه حالم بد شده اين مدت .. و جايي خوندم كه اثر بخشي سرترالين تا 2 هفته بعد از مصرف مشخص ميشه و چون من تازه دو سه روز هست كه مصرف سرترالين رو شروع كردم تحمل دو هفته مريضي شديد رو ندارم...

اگر اين داروها باهم مشكلي ايجاد نميكنن من ونلافاكسين رو دوباره مصرف كنم ...

ممنون

16. 2 کاربر از Mehdi.M2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

سلام

درباره درمان دارویی اختلال OSPD یک مقدار توضیح میدید
    و بفرمایید چه دارویی با چه دوره و سیکل مصرفی تجویز میشه

ممنون
    Last edited by havzhini; 14-04-2014 at 21:03.

18. این کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 42 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •