تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 42 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 415

نام تاپيک: پرسش و پاسخ روانپزشکی

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام

جناب دكتر من احساس مي كنم اين روزا حالم خيلي بدتر شده .. درسته نوشته اثر گذاري قرص سرترالين بعد از دو هفته مشخص ميشه و من تازه 3-4 روز هست كه دارم مصرف ميكنم اما واقعا تحمل اين وضع اسف بار برام سخته .... الان تو اوج بيماري هستم .. يعني حاضرم سرطان بگيرم اما ديگه اين وضع رو تحمل نكنم .. يعني 100 تا مقاله در مورد افسردگي خوندم .. از اينكه بهش اجازه نديد بهتون غلبه كنه تا اينكه اين فقط يه بيماري و با دارو حل ميشه .. اما هيچ راهي آرومم نميكنه ...

يعني فكر نمي كردم آدمي مثل من اينجوري زمين گير يه احساس ناخوشايند و يه مريضي لعنتي بشه ... من كه خودم رو با روحيه و شاد تصور مي كردم الان واقعا مصلوب اين لعنتي شدم ...

الان نزديك 3 ماه هست كه نميدونم زندگيم چجوري گذشته ... هيچي خوشحالم نميكنه .. به شدت نياز به كمك فوري دارم ...

نميدونم گفتم يا نه اما شبا احساس بهتري دارم .. به خودم تلقين مي كنم كه اين وضع رو فردا هم ادامه ميدم اما باز صبش كه از خواب بيدار ميشم مياد سراغم .. كمك ميخوام ..خواهشا ...

2. 2 کاربر از Mehdi.M2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه DrH.motasami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

سلام

جناب دكتر من احساس مي كنم اين روزا حالم خيلي بدتر شده .. درسته نوشته اثر گذاري قرص سرترالين بعد از دو هفته مشخص ميشه و من تازه 3-4 روز هست كه دارم مصرف ميكنم اما واقعا تحمل اين وضع اسف بار برام سخته .... الان تو اوج بيماري هستم .. يعني حاضرم سرطان بگيرم اما ديگه اين وضع رو تحمل نكنم .. يعني 100 تا مقاله در مورد افسردگي خوندم .. از اينكه بهش اجازه نديد بهتون غلبه كنه تا اينكه اين فقط يه بيماري و با دارو حل ميشه .. اما هيچ راهي آرومم نميكنه ...

يعني فكر نمي كردم آدمي مثل من اينجوري زمين گير يه احساس ناخوشايند و يه مريضي لعنتي بشه ... من كه خودم رو با روحيه و شاد تصور مي كردم الان واقعا مصلوب اين لعنتي شدم ...

الان نزديك 3 ماه هست كه نميدونم زندگيم چجوري گذشته ... هيچي خوشحالم نميكنه .. به شدت نياز به كمك فوري دارم ...

نميدونم گفتم يا نه اما شبا احساس بهتري دارم .. به خودم تلقين مي كنم كه اين وضع رو فردا هم ادامه ميدم اما باز صبش كه از خواب بيدار ميشم مياد سراغم .. كمك ميخوام ..خواهشا ...
    سلام
    مطمئن باشید میتونید به کمک متخصصین سلامت روان از وضعیت فعلی خلاص شوید.
    اگه خلق و خوی شما در بازه زمانی تغییر میکنه،یعنی یه دفعه شاد میشین انرژیتون بیشتر میشه پرحرف میشید یا کم خواب و عکس یه وقت بی دلیل خسته نا امید بی انگیزه میشوید بیانگر اختلال دو قطبی است که نیاز به داروهای تثبیت خلق و خو نظیر سدیم والپرات داره،
    اثر دارو ها ممکنه از 2 هفته تا 4 هفته طول بکشه خصوصا در موارد افسردگی شدید و مقدار نا مناسب دارو،اگه مشکلات دیگه ای نظیر اضطراب دارین لطفا بیان بفرمایید تا راهنمایی کنم که قبل از شروع اثر درمان اصلی حالتون بهتر بشه.
    سرترالین داروی خوبیه اما به وضعیت فرد بستگی داره.
    اگه انرژیتون کمه میتونید به داروهای دیگه ای سویچ کنید که اثرشون زودتر و بیشتره.همچنین در صورتی که تفکرات خودکشی یا بی انگیزگی شدید دارین.
    سوالی بود بفرمایید.
    Last edited by DrH.motasami; 16-04-2014 at 20:30.

4. 3 کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

سلام
    اثر دقیقشون بر میل هیچوقت معلوم نشده،هر فردی ژنتیک متفاوتی داره و پاسخش هم متفاوته اما به صورت کلی مهار کننده های انتخابی سروتونین و حتی TCAs و SNRIs هم باعث کاهش و ناتوانی میشن اما همیشه گزینه های دیگه ای وجود داره.
    لبخندتان پاینده باد.
    ضمنا از همین اثر به ظاهر منفی در درمان زود انزالی استفاده میشه.

6. این کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام
    مطمئن باشید میتونید به کمک متخصصین سلامت روان از وضعیت فعلی خلاص شوید.
    اگه خلق و خوی شما در بازه زمانی تغییر میکنه،یعنی یه دفعه شاد میشین انرژیتون بیشتر میشه پرحرف میشید یا کم خواب و عکس یه وقت بی دلیل خسته نا امید بی انگیزه میشوید بیانگر اختلال دو قطبی است که نیاز به داروهای تثبیت خلق و خو نظیر سدیم والپرات داره،
    اثر دارو ها ممکنه از 2 هفته تا 4 هفته طول بکشه خصوصا در موارد افسردگی شدید و مقدار نا مناسب دارو،اگه مشکلات دیگه ای نظیر اضطراب دارین لطفا بیان بفرمایید تا راهنمایی کنم که قبل از شروع اثر درمان اصلی حالتون بهتر بشه.
    سرترالین داروی خوبیه اما به وضعیت فرد بستگی داره.
    اگه انرژیتون کمه میتونید به داروهای دیگه ای سویچ کنید که اثرشون زودتر و بیشتره.همچنین در صورتی که تفکرات خودکشی یا بی انگیزگی شدید دارین.
    سوالی بود بفرمایید.
    ببينيد هيچوقت به خودكشي و اينا فكر نمي كنم ي.. يعني انقدرم مغزم زايل نشده كه به همچين چيزي فكر كنم .. فقط افكار بيخود ترسناك دارم در مورد آينده ..

براي مثال همش نگرانم كه در آينده كنترل كارام دست خودم نباشه و به چيزايي دچار بشم كه از لحاظ عقلي جور نيست ... همش به خودم تلقين ميكنم كه مريضم و اين افكار دست خودم نيست و وقتي خوب دم به همه ي اين فكرا ميخندم .. اما مهم اين لحظه هست كه دلم شديد سنگين ميشه و فكرم مشغول ميشه ...

تلقين اينكه چيزي نميشه هم دردي ازم دوا نكرده ...

چرا شبا حالم بهتر ميشه ؟ و چطور ميتونم بهش تداوم بدم ؟ چيز خاصي اين موقع از روز در بدن ترشح ميشه ؟

ببينيد از همه ي افسردگي چيزي كه من رو اذيت ميكنه اضطراب و فكراي خلاف واقعيت و شخصيت منه .. نميتونم دور كنم از خودم .. نميتونم به چيزاي خوب و واقعي فكر كنم .. نميتونم فكرمو به چيزاي مثبت منحرف كنم ... قرصي كه با سرترالين تداخل نداشته باشه معفي كنيد كه سريع تر نتيجه بده .. خستم ...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

سلام آقای دکتر.

من یک سری مشکلات ذهنی دارم که فکر می کنم کاملا به خاطر مشکل در تعادل شیمیایی مغزم هست. میخواستم ببینم آیا تست فیزیکی وجود داره (مثل تست خون، ادرار، ...) که این عدم تعادل شیمیایی (در نوروترنسمیتر ها و ...) رو مشخص کنه؟ آیا مرسوم هست؟

من یه سری تست شخصیتی شدم، اما فکر میکنم که مشکلاتم درست تشخیص داده نشده.
    Last edited by Unknown12; 16-04-2014 at 21:12.

9. این کاربر از Unknown12 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

سلام آقای دکتر.

من یک سری مشکلات ذهنی دارم که فکر می کنم کاملا به خاطر مشکل در تعادل شیمیایی مغزم هست. میخواستم ببینم آیا تست فیزیکی وجود داره (مثل تست خون، ادرار، ...) که این عدم تعادل شیمیایی (در نوروترنسمیتر ها و ...) رو مشخص کنه؟ آیا مرسوم هست؟

من یه سری تست شخصیتی شدم، اما فکر میکنم که مشکلاتم درست تشخیص داده نشده.
    سلام
    ملاک تشخیص در سلامت روان مصاحبه بالینی با روانپزشک و روانشناس میباشد.خیر نیازی به آزمایش تشخیصی نیست،مطمئن باشید با تهیه یک لیست از اشکالات زندگیتان توسط خودتان و همچنین اظهارات اطرافیانتان و مهم تر از همه نظر پزشک درست ترین تشخیص داده خواهد شد.
    کلیه اظهارات شما و اطرافیانتان از نظر صحت بررسی خواهد شد.پس نگران اظهارات مغرضانه نباشید.
    شادکام باشید.

11. 2 کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

ببينيد هيچوقت به خودكشي و اينا فكر نمي كنم ي.. يعني انقدرم مغزم زايل نشده كه به همچين چيزي فكر كنم .. فقط افكار بيخود ترسناك دارم در مورد آينده ..

براي مثال همش نگرانم كه در آينده كنترل كارام دست خودم نباشه و به چيزايي دچار بشم كه از لحاظ عقلي جور نيست ... همش به خودم تلقين ميكنم كه مريضم و اين افكار دست خودم نيست و وقتي خوب دم به همه ي اين فكرا ميخندم .. اما مهم اين لحظه هست كه دلم شديد سنگين ميشه و فكرم مشغول ميشه ...

تلقين اينكه چيزي نميشه هم دردي ازم دوا نكرده ...

چرا شبا حالم بهتر ميشه ؟ و چطور ميتونم بهش تداوم بدم ؟ چيز خاصي اين موقع از روز در بدن ترشح ميشه ؟

ببينيد از همه ي افسردگي چيزي كه من رو اذيت ميكنه اضطراب و فكراي خلاف واقعيت و شخصيت منه .. نميتونم دور كنم از خودم .. نميتونم به چيزاي خوب و واقعي فكر كنم .. نميتونم فكرمو به چيزاي مثبت منحرف كنم ... قرصي كه با سرترالين تداخل نداشته باشه معفي كنيد كه سريع تر نتيجه بده .. خستم ...
    سلام مجدد عزیز
    خودتان کاملا از مشکلات اضطرابیتان آگاهید پس چرا اقدام به درمان نمیکنید؟همین فردا یه متخصص خوب رو ملاقات کنید.
    هیپوکندریا یا خود بیمارپنداری بخشی از وسواس که اختلالی اضطرابیست.با اقدام به درمان حتما شما از شر تفکرات آزار دهنده راحت میشید و از قوه تفکرتان در زمینه های مثبت استفاده خواهید کرد.
    همت کنید و به خودتان اهمیت دهید بهبود زندگیتان را خودتان داوطلبانه رقم بزنید.ملاقات متخصص اعصاب و روان رو آغاز قرار دهید.
    بهبود خلق و خو در شب میتواند ناشی از اختلال دو قطبی باشد،متخصص روانپزشکی تشخیص قطعی رو خواهند داد.
    زندگیتان زیبا باد.
    Last edited by DrH.motasami; 16-04-2014 at 21:46.

13. 2 کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

ocd نام این اختلاله
    اسکن های مغزی حاکی از فعالیت کمتر شبکه های سروتونینی در مغز افراد وسواسی بوده و درمان بصورت داروهای سروتونرژیکSSRIs و رواندرمانی ست.
    داروها بسیار موثر و کم عارضه اند.
    وسواس فکری و عملی،اضطراب ،بیقراری ،نگرانی و ترس،افسردگی شدید غالبا در افراد وسواسی دیده میشه.
    خیر منظور بنده همونطور که دوستمون دقیقا اشاره کردن اختلال شخصیت وسواسی مجبور هست
    Obsessive–compulsive personality disorder
    اختلال وسواس عملی(
    ocd ) کاملا متفاوت هست با شخصیت وسواسی مجبور( OCPD )

15. این کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

خیر منظور بنده همونطور که دوستمون دقیقا اشاره کردن اختلال شخصیت وسواسی مجبور هست
    Obsessive–compulsive personality disorder
    اختلال وسواس عملی(
    ocd ) کاملا متفاوت هست با شخصیت وسواسی مجبور( OCPD )

عزیز وسواس میتونه فقط مشغله ذهنی باشه یا وسواس عملی یا compulsive ،پس تشخیص را بعهده ما بگذارید،به حد کافی آموزش به ما داده شده.لطفا وظیفه ما رو به خودمون محول کنید.
    اگه تفکرات وسواسی شما به عمل تبدیل بشه اون موقع وسواس جبری است.یعنی اقداماتی رو انجام بدی که اضطراب فکریتان از بین برود،مثلا نگرانی بابت بیمار شدن به وسیله لمس دستگیره درب اتاق و شستشوی دست جهت رفع نگرانی .
    از چک کردن وسایل تا شمارش وسایل و ذکر متوالی مذهبی،از شستشوی شدید تا مصرف بی رویه دارو جهت پیشگیری از بیماری خیالی.
    ضمنا ملاک تشخیص بیماری های اعصاب و روان معیار
    The Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disordersیا DSMاست که نام گذاری هم بر اساس ICD-10 ,ICD-9 ,OMIM ,DiseasesDB ,MedlinePlus ,eMedicine ,MeSH است.
    در رابطه با ocpd و تمایزش با ocd باید گفت وسواس رو بیشتر از منظر اختلال اضطرابی میبینن اما ocpd شخصیتی شکل گرفته از وسواس است-یعنی او سی دی اختلالی اضطرابی اما او سی پی دی اختلالی شخصیتی است.
    رفتارهای سخت و آیینی مانند

نظم و ترتیب
    نیاز به تقارن

پایبندی قوی به روال
    احتیاطکاری
    کمالگرایی مطلق

عدم انعطافپذیری
    احساس شک بیش از حد
    اشتغال ذهنی با جزئیات، قواعد، فهرست ها، ترتیب، سازمان یا برنامه.
    وظیفه شناسی بیش از حد. که مانع از انجام وظیفه میشه!
    فضل فروشی
    اصرار بی دلیل

ساده ترین تعریف اختلال وسواس فکری - جبری و شخصیت وسواسی :
    Obsessive-Compulsive Disorder:
    "A disorder characterized by the presence of persistent and recurrent irrational thoughts (obsessions), resulting in marked anxiety and repetitive excessive behaviors (compulsions) as a way to try to decrease that anxiety."

Anankastic [obsessive-compulsive] personality disorder is characterized by feelings of doubt, perfectionism, excessive conscientiousness, checking and preoccupation with details, stubbornness, caution, and rigidity. There may be insistent and unwelcome thoughts or impulses that do not attain the severity of an obsessive-compulsive disorder.
    Last edited by DrH.motasami; 17-04-2014 at 00:21.

17. این کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

عزیز وسواس میتونه فقط مشغله ذهنی باشه یا وسواس عملی یا compulsive ،پس تشخیص را بعهده ما بگذارید،به حد کافی آموزش به ما داده شده.لطفا وظیفه ما رو به خودمون محول کنید.
    اگه تفکرات وسواسی شما به عمل تبدیل بشه اون موقع وسواس جبری است.یعنی اقداماتی رو انجام بدی که اضطراب فکریتان از بین برود،مثلا نگرانی بابت بیمار شدن به وسیله لمس دستگیره درب اتاق و شستشوی دست جهت رفع نگرانی .
    از چک کردن وسایل تا شمارش وسایل و ذکر متوالی مذهبی،از شستشوی شدید تا مصرف بی رویه دارو جهت پیشگیری از بیماری خیالی.
    ضمنا ملاک تشخیص بیماری های اعصاب و روان معیار
    The Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disordersیا DSMاست که نام گذاری هم بر اساس ICD-10 ,ICD-9 ,OMIM ,DiseasesDB ,MedlinePlus ,eMedicine ,MeSH است.

ساده ترین تعریف اختلال وسواس فکری و جبری :
    Obsessive-Compulsive Disorder:
    "A disorder characterized by the presence of persistent and recurrent irrational thoughts (obsessions), resulting in marked anxiety and repetitive excessive behaviors (compulsions) as a way to try to decrease that anxiety."
    دوست عزی بنده اصلا متوجه نمیشم بر اساس کدوم بررسی بیماری مریض من رو تشخیص میدید که میگید بنده و دکتر مربوطه اشتباه میکنیم و بیماری چیز دیگه هست

من یک سوال مشخص از یک بیماری داشتم و شما اصرار دارید بیماری چیزه دیگه هست؟

بیماری مورد نظر من شخصیت وسواسی هست نه اختلال وسواس جبری

علایم هم هیچکدوم از این مواردی که شما میگید نیست
    نه وسواس در مریض شدن و شستن و نظافت، نه شمردن وسایل، نه مصرف بی رویه دارو ....

بلکه شرایط و علایم اینها هست
    کمالگرایی
    اشتغال فکری با لیست بندی و برنامه ریزی مفرط که کار اصلی کلا فراموش میشه
    علاقه زیاد به کار و دوری از تفریح و زندگی نرمال
    مشکل در دور انداختن وسایل قدیمی
    پایبندی مفرط و خشک به مسائل اخلاقی
    مشکل در کار گروهی
    و .....

حالا بازم شما اگر میفرمایید مشکل بیماری مورد نظر شماست حرفی نیست

محتوای مخفی: .......... 

من به سواد و علم و تحصیلات شما ایرادی نگرفتم که شما با این لحن سخن میگید
    ولی این لحن و گفتار و نوع برخورد رو اگر با بیماران مراجعه کنند هم داشته باشید وای به حال این تحصیلات و تخصص که دکتر اون هم روانشناس با بیمار اینطور برخورد کنه

19. 2 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •