تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: مشاوره و راهنمائی جهت خرید PC و مانیتور

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض مشاوره و راهنمائی جهت خرید PC و مانیتور

نوشته شده توسط hamidR15 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سلام و با کسب اجازه از صاحب تاپیک گفتم چون من هم تقریبا سوالم با شما یکی هست دیگه تاپیک جداگانه باز نکنم.
    خدمت سرورانم و اساتید خودم عرض کنم من در حال حاضر یه pc با مشخصات زیر دارم:
    CPU:Intel Pentium 4 3.01GHz
    RAM:2*Geil 512
    Graphic Card:Geforce 7300GS 512MB
    M/B:Asus P5PL2E
    DVD ROM و DVD Writer هم دارم.
    کیسم گرین و پاور گرین هست. فکر کنم 400 وات باشه.
    هاردم هم 250 وسترن هست.
    بریم سر اصل مطلب:
    میخوام هزینه کنم و یه سیستم جدید تهیه کنم البته مانیتور هم LCD یا اگر موجود هست LED سایر متوسط لازم دارم.
    سوالات و انتظاراتم رو با شماره ذکر میکنم محبت کنید عزیزانی که ÷اسخ میدن بر اساس شماره ها پاسخ بدن.بینهایت ممنون میشم.
    1-در بخش پروسسور تفاوت بین AMD و Intel در چیه؟توضیح بفرمائید.کدام بهتره؟
    2-در بخش مادربرد کدام مادربردها از همه بهترن؟چرا؟(من تو چند ساله که از ایسوز راضی بودم
    3-اعدادی که بعد از سرعت پردازنده های Intel هست مثلا Intel Core i3 - 3.4GHz - 4130 این 4130 چیه؟یا 4370 هم فکر کنم جائی دیدم؟
    4-بیشترین کاربرد از pc یکی گیم هست که بچه هام بیشتر ازش استفاده میکنند ولی خودم هم دوست دارم بازیهای تقریبا سنگین رو هم بتونه از پسش بر بیاد و کم نیاره.دیگری هم اغل اینترنت هست.خلاصه تو پیشنهاد دادن قطعات مثل CPU و RAM آینده نگری داشته باشید.
    با توجه به موارد بالا لطفا بفرمائید من حداقل چه میزان باید هزینه نمایم و آیا کیس موجود رو با دیویدی رامهاش میتونم نگه دارم یا باید کلا همه چیرو نو کنم؟
    ممنونم از اینکه وقت میگذارید و پاسخ میدید.

================================================

سلام.
    سیستم فعلی شما از سوکت قدیمی پلتفرم اینتل هست که ارزش ارتقا روی همین سوکت رو نداره و بهتره که در صورت امکان کل سیستم رو ارتقا بدین. ولی از بدنه کیس ، هارد و درایوتون میتونین در سیستم جدید هم استفاده کنین.
    1- انتخاب پردازنده و کلا قطعات متناسب با اون کاملا بستگی به نوع نیاز و کاربری و بودجه داره. در حالت کلی برای کاربری گیم معمولا پلتفرم اینتل پیشنهاد میشه بغیر از شرایط خاص مثل بودجه خیلی کم و محدود.
    2- صرفا برند مادربورد در درجه اهمیت پایینتری قرار داره و بیشتر نوع چیپست و آپشنهای مادربورد باید در نظر گرفته بشه.
    3- مشخصات و ارقامی که در نام پردازنده ها قید میشن معمولا نشان دهنده نسل پردازنده و قدرت پردازنده هستند. بعنوان نمونه پردازنده 4130 از نسل چهارم هست.
    شما حداکثر بودجتون رو مشخص کنین تا راحتتر بشه نظر داد. چون مثلا از 1 میلیون تا چند ده میلیون هم میشه پیشنهاد داد. مانیتور هم حدودا از 350 تومن شروع میشه به بالا

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام علیرضای عزیز.
    خیلی ممنون از پاسختون
    با حدود 1200-300 میشه چیز بدرد بخوری جمع کرد؟میخوام مثلا آخرین ورژن گیم Call Of Duty رو روون اجرا کنه و برای بازیهای آینده هم از همه نظر خیلی کم نیاره.
    نظرت چیه؟
    متشکرم

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

نه قربان ، متاسفانه با 1200-1300 سیستم متوسط هم نمیشود پیشنهاد داد. اما با افزایش بودجه به 1600 میشه از سیستمون توقع گیم در حد معمولی و خوب
    HDD Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 185
    Motherboard GIGABYTE G1-Sniper B5 400
    Graphic GV-R777OC-1GD gigabyte 400
    CPU Intel Core i3 - 3.4GHz - 4130 346
    Ram CORSAIR - 8GB-1600 310
    Power Supply unit GIGABYTE PoweRock EX 500W 199
    Optical Drive SAMSUNG SH-S243D 24X DVD-RW 50
    سیستم فوق بدون احتساب هزینه مانیتور، که اگه بخوایم مثلا یه مانیتور Asus LED-VS197DE با قیمتی حدود 380 تهیه کنیم قیمت این کیس به 1900 میرسه . اما خوب سیستم متوسط خوبی خواهد بود. که به شکلی حده اقل ترین سیستم برای گیم های امروزیست. اما شما مثلا میتونید سی پی یو رو g3220 با قیمت 190 تهیه کنید و کلا با 1700 سیستم رو ببندید. این سیستم با رزولوشن متوسط فریم خوبی رو خواهد داد ...

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نه قربان ، متاسفانه با 1200-1300 سیستم متوسط هم نمیشود پیشنهاد داد. اما با افزایش بودجه به 1600 میشه از سیستمون توقع گیم در حد معمولی و خوب
    HDD Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 185
    Motherboard GIGABYTE G1-Sniper B5 400
    Graphic GV-R777OC-1GD gigabyte 400
    CPU Intel Core i3 - 3.4GHz - 4130 346
    Ram CORSAIR - 8GB-1600 310
    Power Supply unit GIGABYTE PoweRock EX 500W 199
    Optical Drive SAMSUNG SH-S243D 24X DVD-RW 50
    سیستم فوق بدون احتساب هزینه مانیتور، که اگه بخوایم مثلا یه مانیتور Asus LED-VS197DE با قیمتی حدود 380 تهیه کنیم قیمت این کیس به 1900 میرسه . اما خوب سیستم متوسط خوبی خواهد بود. که به شکلی حده اقل ترین سیستم برای گیم های امروزیست. اما شما مثلا میتونید سی پی یو رو g3220 با قیمت 190 تهیه کنید و کلا با 1700 سیستم رو ببندید. این سیستم با رزولوشن متوسط فریم خوبی رو خواهد داد ...
    سلام
    خیلی متشکرم از پاسختون
    مانیتور کوچکتر و ارزونتر چیزی نیست؟

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.
    در مورد مانیتور معمولا زیر 19 اینچ در بازار کم پیدا میشه. البته برندهایی مثل X.Vision مدلهای 16 اینچ با قیمت تقریبی 280 دارن ولی من به شخصه پیشنهاد نمیکنم. به هرحال برای مانیتور حداقل 350 باید هزینه کنین.
    بودجتون برای تهیه سیستم کامل یه مقدار پایین هست و با این بودجه تقریبا میتونین پایینترین و ضعیفترین سیستم بروز و امروزی رو تهیه کنین.
    با کمی افزایش بودجه سیستم مناسبتری میتونین تهیه کنین مشابه همین سیستمی که دوستمون پیشنهاد دادن.
    به هرحال اگر امکان افزایش بودجه ندارین ، بفرمایین تا در همون رنج 1.300 پیشنهاد بدم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •