تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: خرید هارد اکسترنال 2.5 اینچی

اگه نباشه جاش خالی می مونه salar_linux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض خرید هارد اکسترنال 2.5 اینچی

سلام

من یه هاردgoflex satellite wireless دارم که متاسفانه هاردش سوخته می خوام تعویضش کنم

به نظرتون باید حتما بازم سیگیت بخرم یا میتونم از یه برند دیگه بخرم؟
    چه هاردی الان تو 2.5 اینچی ها بیشتر در مقابل ضربه مقاوم و خرابیش کمتره؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

من یه هاردgoflex satellite wireless دارم که متاسفانه هاردش سوخته می خوام تعویضش کنم

به نظرتون باید حتما بازم سیگیت بخرم یا میتونم از یه برند دیگه بخرم؟
    چه هاردی الان تو 2.5 اینچی ها بیشتر در مقابل ضربه مقاوم و خرابیش کمتره؟
    سلام .

اگر قابليت WiFi براي شما مهم هست با توجه به اينكه اين مدلها در مقايسه با انواع معمولي معمولاً قيمت بالاتري دارند (در حجمهاي يكسان) ؛ من پيشنهاد ميكنم باكس آنرا با ظرافت باز كنيد و فقط هارد داخلي آنرا تعويض كنيد . اينطوري ارزانتر تمام ميشود مشروط بر اينكه فقط خود هارد ديسك خراب شده باشد .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .

اگر قابليت WiFi براي شما مهم هست با توجه به اينكه اين مدلها در مقايسه با انواع معمولي معمولاً قيمت بالاتري دارند (در حجمهاي يكسان) ؛ من پيشنهاد ميكنم باكس آنرا با ظرافت باز كنيد و فقط هارد داخلي آنرا تعويض كنيد . اينطوري ارزانتر تمام ميشود مشروط بر اينكه فقط خود هارد ديسك خراب شده باشد .

بله فقط هادرش خراب شده. پس حتما نیازی نیست بدم بیرون برام نصب کنن؟خودم هم میتونم از پسش بر بیام؟
    ظرفیت کارخانه ای این هارد 500 بوده من الان 500 که خراب شده دربیارم و 1 ترا قرار بدم فکر میکنید مشکلی ایجاد میکنه؟
    بعد سوال بعدی اینکه حتما باید سیگیت باشه یا میشه از برند دیگه ای هم گرفت؟

البته خاطر نشان کنم رو سیستمش یه برنامه مخصوص سیگیت هم نصب میشه که از طریق مرورگر و اپهای موبایلی قابلیت دسترسی پیدا میکنه

یک نفر هم تو ی و ت و ب یه همچین کاری هم کرده و هارد 1تراوسترن توش گذاشته ولی نمیدونم واقعی هست یا نه!!!!
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by salar_linux; 06-04-2014 at 10:54.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بله فقط هادرش خراب شده. پس حتما نیازی نیست بدم بیرون برام نصب کنن؟خودم هم میتونم از پسش بر بیام؟
    ظرفیت کارخانه ای این هارد 500 بوده من الان 500 که خراب شده دربیارم و 1 ترا قرار بدم فکر میکنید مشکلی ایجاد میکنه؟

البته خاطر نشان کنم رو سیستمش یه برنامه مخصوص سیگیت هم نصب میشه که از طریق مرورگر و اپهای موبایلی قابلیت دسترسی پیدا میکنه

یک نفر هم تو ی و ت و ب یه همچین کاری هم کرده و هارد 1تراوسترن توش گذاشته ولی نمیدونم واقعی هست یا نه!!!!
    در فیلمی که دیدم ظاهراً به خاطر ضخامت زیاد هارد دیسک WD Blue با مدل نامبر WD10TPVT که 12.5 میلیمتر هست صفحه فلزی (عکس زیر) قابل نصب بر روی هارد WD Blue نبوده و بدون آن در باکس قرار گرفته . در نتیجه اگر میخواهید هارد یکترابایتی بخرید توصیه میکنم انواعی را بخرید که 9.5 میلیمتری هستند . همچنین هارد یکترابایتی به آمپر بیشتری نیاز دارد (در فیلم ، تفاوت مشخص بود) و در نتیجه مدت زمان دوام باطری کمتر خواهد بود .

پس حتما نیازی نیست بدم بیرون برام نصب کنن؟خودم هم میتونم از پسش بر بیام؟
    جابجا و تعویض کردن هاردها کار ساده ای هست و احتمالا ًخودتان میتونید چنین کاری انجام بدید . فقط باید دقت کنید مثلاً پیچ گوشتی و سایر ابزارها به اجزاء الکترونیکی هارد (مثل PCB پشت هارد) و اجزاء داخلی باکس برخورد نکند .

در فیلم که از هارد WD Blue استفاده کرده و مشکلی هم نبوده . به هر حال میتونید از برند Seagate انتخاب کنید (اینطوری خیال خودتان راحتتر خواهد بود) .
    Last edited by ata.royalfalcon; 06-04-2014 at 19:09.

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مرسی از راهنمایی عالیتون فقط شرمنده مجدد سوال می کنم

یه سری هاردها هست از کف دست کمی کوچکتره من باید از اون هاردها برای دستگاهم بگیرم حالت مربعی شکل دارن یا نه ۲.۵ اینچی شبیه ۳.۵ اینچی با ضخامت کمتر
    اگر یه نمونه عکس از هاردی که باید بخرم برام بزارین ممنونتون میشم یه وقت نرم اشتباه بخرم
    ‍پس حتما سیگیت میگیرم با اون که میترسم دوباره بسوزه ولی چاره ای نیست یه زمان ممکن سازگار نباشه دردسرساز بشه

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مرسی از راهنمایی عالیتون فقط شرمنده مجدد سوال می کنم

یه سری هاردها هست از کف دست کمی کوچکتره من باید از اون هاردها برای دستگاهم بگیرم حالت مربعی شکل دارن یا نه ۲.۵ اینچی شبیه ۳.۵ اینچی با ضخامت کمتر
    اگر یه نمونه عکس از هاردی که باید بخرم برام بزارین ممنونتون میشم یه وقت نرم اشتباه بخرم
    ‍پس حتما سیگیت میگیرم با اون که میترسم دوباره بسوزه ولی چاره ای نیست یه زمان ممکن سازگار نباشه دردسرساز بشه
    فقط هارد دیسک 2.5 اینچی لپتاپی باید بخرید که ضخامت آن نهایتاً 9.5mm باشه . اگر هنوز برای شما مبهم هست و اگر گارانتی ندارد میتونید چهار پیچ پشت باکس هارد اکسترنال را باز کنید و هارد دیسک بکار رفته را مشاهده کنید .

یکترابایتی 2.5 اینچی از برند سیگیت موجود نیست و توسط سیگیت هم تولید نمیشود و در نتیجه یا باید از برندهای دیگه مثل WD (با مدل نامبر WD10JPVT) انتخاب کنید یا اینکه به همان 500GB قناعت کنید . در هاردهای اکسترنال پرتابل سیگیت که یک ترابایت (و بیشتر) هستند از هارد دیسکهای سامسونگ استفاده شده است .

9. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فقط هارد دیسک 2.5 اینچی لپتاپی باید بخرید که ضخامت آن نهایتاً 9.5mm باشه . اگر هنوز برای شما مبهم هست و اگر گارانتی ندارد میتونید چهار پیچ پشت باکس هارد اکسترنال را باز کنید و هارد دیسک بکار رفته را مشاهده کنید .

یکترابایتی 2.5 اینچی از برند سیگیت موجود نیست و توسط سیگیت هم تولید نمیشود و در نتیجه یا باید از برندهای دیگه مثل WD (با مدل نامبر WD10JPVT) انتخاب کنید یا اینکه به همان 500GB قناعت کنید . در هاردهای اکسترنال پرتابل سیگیت که یک ترابایت (و بیشتر) هستند از هارد دیسکهای سامسونگ استفاده شده است .
    دستتوت درد نکنه مرسی از راهنماییتون روی هارد نوشته ST9500325asg
    پس اگر بخوام یک ترایات بخرم باتوجه به اینکه فرمودین
    {هاردهای اکسترنال پرتابل سیگیت که یک ترابایت (و بیشتر) هستند از هارد دیسکهای سامسونگ استفاده شده است}
    باید ساموسنگ بگیرم که امکان اینکه با سیستم وایرلس و برنامه اصلی سیگیت مچ بشه بیشتر همینطوره؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دستتوت درد نکنه مرسی از راهنماییتون روی هارد نوشته ST9500325asg
    پس اگر بخوام یک ترایات بخرم باتوجه به اینکه فرمودین
    {هاردهای اکسترنال پرتابل سیگیت که یک ترابایت (و بیشتر) هستند از هارد دیسکهای سامسونگ استفاده شده است}
    باید ساموسنگ بگیرم که امکان اینکه با سیستم وایرلس و برنامه اصلی سیگیت مچ بشه بیشتر همینطوره؟
    این هارد دیسکهای سامسونگ بیشتر برای OEM ها هست و فکر نمیکنم بتونید در بازار فروش پیدا کنید مگر اینکه یک هارد اکسترنال سیگیت بخرید و باکس آنرا باز کنید (که گارانتی باطل میشه) . با هارد دیسکهای دیگه (از هر برندی) احتمالاً نباید مشکلی داشته باشه . در فیلمی که گذاشته بودید از همین هارد WD Blue استفاده کرده بود و بصورت WiFi هم فیلمها را پخش میکرد .

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این هارد دیسکهای سامسونگ بیشتر برای OEM ها هست و فکر نمیکنم بتونید در بازار فروش پیدا کنید مگر اینکه یک هارد اکسترنال سیگیت بخرید و باکس آنرا باز کنید (که گارانتی باطل میشه) . با هارد دیسکهای دیگه (از هر برندی) احتمالاً نباید مشکلی داشته باشه . در فیلمی که گذاشته بودید از همین هارد WD Blue استفاده کرده بود و بصورت WiFi هم فیلمها را پخش میکرد .
    از نظر قیمتی که تفاوت چندانی هارد اکسترنال 2.5 اینچی با هاردهای معمولی 2.5 اینچی که بدون باکس هستن ندارن اینطور که از شواهد برمیاد و سایتها رو دیدم
    همینطوره؟
    backup plus seagate
    به نظر شما برای باکسی که من دارم مناسب؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

از نظر قیمتی که تفاوت چندانی هارد اکسترنال 2.5 اینچی با هاردهای معمولی 2.5 اینچی که بدون باکس هستن ندارن اینطور که از شواهد برمیاد و سایتها رو دیدم
    همینطوره؟
    backup plus seagate
    به نظر شما برای باکسی که من دارم مناسب؟

در مورد سوال آخر ، بنظر من هارد ديسكهاي داخلي كه در مدلهاي Seagate Backup plus (انواع پرتابل) بكار رفته مناسب براي كار شما هست . ولي همانطوريكه گفتم يك ترابايتيها از برند سامسونگ هست و همچنين در صورت بازكردن باكس ، گارانتي باطل ميشود .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •