تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا انسان بر خلاف سایر موجودات دارای فطرت است؟

راي دهنده
45. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • آری، انسان برخلاف همه موجودات چیزی به نام فطرت دارد.

24 53.33%
  • خیر، انسان همانند سایر موجودات چیزی به نام فطرت ندارد.

21 46.67%
صفحه 5 از 26 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 253

نام تاپيک: آیا انسان بر خلاف سایر موجودات دارای فطرت است؟

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

گرامی فقط دارید تکرار مکررات میکنید
    اول اینکه تمام مواردی که گفتین بازم باید بگم نسبی هست و تمام انسانها اینطور نیستن
    دوم اینکه خیلی مواردی که گفتین معنا و مفهمون درستی ندارن که یعنی چی دقیقا نمک نشناسی یا پاک دستی و ... که بشه اونها رو حیوانات هم دید یا خیر
    سوم اینکه کسی نگفت انسان هیچ فرقی با حیوانات نداره و اینکه بگردید هرفرقی پیدا شد بگید این فرق داره پس این فطرت هست وگرنه خب من میتونم بگم چون پرنده ها بال دارن اونا دارای فطرت هستن که پال بهش دادن ما بیفطرت بودیم بهمون بال ندادن

شهوت سرچشمش فطرت هست؟ثروت از فطرت هست؟محبت از فطرت هست؟
    اکثر و اغلب موجودات شهوت رو دارن در خودشون، خیلی از حیوانات وچود دارن محبت میکنن و خواستار محبت هست

یکبار دیگه عنونا تاپیک رو مطالعه کنید که موضوع چی هست
    موضوع فطرت هست نه تفاوتهای انسان و حیوان

خیر غلطه
    انسان صرفا یخاطر میل به دانستن و علم و کشف کاری میکنه و هیچ هزاران دلیلی دیگه ندارن میل به دانستنش؟
    یعنی شما میفرمایید انسان اگر کنجکاوی میکنه تنها دلیلش فقط میل به دانستن هست نه هیچ دلیل دیگه حیوانات به اون هزاران دلیل کنجکاوی میکنن؟
    یعنی انسان برای پیدا کردن غذا کنجکاوی نمیکنه؟یا برای زیاد کردن غذاش
    برای بقای نسل و ازدیاد جمعیتش کنجکاوی و مکاشفه نمیکنه؟
    برای به قدرت رسیدن کنجکاوی و کشف نمیکنه؟
    برای ارضا شهوت کنجکاوی نمیکنه؟
    برای در سلامت ماندن کنجکاوی نمیکنه؟
    و ....

ببخشبد جسارتی شد و با حیوانات همرده دونسته شدین در حالی که شما اشرف اونها هستین
    منظور شمای نوعی بود نه شخص شما

دوست عزیز فرض محال یعنی محال
    شما وقتی میگید چیزی به نام فطرت وجود داره که فقط مال انسان هست دیگه چرا باید فرض کنید فاصله فلان میل انقدر زیاده که حساب میشه یا نمیشه

بازم میگم یکبار دیگه عنوان تاپیک رو بخونید اگر باهاش موافقید که بحث بشه
    یعنی ایا شما عقیده دارید چیزی به نام فطرت وجود داره که فقط مختص انسان هست و مطلقا دیگر موجودات اونو ندارن

یه سوال دارم، هر کاری کردم نتونسم جوابشو پیدا کنم، شما چطور از یه پست چنتا نقل قول می گیرین؟! من هر کاری کردم نشد.

گرامی! من کی گفتم اینا فطرین؟ شما یه جا تو پستای من پیدا کن من چنین چیزی گفته باشم. بله من در مورد تفاوت ها صحبت می کنم، چون مقدمه بحث فطرت اینه که قبول کنیم تفاوت هایی هس بین انسان و حیوان (نه بین انسان و فلان حیوان، بین انسان و تمام حیوانات در جواب مثال پرنده اینو عرض می کنم)

واقعا اینا نسبیا! خواهش می کنم کلی گویی نکنید! به طور مشخص مثال بزنید در فلان جا یا فلان زمان اینجور نبوده، شاید واقعا نسبین و ما نمی دونیم.

شما معنای نمک نشناسی یا پاک دستی رو نمی دونید! اینا مفاهیم نسبین؟!

دقت کنید نوشته بودم شهرت نه شهوت!

گرامی شما پستای منو درس نمی خونی!

هدفش اینه که خودش و جهان رو بیشتر بشناسه، حتی اگر بدونه با این علم هیچ کاری نمیتونه بکنه بازم دوس داره بدونه
    به این مثال دقت کن: "اگه الان به شما بگم در یکی از سیاراتی که نسبت به ما بسیار دوره و هیچ تاثیری بر زندگی ما ندارد اتفاق عجیبی افتاده، دوست ندارید بدانید چه اتفاقی افتاده؟ حتما با اشتیاق خواهید پرسید " چی شده؟"در صورتی که دونستن یا ندونستنش هیچ تاثیری بر زندگیتون نداره..."

اینطور هست یا نه؟
    Last edited by N I G H T P E A C E; 10-08-2014 at 10:47.

2. این کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

گرامی! من کی گفتم اینا فطرین؟ شما یه جا تو پستای من پیدا کن من چنین چیزی گفته باشم. بله من در مورد تفاوت ها صحبت می کنم، چون مقدمه بحث فطرت اینه که قبول کنیم تفاوت هایی هس بین انسان و حیوان (نه بین انسان و فلان حیوان، بین انسان و تمام حیوانات در جواب مثال پرنده اینو عرض می کنم)

واقعا اینا نسبیا! خواهش می کنم کلی گویی نکنید! به طور مشخص مثال بزنید در فلان جا یا فلان زمان اینجور نبوده، شاید واقعا نسبین و ما نمی دونیم.

شما معنای نمک نشناسی یا پاک دستی رو نمی دونید! اینا مفاهیم نسبین؟!

دقت کنید نوشته بودم شهرت نه شهوت!

گرامی شما پستای منو درس نمی خونی!
    گرامی من گفتم بین انسان و حیوان تفاوت نیست؟
    بین انسان و باقی انسانها تفاوت وجود داره همونطور که بین حیوانات باهم تفاوت وجود داره و بین حیونات با انسان تفاوت وجود داره
    مقدمه لازم نبود برای این موضوع اونم مطالبی که ربطی به موضوع اصلی نداره
    شهرت یا شهوت فرقی در موضوع بحث نداره
    روی موضوع اصلی تاپیک ببرسی کنید لطفا نه مواردی که حالا میگید اینا ربطی به فطرت نداره

شما فطرت رو تعریف کنید و خواص و خاصیتهاش رو بگید تا ببینین این فطرت که در انسان هست و در حیوان نیست چی هست

میل به دانستن و کشف بالاخره ربطی به فطرت داشت یا نداشت؟
    قبول هم کردید احتمالا که حیوانات هم میل به دانستن و کشف دارن در حد خودشون(حالا مقدار و تفاوتش با انسان تفاوتی در اصل موضوع نداره )

پستهارو نخوندم نمیدونم چطور موبه مو جوابتون رو دادم و میدم( یک اشتباه در شباهت فونتی دلیل بر نخوندن کلیت نیست)

هدفش اینه که خودش و جهان رو بیشتر بشناسه،
    حتی اگر بدونه با این علم هیچ کاری نمیتونه بکنه بازم دوس داره بدونه
    به این مثال دقت کن: "اگه الان به شما بگم در یکی از سیاراتی که نسبت به ما بسیار دوره و هیچ تاثیری بر زندگی ما ندارد اتفاق عجیبی افتاده، دوست ندارید بدانید چه اتفاقی افتاده؟ حتما با اشتیاق خواهید پرسید " چی شده؟"در صورتی که دونستن یا ندونستنش هیچ تاثیری بر زندگیتون نداره..."

اینطور هست یا نه؟
    خب برفرض که بله اینطور هست
    هرچند دهها دلیل دیگه هم داره مثل میل به بقا میل به جاودانگی و ...
    حیوانات هم کم و بیش میل به دانستن دارن بدون هیچ دلیل خاصی و عرض کردم اینو میشه براحتی ثابت کرد
    حالا بازم باید بپرسم خب ربط میل به دانستن با موضوع فطرت چی هست؟
    سرچشمه میل به دانستن رو میخواید بگید فطرت هست؟ پس حیواناتی که این میل رو دارن چی

محتوای مخفی: ....... 

یه سوال دارم، هر کاری کردم نتونسم جوابشو پیدا کنم، شما چطور از یه پست چنتا نقل قول می گیرین؟! من هر کاری کردم نشد.
    توی منوبار بالای محل تایپ پست دنبال گزینه QUOTE بگردید که خط دوم گزینه پنجم از سمت چپ یک مربع با رنگ سفید

4. این کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

گرامی من گفتم بین انسان و حیوان تفاوت نیست؟
    بین انسان و باقی انسانها تفاوت وجود داره همونطور که بین حیوانات باهم تفاوت وجود داره و بین حیونات با انسان تفاوت وجود داره
    مقدمه لازم نبود برای این موضوع اونم مطالبی که ربطی به موضوع اصلی نداره
    شهرت یا شهوت فرقی در موضوع بحث نداره
    روی موضوع اصلی تاپیک ببرسی کنید لطفا نه مواردی که حالا میگید اینا ربطی به فطرت نداره

شما فطرت رو تعریف کنید و خواص و خاصیتهاش رو بگید تا ببینین این فطرت که در انسان هست و در حیوان نیست چی هست

میل به دانستن و کشف بالاخره ربطی به فطرت داشت یا نداشت؟
    قبول هم کردید احتمالا که حیوانات هم میل به دانستن و کشف دارن در حد خودشون(حالا مقدار و تفاوتش با انسان تفاوتی در اصل موضوع نداره )

پستهارو نخوندم نمیدونم چطور موبه مو جوابتون رو دادم و میدم( یک اشتباه در شباهت فونتی دلیل بر نخوندن کلیت نیست)

خب برفرض که بله اینطور هست
    هرچند دهها دلیل دیگه هم داره مثل میل به بقا میل به جاودانگی و ...
    حیوانات هم کم و بیش میل به دانستن دارن بدون هیچ دلیل خاصی و عرض کردم اینو میشه براحتی ثابت کرد
    حالا بازم باید بپرسم خب ربط میل به دانستن با موضوع فطرت چی هست؟
    سرچشمه میل به دانستن رو میخواید بگید فطرت هست؟ پس حیواناتی که این میل رو دارن چی

محتوای مخفی: ....... 

توی منوبار بالای محل تایپ پست دنبال گزینه QUOTE بگردید که خط دوم گزینه پنجم از سمت چپ یک مربع با رنگ سفید

ممنون بابت آموزش
    و اما بعد... من تو پستام به تمام سوالای شما در حد خودم جواب میدم، اما شما بصورت گزینشی به سوالات من جواب می دین، و بحث رو ناقص و ناتمام رها می کنید، و سوالای دیگه میپرسید، سوالای که به بعضیاشون تو پستای قبلیم جواب دادم، مثل این سوالاتون که

"سرچشمه میل به دانستن رو میخواید بگید فطرت هست؟ پس حیواناتی که این میل رو دارن چی"

به پست قبلی من دقت کنید من چنتا سوال پرسیدم، شما به چنتاش جواب دادین، من سوال میپرسم (همچنین شما) که به یک نقطه مشترک برسیم، اگر به این سوالا جواب داده نشه که بحث به جایی نمیرسه

من تو پستای قبلیم چند بار استدلال کردم این میل اونطور که در انسان وجود دارد (ارزش ذاتی + ارزش ابزاری) اصلا در حیوان وجود نداره. سوالی در مورد هدف حیوانا از کنجکاویشون پرسیدم که شما جواب دقیقی نداید، اما باز شما فرض رو بر این گذاشتین که حیوانا هم این میل رو دارن، خیر، جنس این میل در انسان و حیوان متفاوته، هدفش چیز دیگس، ریشه ش چیز دیگه س

"قبول هم کردید احتمالا که حیوانات هم میل به دانستن و کشف دارن در حد خودشون(حالا مقدار و تفاوتش با انسان تفاوتی در اصل موضوع نداره )"

من کی و کجا چنین چیزی رو قبول کردم، به همین دلیل احساس می کنم پستام رو دقیق نمی خونید
    Last edited by N I G H T P E A C E; 10-08-2014 at 12:01.

6. این کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

1- ببینید اول اینکه شما چرا دارید فقط در مورد این مثال من بحث می کنید، چرا بقیه رو در نظر نمی گیرید، دوس دارم نظرتون رو در مورد مثالای زیر هم بدونم:

2- انسانها ذاتا و در همه زمانها و مکانها از ظلم، دروغگویی، دزدی، تهمت، بی وفایی، سوء استفاده، خیانت، نمک نشناسی، بی مهری، بی محلی، تحقیر، انتقاد بی اساس و .. بدشون میاد، آیا حیونا هم چنین اخساساتی دارن؟

3- ثانیا شما بر چه اساسی می گید فقط برای منافعه (در مورد حیوون)؟ می تونید اثبات کنید بخاطر دوس داشتن نیست؟

4- برادر شما چطور و بر چه اساس با چنین قطعیطی استدلال می کنی که: قطعا برای کشف جنگل و همنوع، ایا از اون حیون پرسیدی هدفت چیه بوده که رفتی بیرون و اونم این جوابو به شما داد که برای کشف جنگل و همنوع، بر اساس کدوم آزمایش علمی هدف حیون رو تشخیص دادین؟ خودتون چند خط بالاتر گفتین "همشون حول یه موضوع میچرخه : منافع !" حالا چطوره که اینجا بجای منافع دنبال کشف و اکتشاف رفته؟!
    این کار حیون می تونه هزاران دلیل دیگه داشته باشه مثلا، گرسنگی، ترس، میل به آزادی ... شما چطور فهمیدین هیچ کدوم از اینا نیست و فقط میل به اکتشافه؟

5- "بچه کوچیک خواهرشو بعنوان حامی ، همبازی ، دوست و غیره میدونه ولی احساس مافوق شناخت ازش نداره" میشه بیشتر توضیح بدین
    1- من مثالهای شما رو که پیشفرض صحبتاتون قرار دادید قبول ندارم همین.

2- ببینید بازم اینهایی که گفتین به منافع اشخاص مربوطه و در مورد همه هم اینطور نیست ! میتونید اثبات کنید مثلا آتیلای هون از ظلم و خشونت و خونریزی بدش میومد ؟ یا نزدیکتر : آقای صدام یا عاملان بمباران غزه ؟

3- حیوانات از دروغگویی بدشون نمیاد چون اصلا دروغ نمیگن ، خیانت نمیکنن ، انتقاد نمیکنن و ... اما بی محلی و بی مهری و ... رو احساس میکنن .
    فکر میکنم کارهای حیوان از قبیل دوست داشتن به غریزه مربوطه نه ذات یا فطرت ، انسان هم همینور ( البته اینا ذاتی نیست و علت قابل بررسی داره وگرنه همه جانداران باید از هم خوششون میومد ! )

4- منظورمو خوب نرسوندم : کشف جنگل و همنوع و . . . ( غذا و ایجاد قلمرو و یافتن محیط امن و غیره ) منافعی هستن برای بقای حیوان ( بازم میگم بسته به هوش و عادت موجود تفاوت داره و ممکنه یه موجود هیچوقت بیرون نره ). اگه حیوان سالم و باهوش مثل شامپانزه به هیچکدوم اینا تمایل نداشت و سرجاش موند و مُرد ، من حرفتون رو قبول میکنم.
    فقط چون انسان کنونی مغز پیشرفته تری در این زمینه داره و علوم رو کشف کرده این میل به دانستن رو خیلی بیشتر و تعریف شده تر می بینیم ولی در انسانهای اولیه شاید اینطور نباشه.

5- یعنی در اون زمان و مکان از کسی بعنوان خواهرش شناخت پیدا میکنه ولی خودش نمیدونه واقعا خواهرش هست یا نه. چون احساسی که داره از شناخت بدست اومده و نه یک چیز ذاتی و فطری. بخاطر همین اگه بعد از سالها خواهرشو ببینه نمیشناستش.

8. این کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

1- من مثالهای شما رو که پیشفرض صحبتاتون قرار دادید قبول ندارم همین.

2- ببینید بازم اینهایی که گفتین به منافع اشخاص مربوطه و در مورد همه هم اینطور نیست ! میتونید اثبات کنید مثلا آتیلای هون از ظلم و خشونت و خونریزی بدش میومد ؟ یا نزدیکتر : آقای صدام یا عاملان بمباران غزه ؟

3- حیوانات از دروغگویی بدشون نمیاد چون اصلا دروغ نمیگن ، خیانت نمیکنن ، انتقاد نمیکنن و ... اما بی محلی و بی مهری و ... رو احساس میکنن .
    فکر میکنم کارهای حیوان از قبیل دوست داشتن به غریزه مربوطه نه ذات یا فطرت ، انسان هم همینور ( البته اینا ذاتی نیست و علت قابل بررسی داره وگرنه همه جانداران باید از هم خوششون میومد ! )

4- منظورمو خوب نرسوندم : کشف جنگل و همنوع و . . . ( غذا و ایجاد قلمرو و یافتن محیط امن و غیره ) منافعی هستن برای بقای حیوان ( بازم میگم بسته به هوش و عادت موجود تفاوت داره و ممکنه یه موجود هیچوقت بیرون نره ). اگه حیوان سالم و باهوش مثل شامپانزه به هیچکدوم اینا تمایل نداشت و سرجاش موند و مُرد ، من حرفتون رو قبول میکنم.
    فقط چون انسان کنونی مغز پیشرفته تری در این زمینه داره و علوم رو کشف کرده این میل به دانستن رو خیلی بیشتر و تعریف شده تر می بینیم ولی در انسانهای اولیه شاید اینطور نباشه.

5- یعنی در اون زمان و مکان از کسی بعنوان خواهرش شناخت پیدا میکنه ولی خودش نمیدونه واقعا خواهرش هست یا نه. چون احساسی که داره از شناخت بدست اومده و نه یک چیز ذاتی و فطری. بخاطر همین اگه بعد از سالها خواهرشو ببینه نمیشناستش.

1- عجب جواب قانع کننده ای!

2- بله بسیار راحت! آیا اگه همین افراد یا عزیزانشون رو مورد ظلم و خشونت و خونریزی قرار بدیم بدشون نمیاد؟ البته قبلا به این سوال جواب داده بودم.

3- حیوانات از دروغگویی بدشون نمیاد چون اصلا دروغ نمیگن ، خیانت نمیکنن ، انتقاد نمیکنن و ...

کاملا درسته، بحث ما بر سر همین تفاوت هاس

"فکر میکنم کارهای حیوان از قبیل دوست داشتن به غریزه مربوطه نه ذات یا فطرت ، انسان هم همینور ( البته اینا ذاتی نیست و علت قابل بررسی داره وگرنه همه جانداران باید از هم خوششون میومد ! )"

جای بحث داره ...

4- پس هدفشون کشف حقیقت و دانایی نیست، یعنی با خودش نمی گه برم ببینم این اطراف چه خبره (بدون اینکه دنبال غذا یا ... باشن) بر عکس انسان که اگر هیچ نیازی هم به غذا و ... نداشته باشه بازم دوست داره بره ببینه اطرافش چه خبره و چطوریه

"فقط چون انسان کنونی مغز پیشرفته تری در این زمینه داره و علوم رو کشف کرده این میل به دانستن رو خیلی بیشتر و تعریف شده تر می بینیم ولی در انسانهای اولیه شاید اینطور نباشه."

می تونید این رو ثابت کنید؟

5- آیا من خلاف اینو گفتم! دوباره اون بخش از پستم رو بخونید
    Last edited by N I G H T P E A C E; 10-08-2014 at 12:48.

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

ممنون بابت آموزش
    و اما بعد... من تو پستام به تمام سوالای شما در حد خودم جواب میدم، اما شما بصورت گزینشی به سوالات من جواب می دین، و بحث رو ناقص و ناتمام رها می کنید، و سوالای دیگه میپرسید، سوالای که به بعضیاشون تو پستای قبلیم جواب دادم، مثل این سوالاتون که

"سرچشمه میل به دانستن رو میخواید بگید فطرت هست؟ پس حیواناتی که این میل رو دارن چی"

به پست قبلی من دقت کنید من چنتا سوال پرسیدم، شما به چنتاش جواب دادین، من سوال میپرسم (همچنین شما) که به یک نقطه مشترک برسیم، اگر به این سوالا جواب داده نشه که بحث به جایی نمیرسه

من تو پستای قبلیم چند بار استدلال کردم این میل اونطور که در انسان وجود دارد (ارزش ذاتی + ارزش ابزاری) اصلا در حیوان وجود نداره. سوالی در مورد هدف حیوانا از کنجکاویشون پرسیدم که شما جواب دقیقی نداید، اما باز شما فرض رو بر این گذاشتین که حیوانا هم این میل رو دارن، خیر، جنس این میل در انسان و حیوان متفاوته، هدفش چیز دیگس، ریشه ش چیز دیگه س

"قبول هم کردید احتمالا که حیوانات هم میل به دانستن و کشف دارن در حد خودشون(حالا مقدار و تفاوتش با انسان تفاوتی در اصل موضوع نداره )"

من کی و کجا چنین چیزی رو قبول کردم، به همین دلیل احساس می کنم پستام رو دقیق نمی خونید
    گرامی فقط رو به سفسطه اوردین نه چیز دیگه
    سوالاتون رو با شماره گذاری بفرمایید تا برطبق شماره جواب بدم که چیزی از قلم نیوفته
    وقتی سوالی بیربط به موضوع و برای منحرف کردن بحث میپرسید بله من توجهی نمیکنم و به موضوع اصلی بحث میپردازم

سوالی در مورد
    هدف حیوانا از کنجکاویشون پرسیدم که شما جواب دقیقی نداید،
    هدف حیوانات از کنجکاوی؟ایا جواب ندادم برای بقا برای ازدیاد نسل برای غذا و .... و همینطور ارضا حس کنجکاوی

من تو پستای قبلیم چند بار استدلال کردم این میل اونطور که در انسان وجود دارد (ارزش ذاتی + ارزش ابزاری) اصلا در حیوان وجود نداره.
    بنده هم استدلال و دلیل اوردم و عرض کردم حتی با کمال میل حاظرم بهتون نشون بدم استدلال شما کاملا و صددرصد اشتباه هست
    ارزش ذاتی+ارزش ابزاری رو تعریف کنید(البته ربطش رو فطرت بگید نه فقط مسیر تاپیک رو منحرف کنید)

این حرف شما هست یا خیر؟
    بینید ما فقط و فقط یکسری رفتارها از حیوانات می بینیم که احساس می کنیم اونا حس کنجکاوی دارن، درسته،
    به پست 39مراجعه کنید

اما باز شما فرض رو بر این گذاشتین که حیوانا هم این میل رو دارن، خیر، جنس این میل در انسان و حیوان متفاوته، هدفش چیز دیگس، ریشه ش چیز دیگه س
    خیر من فرض نگذاشتم بلکه با قطعیت این مطلب ابراز کردم و میکنم
    جنس این میل چی هست؟
    هدف چی هست؟
    ریشه چی هست؟
    جواب این سوالان فقط ارائه یک سری فرضیات بی پایه و اساس بدون هیچ مدرک و دلیل منطقی نیست بلکه اینجا انجمن علمی هست پس باید دلیل و مدرک همراه ادعاهاتون باشه

11. این کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

گرامی فقط رو به سفسطه اوردین نه چیز دیگه
    لطفا با مثال اثبات کنید.

هدف حیوانات از کنجکاوی؟ایا جواب ندادم برای بقا برای ازدیاد نسل برای غذا و .... و همینطور ارضا حس کنجکاوی
    و همینطور ارضا حس کنجکاوی، یعنی چی؟ منظورتون اینه که حیون فقط و فقط برای اینکه محیطش و خودش رو بیشتر بشناسه و علمش بیشتر بشه این کارو می کنه؟ می تونید اینو ثابت کنید؟ بر چه اساس و مدرکی این رو جدای از "برای بقا برای ازدیاد نسل برای غذا" آوردین؟

بنده هم استدلال و دلیل اوردم و عرض کردم حتی با کمال میل حاظرم بهتون نشون بدم استدلال شما کاملا و صددرصد اشتباه هست
    پس منتظر چی هستین؟

ارزش ذاتی+ارزش ابزاری رو تعریف کنید(البته ربطش رو فطرت بگید نه فقط مسیر تاپیک رو منحرف کنید)
    ارزش ذاتی= علم برای علم، دانستن و فهمیدن با هدف بیشتر دانستن و بیشتر فهمیدن (مثه مباحثی که تو فلسفه مطرح میشن، که هدف تنها شناخت بیشتر انسان و جهانه)
    ارزش ابزاری= علم برای بهتر زیستن (مثه فیزیک، شیمی، برق، ... که اینها هم ارزش ذاتی دارن)
    ربطش= شما غیر از انسان چیز دیگه رو سراغ داری که برای علم ارزش ذاتی قائل باشه؟

این حرف شما هست یا خیر؟
    بینید ما فقط و فقط یکسری رفتارها از حیوانات می بینیم که احساس می کنیم اونا حس کنجکاوی دارن، درسته،

خواهش می کنم بیشتر دقت کنید،

خیر من فرض نگذاشتم بلکه با قطعیت این مطلب ابراز کردم و میکنم
    جنس این میل چی هست؟
    هدف چی هست؟
    ریشه چی هست؟
    جواب این سوالان فقط ارائه یک سری فرضیات بی پایه و اساس بدون هیچ مدرک و دلیل منطقی نیست بلکه اینجا انجمن علمی هست پس باید دلیل و مدرک همراه ادعاهاتون باشه
    گرامی، این "یک سری فرضیات بی پایه و اساس بدون هیچ مدرک و دلیل منطقی" کجا بوده؟ یادم نمی اید فرضیه داده باشم!
    Last edited by N I G H T P E A C E; 10-08-2014 at 15:31.

13. این کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

1-لطفا با مثال اثبات کنید.

2-و همینطور ارضا حس کنجکاوی، یعنی چی؟ منظورتون اینه که حیون فقط و فقط برای اینکه محیطش و خودش رو بیشتر بشناسه و علمش بیشتر بشه این کارو می کنه؟ می تونید اینو ثابت کنید؟

3-پس منتظر چی هستین؟

4-ارزش ذاتی= علم برای علم، دانستن و فهمیدن با هدف بیشتر دانستن و بیشتر فهمیدن (مثه مباحثی که تو فلسفه مطرح میشن، که هدف تنها شناخت بیشتر انسان و جهانه)
    ارزش ابزاری= علم برای بهتر زیستن (مثه فیزیک، شیمی، برق، ... که اینها هم ارزش ذاتی دارن)
    ربطش= شما غیر از انسان چیز دیگه رو سراغ داری که برای علم ارزش ذاتی قائل باشه؟
    5-خواهش می کنم بیشتر دقت کنید،

6-گرامی، این "یک سری فرضیات بی پایه و اساس بدون هیچ مدرک و دلیل منطقی" کجا بوده؟ یادم نمی اید فرضیه داده باشم!
    1-مثالش اینکه موضوع اصلی تاپیک رو رها کردید و مباحث کاملا خارج از مسیر تاپیک رو دنبال میکنید
    مثالش اینکه بحث رو شخصی و با مطرح کردن پست منو خوندی و نخوندی قصد سفسطه دارید

2-شما که پستهارو خوندین گفتم هزینه تهیه حیوانات و مکان رو قبول کنید با انواع حیوانات بهتون براحتی اثبات میکنم(حاضرم اگر ادعام واهی بود هزینه ها رو برعهده بگیرم)
    با انواع حیوانات مثل پرنده و گربه و سگ و حتی موش میتونم بهتون نشون بدم که حیوانات کاملا دارای حس کنجکاوی هستن

3-جواب داده شد در مورد دوم
    اگر هم حاظر به اینکار نیستین فقط کافیه توی گوگل سرچ کنید کنجکاوی حیوانات و هزاران فیلم از کنجکاوی حیوانات ببنید

4-بهیچ وجه معنای ارزش ذاتی رو بازم متوجه نشدم، علم برای علم؟حتی از نظر لغوی هم معنادار نیست این جمله یا کلمه !
    حتی اگر همچین چیزی رو قبول کنیم ربطش به فطرت چی هست؟
    حتی فلسفه هم هدف فقط دانستن واهی وعبث بدون ارزش عملی نیست بلکه هدف بالابردن کیفیت و کمیت زندگی بالابردن سطح عقلی و منطقی هست نه اینکه فقط یک چیز یادبگیریم که هیچ ارزش به قول شما ابزاری نداره و کاملا چیزی عبث باشه
    پس من سوال میکنم که منظور شما از ارزش ذاتی یعنی یادگیری عبث و پوچ و بیفایده؟

5-شما که احساس میکنید ایا این احساس حقیقت و واقعیت نزدیک هست یا احساس اشتباهی هست؟
    یا کلمات بازی نکنید
    بالاخره حیوانات حس کنجکاوی دارن یا ندارن؟

6-شما ادعا نکردید که حیوانات حس کنجکاوی ندارن؟
    ادعا نکردید که حیوانات علم و دانش و خواست دانستن ندارند؟
    ادعا نکردید جنس و هدف و ریشه میل دانستن حیوانات با انسان فرق داره؟
    Last edited by havzhini; 10-08-2014 at 15:46.

15. این کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

1. من اول شما رو یه بکنم شما فکر نکنی من بحث رو شخصی کردم و خدایی نکرده قصد جسارت داشته باشم! حقیقت اینه که من هنوز به فطرت اعتقاد قطعی ندارم، اما تفاوت هایی بین نوع انسان و دیگر موجودات هست که نادیده گرفتنشون خیلی سخته، تفاوت هایی که اگر نتونیم توجیهشون کنیم باید فطرت رو بپذیریم. به همین دلیله که هنوز از کلمه فطرت استفاده نکردم.

2. اگه امکانش هست شما زحتش رو بکشد تو گوگل سرچ کنید و اینجا ارجاع بدین که دیگران هم بتونن استفاده کنن

3. برادر ما خیلی چیزا رو احساس می کنیم که واقعیت ندارن، یه چیز احساس می کنیم اما واقعیت چیز دیگس. هزاران مثال میشه زد. مثلا شما به ماه نگاه می کنی می بینی روشنه، در صورتی که ماه چیزی نیست جز یه سنگ خاکی تاریک که خورشید روشنش می کنه (علم به ما نشون داد احساسمون اشتباه بوده) به همین دلیل میگم احساس می کنیم حیوونا کنجکاون

بنظرم بهتره از ذاتیات انسان مثال دیگری بزنم، شاید بهتر بشه بحث رو ادامه داد، بنظر شما حسی بنام حس زیبایی پرستی در انسان وجود داره؟ آیا این حس در حیوانات وجود داره؟

17. این کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

1. من اول شما رو یه بکنم شما فکر نکنی من بحث رو شخصی کردم و خدایی نکرده قصد جسارت داشته باشم! حقیقت اینه که من هنوز به فطرت اعتقاد قطعی ندارم، اما تفاوت هایی بین نوع انسان و دیگر موجودات هست که نادیده گرفتنشون خیلی سخته، تفاوت هایی که اگر نتونیم توجیهشون کنیم باید فطرت رو بپذیریم. به همین دلیله که هنوز از کلمه فطرت استفاده نکردم.

2. اگه امکانش هست شما زحتش رو بکشد تو گوگل سرچ کنید و اینجا ارجاع بدین که دیگران هم بتونن استفاده کنن

3. برادر ما خیلی چیزا رو احساس می کنیم که واقعیت ندارن، یه چیز احساس می کنیم اما واقعیت چیز دیگس. هزاران مثال میشه زد. مثلا شما به ماه نگاه می کنی می بینی روشنه، در صورتی که ماه چیزی نیست جز یه سنگ خاکی تاریک که خورشید روشنش می کنه (علم به ما نشون داد احساسمون اشتباه بوده) به همین دلیل میگم احساس می کنیم حیوونا کنجکاون

بنظرم بهتره از ذاتیات انسان مثال دیگری بزنم، شاید بهتر بشه بحث رو ادامه داد، بنظر شما حسی بنام حس زیبایی پرستی در انسان وجود داره؟ آیا این حس در حیوانات وجود داره؟
    دوست عزیز منظور از بحث شخصی خصومت داشتن یا توهین نیست بلکه منحرف کردن موضوع اصلی منظور هست وگرنه مشکل شخصی وجود نداره

در اینکه انسان با تمام حیوانات دیگه تفاوتهای بسیار زیادی داره شکی نیست همونطور حیوانات دیگه هم با تفاوتهایی دارن
    ولی اینکه میگید چون تفاوت هست و نمیتونیم توجیه کنیم پس باید فطرت رو پذیرفت چیزی کاملا غیرمنطقی هست
    این یعنی مغلطه توصل به جهل

2-شما اگر علاقه ای به دانستن دارید میتونید سرچ کنید وگرنه موضوع اصلی تاپیک نیست که من ازش مطلبی در تاپیم قرار بدم

3-کسی نگفت هرچه احساس کردیم کاملا حقیقت هست بلکه دقیقا منظور من هم بود و سوال کردم که احساسی که ازش حرف میزنید حیقیقت هست یا خیر
    ولی در این مورد فقط بحث احساس نیست و صدها و هزران دلیل دیگه با ازمایش و علم میشه داد که وجود حس کنجکاوی در حیوانات دیگه رو نشون میده

بله حس زیبایی پرستی در انسان وجود داره
    بله حس زیبایی پرستی در حیوانات هم وجود داره
    بسیاری از حیوانات جفتشون رو با ملاک زیبایی انتخاب میکنن
    حتی درختی که روش لانه میسازن رو از لحاظ زیبایی مدنظر دارن،
    خیلی حیوانات وجود دارن که خودارایی میکنن خانه ارایی میکنن و ...
    و صدها دلیل دیگه که نشون میده حیوانات هم حس زیبایی رو درک میکنن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •