تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: پاسخ های کدام طرف مناظره را بهتر ارزیابی می کنید؟

راي دهنده
10. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • charlize

5 50.00%
  • yuseph

5 50.00%
نمايش نتايج 1 به 1 از 1

نام تاپيک: مناظره charlize و yuseph | رئال مادرید - بروسیا دورتموند | لیگ قهرمانان اروپا مرحله 1/4

حـــــرفـه ای City 17's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    HEV suit

پيش فرض مناظره charlize و yuseph | رئال مادرید - بروسیا دورتموند | لیگ قهرمانان اروپا مرحله 1/4

سلام

به رسم سال های گذشته پیش نمایش یکی از بازی های حساس لیگ قهرمانان به شکل مناظره بین دو طرفدار فعال رئال مادرید و بروسیا دورتموند انجام شد، در طول مناظره سعی شد جو کلی از اون حالت محافظ کارانه و احتیاط بیش از حد خارج بشه تا فضای گرم تری رو شاهد باشیم. مناظره ی مفصلی که حدودا چهار ساعت طول کشید. از احمد و یوسف عزیز تشکر می کنم که لطف کردند و دعوت من رو برای شرکت در مناظره پذیرفتند. همچنین جا داره از حسین عزیز که برگزار کننده اکثر دوره های قبلی Fan vs. Fan هست تشکر کنم به خاطر مساعدتش. بدون حاشیه یک راست میریم سراغ مناظره:

City 17:

• برای شروع یه معرفی مختصر از خودتون و نحوه علاقه مند شدنتون به باشگاه محبوبتون داشته باشین.

yuseph:
    یوسف هستم و سال 1998-1997به آلمان و بلافاصله به دورتموند علاقه پیدا کردم.

charlize:
    احمد هستم...
    والا من اون سالهای 2000 اینا (همون موقع که رئال کهکشانی و اینا داشت شکل میگرفت و اینا) بود که به رئال علاقه مند شدم..
    علاقه شدید ابتدا پیدا کرده بودم به رائول عزیزم...
    و بعد یواش یواش رفتیم سمت رئال و الانم که شدیدا در خدمتش هستیم...

City 17:

• از اونجا که قصدمون این بوده که جو مناظره یه مقدار داغ تر از گذشته باشه، برای اینکه همین ابتدا یخ کار بشکنه جواب این سوال رو خیلی صادقانه و بدون رودربایستی بدید:
    • احمد: بروسیا دورتموند، فوتبال آلمان... حسی که بعد از شنیدن هر کدوم بهت دست میده چیه؟
    • یوسف: رئال مادرید، فوتبال اسپانیا

charlize:
    دورتموند: تیم خاصی برام نیست که حسی بهش داشته باشم!
    آلمان: فوتبال منظم، سالهاست که معرف فوتبال آلمانه اما از زمانیکه بخصوص "یواخیم لو" مربیشون شده، تیم فوق العاده خوب و دوست داشتنی شدن که جدای از نظم، خلاقیت هم توشون هست...به شخصیه امیدوارم قهرمان جام جهانی هم بشن...لیگشون رو اما دنبال نمیکنم در نتیجه نظری ندارم

yuseph:
    من درمورد گذشته رئال زیاد شنیدم و واقعا از نظر من جالب نیست و همیشه وقتی اسم رئال و یا مادرید رو میشنوم یاد اون ژنرال معروف می افتم. فوتبال رئال زیبا و قدرتمنده ولی از نحوه اداره تیمشون به شدت متنفرم!
    در مورد اسپانیا هم بگم حسی ندارم دروغ گفتم و اونها رو یه تازه به دوران رسیده میبینم.

City 17:

• کامنتی راجع به حس طرف مقابل ندارید؟

charlize:
    یعنی چی؟ یعنی ما هم اسم مثلا المان رو بشنویم، باید یاد هیتلر بیوفتیم؟!

yuseph:
    احمد جان درمورد جواب سوالات باید بگم که شک نکن بله شما تا اسم آلمان رو بشنوید یاد هیتلر می افتید.این نظر من هستش و معتقدم هر کشوری با یه شخصیت خاص ویا نماد خاصی دریاد ها ثبت میشه.
    مثلا وقتی اسم برزیل میاد یاد فوتبال می افتیم و اسم آفریقا میاد یاد رنگ سیاه!؟

City 17:

• بریم سراع سوال بعد:
    • از یه دید دیگه نگاه کنیم. اتلتیکو مادرید – شالکه04
    • رقیب همشهری کدوم تیم رو ترجیح میدید؟ {از نظر تاریخی/میزان رقابت} کدوم دربی رو بزرگتر و حساس تر می بینید؟

yuseph:
    من شالکه رو ترجیح میدم نه بخاطر آلمانی بودنشون!نه چون اونها نماد بدبختی و نکبت هستن و شکست دادنشون وتحقیر اونها لذت بخش هستش.
    هرچند خیلی دوست دارم تقابل کلوپ و سیمئونه رو ببینم.

کدوم دربی؟خب صد البته دربی روهر برای ما از قهرمانی CLهم هیجان انگیزتره.اون آبی های سلطنتی آشغال رو باید فقط به آتیش کشید.
    همین چند وقت پیش 144رومین دربی رو باهاشون داشتیم که با خوش شانسی تونستن ازمون مساوی بگیرن.
    تاریخ دربی روهر طولانی و مفصل هستش و جانمیشه اینجا بیانش کنم.
    یه نکته جالب بگم که دوشخصیت جالب طرفدارهای این آبی ها(شالکه) هستن: هیتلر-بردیا

charlize:
    فکر میکنم از هرکسی بپرسی، همون دربی که داره تجربه میکنه رو انتخاب میکنه چون تویه حس و حالش قرار گرفته کاملا...
    در نتیجه من همین اتلتیکو رو انتخاب میکنم
    بدون شک اتلتیکو رو من قوی تر میدونم...
    بخصوص این چند وقته و از زمان اومدن سیمئونه که تیم فوق العاده ای شدن...

City 17:

• کیفیت لالیگا و بوندسلیگا رو {در حال حاضر و در آینده نزدیک} در مقایسه با هم چجوری ارزیابی می کنین؟ نقاط ضعف و قوت هر لیگ رو در چی می بینید؟

charlize:
    من خودم تا 2 سال پیش بوندسلیگا رو لیگ بهتری میدونستم که رقابت جالبی توش بود...
    اما اونجا بایرن وحشتناک اوج گرفت و قهرمانی در حالیکه 7 هفته مونده، نشون میده که لیگشون اون جذابیت قبل رو نداره..به اضافه اینکه بایرن نامردی داره رقابت میکنه...تویه لیگ های مختلف، تیم ها از کشورهای دیگه بازیکن میارن برای تقویت...اما اینجا بایرن میره ستاره های رقیب مستقیمش رو میخره!
    برعکس اسپانیا که شدید دو قطبی بود، امسال فوق العاده شده...شما ببینید مثلا رئال تیم سوم لیگه و بعد 1-2 بازی، میاد میشه تیم اول...چند هفته بعد دو بازی میبازه و میاد سوم دوباره..امسال لالیگا واقعا عالی شده...

yuseph:
    لالیگا:اونجا فوتبال عادلانه معنا نداره و تمام افتخارات و جام ها متعلق به دوباند قدرت بارسا-رئال هستش.تیمهای دیگه همگی محکوم به فنا هستن و جنگ برای قهرمانی عملا یه عملیات غیرممکن هستش.
    از نظر پاکی فوتبال هم مراجعه کنید به مصاحبه های روزهای آخر مورینیو که مدام از وجود دستهای ناپاک توی لالیگا شاکی بود و...
    تا صدسال دیگه هم توی اسپانیا فقط بارسا و رئال هستن که حرف اول وآخر و میزنن.
    از نظر استعداد یابی و پرورش بازیکن هم حرفی نزنم بهتره!!

بوندس لیگا:شاید قدرتمند ترین لیگ دنیا نباشه اما 100%پاک ترین هستش.فاصله تیمها به شکل کاملا محسوسی کم و رقابت سالم برای قهرمانی بین تیمهای اون وجود داره.
    شاید بایرن این2فصل فرازمینی ظاهر نمیشد این گفته من برای شما ملموس تر می بود.
    آینده بوندس لیگا کاملا پویا و امیدوارکننده است.بایرن در صورت داشتن کوچکترین لغزشی جاش رو به امثال دورتموند،شالکه،لورکوزن،بر من،وولفسبورگ و...میده.
    پرورش استعداد رو هم از کجاش بگم؟
    بهترین دروازبانان جهان و آلمان از دل همین لیگ بیرون اومدن.امثال کان،کوپکه،نویر،....
    استعدادهای جوان زیادی رو همین چندساله دادیم بیرون:خدیرا،اوزیل،لام،گوت ه،مولر،رویس،برادران بندر،شورله و....

City 17:

• اولین موردی که بعد از شنیدن هر کلمه به ذهنتون می رسه:

yuseph:
    -ویسنته دل بوسکه: پدربزرگ دلسوز(من دوسش دارم!!)
    -اوتمار هیتسفلد:استاد
    -ماتیاس سامر:خائن
    -زین الدین زیدان:اسمش میاد لذت میبرم اما بیشتر بازیش تو تیم فرانسه رو میپسندم.
    -روبرت لواندوفسکی:احمق پول پرست.
    -ژوزه مورینیو:معمولی
    -شالکه:(معذرت میخوام)آشغال
    -سیندرلا:جان؟

charlize:
    - ویسنته دل بوسکه: اخمو!
    -اوتمار هیتسفلد: بزرگ
    - ماتیاس سامر: هیچی!
    -زین الدین زیدان: محشر
    - روبرت لواندوفسکی: اون 4 تای مضخرف!
    - ژوزه مورینیو: نابغه مربیگری
    -شالکه: 6 تایی ها!
    - سیندرلا: کفش!

+
    یوسف، درباره لوا...به نظرت فقط بخاطر پول بود؟
    این موضوع که تویه دورتموند نمیتونست موفقیت زیادی کسب کنه دخیل نبود؟!

yuseph:
    موفقیت رو چی میبینی احمد جان؟
    مگه با دورتموند قهرمان بوندس لیگا 2 بارجام حذفی 1 بار و....نشد؟
    مگه با دوتموند رئال و بایرن و..رو تحقیر نکرد؟
    اینها افتخار نیستن؟
    اگه راستش رو بخای اوج اختلاف اون با مدیریت باشگاه فقط بخاطر رقم دستمزدش بود وبس!
    درثانی اون چرا به تیمهای دیگه ای نرفت و صاف رفت جایی که بیشترین پول رو بهش میدن؟

charlize:
    چرا هستن ولی خب لوا دید یکی از مهمترین عوامل این اتفاقات از دورتموند رفت و دیگه کار دورتموند برای ادامه این روند سخت بود..
    به علاوه اینکه بایرن هم داشت خیلی قوی میشد...(بخصوص با اومدن همون بازیکن فوق العاده دورتموند)
    من فکر میکنم این حس نفرت بیشتر از این میاد که لوا رفت تیم رقیب و تیم رقیب رو قدرتمندتر کرد...
    وگرنه مثلا میرفت یه کشور دیگه، حتی با پول بیشتر، این رو بهش نمیگفتی...
    داستان همون لباس سوزوندن گوتزه-ست دیگه

yuseph:
    نفرت من از اون بخاطر اینه که کلوپ اومد از یه هویج یه لوا گلزن ساخت اون هم طی3-2سال!قبل از اون کسی حتی اسمش رو نمیدونست.خب ایشون درجواب چکار کرد؟
    این باعث ناراحتی من میشه نه رفتنش به تیم بایرن.
    من معتقدم حمله یه سرباز به یه لشکر100هزار نفری بسیار پرافتخارتر و با ارزش تره تا اینکه یه لشکر100هزار نفری بریزن و یه سرباز رو بکشن!!
    مثل حکایت دورتموند که باید با بایرن بزرگ مقابله کنه
    لباس گوتزه هم ربطی به بایرن نداره!
    اون قول داده بود که توی آلمان فقط برای ما بازی کنه و اگر بخواد از دورتموند بره بره یه لیگ دیگه!
    اما زد زیر همه چی و رفت پیش پپ جون!

City 17:

در مورد سیندرلا: این تعبیری هست که کلوپ در مصاحبه اخیرش در مورد دورتموند به کار برده، به این شکل که ممکنه بهترین نباشه اما مثل سیندرلا اگه شب شب دورتموند باشه می تونه هر رقیبی رو شکست بده.
    معلوم شد مصاحبه دیروز رو دنبال نکردید

charlize:

من خوندم یه بخش هایی از صحبتهاش رو اما این سندرلا توش نبود...!
    جمله جالب کلوپ این بود برام :
    برای موفقیت نیاز نیست بهترین باشید. کافیه توان شکست دادن بهترین رو داشته باشید

yuseph:
    تا همین ساعت 3 خدمت خانواده بودم و میبردمشون این ور اون ور !
    انتظاراتی دارید شما هم

پ ن:دوستان از شوخیها و رک گوییم ناراحت نشن لطفا. مخلص همه شما هم هستم.

City 17:
    @ یوسف: مخلص همه مردان زحمت کش این مرز و بوم هستیم
    در مورد "رک گویی" اصلا هدف همین بوده، به همین شکل ادامه بدید دوستان.

City 17:

• اولین چیزی که با دیدن این عکس ها به ذهنتون می رسه:

• (عکس های 1 و 2 و 3 @ یوسف، عکس های 2 و 3 و 4 @ احمد)

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

yuseph:

1- یکی از زیبا ترین شبهای زندگیم.
    اونقدر خوشحال شده بودم و دادو بیداد میکردم که خانومم حسودیش شد!زد تی وی رو خاموش کرد

yuseph:

2- شالکه همیشه زیر پاهای ماست.

charlize:
    2- من مسیر مستقیم رو انتخاب میکنم حقیقتش!: دی

yuseph:
    3- عکس قحطی بود

charlize:
    3- از همه چی بیشتر، این تصویر رائول با لباس یه تیم دیگه اذیت میکنه من رو...هیچ وقت فکر نمیکردم رائول از رئال بره و بعد این همه سال، هنوز سخته برام باورش

charlize:
    4- دروغ نگم از هیچ کدوم خوشم نمیاد! کریم هیچ وقت در حد رئال نبوده و حضورش فقط بخاطر زیزو و پرز هست الان! جواد هم که بارسایی بلاخره...اون گلش به ایکر هم بدون شک بهترین خاطره دورانش در لالیگاست براش!

City 17:

• بریم سراغ تیم ها:
    • عملکرد تیمتون رو در فصل جاری چجوری ارزیابی می کنین؟
    • تغییراتی که نسبت به فصل قبل صورت گرفته مثبت بوده یا منفی؟

charlize:
    مهمترین تغییر مثبت رئال برای این فصل، این بوده که رئال بازیهایی که خوب هم نیست رو میتونه ببره الان!
    سال پیش خیلی وقتها خوب بودیم اما به حقمون نرسیدیم.
    اما امسال که من تمام بازیها رو میبینم، تویه خیلیهاشون خوب نیستیم اما نتیجه میگیرم...نمونش همین بازی آخرمون که عملکردمون اصلا تویه نتیجه مشخص نیست!
    در کل بلاخره فصل اول کارلتو هست و تا اینجا هم خوب بوده..به ادامه فصل هم امیدواریم...فینال جام حذفی...لیگ قهرمانان که هستیم مشخصا..لالیگا هم اختلاف خیلی کمی داریم(ضمن اینکه دو تیم بالاییمون، هفته آخر هم باهم بازی دارن که خب به نفع ماست)
    ولی من بیشتر خودم برای فصل بعد منتظرم چون معتقدم رئال نیاز به یه مهاجم داره که از 2 تا توپ که گیرش میاد، 3 تا گل بزنه!! وگرنه نمیتونیم قهرمان cl بشیم...

درمورد بخش دوم..
    تقریبا ضعف های فصل قبلمون اوکی شد..
    منتها دو مشکل وجود داشت..
    1. رفتن اوزیل بود که به جرات میگم بالای 95 درصد رئالی ها هنوزم نفهمیدم چرا این تصمیم رو تیم مدیریت و کادر فنی گرفت!
    2. نیومدن یه مهاجم که با توجه به هزینه ای که برای بیل شد، طبیعی بود که دیگه نشه خرید بزرگ دیگه ای کرد...

yuseph:
    ما فصل رو خوب شروع کردیم و یه گوش مالی درست حسابی دادیم به بایرن و جناب پپ.
    سوپر جام رو با شکست بایرن تصاحب کردیم و فصل رو تا هفته فکر کنم 7م با هفت پیروزی پیاپی جلو بردیم.
    اما داستان و تراژدی برای اما از اینجا شروع شد و بازیکنان ما یکی یکی مثل گل های بهاری پرپر شدن!
    هوملز،پیجک(از فصل قبل)سوبوتیچ،گوندوگان،بندر کوبا،اشملزر،رویس و....مصدوم شدن و یکی درمیون بازیها رو از دست میدادیم!
    این بدشانسی با اوجگیری بایرن همراه شد!
    اونها فرازمینی که چه عرض کنم فرا کهکشانی نتیجه میگرفتن!
    ولی این پایان کار برای ما نبود و ما دست از تلاش برنداشتیم.

لیگ رو ادامه دادیم!
    جام حذفی آلمان رو پله پله بالا رفتیم.
    به مرحله یک هشتم CLخودمون رو رسوندیم.
    هرچند لیگ رو بایرن برای خودش برداشت اما ما هنوز دوشانس برای کسب جام پیش رو داریم و امیدوار به کسب اونها.
    تغییرات کاملا مثبت و خریدها عالی بودن.

City 17:

• رئال و دورتموند، با اینکه دو تیم سابقه رویارویی های زیادی رو ندارند، زود تکراری نشد؟
    • دو تا عکس از اواخر بازی های رفت و برگشت فصل گذشته دو تیم رو انتخاب کردم، احساستون در اون لحظه چی بود؟

yuseph:
    لوا:بهترین شب زندگیش.

charlize:
    نه به نظرم...درسته فصل قبل بود اما اینقدر جذاب بود که بازم بخوایم ببینیم..

به نظرم لوا 100 سال دیگه هم چنین شبی رو تجربه نمیکنه...اون شب هر چی داشت گل میکرد...یعنی من توپ میرسید دست این، ناخودآگاه نا امید میشدم!! حس بدی بود خلاصه...

yuseph:
    خودم هم باورم نمیشد این بشر هرچی بزنه بره توی گل!!

این حرکت از رئالی ها طبیعی بود.هرچند فلر هم قصدش آرام کردن بازی بود و نیت وقت کشی نداشت.
    اما رئال خیلی دیر حمله کردن رو شروع کرده بود و ما توانی نداشتیم که بیشتراز این برای حفظ نتیجه بجنگیم و در این شرایط رخ دادن همچین صحنه هایی نرمال و طبیعی هستش.

charlize:
    حرکتای قشنگی نبود...احساس اینکه با تیم های عربی بازی داریم رو پیدا کرده بودم...!
    به نظرم بازی برگشت خیلی خوب بودیم و اگه خوش شانس تر بودیم، میتونستیم صعود کنیم..
    عیب نداره، امسال خوشکل از خجالتشون در میایم!: دی

yuseph:
    احمد جان تیم های عربی کجا بود؟
    توپ گل شده بود و رئالی ها میخواستن ببرن بزارنش وسط زمین ولی فلر توپ رو نمیداد!
    خب خودت هم بودی تو بازی عادی هم نمیدادی توپ رو.چه برسه بازی به اون حساسی و توی اون دقایق.

charlize:
    والا یه چیز طبیعی اینه که تیمی که عقبه و گل میزنه، خیلی ساده میره توپ رو میگیره و میبره وسط که بازی سریعتر شروع شه...
    همیشه هم همین بوده...
    در نتیجه حرکتهای اینجور عادی نیستن برای من...
    متاسفانه/خوشبختانه اینقدر بازی تیم های عربی رو دیدیم که دیگه میدونیم اینکار ها تخصص اوناست!

yuseph:
    آره توپ رو ورمیدارن اما همیشه دروازبان حریف مانع میشه!(همه جا همین بوده و هست)خب چرا فلر مانع نشه مثلا؟
    توپ رو بده بزنید تو گل خوبه؟اونوقت دیگه عربی بازی نمیکنیم

charlize:
    برد به هر قیمتی دیگه ؟!
    ما از این باختها رو به روی بعضی تیم ها تا دلتون بخواد داشتیم، شما هم روش!: دی

City 17:

• اگه سرمربی تیم مقابل سرمربی آینده تیمتون باشه، چه واکنشی نشون میدید؟

yuseph:
    نگو ترو خدا!
    مطمئنن رئالی ها خوشحال میشن و از خداشونه یکی مثل کلوپ بشه سرمربی تیمشون.
    انجلو به دردما نمیخوره و فقط به فکر خریدن ستاره هستش و بس.کارنامه جالبی هم نداره با اون همه فوق ستاره که در اختیار داشته!

charlize:
    من فکر نمیکنم کلوپ چندان موفق بشه در رئال..
    کلوپ هم یجورایی مثل خوزه میمونه...کسیکه میخواد مربی رئال باشه، باید با مطبوعات بسازه چون متاسفانه اونا (آاس و مارکا) اسما طرفدار رئال هستن...
    و خب حس و حال کلوپ اونجوری نیست که باهاشون کنار بیاد اصطلاحا بخواد باج بده!

City 17:

• کدوم بازیکن تیم مقابل رو بیشتر از همه می پسندین و از کدوم بازیکن متنفرین؟ {فنی یا اخلاقی}

yuseph:
    خوشم میاد:کاسیاس
    بدم میاد:راموس

charlize:
    رویس رو دوست دارم...
    اما بازیکنی نیست که ازش بدم میاد...اونقدر تیمشون گنده نشده بابا!

City 17:

• ترکیب تیمتون در بازی پیش رو به چه شکل پیش بینی می کنید؟ نتیجه دیدار رفت و تیم صعود کننده چطور؟

charlize:
    ترکیب رئال مشخصه..
    فقط یه مصدومیت دقیقه آخری مارسلو شرایط اون سمت رو عوض کرد...
    ایکر-کارواخال-راموس-پپه-فابیو-آلونسو-مودریچ-بیل-دیماریا-کریس-کریم

.من فکر میکنم با توجه به شرایط دورتموند، رئال میتونه بخصوص در همون دقایق اول و با آوردن فشار زیاد؛ 1-2 گل بزنه...در واقع به نظرم بازی رفت خیلی کارمون راحت تره...فکر میکنم با اختلاف 2 تا ببریم..
    اما خب بازی برگشت سخته...اونجا دورتموندی ها میدونن تکلیفشون چیه..به علاوه حضور لوا که بدون شک با توجه به اون بازی قبلی، فشار عصبی زیادی روی خط دفاعی رئال میاره...و البته تماشاچی ها خاصشون..
    ولی در مجموع به صعود رئال خیلی خوشبین هستم...

yuseph:
    فلر
    گروس کروتز-هوملز-سوکراتیس-پیژک
    کئل-شاهین
    رویس-میکی-هافمن
    میانگ

نتیجه3-2به نفع دورتموند
    دورتموند صعود میکنه.

City 17:

• فکر می کنید کدوم بازیکن(ها) نقش تعیین کننده تری داشته باشند؟

charlize:
    کریس و رویس به نظرم جالبترین افراد باشن...

yuseph:
    میکی اگه آماده باشه و روی فرم مطمئنن ما برنده هستیم.
    ولی اگه این بچه ریپ بزنه کار ما خلاص میشه

City 17:

• نقاط ضعف و قوت حریفتون رو در کدوم بخش می بینید؟

charlize:
    مصدومیت ها و نتایج اخیر دورتموند و قهرمانی اونجوری بایرن (روحیه) رو بزرگترین مشکلشون میدونم...
    اما خب در کل دورتموند تیم خوب و جوون و البته با انگیزیه...کلا دورتموند از اون تیم هاست که تیم هستن و روی یه بازیکن نمیچرخه...

ولی در کل معتقدم حداقل تویه بازی رفت کار خاصی نمیتونن بکنن(این جمله صرفا جهت کل کل بود )

yuseph:
    ضعف رئال:
    1. از نظر روانی فشار زیادی روی دوش اونهاست.و اونها باید با اختلاف پیروز بشن.بخاطر ده ها دلیل!!!
    2. اونها از دقیقه اول حمله میکنن و این فرصت خوبی برای ما که ضدحمله بزنیم.
    3. توی دروازه مشکل دارن و داستان کاسیاس هنوز روی تیم سنگینی میکنه!
    4. ژاوی سنش روفته بالا و آخرای بازی فقط راه میره!خدیرا هم که رفته مرخصی(مصدومه!!)
    5. فضاهای پشت سر دیماریا برای ما غنیمت هستن و میتونیم از اونها استفاده کنیم.
    6. انجلو امسال از 4بازی برزگ خودش فقط 1متیاز گرفته و نشون داده مرد روزهای بزرگ نیست!(بارسا-اتلتیکو)
    7. باخت به بارسا و سویا روحیه اونها رو ریخته به هم و ریکاوری روحی چیزیه که انجلو بلد نیستش!!
    قدرت رئال:
    1. توی فاز حمله خطرناک هستن و باید مراقب دی ماریا و مودریچ بود.

charlize:
    این توصیفات یوسف جان رو میخوندم، انگار که داشتم درباره تیم شموشک نوشهر مطلب میخوندم!: دی

منکه چیزی ندارم...

City 17:
    انجلو امسال از 4بازی برزگ خودش فقط 1متیاز گرفته و نشون داده مرد روزهای بزرگ نیست!(بارسا-اتلتیکو)
    @ یوسف: البته در قالب بازی های جام حذفی رئال در مرحله نیمه نهایی با دو پیروزی در مجموع موفق شد 5 بر صفر از سد اتلتیکو بگذره. اما در لیگ صحبت درست و به جایی هست.

yuseph:
    رئال با کوله باری از غرور کاخ افتخاراتشو رو روی پولهای مردم بدبخت اسپانیا بنا کرده و جاه طلبیهای حمایت کنندگانش(خاندان سلطنتی)تمومی نداره.
    اونها رو بازهم شکست میدیم تا ثابت کنیم اصالت در ولخرجیهای مفرط و خرج کردن میلیونها یورو نیست و فوتبال میتونه کم هزینه تر جذابتر و دوستانه تر باشه.
    نه جون احمد بگو کدومش رو قبول نداری تا بگم برات؟

charlize:
    تکبیر!: دی
    +
    یوسف جان، اون مطلب که خوندی، حقیقت ماجرا نیست...
    رئال کلی با فرانکو و البته کلی با حکومت در گیری داشته...
    بخصوص زمان برنابئو که کلی با حکومت مبارزه کرد و بارها تهدید به مرگ شد!
    اصلا هم واقعیت داشت، بخاطر اون که نمیشه همه رو برد زیر سوال...!
    +
    تاثیری که رئال در جذاب و جهانی شدن فوتبال داشت رو، 10 ها تیم مثل دورتموند مطمئن باش هیچ وقت نمیتونن داشته باشن...
    حالا شما بگو پول خرج کردن و اینا...اما حقیقت مشخصه
    (جالبه که همه تیم ها پول خرج میکنن، اما این وسط فقط اسم رئال میاد وسط!)
    کلا کارلتو رو بردی زیر سوال!
    این به کنار...
    ولی خدایی رئال 7 تا ضعف بزرگ داره و تنها یه نقطه قوت داره؟!
    آخه چجوری حساب کردی؟!
    حتی منچستر امسال هم وضعیتش از این بهتره!(الان حسین میاد بن میکنه من رو!)

yuseph:
    در مورد تاریخ من عقب میکشم و این رو قبول میکنم که گذشته تیم به نفرات الان ربطی نداره و نباید همه رو برد زیر سوال
    +
    جذاب؟
    کدوم جذاب وقتی شما میایی 11تا از بهترین ها رو میزاری کنار هم و جام میگیری لذتی نداره این کار!
    اما جالبه شما سالهاست دارید این کار رو میکنیدو جام هم نمیگیرید
    هیجان رو تیمهایی خلق میکنن که با هیچی میان حماسه سازی میکنن.
    نه تیمهایی که بهترینها رو دارن و موفقیتشون رو میشه راحت پیش بینی کرد.
    خب چی مثلا میگفتم؟
    رونالدو خوب ،قدرتی و سرعتیه؟
    خب معلومه که رونالدو یکی از بهترینهاست.
    یا گرت بیل خطرناک و زهردار بازی میکنه.
    یا شما خط حمله خوبی زهرداری رو دارید.
    اینها همه معلوم و مشخصه اما نقاط ضعف تون الان توی این زمان بیشتر دیده میشن.
    من فبول دارم تیم من الان در موضع ضعف هستش اما شما هم اوضاع مناسبی ندارید و یه جورایی رفتین توی افت!!

charlize:
    شما الان رو نبین...بله الان رئال 10 ساله cl رو نبرده...هر چند این cl همه چیز نیست..ما مثلا میایم در لیگی قهرمان میشیم که بارسایی توش هست که خیلی ها میگن بهترین تیم تاریخ-ه! پس همینجوری هم نیست!
    الان تمام بازیهای تیم های بزرگ پخش میشن و دیده میشن...
    اما مثلا 10-20-30 سال قبل شما ببین اگه تیم هایی با جذابیتی مثل رئال و منچستر نبودن (حسین تهدید کرد، مجبور شدم بگم منچستر رو! )، این فوتبال اینقدر همه گیر نمیشد...
    +
    یوسف جان یه تیم رو بگو که بازیکن نمیخره و خودش تمام بازیکنهاش رو میسازه...هیچ خریدی نمیکنه ها!
    به هر حال هرکسی به اندازه توانش خرید میکنه...
    دلیل نمیشه که!
    +
    شما میای میگی بازیکنی که یه تیم ساختتش، باید بمونه همونجا!
    خب نمیشه که! اون بازیکن رویاهای بزرگتر تویه سرش هست...
    +
    چرا بازیکن های بزرگ، تیم های کوچیک رو انتخاب نمیکنن؟! چرا میان مثلا رئال؟!

yuseph:
    قهرمانی در CLنهایت خواسته شماست و حاضرین10سال لالیگارو بدین ولی تعداد قهرمانیهای CLتون دورقمی بشه!
    اما فوتبال با بازیهای خوب و هیجان انگیزش معروف و همه گیر شده.نه جمع کردن ستاره ها!
    درثانی منچستر کجا و رئال کجا؟
    منچستر از شما کمتر خرج میکنه و معمولا ستاره میفروشته تا اینکه بخواد بخره!
    +
    خرید بازیکن رو قبول دارم اما نه به هر قیمتی!
    +
    در مورد موندن هم نمونه بره اما نه با حرف و حدیث!!
    لوا رفت به بایرن فقط بخاطر پول نه کسب افتخار!درست مثل فیگو که بخاطر پول از بارسا اومد رئال!(این رو سینا گفت )
    +
    کی میگه انتخاب نمیکنن؟
    توتی تیمش رو ول کرد؟
    مارادونا چی؟
    باتیستوتا توی دوران اوجش؟
    آلن شیرر(اگه اشتباه نکنم)؟
    بوده بازیکن بزرگ دیگه که موندن تو تیمشون و اگر رفتن نرفتن فرت توی تیم رقیبشون اون هم بخاطر پول!!

City 17:
    برادرا ماشالله درست قبل از کلام آخر رفتید خونه اول
    نحوه نگاه طرفین به فوتبال و به خصوص بحث اقتصادی کاملا متفاوته و فکر نمی کنم قابل حل باشه.
    من به عنوان یه ناظر ذی نفع از امتیازم استفاده کنم و یه سوال از یوسف بپرسم
    به نظرت اگه دورتموند همونجوری که در چشم اندازش هست در سال های آینده تبدیل بشه به یه قدرت اقتصادی بزرگ، دچار مشکل دستمزدهای بالا، خرید ستاره ها{در ابعاد رویس، میکی اما در آینده} با قیمت های بیشتر از معمول و ... نمیشه؟

+
    لوا رفت به بایرن فقط بخاطر پول نه کسب افتخار!درست مثل فیگو که بخاطر پول از بارسا اومد رئال!
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    They didn't treat me well, that made me angry
    Even though time went by, I was still angry and irritated
    because those responsible for the club did not value me

yuseph:
    نه نمیشه!
    الان توی تیم قاعده ای برای دستمزد وجود داره و نمیان یه شبه برای چشم و هم چشمی با تیم رقیب یا عقب نموندن از جنگ تبلیغاتی یا تضعیف تیم مستقیم فرت گونی گونی پول بریزن زیر پای بازیکنی که قیمتش خیلی کمتر از نهاست.
    دورتموند اگه قدرت مالی پیدا کنه میاد بند جدایی برمیداره ویا دستمزدها رو به روز تر میکنه نه کارهای دیگه مثل بایرن!!

charlize:
    خب این جملت نشون میده که چقدر تفاوت نظر داریم...ما هرگز حاضر نیستیم 10 سال لیگ رو بدیم برای یه cl! مهمه برامون اما همه چیز نیست
    بله فوتبال به خوب بودن بازیهاشه و منم نگفتم به جمع کردن ستارهاست...میگم که بازیهای جذابی که منچستر و رئال میکردن، باعث اون شور و علاقه شد...کاری که مثلا بارسا 3-4 سال انجام داد..یا بایرن 1-2 ساله اخیر داره انجام میده...
    +
    من میگم ستاره های دنیا، وقتی تویه یه تیم درجه 2 هستن، حتما تیمشون رو عوض میکنن چون میدونن اونجا به اندازه کافی دیده نمیشن..
    در مورد مثال هات...من فقط یه توتی رو بگم که خودش بارها گفته که چند سال پیش در آستانه قرارداد امضا کردن با رئال هم بوده اما بدلایلی کنسل شده قضیه...
    بعد مارادونا مگه بارسا نبود؟!
    شیرر؟! شیرر اسطوره نیوکاسل-ه...اینجور بازیکن ها خاص هستن...
    به نظر منم به نتیجه نمیرسیم چون تفاوت نظریمون در این بخش زیاده...
    فقط اینکه مطمئن باش دورتموند هم پول داشته باشه و نیاز بیینه، بازیکن میخره..
    بازیکن خوبم میخره...اگه لازم باشه، گرون هم میخره..
    +
    یه بحث هم بگم من برای اخرش
    رئال کریس رو با اون قیمت میخره...درسته خیلی قیمت بالا بوده...
    من کاری به عملکرد کریس در رئال هم ندارم (میانگین بیش از 1 گل در هر بازی!!)
    فقط اینکه رئال خیلی راحت در طی 2-3 سال از بحث تبلیغات و اینا، پولش رو برمیگردونه...
    پس گرون و اینا نیست...

yuseph:
    نه نشد احمدجان! اگه CLزیاد براتون مهم نیست چرا امثال کاپلو ومورینیو و....فقط بخاطر عدم کسب همین جام یه جورایی اخراج کردین؟
    +
    اکثریت بازیکنان وقتی بزرگ میشن بله میخوان برن تیمهای مطرح تا خودشون هم مطرح بشن!
    اما وقتی تیم فعلیشون به اندازه لازم بزرگ و مطرح باشه چی؟
    مثلا لوا دقیقا چرا بایرن رو انتخاب کرد؟
    یا بایرن چرا با وجود اینکه هیچ گونه تاکید میکنم هیچ گونه نیازی به لوا نداره زد اون رو به خدمت گرفت؟
    داستان همین جاست.دنیای تبلیغات و شرکتهای اون فوتبال رو کاملا زیر سایه خودشون بردن!
    اونها با زوم کردن و به روز نگه داشتن یه بازیکن یا تیم اون رو به اوج و برعکس به فرش میکشونن.
    قبول داری؟

charlize:
    بازم من میگم مهمه اما همه چیز نیست..
    کاپلو رفت چون مدیریت وقت فکر میکرد تیم جذاب بازی نمیکنه (یادمه اون موقع اکثر رئالیها مخالف رفتنش بودن)
    خوزه هم ربطی به cl نداشت...بیشتر بحث درگیری با رسانه ها و ایکر+راموس بود...بعد اینکه خب ما سال آخر هیچی نبردیم...خود خوزه اون سال رو بدترین سال دوران کاریش معرفی کرد! پس ربطیه به cl نداشت!
    +
    ببین من طرفدار کار لوا یا بایرن نیستم...
    برعکس تویه یکی از سوال ها هم گفتم به نظرم بایرن نامردی داره رقابت میکنه!
    من فقط میگم برای اون بحث خرید بازیکن ها، اگه لازم باشه، چرا هزینه نشه؟!
    به علاوه لوا یکی از بهترین مهاجم های دنیاست الان و بایرن بدون پرداخت پول، میتونست بخره...چرا نکنه اینکار رو؟! غیر از بایرن چند تیم دیگه هم میخواستن لوا رو..
    اینجا ضعف مدیریتی خود دورتموند بود که کار دستش داد...!

City 17:
    خب دوستان اگه موافق باشین کم کم بحث رو جمع کنیم و بریم سراغ کلام آخر.

charlize:
    شرکت های تبلیغاتی خیلی قدرتمند هستن اما نه اینقدر که میگی!
    نمیتونن اینقدر روی بود و نبود یه تیم تاثیر داشته باشن!
    +
    معراج جان، اگه یوسف جان دیگه بحثی ندارن، بریم...

yuseph:
    خب در مورد مورینیو کار براش سخت شده بود رو قبول دارم ودرسته حرفت.
    اما درمورد کاپلو نه!حرفهای مدیریت رئال فقط بهانه بودن.
    +
    با نظرت کاملا موافقم کار بایرن هم حرفه ای و هم نامردی محض بود
    ضعف مدیریت بگیم کمی بی انصافی کردیم!تیم با یه بودجه خیلی خیلی کم و از لبه ورشکستگی خودش رو به اینجا رسوند و کار این مدیران جای تقدیر داره.
    اما خب هرکسی میتونه اشتباه کنه.
    +
    بریم کلام آخر

charlize:
    گفتم، فابیو رو هوادارا میخواستن..
    مدیریت حالا به هر دلیل (cl بود بقولت یا حالا هرچیز دیگه ای) اخراجش کرد...
    اما بازم میگم ربطی به هوادارا نداره...
    +
    اره خب اینا هم دستشون بسته بود...
    ولی خب به نظرم این تقصیر لوا نبود...
    از بایرن میتونید شاکی باشید اما از لوا نه خیلی...به هر حال اونم دنبال سود خودش بود...

City 17:
    اینجا ضعف مدیریتی خود دورتموند بود که کار دستش داد...!
    @احمد: من یا یوسف هم نظرم. دورتموند چاره ای نداشت و شرایط اقتصادی باشگاه، شرایط ویژه بایرن برای لوا {از نظر دستمزد و تضمین موفقیت} و توافق مدیر برنامه های لوا با بایرن همگی این انتقال رو به دورتموند دیکته کردند.
    +
    به نظرم مناظره داغی شد. خصوصا که دو قطب کاملا متفاوت با دیدگاه های مختلف داشتیم و کار جذاب تر شد.
    خب سوال آخر که غیر فوتبالی هست:
    • مناظره و سوالات رو چطور دیدید؟ با مناظره موافقید یا مصاحبه؟ اگه پیشنهاد یا انتقادی دارید استفاده کنیم

yuseph:
    مرسی احمد جان من که خیلی لذت برم.منطقی و با حوصله.
    درمورد مصاحبه:
    شیوه جالب و خوبی ایجاد کردین که کاربردی هستش شدید!و حالت کلیشه ای نداره مثل گذشته.
    مناظره فکر میکنم جذابتر باشه به شرط رعایت ادب و احترام.
    ممنون از زحمت تیم مدیریت.

پ ن:امیدوارم بازی جوری باشه که مجبور نشم یک ماه نیام اینجا

charlize:
    آقا خسته نباشید میگم بهتون...
    خیلی خوب بود...ممنون از یوسف عزیز بخاطر این مناظره...(جلو در مدرسه منتظرم! )
    ولی جدا، استفاده کردیم..مرسی یوسف جان...
    و البته معراج عزیز که تحمل کرد مارو..و تازه هم کارش شروع شد با ویرایش و ادیت کاری و اینا...
    فقط جام من زیاد سانسور نکن...یعنی حداقل داستان عوض نشه دیگه!: دی
    +
    ایشالله تا 1 ماه دیگه یوسف جان بصورت مخفی میاد انجمن!: دی

yuseph:
    مخفی هم نمیام میترسم دچار سوزش بشم چون هزینه درمان سوزش این روزها بالا رفته شدیدا ما هم که بیمه درست حسابی نداریم مثل بعضی ها

City 17:
    خسته نباشید به هر دو دوست شرکت کننده در مناظره!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •