تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 11 از 11

نام تاپيک: کدام نسخه لینوکس

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

من چون رشته ام آی تی هست میخواستم برای کارهای شبکه یادش بگیرم
    اگه تمرکز شما روی شبکه هست که من توزیعی جز kali بهتون توصیه نمی‌کنم چون هر ابزاری که نیاز داری بصورت پیش‌فرض توش تعبیه شده ولی اگه توزیع دیگه‌ای بخوای نصب کنی باید یک‌به‌یک ابزارهارو نصب کنی که کار معقولی به نظر نمی‌آد ولی غالبا برای خود سرورها از توزیع‌های Debian و CentOS استفاده میشه. من خودم توزیع دبیان رو بیشتر دوست دارم و روی سرورهایی هم که دارم از این سیستم عامل استفاده می‌کنم ولی این تا حدی سلیقه‌ایه. توی ایران بیشتر از CentOS برای سرورها استفاده میشه (غالبا وب‌سرور) اما من با centos احساس راحتی نمی‌کنم و بعد از این‌همه مدت کار کردن با دبیان وقتی وارد شل میشم ناخودآگاه دستورهای اختصاصی دبیان توسط انگشت‌هام تایپ میشه و این عادت باعث شده اگه سروری سیستم عاملی غیر دبیان داشته باشه، تا حد امکان سعی کنم به دبیان مهاجرتش بدم ;-)

در رده سازمانی هم ۲ توزیع RHEL و Suse پیشتازند و اینجوری که بوش می‌آد قراره بزودی RHEL با CentOS ادغام بشه که فکر می‌کنم اگه شما بفکر توزیع سازمانی باشی، بهتره از همین الآن گوشه چشمی به centos داشته باشی چون احتمالا بعد از این ادغام همای سعادت رو شونه‌هاش می‌شینه و توی سازمان‌ها ازش استقبال بیش‌تری میشه.

ولی اگه تمرکزت بصورت کلی روی سرورهاست که من همون توزیع‌های CentOS و Debian رو پیشنهاد می‌کنم.

جمع‌بندی:

اگر تمرکزت روی شبکه و امنیت شبکه‌ست، CentOS و Debian
    اگر روی یادگیری لینوکس و در دسترس بودن مطالب و آموزش و ... Ubuntu و Mint
    اگر روی کارهای سازمانی و توزیعی که توی شرکت‌ها استفاده میشه RHEL و Suse
    اگه یه توزیع خوب میخوای که همه کارهاتو انجام بدی و همیشه آخرین نسخه هر نرم‌افزاری رو بتونی با یک کلیک توش نصب کنی، OpenSuse و Ubuntu بهترین گزینه‌هان.

و در نهایت اگر میخوای با لینوکس کار کنی و در زمینه‌های مختلف یادش بگیری و در آینده بعنوان فرصت شغلی روش سرمایه‌گذاری کنی، توصیه می‌کنم یه مدت کوتاه با یکی از هرکدوم این توزیع‌ها که دوست داشتی کار کن و بعدش سعی کن centos یا debian (توصیه من در حال حاضر دبیانه) رو بدون رابط گرافیکی کار کنی چون توی شرکتی که شما بخوای مدیریت سرور رو در اختیار بگیری و کارهای شبکه و امنیتی رو انجام بد نمیآن از شما بپرسن ایا بلدی از software center اوبونتو نرم‌افزاری رو با ۲ کلیک نصب کنی؟ بلکه از شما میخوان که وارد شل (محیط خط فرمان) بشی و بجای محیط گرافیکی توسط CLI که مخفف Command Line Interface (در مقابل GUI که معادل Graphical User Interface هست) کارهای شبکه رو انجام بدی.

2. این کاربر از raeesi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •