تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: ايجاد پارتيشن logical يا extended هنگام نصب ويندوز

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

13 ايجاد پارتيشن logical يا extended هنگام نصب ويندوز

با سلام
    مي خواستم روي لپتاپم ويندوز ٨ و لينوكس نصب كنم، روي يه هارد ١ ترا.
    هنگام نصب ويندوز ٨ پارتيشن بندي رو كه انجام ميدم فقط پارتيشن هاي primery ميسازه و از اونجا كه بيش از ٤ تا پارتيشن پرايمري نميشه ساخت بعد از ساخت ٤ تا پارتيشن يا يه قسمت از هارد دست نخورده و تخصيص داده نشده ميمونه يا بايد به پارتيشن آخري مقدار حجم بيشتر از اون چيزي كه ميخوام رو اختصاص بدم.
    اگه بخوام اين مشكل رو بعد از نصب ويندوز از طريق disk managment انجام بدم هم مشكل اينه كه پارتيشن پرايمري رو كه براي نصب لينوكس لازمش دارم رو هم تبديل به پارتيشن dynamic ميكنه و يه جا خوندم كه ديگه روي اون پارتيشن نميشه لينوكس نصب كرد.
    ضمن اين كه مي خوام ٢ يا ٣ پارتيشن پرايمري بعلاوه چن تا پارتيشن لاجيكال داشته باشم و البته نخوام نرم افزار خاصي نصب كنم آيا راهي وجود داره كه پارتيشن logical هم درست كنم و اين مشكلات بوجود نياد؟ هنگام نصب يا هر جايي ديگه.
    آيا با fdisk ميشه اين كارو كرد؟ چجوري؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

در زمان نصب ویندوز 1 پارتیشن primary ایجاد کنید و ویندوز رو نصب کنید و بقیه فضا رو unallocated بزارید. بعد از نصب ویندوز با نرم افزاری مثل EaseUS Partition Master پارتیشن های primary و logical مورد نیاز رو ایجاد کنید.

3. این کاربر از Core بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

در زمان نصب ویندوز 1 پارتیشن primary ایجاد کنید و ویندوز رو نصب کنید و بقیه فضا رو unallocated بزارید. بعد از نصب ویندوز با نرم افزاری مثل EaseUS Partition Master پارتیشن های primary و logical مورد نیاز رو ایجاد کنید.
    درست! ولي من ميخواستم اگه بشه بدون نصب نرم افزار اين كار رو بكنم.
    در هر صورت خيلي ممنون

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

712:با استفاده از دیسک پارت میتونید انجام بدید.البته بدی اون اینه که میاد تو آخرین فضای unallocated پارتیشن رو ایجاد میکنه.بهتون پیشنهاد میکنم که پارتیشن های زیاد روی سیستم ایجاد نکنید.2 یا 3 پارتیشن پرایمری هنگام نب ایجاد کنید و بقیه فضارو برای یک پارتیشن Logical کنار بذارید.بعد از نصب ویندوز گوشه ی پایین سمت چپ راست کلیک کنید و command prompt(Admin) رو انتخاب کنید.بعد بنویسید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بعد اینتر رو فشار بدید و کمی صبر کنید.سپس اگه فقط همین یه هارددیسک رو دارید بنویسید(بعد از هر خط اینتر بزنید):

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ولی من پیشنهاد میدم از EaseUS که دوستمون معرفی کردن استفاده کنید چون آسون تره...

6. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

با سلام و تشکر از مطلب مفیدتون
    من یه هارد اکسترنال 1ترا وسترن دیجیتال خریدم میخواستم پارتیشن بندیش کنم از طریق disk management خود سیستمم (روی کامپیوترم ویندوز 7 نصبه)
    ابتدا دلیت پارتیشن رو زدم بعد نیو پارتیشن رو زدم و یک درایو 40گیگی ساختم که Primary ساخت
    حالا میخوام بقیش رو Extendedبسازم و توی اون چهار پنج تا Logical درست کنم
    الان برای ساخت Extended چکار باید کنم؟؟؟
    ممنون میشم توضیح بدید

Banned
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

AOMEI Partition Assistant

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •