تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدام شهر مناسب تر است

راي دهنده
14. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • ساری

2 14.29%
  • رشت

7 50.00%
  • لاهیچان

4 28.57%
  • آمل

1 7.14%
Multiple Choice Poll.
صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: راهنمایی برای مهاجرت به شمال

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض راهنمایی برای مهاجرت به شمال

سلام دوستان نوروز مبارک

من و خانواده ساکن اصفهان هستیم و به علت بدی آب و هوا و آلودگی و... تصمیم گرفتیم به یکی از شهر های شمالی مهاجرت کنیم الان مسئله برامون خیلی مشکل شده چون اطلاعاتی در باره مردم و آداب و رسومشون و همچنین زبان حرف زدنشون نداریم حالا می خواستم ببینم به نظرتون کدوم شهر برای زندگی مناسب تره؟ از لحاظ امکانات و ....
    راستی زبان مردم هم فارسی هست یا گیلکی حرف میزنن؟برنامه تلویزیونی شون به چه زبانی هست؟و خلاصه هرچی که میدونید بهم بگین تا بتونیم از این اصفهان خراب شده راحت شیم

ساری
    رشت
    لاهیجان
    آمل

پیشاپیش از همتون ممنونم

اگه نباشه جاش خالی می مونه Akom@n's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

سلام دوستان نوروز مبارک

من و خانواده ساکن اصفهان هستیم و به علت بدی آب و هوا و آلودگی و... تصمیم گرفتیم به یکی از شهر های شمالی مهاجرت کنیم الان مسئله برامون خیلی مشکل شده چون اطلاعاتی در باره مردم و آداب و رسومشون و همچنین زبان حرف زدنشون نداریم حالا می خواستم ببینم به نظرتون کدوم شهر برای زندگی مناسب تره؟ از لحاظ امکانات و ....
    راستی زبان مردم هم فارسی هست یا گیلکی حرف میزنن؟برنامه تلویزیونی شون به چه زبانی هست؟و خلاصه هرچی که میدونید بهم بگین تا بتونیم از این اصفهان خراب شده راحت شیم

ساری
    رشت
    لاهیجان
    آمل

پیشاپیش از همتون ممنونم
    رشت و لاهیجان اکثرا یا کاملا فارسی حرف میزنن یا با لهجه گیلکی حرف میزنن یعنی خیلی واژه غیر فارسی استفاده نمی کنن که معمولا راحت فهمیده میشه آمل و ساری رو خبر ندارم
    برنامه تلویزیونی هم کلا یه شبکه دارن که هم برنامه فارسی داره و هم برنامه گیلکی (و گاها تالشی و...)
    در مورد رشت قیمت ملک هم کمی خبر دارم، خونه از 60-70 تومن هست تا بی نهایت مرکز شهر هم حداقل 150 تا 200 تایی باید داشته باشین
    رشت بیشتر شهر ادارای و رسمی هست و اینجور امکانتش از لاهیجان بهتره از نظر تفریحی هم اکثر شهر های نزدیک هم هستن و فرقی نداره کدوم شهر باشین
    لاهیجان بیشتر حالت توریستی داره

اگه نباشه جاش خالی می مونه mk367's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

سلام
    وقتی می خواید برای فرار از هوای بد به شمال مهاجرت کنید دیگه رفتن به مراکز استانهای شمالی بهترین انتخاب نیست .خاطر جمع باشید تو مازندران مشکل زبان ندارید چون همه مردم به راحتی می تونند باهاتون فارسی حرف بزنند.
    باید دید توم کجا بهتر می نوید زندگی تون رو منتقل کنید. اگه خیلی شهرنشینی براتون مهم نیست می تونید تو روستاهای های اطراف شهرها ساکن بشید .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

سلام ممنون از جواباتون
    والا امکانات و آرومی خیلی برام مهم هست
    مثلا نزدیکی به مراکز خرید اصلی و یه بیمارستان و دکتر درست و حسابی و..... و لااقل امکانات یه شهر رو به صورت mp3 داشته باشه حالا امکانات اصفهانم زیاد خوب نیست ولی مهم هست که لااقل چیزایی نیاز روز مره و یا نیاز های غیر مترقبه هست سریع قابل دسترس باشه امید وارم منظورم رو رسونده باشم

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

رشت و ساری بهتر از دوتا انتخاب دیگه هستند
    مرکز استان هستند و امکاناتشون بهتر و بیشتر هست

در هر4 شهر ذکر شده فارسی صحبت میشه مگر در بازارچه های محلی تازه اونها هم ببینید شما همشهری نیستید فارسی صحبت میکنند از این لحاظ نگرانی وجود نداره
    رشت جز چندکلان شهر ایران هست و از لحاظ دکتر درست و حسابی و امکانات دیگه هیچی کم نداره
    آب و هوا هم اگر اجازه بدند و به طبیعت آسیب نرسونند خیلی عالیه
    منتهی سعی کنید خونه ای که میگیرید از دو رودخونه اصلی شهر دور باشه! رودخونه زرجوب چندسال قبل به عنوان آلوده ترین رودخانه جهان شناخته شده ((در شهر رشت))

6. 3 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

گیلان نسبتا ساحل بهتری داره من به هر سه شهر ساحلی رفتم ولی هیچ کدوم بهتر از رشت نبود.
    ساحل مازندران ضمن اینکه ساحل تمیزی نداره و ساحلش خطکشی شده نیست اما گیلان و رشت هم جاهای دیدنی و زیبا زیادی داره و هم ساحل تمیز و خطکشی شده ای داره ...

8. 2 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Amir-Rainman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    Rasht

پيش فرض

در مقایسه رشت و لاهیجان، بنظر من رشت بهتره؛ ازنظر امکانات میگم
    از نظر گردشگری هم رشت با جاهایی مثل لاهیجان و انزلی فاصله زمانی زیادی نداره با ماشین حدودا نیم ساعت راهه!
    اگه بخواین جایی باشین که همه چیز در دسترستون باشه، مرکز شهر رشت جای مناسبیه از نظر مرکز خرید - بازار محلی - سینما - حمل و نقل به منطقه های دیگه شهر و ...
    خیابونای معلم و لاکانی و محله استادسرا میشه گفت جزء محله های مرکز شهر اطلاق میشن البته معلم یکم دورتره، منظور از دور بودن زیادم دور نیستا ( البته لاکانی یه مقدار شلوغه! )
    شهر نسبتا آرومی هست، اکثرا گویششون گیلکیه ولی تو روابط اجتماعی فارسی صحبت میکنن90 %
    رسم و رسوم خاصی هم نیست اینجا، مثل جاهای دیگه ست دیگه
    شبکه محلی هم که اسمش شبکه باران ِ ؛ اکثرا فارسی صحبت میکنن
    گیلکی هم زیاد سخت نیست، اگه یکی باشه کمکتون کنه زود یاد میگیرین
    درباره قیمت خونه هم بعنوان مثال یه آپارتمان 95 متری که حدودا 5 دقیقه تا مرکز شهر فاصله داره حدودا 130 میلیون قیمت داره!
    حتما هم توصیه میکنم قبلش یه مسافرت چند روزه به جایی که میخوایین نقل مکان کنین، برین تا بیشتر با شهرش آشنا بشین.
    اگه سوال دیگه ای هم در مورد شهر رشت داشتین، در خدمتم

10. 2 کاربر از Amir-Rainman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

سلام
    ممنون از پاسخ هاتون
    فقط به نظرت لاهیجان بهتره یا رشت ؟ راستش سردرگم شدم یه عده میگن لاهیجان یه عده میگن رشت منم گیج میزنم این وسط

برای خرید خونه ویلایی کجاهای شهر بهتره ؟ قیمت حدودی هم اگه میدونین بگین ممنون میشم
    فاصلش تا ساحل و مراکز تفریحی چطوره؟
    از همه مهمتر سرویس اینترنت کدوم شرکتش بهتره چون من کارم تماما با اینترنت هست؟

ممنون از راهنمایتون

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

با عرض سلام
    بنده خودم رشت زندگی می کنم. البته دانشجوی بهشهر واقع در مازندران هم بودم و ساری هم زیاد رفتم. شاید به خاطر این که از بچگی تو رشت بزرگ شدم خیلی بی طرفانه قضاوت نکنم اما بین این دو رشت رو انتخاب می کنم. در مقایسه رشت و لاهیجان عرض کنم که رشت از نظر امکانات خیلی بهتر از لاهیجان هست و برای شما که امکانات مهمه شاید مجبور شید برای کار های ریز و درشت از لاهیجان بیاید رشت و برگردید ولی اگر در رشت زندگی کنید جز برای تفریح و گردش با لاهیجان کاری ندارید. در کل رشت از نظر امکانات ضروری هیچ کم و کاستی نداره و همه چیز در دسترس هست.

برای خرید ملک هم بستگی به بودجه خودتون داره. مسلما برای خرید یک خونه ی ویلایی باید در منطقه های باکلاس شهر(گلسار) دنبال خونه باشید و حداقل ۴ ۵ میلیارد بودجه ی خرید (کم کم) اما خوب خونه ی اپارتمانی رو میشه از متری ۱ تومن (پایین شهر) تا بالای ۳۰ تومن (بالا شهر) خرید بسته به میزان بودجتون. در کل خیلی محدودیتی در خرید خونه نیست و با هر بودجه ای خونه هست.

رشت هم با نزدیک ترین ساحل حدود نیم ساعت فاصله داره و ویلا هم با ۲۰۰ ۳۰۰ تومن در ساحل های نزدیک رشت مثل زیباکنار پیدا میشه. در کل در شمال کشور شهر ها با هم خیلی نزدیک هستند و با ماشین می تونید خیلی جاها رو بعد از ظهر برید بگردید و دوباره شب بیاید خونه

در مورد اینترنت می تونید تاپیک مربوط به استان گیلان رو مطالعه کنید. خودم از شرکت البرز سرویس می گیرم که قیمتاش خیلی گرونه اما کیفیت سرویس هاش بالاست و توی این ۳ سالی که ازشون سرویس گرفتم جز ۲ ۳ بار قطعی که مربوط به کل استان میشد قطعی دیگه ای ندیدم.

--
    زبان مردم شهر هم همه فارسی بلدن و هیچ مشکلی از بابت این موضوع نیست ولی مردم بومی اکثرا با هم دیگه به گیلکی صحبت می کنن ولی با غیر بومی ها فارسی صحبت می کنن. کلا زبان گیلکی که در شهر صحبت میشه چندان سخت نیست و بعد از چند ماه به راحتی متوجه میشید. در اخبار و رادیوی گیلان برای ترویج زبان گیلکی به این زبان صحبت میشه (که البته خیلی واضح صحبت می کنند که ادم رو یاد برنامه های اموزش زبان میندازه).

تنها چیزی که از اداب و رسوم به ذهنم می رسه اینه که در اینجا بیشتر غذا ها رو ترش مزه می خورن. غذاهایی مثل فسنجان رو که فکر کنم بیشتر جاها شیرین می خورن اینجا ترش درست می کنن و خیلی از غذا های محلی هم ترش مزه هستند. فقط خواستم سورپرایز نشید چون خودم اولین باری که تو تهران فسنجان خوردم خیلی سورپرایز شدم

در نهایت عرض کنم که اینجا تابستونا هوای گرم و شرجی ممکنه مقداری اذیت کنه ولی همه جا کولر گازی هست. بارون هم زیاد میاد٬‌ یعنی اگر دیدید یه هفته تمام همینجوری بارون اومد تعجب نکنید

خدانگهدار

13. 6 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

اتفاقا زبان گیلکی برای غیر گیلک ها به شدت سخته ولی نگران نباشید همه فارسی بلدن و بقول دوستمون 90% فارسی صحبت میکنن (مگر در بین خودشون و نه با دیگران!)

در مورد لاهیجان شهر خوب و توریستی هست خیلی کوچیکه! و امکانات مدنظر شما در رشت تامین میشه! مثلا من دوست لاهیجی زیاد دارم ولی برای کوچکترین موارد پزشکی مدام رشت هستند!((البته حالا فکرنکنید خیلی دوره! کلا همه شهرهای گیلان خیلی خیلی بهم نزدیک هستند))

در مورد محله برای گرفتن خونه من بلوار معلم رو پیشنهاد میکنم نه خیلی بالاست نه خیلی پایین! و نه مثل مرکز (سمت سبزه میدون و شهرداری) شلوغ
    در حال پیشرفت هم هست و به خیابون های اصلی زیادی هم راه داره
    بهترین انتخاب در حال حاضر بلوار معلم هست نه قیمت نجومی داره و نه ارزون

موفق باشید

15. 5 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •