تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: *مهم: مشکل در گرافیک لپ تاپ Asus (دو-گرافیکه) لطفاً کمک !

داره خودمونی میشه pulp's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض *مهم: مشکل در گرافیک لپ تاپ Asus (دو-گرافیکه) لطفاً کمک !

سلام و خسته نباشید

مشکلی برای لپ تاپ‌م پیش آمده که بدجور درگیرم کرده (این رو شمار زیادی از دوستان که مزاحم‌شون شدم متوجهش شدند! شرمنده‌ی دوستان)

مشکل همون سویچ نشدن گرافیک هست که با جستو جو هایی که داشتم متوجه شدم مشکل بسیار رایجی هم هست در لپ تاپ‌های با قابلیت Optimus

مشخصات لپ تاپ: Asus K53SD
    Graphic-Cards: Nvidia 610M / Intel 3000 HD

بعد از نصب ویندوز متوجه شدم کیفیت تصویر پایین اومده و برنامه‌ها و بازی‌ها یا اجرا نمی‌شن و یا هم به سختی اجرا می‌شن؛ همچنین فیلم‌ها با کیفیت بسیار بدی اجرا می‌شن.

این درحالیه که سیستم هردو درایور رو شناسایی کرده (حتی به پیشنهاد دوستان هردو درایور رو هم آپدیت کردم از سایت مرجع) ولی سیستم، گرافیک آنبرد یعنی همون Intel رو به عنوان گرافیک اصلی می‌شناسه (اینو وقتی فهمیدم که دیدم ویندوز به سیستم لپ تاپ امتیاز 4.7 داده، در صورتی که قبلاً که گرافیک روی انویدیا تنظیم بود امتیاز 5.9 داده بود)

همچنین این هم بگم که اول Intel رو نصب کردم و بعد nvidia

سیستم اصلا و ابدا هیچ استفاده‌ای از گرافیک قوی‌تر یعنی nVidia نمی‌کنه، حتی در مواقعی که برنامه‌ریزی شده تا بکنه !

یکی از دوستان گفت از کنترل پنل انویدیا تنظیم کنم که یه سری برنامه‌ها در حالت High Performance اجرا بشن ولی همچنان با گرافیک اینتل اجرا میشن ! (این راه حل رو در واقع خیلی‌ها پیشنهاد دادند ولی مشکل همون جمله‌ایه که در بالا قرمز کردم.)

همچنین GPU prefered رو هم در حالت nvidia قرار دادن ولی فرقی نکرد.

به خوده سایت ASUS ایمیل زدم و توضیح دادم، در جواب گفتند این مشکل رو باید از BIOS حل کنم و برای این کار باید BIOS رو به ورژن 208 آپدیت کنم، که کردم ولی مشکل حل نشد.

همچنین این توضیح رو هم بدم که چندین بار ویندوز عوض کردم شاید بالای 10-15 بار ! انواع ویندوزها ! هربار که راه‌حلی پیشنهاد داده می‌شد حداقل در 2 ویندوز تستش می‌کردم.

در مطلبی خوندم که این مشکل در لپ تاپ‌های dell هم هست که خوده سایت dell نرم افزاری برای این مشکل طراحی کرده که البته فقط برای گرافیک 310M هست.

قبلا از طریق پیغام خصوصی مزاحم چندتا از دوستان شدم برای این مشکل ولی متاسفانه مشکل همچنان باقیست و به پیشنهاد دوستان تصمیم گرفتم به صورت عمومی در انجمن مطرح کنم؛ امیدوارم دوستان راه‌حلی داشته باشند (خدا کنه داشته باشند!) چون کلی برنامه و پروژه دارم که با این وضع نمی‌دونم چطور باید انجامشون بدم.

2. این کاربر از pulp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

دوستان اینم امروز متوجهش شدم:

قسمت 2 (Select the preferred graphic...) روی Onboard تنظیم شده و قابل تغییر هم نیست !

بازم بگم که ویندوز کاملن وجود گرافیک nvidia رو تایید می‌کنه، ولی هیچ استفاده‌ای ازش نمی‌کنه !

همچنان کسی نظری نداره ؟

پروفشنال mojtabaivi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

شما قبل از اجرای هر برنامه که میخوای با گرافیک nvidia اجراش کنی، روی برنامه راست کلیک کن و از قسمت run with graphic proccesor گزینه ی high-performance رو انتخاب کن ببین اوکی میشه؟

5. 2 کاربر از mojtabaivi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

دوستان اینم امروز متوجهش شدم:

قسمت 2 (Select the preferred graphic...) روی Onboard تنظیم شده و قابل تغییر هم نیست !

بازم بگم که ویندوز کاملن وجود گرافیک nvidia رو تایید می‌کنه، ولی هیچ استفاده‌ای ازش نمی‌کنه !

همچنان کسی نظری نداره ؟
    دوست عزیز با عرض پوزش که دیر پاسخ می دم . یک هفته اینترنتم قطع شده بود !

اولا اسکرین شاتتون مشکل داره !!!

اسکرین شاتی که گذاشتین نرم افزار Kmplayer رو توی لیستتون نشون می ده . این نرم افزار به طور پیش فرض توسط درایور با گرافیک اینتل اجرا می شه و دستکاری تنظیماتش ممکن نیست .
    ترجیحا با یه بازی تست کنین .

شما اگر می خواهید به طور کلی سعی بشه نرم افزار هاتون از گرافیک Nvidia استفاده کنند ، از سربرگ Global settings گزینه ی Preferred graphic processor رو روی Nvidia تنظیم کنین .

در اسکرین شات شما در سربرگ program settings قرار دارین که بسته به هر نرم افزار استفاده از GPU مورد نظر رو مشخص می کنه .

تنظیم جداگانه برای هر برنامه ------> program settings
    تنظیم جداگانه برای کلیه برنامه های ممکن -----> global settings .

بهتره با GPU-Z بررسی بشه .

نرم افزار GPU-Z رو دانلود کنین . پس از اجرای GPU-Z ، مطمئن شوید گرافیک Nvidia انتخاب شده . سپس به سربرگ Sensors برین و تیک گزینه ی Log to file رو بزنین و محل مناسبی برای فایل Log انتخاب کنین . سپس یه بازی رو اجرا کنین ، حدود دقیقه بعد به GPU-Z برگردین و از سربرگ Sensors میزان استفاده کارت گرافیکتون رو بررسی کنین . فایل Log رو آپلود کنین تا بررسی شود .
    Last edited by Public Enemy; 26-03-2014 at 15:50.

7. 2 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

دوست عزیز با عرض پوزش که دیر پاسخ می دم . یک هفته اینترنتم قطع شده بود !
    .
    خواهش می‌کنم.

شما اگر می خواهید به طور کلی سعی بشه نرم افزار هاتون از گرافیک Nvidia استفاده کنند ، از سربرگ Global settings گزینه ی Preferred graphic processor رو روی Nvidia تنظیم کنین .
    بله اینکارو هم کردم قبلن.

بهتره با GPU-Z بررسی بشه .

نرم افزار GPU-Z رو دانلود کنین . پس از اجرای GPU-Z ، مطمئن شوید گرافیک Nvidia انتخاب شده .
    سپس به سربرگ Sensors برین و تیک گزینه ی Log to file رو بزنین و محل مناسبی برای فایل Log انتخاب کنین . سپس یه بازی رو اجرا کنین ، حدود دقیقه بعد به GPU-Z برگردین و از سربرگ Sensors میزان استفاده کارت گرافیکتون رو بررسی کنین . فایل Log رو آپلود کنین تا بررسی شود .

از گرافیک nVidia گزارش گرفتم در موقع اجرا بازی؛ قسمت Memory Usage و Video Engine مطلقاً هیچ عملکردی ندارند

من بیشتر تاکیدم روی همین Video Engine هست، چون فیلم‌ها و عکس‌ها با افت کیفیت اجرا می‌شن و خیلی برام مهمه این قضیه. حتی بک‌گراند هم بی‌کیفیتش کاملاً معلومه.

فایل Log:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تشکر.

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

خواهش می‌کنم.

بله اینکارو هم کردم قبلن.

از گرافیک nVidia گزارش گرفتم در موقع اجرا بازی؛ قسمت Memory Usage و Video Engine مطلقاً هیچ عملکردی ندارند

من بیشتر تاکیدم روی همین Video Engine هست، چون فیلم‌ها و عکس‌ها با افت کیفیت اجرا می‌شن و خیلی برام مهمه این قضیه. حتی بک‌گراند هم بی‌کیفیتش کاملاً معلومه.

فایل Log:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تشکر.
    دوست عزیز Log نشان می دهد کارت گرافیک انتخابی شما در حال استفاده هست .

اما کمی توضیحات :

دلیل صفر بودن Video engine : این مشکلی بود که در درایور های Nvidia ورژن 300 به بعد پیش اومد . کاملا طبیعی هست و مشکلی نیست .
    دلیل صفر بودن Memory usage ( Dedicated ) : اون قسمت همیشه میزان استفاده از حافظه اشتراکی ( shared ) رو نشون می ده !!!! متاسفانه اسمش غلط اندازه . ا

در مورد بی کیفیت بودن نمی توان نظری داد . کاش با یه دوربین با کیفیت یه عکس می گرفتین

10. این کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

دوست عزیز Log نشان می دهد کارت گرافیک انتخابی شما در حال استفاده هست .

اما کمی توضیحات :

دلیل صفر بودن Video engine : این مشکلی بود که در درایور های Nvidia ورژن 300 به بعد پیش اومد . کاملا طبیعی هست و مشکلی نیست .
    دلیل صفر بودن Memory usage ( Dedicated ) : اون قسمت همیشه میزان استفاده از حافظه اشتراکی ( shared ) رو نشون می ده !!!! متاسفانه اسمش غلط اندازه . ا

در مورد بی کیفیت بودن نمی توان نظری داد . کاش با یه دوربین با کیفیت یه عکس می گرفتین

متاسفانه الان دوربین به اون صورت خوبی در دسترس ندارم که عکس بگیرم ولی خب بی‌کیفیتیش آنچنان تو ذوق نمی‌زنه ولی کاملن معلومه که کیفیت قبلی رو نداره

در حال حاضر ویندوز، گرافیک آنبرد رو به عنوان گرافیک اصلی می‌شناسه :

راه حلی برای این مشکل نیست ؟ که گرافیک nvidia گرافیک اصلی باشه

در آغاز فعالیت bestdata's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

متاسفانه الان دوربین به اون صورت خوبی در دسترس ندارم که عکس بگیرم ولی خب بی‌کیفیتیش آنچنان تو ذوق نمی‌زنه ولی کاملن معلومه که کیفیت قبلی رو نداره

دوست خوب م راه خوبی پیشنهاد کردن
    شما قبل از اجرای هر برنامه که میخوای با گرافیک nvidia اجراش کنی، روی برنامه راست کلیک کن و از قسمت run with graphic proccesor گزینه ی high-performance رو انتخاب کن ببین اوکی میشه؟
    من خودم Asus دارم و هیچ مشکلی با این ویژگیش ندارم و خیلی هم عالیه ...

13. این کاربر از bestdata بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

دوست خوب م راه خوبی پیشنهاد کردن

من خودم Asus دارم و هیچ مشکلی با این ویژگیش ندارم و خیلی هم عالیه ...

بله این روش برای اجرای بازی‌ها خوبه ولی من خیلی کم از لپ تاپ برای بازی استفاده می‌کنم؛ همونطور که در پست‌های بالاتر توضیح دادم این قضیه سر اجرای فیلم‌ها منو اذیت می‌کنه. متاسفانه از این روش برای اجرای فیلم نمیشه استفاده کرد.

حتی فیلمی با کیفیت Blu-ray 1080p (حجم حدود 40 گیگ) رو هم با افت کیفیت اجرا می‌کنه.

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

دوست عزیز به صورت سخت افزاری در همه لپ تاپ ها در کارت گرافیک با چندین GPU ، کارت گرافیک داخلی پردازنده به عنوان کارت گرافیک اصلی سیستم شناخته می شه.

دلیلش هم کانفیگ های مختلف سیستم هاست و احتمال خرابی کارت گرافیک ثانویه نسبت به کارت گرافیک داخلی CPU هست .

لپ تاپ های یک مدل با کانفیگ های مختلف عرضه می شن . بعضی از آنها فاقد کارت گرافیک ثانویه هستند ، در حالی که ممکنه از همون مدل لپ تاپ با کارت گرافیک ثانویه وجود داشته باشه .

با توجه به اینکه کارت گرافیک اینتل به عنوان کارت گرافیک اصلی به سیستم معرفی شده ، انتخاب گرافیک اصلی سیستم فقط و فقط از طریق بایوس امکان پذیر است که در بیشتر لپ تاپ ها این قابلیت در بایوس وجود ندارد .

چیزی که الان بیشتر به نظر مشکل شما میاد ، مشکل کیفیت تصویر هست که به نظر من به یه تعمیر کار نشون بدین

16. این کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •