تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 10 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 96

نام تاپيک: مشکل در زبان برنامه نوسی فرترن

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

این هم آدرس یک IDE واسه gfortran فکر کنم باید داخلش یه سری تنظیمات انجام بدید
    http://mirrorservice.org/sites/downloads.sourceforge.net/c/cb/cbfortran/CBFortran_v1.2/CodeBlocks_Fortran_v1.2rc1_Win.zip
    Last edited by rahnema1; 02-04-2014 at 17:05.

2. این کاربر از rahnema1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

تولد شما مبارک!!!!

4. این کاربر از rahnema1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

IDE را که دانلود کردی وقتی فایل CbLauncher.exe را اجرا کردی فکر کنم کامپایلر gfortran را بشناسه در غیر این صورت از منوی settings گزینه compiler را انتخاب کنید و در بالای پنجره به عنوان selected compiler گزینه gnu fortran compiler را انتخاب کنید و روی دکمه set as default کلیک کنید
    بعد هم در قسمت Toolchan executablea و در قسمت compiler installation directory مسیر نصب کامپایلر را معرفی کنید یعنی همون مسیری که داخل اون فولدر bin قرار داره فقط به جای سه گزینه اول یعنی c compile و c++ compilerو اون سومی این را بذارید :
    x86_64-w64-mingw32-gfortran.exe
    دیگه فکر کنم بتونید فایل فرترن را باز کنید با زدن Ctrl+f9 و بعد از اون با زدن f9 برنامه را اجرا کنید

6. این کاربر از rahnema1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

میشه گفت معروفترین کامپایلر اپن سورس هست که در ویندوز و لینوکس و osx هم کار می کنه. برای 64 بیتی فکر کنم این را دنلود کنی بهتر باشه البته به همراه اون کامپایلر ++c هم هست
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

که از این سایت گرفتم:
    که البته یه سری نسخه های دیگه هم هست.

-محدودیت سایز و غیره نداره
    از طریق خط فرمان می تونید کامپایل کنید دستور کامپایل و گزینه های اون شبیه دستور gcc یعنی کامپایلر سی پلاس پلاس هست
    مثلا در خط فرمان بزنید
    gfortran --help
    گزینه های option اون را لیست می کنه که شبیه gcc هست شما توی اینترنت gcc را سرچ کنید به طور کامل گزینه های اون را شرح داده
    یک نکته فکر کنم اگه این را نصب کنید لازم باشه متغیر محیطی path را تغییر بدید و در اون مسیر فولدر bin را اضافه کنید
    ممنون دوست خوبم.ببین من الان هم فرترن 95(plato) و هم میکروساقت دولوپر استودیو(microsoft developer studio)(فک کنم فرترن 90 هستش) رو لپ تاپم نصبه.الان باید اینا رو حذف کنم و بعد این نرم افزار رو نصب کنم؟.نرم افزار میکروسافت دولوپر استودیو واسه ویندوز ایکس پی هست ولی تو سون هم نصب میشه و کمتر ارور میده.ولی فقط یه بار میتونی بازش کنی و بار دوم هنگ میکنه که باید از دوباره اجرا بگیری تا کار کنه.همچنین پلاتو خیلی هوشمند و زیاد ارور میده.حالا چون من با سی پلا پلاس کار نکردم درک حرفاتون برام سخته.ممنون میشم با عکس مختصر و مفید توضیح بدین.اینم یه سایت آپلود:

به نظرم بلد باشین که عکس رو تو فروم بزارین ....اگه بلد نیستین که فقط کافیه عکسی که گرفتین رو داخل سایت مورد نظر آپلود کنین و سپس عکس مورد نظر را از داخل همون سایت به داخل پستتون کپی نمایید.

این هم آدرس یک IDE واسه gfortran فکر کنم باید داخلش یه سری تنظیمات انجام بدید
    یکیش همین که من نفهمیدم منظورتون چی هست...IDE چی هست؟فایلایی که گفتین رو دارم دانلود میکنم......ممنون بازم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

دوست خوبم منظورت از خط فرمان اینه که کد داخل برنامه نوشته میشه و سپس با استفاده از یه دستور که داخل یه باکس می نویسیم،کد نوشته شده کامپایل وران میشه دیگه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

IDE را که دانلود کردی وقتی فایل CbLauncher.exe را اجرا کردی فکر کنم کامپایلر gfortran را بشناسه در غیر این صورت از منوی settings گزینه compiler را انتخاب کنید و در بالای پنجره به عنوان selected compiler گزینه gnu fortran compiler را انتخاب کنید و روی دکمه set as default کلیک کنید
    بعد هم در قسمت Toolchan executablea و در قسمت compiler installation directory مسیر نصب کامپایلر را معرفی کنید یعنی همون مسیری که داخل اون فولدر bin قرار داره فقط به جای سه گزینه اول یعنی c compile و c++ compilerو اون سومی این را بذارید :
    x86_64-w64-mingw32-gfortran.exe
    دیگه فکر کنم بتونید فایل فرترن را باز کنید با زدن Ctrl+f9 و بعد از اون با زدن f9 برنامه را اجرا کنید
    ممنون دوست خوبم ..من الان کلی سوال تو ذهنم هست.نرم افزاری داشتم اگه ارور میداد میتونستم با یک کلیک بر روی ارور مشخص شده، ارور مورد نظر رو بر روی کد نوشته شده پیدا کنم.خواستم بدونم این نرم افزار که معرفی کردین هم این خاصیت رو داره؟
    باتشکر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

IDE یعنی محیطی که در اون کد را ویرایش می کنید و برنامه را کامپایل می کنید و خط فرمان یعنی cmd یعنی اون صفحه سیاه رنگ
    من فکر می کنم برنامه تونسته gfortran را پیدا کنه در غیر این صورت از این تصاویر استفاده کنید

برای امتحان هم فایل فرترن خودتون را با ایت برنامه باز کنید
    ابتدا بزنید ctrl+f9
    بعد هم بزنید f9
    ببینید برنامه اجرا میشه

11. این کاربر از rahnema1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

ممنون دوست خوبم ..من الان کلی سوال تو ذهنم هست.نرم افزاری داشتم اگه ارور میداد میتونستم با یک کلیک بر روی ارور مشخص شده، ارور مورد نظر رو بر روی کد نوشته شده پیدا کنم.خواستم بدونم این نرم افزار که معرفی کردین هم این خاصیت رو داره؟
    باتشکر
    یکی از کارهایی که IDE می کنه همینه

13. این کاربر از rahnema1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

دوست خوبم.بزار ببینم درست فهمیدم:

یعنی الان نرم افزار gfortran با برنامه IDE کاراییشو نشون میده .یعنی باید این دو نرم افزار بهم لینک شن تا بتونیم کد داخلش بنویسیم یا بتونیم داخلش فایل فرترن ایمپورت کنیم.درسته؟

الان این نرم افزار رو در کنار نرم افزارایی که گفتم به نظرتون نصب میشه؟یا باید حذفشون کنم بعد اینو نصب کنم؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

codeblocks ide و gfortran با هم باشن کارایی بالاتر میره
    اونها را لازم نیست uninstall کنید

16. این کاربر از rahnema1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •