تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 50

نام تاپيک: یک سال عذاب کلی خرج برای مشکل ناشناخته (تو رو خدا یکی به دادم برسه!)

پروفشنال dashmojtaba's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض یک سال عذاب کلی خرج برای مشکل ناشناخته (تو رو خدا یکی به دادم برسه!)

دوستان و کارشناسان عزیز ازتون خواهش میکنم مشکل عظما و کمرشکن من رو حل کنید حتی اگر لازمه آدرس رمال و طلسم شکن معتبر هم بدید تا این بلایی که به زندگیم و نه فقط به "کامپیوترها" م رخنه کرده رو حل کنم البته اگر با دقت ماجرارو مطالعه کنید حتماً متوجه خواهید شد که این یه مشکل ساده نیست یه بلای جنون آمیزه که تو سیستمم رخنه کرده و بیش از یک ساله بیچارم کرده
    ماجرا از بهمن ماه دوسال قبل!! شروع شد: ریست شدن سیستم که اغلب هنگام اجرای بازیهای سنگین یا اجرای دو نرم افزار همزمان رخ میداد و زمان مشخصی هم نداشت بگیر نگیر داشت. به خصوص وقتی سیستم در اثر گرمای اهواز داغ میشد خیلی زودتر ریستارت میشد
    با قطعات قبلی هروقت سیستم ریست میشد بالا نمیومد و وسط کار دوباره ریست میشد و انگار خسته شده باشه یه مدت باید خاموش میگذاشتمش تا خنک بشه و اون موقع بالا میومد !
    سیستم رو دادم عیب یابی کنن اما هرکسی یه چیزی میگفت یکی میگفت سیستم ویروسی شده که بارها و بارها ویروس یابی نتیجه ای نداشت یکی میگفت از رم هست یکی میگفت از سی پی یو هست یکی هم میگفت هارد! خلاصه تصمیم گرفت هارد 500 گیگ وسترن رو تعویض کنم با یه کاویاربلک 1ترا 64 بافر 7400 که اونوقت کلی پولش شد و باز هم عیب سیستم برطرف نشد البته اینم بگم من اطلاعات سیستم رو دوباره به این هارد منتقل کردم. معمولاً ارور بلواسکرین میومد و خیلی سریع سیستم ریست میشد این وضعیت رو به خاطر شرایط مالیم تحمل میکردم! برنامه های سبک تر اجرا میکردم اما باز هم وقتی مدت زیادی سیستم روشن بود همزمان با اجرای مدیاپلیر و به طور مثال اینترنت اکسپلورر صفحه خش خشی میشد و صدای آهنگ وزوزی و خیلی سریع ریست میشد و دیگه مدتی بود که از بلواسکرین هم خبری نبود تو ایام تابستون که هوا گرم میشد خیلی زودتر این اتفاقا میفتاد
    بالاخره قبل از عید رفتم و بقیه قطعات رو هم عوض کردم به جز همین هارد یک ترابایتی و پاور همه قطعات رو ارتقا دادم قطعات فعلی: کیس گرین 2012 رم جیل 8گیگ 1600 سی پی یو i54440 'گرافیک giga gt 630 مینبورد asus b85me اما بازم همون آش و همون کاسه بود رفتم پاور رو هم از گرین 485 به گرین 530 تغییر دادم که بازم همون قضیه بود به ناچار همین امروز دی وی دی رایتر رو هم درآوردم و تمام قطعات جدید رو استفاده کردم اما بازم همون قضیس واقعاً دیوانه کنندس این مشکل که تمام قطعات رو عوض کردم و یک سیستم جدید دارم اما باز هم دست از سرم بر نمیداره تنها شکم به اینه که یه ویروس خیلی مسخرس که این کار رو میکنه و کشف نشدنی هم هست!! اما خدایی اینم ممکن نیست آخه چه ویروسیه که فقط وقتی برنامه های سنگین اجرا میشه سیستم رو ریست میکنه یا وقتی سیستم زیاد روشن باشه این کارو میکنه و در هر صورت امیدوارم که ویروسی نباشه این وضعیت به قطعات سیستمم که نو هم هستن آسیبی نزنه
    خواهش میکنم کمک کنید دیگه درمونده شدم به خدا زندگی لنگ میزنه ایام عیدی کلی کار داشتم که همه به باد رفته تعمیرگاهی هم الان باز نیست و کسی هم نتونسته جوابی بده
    مشکل چیه ؟
    اگر ویروسه به نظرتون چطور شناساییش کنم و سوال مهم هم اینه که آیا این ریست شدن ها که روزی چندین بار پیش میاد به سیستم هم آسیب میزنه ؟
    خواهش میکنم هرکسی هر اطلاعاتی داره در اختیارم بگذاره تا از این حالو روز نجات پیدا کنم.
    Last edited by dashmojtaba; 21-03-2014 at 13:44.

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

شما که از اطلاعاتت بکاپ دارید یک بار اقدام به پارتیشن بندی کنید و با سیستم بدون انتقال اطلاعات قبلی کارکنید تا مطمئن شیم اشکال سخت افزاریه یا نرم افزرای (مثلا ویروس) دوما دمای سیستم چقدره؟ اگه میتونید با نرم افزار مخصوص مادربوردتون یا از بایوس عکس بگیرید

3. 2 کاربر از akpa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم افزار و ویندوز
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

نرم افزار زیر را اجرا کنید و پس از چند دقیقه (هر چه بیشتر بهتر)(قبل از اینکه blue screen رخ دهد)) یک عکس از این نرم افزار این جا قرار دهید.

فن های سیستم (به خصوص فن CPU )را خودتان نصب کردید؟ تنظیمات بایوس دیفالت است؟

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

بک آپ ندارم دارم با کلی مصیبت با فلاش اطلاعاتو تیکه تیکه به یه سیستم دیگه منتقل میکنم!
    دوست عزیز دقیقاً بفرمایید چجور میشه از مادربورد یا بایوس عکس گرفت البته من اینارو تازه خریدم گارانتی هم دارن یعنی خیلی بعیده اینا هم همون مشکل قبلیارو داشته باشن!
    خودم با این وضعیت شکم به هارده یا اطلاعاتش
    ولی یه نکته : من هارد جدیدو که خریدم پارتیشن بندیش کردم و قبل از اینکه اطلاعاتو بهش منتقل کنم این مشکل رخ داد یعنی ممکنه ویروس از هارد قبلی به رم ها منتقل شده باشه یا یه قطعه دیگه؟!
    ضمناً من یه سلیقه دارم که دوست دارم درایو c رو دو برابر درایوای دیگه بگذارم که هرچی توش نصب شد پر نشه حالا این کار از لحاظ کارشناسی که ایرادی نداره؟ نکنه به خاطر همینه ریست شدنا ؟؟؟

نرم افزار زیر را اجرا کنید و پس از چند دقیقه (هر چه بیشتر بهتر)(قبل از اینکه blue screen رخ دهد)) یک عکس از این نرم افزار این جا قرار دهید.

فن های سیستم (به خصوص فن CPU )را خودتان نصب کردید؟ تنظیمات بایوس دیفالت است؟

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دوست عزیز بلو اسکرین در کار نیست که عکس بگیرم ریست میشه فقط

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

پارتیشن بندیتون ایرادی نداره(درایو سی من 200 گیگه!)
    با این تفاسیر احتمالا محل نگهداری پی سی تون خیلی گرمه
    شما دمای سیستم رو بزارید تا دوستان نظر بدن
    برای عکس گرفتن از بایوس هم از دوربین گوشی استفاده کنید!
    نرم افزاری که دوستمون هم معرفی کردن خیلی خوبه میتونید از اون استفاده کنید

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

من تازه سیستم جدید رو برام بستن شرکتی هم که اسمبل کرده معتبره ولی دمای سی پی یو هم نگاه میکنم میگم

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

یه ایراد دیگه که این سیستم داره قبلی هم داشت اینه که با اینکه یه کیس جدید بستم اینم مثل قبلی اتصالی داره یعنی دست میذارم به جاهای فلزیش برق داره !
    ممکنه خاموش روشنی ها به خاطر همین اتصالی ها باشه ؟؟؟؟

9. این کاربر از dashmojtaba بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

سلام دوست عزیز منظورم یک عکس از نرم افزار پست 3 بود. این نرم افزار دمای قطعات سیستم را چک می کند . با زدن کلید print screen بر روی کیبورد یا استفاده از Snipping Tool در ویندوز 7 یا 8 یا 8.1 یک عکس از نرم افزار مورد نظر پس از 10 دقیقه از اجرا شدن ان نرم افزار قرار دهید.

11. این کاربر از vissoto بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

13. این کاربر از dashmojtaba بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

به نظر من مشکل دمایی ندارد. (در حالت عادی )ویندوز را خودتان نصب کرده اید؟نوع ان؟ همه درایورها را نصب کرده اید؟

15. این کاربر از vissoto بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •