تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 50

نام تاپيک: یک سال عذاب کلی خرج برای مشکل ناشناخته (تو رو خدا یکی به دادم برسه!)

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

ریست های ناگهانی تقریبا بدون دلیل، یک بار برای من پیش اومده بود که دلیلش باد کردن خازن های مادربورد بود (که در مورد شما نمیتونه اینطور باشه، چون میگید بورد رو جدیدا تعویض کردید!)
    یک بار هم زمان بازی ،اول هنگ میکرد و بعد بلو اسکرین و ریست میشد که از رم بود!(که بازم در مورد شما نمیتونه اینطوری باشه چون رم ها رو جدیدا تعویض کردید!)

و چند تا سوال که خواهشا دقیق جواب بدید:
    1:قبل ریست هنگ نمیکنه؟
    2:سرعت سیستم بصورت محسوسی افت نمیکنه؟
    3:این مشکل زمان خاصی هم داره؟ مثلا شب ها بیشتر باشه؟!!
    4:ویندوزی که قبلا نصب میکردید، همون ویندوزی هست که حالا نصب میکنید؟(از روی همون DVD؟)
    5:کرکش چطور؟ همونه؟
    6:این دما در حالت بی کاری هست! شما هم زمان با اجرای این نرم افزار، نرمافزاری برای تست پردازنده اجرا کنید (مثلا فکر کنم برنامه اورست خوبه) و 2باره عکسش رو قرار بدید.
    7:کابل برقی که برای کیس استفاده میکنید، قبلی هست یا عوض کردید؟
    8:ویندوز خالی هم این مشکل رو داره؟ (معمولا چه نرمافزار هایی رو نصب میکنید؟)

2. 2 کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

اول که توصیه م یکنم سیستم را بیرون از کیس مورد بررسی دقیق قرار بدین و روشن کنید تا احتمال اتصال کوتاه هر چند خیلی کم هست ولی بررسی بشه
    نکته دوم در مورد ریست شدن متوالی نوسان برق شهری هست. حتما چک کنید ببینید برق محل زندگی شما نوسان داره یا نه و نوسانش به چه شکل هست بطور مثال در سیستم خودم وقتی در محل جشکاری با جریان برق صورت می گیره سیستم پشت سر هم ریستارت میشه
    نکته سوم بررسی وضعیت دمایی پردازنده هست که خیلی مهمه
    توصیه می کنم در ویندوز نرم افزار hw monitor را باز کنید و یک تست 20-25 دقیقه ای با prime95 در حالت blending از پردازنده بگیرید و در حین تست به دقت دمای پردازنده را در hw monitor بررسی کنیدو اگر بالا رفت یا فن مشکل دره و به خوبی روی پردازنده سوار نشده یا خمیر حرارتی ایراد داره
    نکته بعدی در مورد ماژول های رم هست
    استیبل کردن ماژول های رم GEIL کار هر کسی نیست و مهارت و تجربه بسیار بالایی می خواد
    باید تایمینگش بصورت دستی به دقت چک بشه
    خوردم برای استیبل کردن ماژول های رمم شاید حدود 2 ساعت تست تنظیم انجام داد تا به نتیجه مطلوب رسیدم
    توصیه می کنم اگر موارد بالا را بررسی کردین و نتیجه ای حاصل نشد یک شات از تب مموری و SPD نرم افزار CPUZ حتما بذارید تا بررسی کنم

4. 2 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال dashmojtaba's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ریست های ناگهانی تقریبا بدون دلیل، یک بار برای من پیش اومده بود که دلیلش باد کردن خازن های مادربورد بود (که در مورد شما نمیتونه اینطور باشه، چون میگید بورد رو جدیدا تعویض کردید!)
    یک بار هم زمان بازی ،اول هنگ میکرد و بعد بلو اسکرین و ریست میشد که از رم بود!(که بازم در مورد شما نمیتونه اینطوری باشه چون رم ها رو جدیدا تعویض کردید!)

و چند تا سوال که خواهشا دقیق جواب بدید:
    1:قبل ریست هنگ نمیکنه؟
    2:سرعت سیستم بصورت محسوسی افت نمیکنه؟
    3:این مشکل زمان خاصی هم داره؟ مثلا شب ها بیشتر باشه؟!!
    4:ویندوزی که قبلا نصب میکردید، همون ویندوزی هست که حالا نصب میکنید؟(از روی همون DVD؟)
    5:کرکش چطور؟ همونه؟
    6:این دما در حالت بی کاری هست! شما هم زمان با اجرای این نرم افزار، نرمافزاری برای تست پردازنده اجرا کنید (مثلا فکر کنم برنامه اورست خوبه) و 2باره عکسش رو قرار بدید.
    7:کابل برقی که برای کیس استفاده میکنید، قبلی هست یا عوض کردید؟
    8:ویندوز خالی هم این مشکل رو داره؟ (معمولا چه نرمافزار هایی رو نصب میکنید؟)
    1.بله هنگ میکنه به چند دقیقه یا بیشتر که گاهی ترجیح میدم با دکمه کیس ریستش کنم
    2.سرعت سیستم جدید که بستم مثل قبلیه چون از اول مشکل ریست داشته نمیتونم بگم افت کرده یا نه ولی سیستم قبلی چرا خیلی افت کرده بود و صفحات وب رو به زحمت بالا میوردن مثلاً
    3. زمان خاصی نداره اما تو گرما بیشتر پیش میاد!
    4.مدتیه با یه دی وی دی نصب میکنم ولی قبلاً با یه دی وی دی دیگه نصب میکردم که اونم همین مشکل رو داشته
    5. کرک های مختلف تست کردم
    6.اونوقت که اجراش کردم ویروس یابی میکردم و تو اینترنت بودم متأسفانه الان سیستمم اصلاً بالا نمیاد!
    7.عوض کردم
    8. بله از همون ابتدای نصب همین که میخواستم آپدیتای ماکروسافت که به شکل اتوماتیک نصب میشه رو نصب کنم ریست شد! چیز زیادی هم نصب نکردم یه قندشکن ک ر ی و بود و یه بازی مدرن وارفر3 که اونم پاک کردم و در کل فکر نکنم به اینا ربط داشته باشه چون همه از این نسخه ها استفاده کردن و خودم دو سال پیش از اینها به راحتی استفاده میکردم و برای ویندوز ایرادی نداشتن

سلام
    ریست شدن دلایل مختلف داره و نمیشه همینجوری نظر داد اما ریست بدون بلو اسکرین باز یه راهنمایی هست جهت فهمیدن مشکل.گرافیک و پاور و سیپیو و هارد و رم معمولا همشون بلو اسکرین رو میاره اما دو مورد گاهی فرصت به بلو اسکرین هم نمیده.یکی وقتی سوکت رم یا خازن مربوط به سوکت رم مشکل دار باشه.یکی اینکه پاور مشکل دار باشه.
    مین رو بیرون از کیس تست کنید و بایوسو اپدیت کنید.
    پاور رو چک کنید به یه پاور دیگه.
    راجب برق داشتن هم تا حدی عادیه اما اگه زیاده خب یه جایی از داخل به بدنه اتصال داره.کیس من در حدی برق داره که گوشی رو با یو اس بی شارژ میکنم بدنه گوشی چون استیل هست برقدار هست!! که این حد غیر عادیه ولو ریست ندارم.
    ریست جدید با بلو اسکرین مداوم هم بخاطر دیفالت کردن مین هست که مود هارد رو از achi به ide یا بلعکس تغییر داده

Sent from my LT22i using Tapatalk 2
    والا من به جز هارد همه قطعات از جمله پاور رو عوض کردم و الان گرین530 نو گذاشتم
    این مود هارد رو چجور برگردونم به حالت قبل خیلی تو بایوس گشتم ولی فایده نداره الان اون سیستم که اطلاعات مهمم داخله اصلاً بالا نمیاد کمک کنید

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اول که توصیه م یکنم سیستم را بیرون از کیس مورد بررسی دقیق قرار بدین و روشن کنید تا احتمال اتصال کوتاه هر چند خیلی کم هست ولی بررسی بشه
    نکته دوم در مورد ریست شدن متوالی نوسان برق شهری هست. حتما چک کنید ببینید برق محل زندگی شما نوسان داره یا نه و نوسانش به چه شکل هست بطور مثال در سیستم خودم وقتی در محل جشکاری با جریان برق صورت می گیره سیستم پشت سر هم ریستارت میشه
    نکته سوم بررسی وضعیت دمایی پردازنده هست که خیلی مهمه
    توصیه می کنم در ویندوز نرم افزار hw monitor را باز کنید و یک تست 20-25 دقیقه ای با prime95 در حالت blending از پردازنده بگیرید و در حین تست به دقت دمای پردازنده را در hw monitor بررسی کنیدو اگر بالا رفت یا فن مشکل دره و به خوبی روی پردازنده سوار نشده یا خمیر حرارتی ایراد داره
    نکته بعدی در مورد ماژول های رم هست
    استیبل کردن ماژول های رم GEIL کار هر کسی نیست و مهارت و تجربه بسیار بالایی می خواد
    باید تایمینگش بصورت دستی به دقت چک بشه
    خوردم برای استیبل کردن ماژول های رمم شاید حدود 2 ساعت تست تنظیم انجام داد تا به نتیجه مطلوب رسیدم
    توصیه می کنم اگر موارد بالا را بررسی کردین و نتیجه ای حاصل نشد یک شات از تب مموری و SPD نرم افزار CPUZ حتما بذارید تا بررسی کنم
    دوست عزیز سیستم دیگه بالا نمیاد از وقتی بایوس رو روی optimal تنظیم کردم
    فکر نمیکنم به خاطر برث شهری باشه چون این ریست شدن زمان کاربری در سه ساختمان وجود داشته! و فقط در مورد این کیس یا بهتر بگم این هارد یا بهترتر بگم هارد قبلی و این هارد که اول روی قطعاتی نصب شد که با اون هارد کار کرده بود پیش اومد! مشکل مشکل پیچیده و جنون آمیزیه واقعاً نمیدونم الان تنها شک طبیعی باید به همین اتصال برقا باشه یا هارد چون بقیه قطعات هم گارانتی دارن و هم تازه نصب شدنو شرکت معتبری هم اسمبل کرده!!!! واقعاً گیج شدم رفتم تاپیک مشکلات هارد که دوستان با توجه به عکسی که از health هاردم گرفتن گفتن بعیده هارد مشکلی داشته باشه پس این اتصالات شاید مسئله باشه که اونم خیلیا میگن جدی نیست البته من دیواره های چپ و راست کیس رو هم جدا کردم بازم برق داشت یعنی دست به پیچ های پشت کیس که میزدم برق داشت البته اینم بگم کل کیس برق نداره یه جاهای خاصیش مثل پیچ ها یا usb جلو برق داره

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

1.بله هنگ میکنه به چند دقیقه یا بیشتر که گاهی ترجیح میدم با دکمه کیس ریستش کنم
    2.سرعت سیستم جدید که بستم مثل قبلیه چون از اول مشکل ریست داشته نمیتونم بگم افت کرده یا نه ولی سیستم قبلی چرا خیلی افت کرده بود و صفحات وب رو به زحمت بالا میوردن مثلاً
    3. زمان خاصی نداره اما تو گرما بیشتر پیش میاد!
    4.مدتیه با یه دی وی دی نصب میکنم ولی قبلاً با یه دی وی دی دیگه نصب میکردم که اونم همین مشکل رو داشته
    5. کرک های مختلف تست کردم
    6.اونوقت که اجراش کردم ویروس یابی میکردم و تو اینترنت بودم متأسفانه الان سیستمم اصلاً بالا نمیاد!
    7.عوض کردم
    8. بله از همون ابتدای نصب همین که میخواستم آپدیتای ماکروسافت که به شکل اتوماتیک نصب میشه رو نصب کنم ریست شد! چیز زیادی هم نصب نکردم یه قندشکن ک ر ی و بود و یه بازی مدرن وارفر3 که اونم پاک کردم و در کل فکر نکنم به اینا ربط داشته باشه چون همه از این نسخه ها استفاده کردن و خودم دو سال پیش از اینها به راحتی استفاده میکردم و برای ویندوز ایرادی نداشتن

والا من به جز هارد همه قطعات از جمله پاور رو عوض کردم و الان گرین530 نو گذاشتم
    این مود هارد رو چجور برگردونم به حالت قبل خیلی تو بایوس گشتم ولی فایده نداره الان اون سیستم که اطلاعات مهمم داخله اصلاً بالا نمیاد کمک کنید
    *منظور من از کاهش شدید سرعت، این بود که بعد از مدتی که سیستم کار میکنه، سرعت سیستم پایین بیاد! مثلا فایل 100 مگی رو تو 2 دقیقه کپی کنه (که معمولا باید در 2 3 ثانیه این کار رو انجام بده)
    یا فایل های ویدئویی رو نتونه درست اجرا کنه و لگ داشته باشه.

و با توجه به این گفته شما:
    آخه چه ویروسیه که فقط وقتی برنامه های سنگین اجرا میشه سیستم رو ریست میکنه یا وقتی سیستم زیاد روشن باشه این کارو میکنه
    و اینکه شما اهواز هستید و هوای اونجا هم گرمه پس:

من بیشترین احتمال رو به این میدم که مشکل از دمای قطعات هست!
    شما با نرم افزار EVEREST یک تست 10 15 دقیقه ای انجام بدید و همزمان میزان دمای پردازنده رو هم چک کنید!

**اگه تنظیمات بایوس رو دستکاری کردید که سیستم بالا نمیاد، میتونید باطری CMOS رو بردارید و بد چند ثانیه بزارید سر جاش! همه تنظیمات ریست میشه...
    Last edited by amir200812; 22-03-2014 at 10:03.

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تنظیمات همین الانم ریست شده که اینجور شده!
    این باطری کجاست بابا من اطلاعاتم صعیفه :(
    فکر کنم اینکه دوستمون گفت علتشه : چجور مود هارد رو تو بایوس عوض کنم ؟؟

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

تنظیمات همین الانم ریست شده که اینجور شده!
    این باطری کجاست بابا من اطلاعاتم صعیفه :(
    فکر کنم اینکه دوستمون گفت علتشه : چجور مود هارد رو تو بایوس عوض کنم ؟؟
    اخه اگه این مورد هم باشه، بالا میاد ولی نمیتونه سیستم عامل رو لود کنه و میتونید برید به تنظیمات بایوس!
    ولی بنا به گفته شما، کلا نمیتونید وارد تنظیمات بایوس بشید! اینطوره؟

باطری Cmos هم روی مادربورد هست (از این باطری های سکه ای)

10. 2 کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اخه اگه این مورد هم باشه، بالا میاد ولی نمیتونه سیستم عامل رو لود کنه و میتونید برید به تنظیمات بایوس!
    ولی بنا به گفته شما، کلا نمیتونید وارد تنظیمات بایوس بشید! اینطوره؟

باطری Cmos هم روی مادربورد هست (از این باطری های سکه ای)
    میتونم وارد بایوس بشم ولی ویندوزو نمیتونم لود کنم :
    1....خیلی تو بایوس گشتم ولی فایده نداره الان اون سیستم که اطلاعات مهمم داخله اصلاً بالا نمیاد کمک کنید

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

من دیگه از درست شدن این هارد ناامید شدم چاره ای نیست قید کارامو بزنم تا چند روز تعطیلی تموم بشه ببرمش یا درستش کنن یا یه هاردم بره تو پاچم البته اساتید هم حرفشون محترمه که میگن بعیده از هارد باشه ولی پس مشکل از چیه ؟ از این قطعات گرون قیمتی که تو پست اول توضیح دادم تازه خریدمو برام اسمبل کردن ؟!

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم افزار و ویندوز
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

اگر اطلاعات مهمی در درایو C ندارید دوباره ویندوز نصب کنید .ویندوز دیگری به جز انچه قبلا نصب کرده اید.(هنگام نصب فقط درایو را انتخاب کنید و delete یا فرمت نکنید.)
    یا با روش زیر اطلاعات مهم را از هارد خارج کنید.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •