تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا توهـم توطئـه را می توانیـد تشخیـص دهیـد ؟

راي دهنده
25. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • خیــر

7 28.00%
  • بلــه

15 60.00%
  • نمی دانــم

3 12.00%
صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 31

نام تاپيک: تئــوری تــوطئــه ! | Conspiracy theory ( تـوهــم توطئــه ! )

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

آمریکا، پیتزا را جایگزین آبگوشت در ایران کرد.

همایش «آگاهی های سیاسی فرهنگی» ویژه مدیران و روسای ادارات و نهادهای دولتی و عمومی کاشان، با حضور مدرس حراست کل استانداری خراسان رضوی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

رضا عظیمی مدرس حراست کل استانداری خراسان رضوی با اشاره به طراحی و تأسیس اتاق فکر آمریکایی ها در کشور امارات برای بررسی ذائقه ایرانی‌گفت:

در این اتاق فکر به این نتیجه رسیدند که ایرانی ها از آب گوشت بیزارند لذا پیتزا را وارد و جایگزین آب گوشت کردند که نیازی به سفره نداشته تا ایرانی ها سر سفره با هم درد دل نکنند.

به گفته وی طراحی و تأسیس این اتاق فکر توسط آمریکایی ها در امارات ۱۲ دلیل داشت که مهمترین آن برداشت سفره ایرانی از جلوی پای ایرانی بود تا راحت تر بتوانند کشور ایران را بدون خون ریزی تصرف کنند.

2. 14 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

عنوان رو که دیدم فکر کردم یه مطلب طنزه یا یه شوخی !

رضا عظیمی
    من فردا مراسم خودکشی دارم

4. 4 کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه مهـندس مسعود's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

آمریکا، پیتزا را جایگزین آبگوشت در ایران کرد.

همایش «آگاهی های سیاسی فرهنگی» ویژه مدیران و روسای ادارات و نهادهای دولتی و عمومی کاشان، با حضور مدرس حراست کل استانداری خراسان رضوی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

رضا عظیمی مدرس حراست کل استانداری خراسان رضوی با اشاره به طراحی و تأسیس اتاق فکر آمریکایی ها در کشور امارات برای بررسی ذائقه ایرانی‌گفت:

در این اتاق فکر به این نتیجه رسیدند که ایرانی ها از آب گوشت بیزارند لذا پیتزا را وارد و جایگزین آب گوشت کردند که نیازی به سفره نداشته تا ایرانی ها سر سفره با هم درد دل نکنند.

به گفته وی طراحی و تأسیس این اتاق فکر توسط آمریکایی ها در امارات ۱۲ دلیل داشت که مهمترین آن برداشت سفره ایرانی از جلوی پای ایرانی بود تا راحت تر بتوانند کشور ایران را بدون خون ریزی تصرف کنند.

مستند شوک درباره فست فود نشان می دهد چگونه غذاهای غربی مانند پیتزا و همبورگر بطور سیستماتیک جانشین غذاهای سنتی کشور مانند آبگوشت و آش شده است. این مستند در یوتوب موجود است.

در آغاز فعالیت Darushafshar@gmail's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

تئوری توتئه بخشی از زندگی کنونی و داستان تاریخ تحریف شده ی انسان از زمان های پیشا باستانی تاکنون است. ما آن چیزی نیستیم که به ما گفته شده یا اگر بگویید پس چه هستیم، باید گفت همه ی آن چه که هستیم را به ما نگفته اند.

محتوای مخفی: پی نوشت 

من داریوش افشار هستم و برای شناساندن کتابی که ترجمه کرده ام به دنبال انجمنی برای سخن گفتن بودم. من نخستین و تنها مترجم کتاب "بزرگ ترین راز" اثر پژوهشی سترگ دیوید آیک در زمینه ی "تئوری توتئه" هستم. این کتاب پس از 17 سال به پارسی برگردانده شده است.

خوشحال می شوم به تارنمای من به نشانی http://dariushafshar.blogspot.com سر بزنید و دیدگاه های خود را مطرح کنید. این کتاب هم اکنون برای خرید در اختیار آویژه مندان هست. اگر پرسشی در مورد تئوری توتئه ی جهانی و باستانی دارید، خوشحال می شوم با شما سخن بگویم.
    Last edited by New Ray; 06-05-2016 at 00:29. دليل: لینک غیرفعال - فیلتر !

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

تئوری توتئه بخشی از زندگی کنونی و داستان تاریخ تحریف شده ی انسان از زمان های پیشا باستانی تاکنون است. ما آن چیزی نیستیم که به ما گفته شده یا اگر بگویید پس چه هستیم، باید گفت همه ی آن چه که هستیم را به ما نگفته اند.

محتوای مخفی: پی نوشت 

من داریوش افشار هستم و برای شناساندن کتابی که ترجمه کرده ام به دنبال انجمنی برای سخن گفتن بودم. من نخستین و تنها مترجم کتاب "بزرگ ترین راز" اثر پژوهشی سترگ دیوید آیک در زمینه ی "تئوری توتئه" هستم. این کتاب پس از 17 سال به پارسی برگردانده شده است.

خوشحال می شوم به تارنمای من به نشانی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سر بزنید و دیدگاه های خود را مطرح کنید. این کتاب هم اکنون برای خرید در اختیار آویژه مندان هست. اگر پرسشی در مورد تئوری توتئه ی جهانی و باستانی دارید، خوشحال می شوم با شما سخن بگویم.
    بزگوار فکر نمی کنید به عنوان مترجم حداقل املای صحیح لغات رو باید رعایت کرد؟ تا جایی که من اطلاع دارم توطئه صحیح است ! اینجوری خواننده تو اولین برخورد دلسرد خواهد شد.

در آغاز فعالیت Darushafshar@gmail's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

سرور گرامی
    البته اینگونه فکر نمی کنم و اگر کسی می خواهد از من همان اول دلسرد شود، بگزار بشود که از همان آغاز دست کم تکلیف من معلوم باشد. نوشتار من هیچ غلط املایی ندارد، این شیوه ی نوشتاری است. شما بر اساس املای واژه ای درست می گویید اما هیچ دلیلی ندارم که تا هنگامی که یک "ت" تلفظ می کنم، آن را به شکل دیگری بنویسم.
    برای نمونه:
    توتی، توفان، هدیس و...

9. این کاربر از Darushafshar@gmail بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن عکاسی ، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری a.g g.a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بــــوتیــــا

پيش فرض

نمونه های زیادی رو در سخنان اساتید روازاده و رائفی پور و عباسی ( و بسیاری اساتید بلند پایه دیگر) هم می توان یافت !

سخنان منتسب به استاد روازاده :

در هر بیماری که به سراغ انسان می آید ما (پزشکان) ابتدا معده را تطهیر می کنیم. همه فسادها از معده است. دشمن هم این را فهمیده است و همه بلاهایی که می خواهد سر ما بیاورد از معده در می آورد. انسان ذاتا گوشتخوار است. نشانه آن هم این است که وقتی سیرابی بخورید سریع و راحت می توانید بخوابید ولی اگر کوکو سبزی بخورید و شب بخوابید تا صبح چهل بار اینور و آنور می شوید. ما به همین خاطر توصیه می کنیم که کودکان تا 4 سالگی سبزی نخورند چون عمرشان کم می شود چون روده توانایی هضم سبزی را در آن سنین ندارد. لذا دشمن با فهم این موضوع، چیپس را طراحی کرده است که ده برابر بدتر از آن است و به خورد بچه ها داده اند. سیب زمینی را اگر روی ذغال بگذارید و بخورید نیم ساعته هضم می شود. ولی همین سیب زمینی را در قابلمه ریخته تا با آب بپزد و بعد بخورید 2 ساعت طول می کشد تا هضم شود. همین روند برای سیب زمینی سرخ کرده 8 ساعت طول می کشد تا هضم شود. چیپس که اصلا هضم نمی شود و بچه را نابود می کند.
    چند سال از عمر ایرانی ها را چای از بین می برد. از وقتی چای وارد ایران شد سن عمر ایرانی ها از 120 سال به 80 سال رسیده است. یعنی چای، 40 سال از عمر ایرانی ها را گرفته است. چای سم خطرناکی است که به طور مداوم وارد بدن می شود. چای عامل سودا و سودا عامل سرطان است. اگر مقداری چای در حوز بریزید تمام ماهی ها از بین می روند. برای معدوم کردن چای فقط باید آن را آتش زد و هیچ کاری نمی توان کرد، حتی در دریا هم نمی توان ریخت.
    نشسته در حمام سرتان را بشویید. قابل توجه کسانی که موخوره دارند، یا موی های کم پشتی دارند. و نشسته موهایتان را شانه کنید. طراحی دوش، نقشه دشمن است. ما در تاریخ ایران، دوش داشته ایم که آب را به طبقه سوم می فرستادند و آب از آنجا با فشار از لوله ها خارج می شده است. وقتی دانشمندان کشور ما می توانستند با یک شمع، آب یک حمام را گرم کنند و هنوز هم علم نتوانسته است علت و چرایی و دلایل آن را کشف کند، فکر می کنید نمی توانستند دوش طراحی کنند؟ ولی علت در آن است که نباید ایستاده دوش گرفت. وقتی آب گرم به بدن می خورد با نشسته باشید. علت آن این است که وقتی آب گرم به بدن می خورد رگ های بدن گشاد می شوند و وقتی رگ ها گشاد می شوند، خون کمتری به زیر پوست سر می رسد. در این هنگام اگر با پوست موی سر بازی کنید، مو سست بوده و میریزد. یا موخوره پیدا می کند و می ریزد.
    به عنوان تمرین در خانه موارد دیگری از شبه علم و توهم توطئه از بین سخنان ایشان پیدا کنید

بعضی از این افراد دفعه اول که با هر پدیده ای رو به رو میشن از خودشون می پرسن : "چه توطئه ای پشت طراحی این یکی می تونه باشه ؟ "

تا جایی که یادم میاد یکی تز توطئه هایی که در بازی کلش آف کلنز هست و آقای رائفی پور ازش پرده برداری کردن این هست که سیستم انتخاب حریف وار کلن ها(متاسفانه باید با این بازی آشنایی داشته باشین تا متوجه بشین) طوری عمل می کنه که کلن های ایرانی رو رو به روی کلن های عربی میندازه(خوب تا همین جا مردود هست این صحبت چون این سیستم حریف ها رو کاملا تصادفی انتخاب میکنه و مشاهدات دوستانی که بازی کردن هم همین تصادفی بودن رو تایید می کنه-ولی حالا صبر کنید ببینید چه نتیجه ای میخواد ازش بگیره !)و بعد بین اعضای دو کلن دعوا راه میفته و فحش و فحش کاری میشه و بین قوم های مختلف اختلاف میفته ، وا شگفتا وا عجبا شما ببینید ایشون با چه دقتی و به چه شفافیتی و با چه منطق محکمی ریزترین توطئه های داخل بازی به این سادگی که شما هر روز به سادگی از کنارش رد میشید رو شناسایی کردن چرا ایمان نمی آورید !(حالا بماند که معمولا اکثر کلن ها از قبل از وار در های کلنشون رو می بندن و معلوم نیست اعضای کلن های رو به رو کجا همدیگه رو میبینن که میخوان با هم فحش کاری کنن،بالاخره حتما ایشون طی تحقیقاتشون یه جایی برای این کار پیدا کردن !)
    ایشون به این شکل کار بسیاری از اساتید دیگه توطئه یاب رو هم راحت کردن ، شما به راحتی می تونی این اصل رو به فوتبال و بسکتبال و المپیک و هر جریان رقابتی دیگه تعمیم بدی و از دلش ده ها و صد ها وهزاران توطئه در بیاری

در همین راستا میتونین این ویدئو ها رو هم ببینین(سخنان آقای رایفی پور درمورد بازی کلش آف کلنز) یادم نیست این مورد مهم رو داخل همین ها تشریح میکنن یا جای دیگه....

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by a.g g.a; 03-11-2016 at 16:25.

11. این کاربر از a.g g.a بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

تو نظر سنجی اشتباه به خیر رای دادم

کـاربـر بـاسـابـقـه M . Sayid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

نظریه توطئه درست تره انگار ! چیزی به اسم توهم توطئه نداریم ! چون توهم مربوط به موقعیه میشه که فرد در غیاب محرک حسی وجود اون رو گزارش میده !!! و اینکه کسی فکر کنه توطئه بر علیهش جریان داره میشه هذیان گزند و آسیب !!

14. 2 کاربر از M . Sayid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

جواب سوال نظرسنجی را در یک "بله" و "خیر" ساده نمیتوان داد. با توجه به رفتار شخص، قدرت استدلال و میزان استناد صحبت ها گاها میتوان توهم توطئه را تشخیص داد. اما اگر بخواهم به صورت عمومی بگویم، جواب خیر است نمیتوانم به صورت عمومی توهم توطئه را تشخیص دهم، مگر در مواردی خاص با توجه به موارد بالا که قطعا موارد خاص مربوط به بحث نیست.

اما یک نکته ای وجود دارد: شاید برخی افراد تصور کنند که فکر کردن به احتمالات همان توهم توطئه است. بنده شخصا فردی هستم که عادت دارم در برخورد با پدیده ها، چند احتمال مختلف را برای پدیده در نظر میگیرم و برای هر احتمال نیز دلیل های احتمالی و توجیه هایی می آورم و به آن مسائل فکر می کنم. گاها برخی دلیل هایی که در ذهن خودم برای احتمالات می آورم کاملا منطقی و گاها مسخره و متناقض است. اما هرگز (یا به صورت دقیقتر، در اکثر موارد) احتمالات و تفکرات خود را ملاک جهت حکم کردن برای یک موضوع قرار نمیدهم. متاسفانه برخی افراد تفکرات مربوط به احتمالات خود را ملاک تصمیم گیری برای یک موضوع قرار میدهند که به نظر بنده کار جالبی نیست.

یک مثال ساده:

فرضا امروز بنده به فست فود مراجعه میکنم و غذای همیشگی را سفارش داده و طبق معمول با کارت اعتباری هزینه را حساب میکنم. پس از نگاه کردن به صورتحساب متوجه میشوم امروز قیمت غذا بنا به دلایلی کمتر حساب شده است. خوب بنده در ذهن خودم چند احتمال میدهم:

۱- آیا فروشنده اشتباه کرده؟
    ۲- آیا چون مشتری همیشگی ام این بار خواسته تخفیف دهد؟
    ۳ - آیا امروز روز خاصی است که بنا به این مناسبت تخفیف داده شده؟
    ۴ - آیا صنف اغذیه دستور داده که قیمت غذاها کاهش پیدا کند؟
    ۵ - آیا کیفیت غذا کاهش یافته که کمتر حساب شده است؟

خوب همه ی موارد بالا فقط احتمال هستند. چیز بدی نیست که به احتمالات بالا فکر کنم، در نهایت اثبات و یا رد احتمالات با یک پرسش ساده از فروشنده مشخص میشود. اما مسلما مستقیما به سراغ مورد پنجم نمیروم و مستقیما تصمیم نمیگیرم که طرف حتما کیفیت را کم کرده است
    Last edited by Public Enemy; 12-12-2016 at 02:19.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •