در افتتاحیه نمایشگاه سبیت اعلام شد
همکاری انگلیس و آلمان در تحقیقات نسل پنجم شبکه ارتباطات

نخست‌وزیر انگلیس از سرمایه‌گذاری بالغ بر ۴۵ میلیون پوندی برای توسعه فناوری اینترنت اشیا و همچنین همکاری دانشگاه‌های این کشور با دانشگاه‌های آلمان در زمینه تحقیق و توسعه نسل پنجم شبکه ارتباطات خبر داد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به نقل از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دیوید کامرون در مراسم افتتاح نمایشگاه سبیت در هانوفر آلمان که با حضور آنجلا مرکل، صدر اعظم آلمان برگزار شد اعلام کرد که دو کشور تصمیم دارند همکاری های خود را در زمینه صنایع فناوری گسترش دهند.
وی در این نمایشگاه به همکاری دانشگاه کینگز کالج لندن، دانشگاه سوری انگلستان و درزدن آلمان برای توسعه نسل پنجم شبکه ارتباطات اشاره کرد و گفت که با توسعه این شبکه کاربران می توانند یک فیلم کامل را در کمتر از یک ثانیه دانلود کنند.
وی افزود:" ما در آستانه یک انقلاب صنعتی جدید هستیم و من می‌خواهم آلمان و انگلستان پیشگامان این انقلاب باشند. با استفاده از نبوغ انگلستان در نرم افزار، طراحی، و خدمات در کنار مهندسی و صنعت پیشرفته آلمان، دو کشور می توانند پیشگامان این انقلاب صنعتی باشند".
آنجلا مرکل نیز در این دیدار با اشاره به لزوم توجه به تولیدات دیجیتال در حوزه اروپا بر لزوم تشکیل بازار دیجیتال مستقل در سطح این اتحادیه تأکید کرد.
وی افزود:" ما باید تلاش خود را برای ایجاد بازار مستقل دیجیتال افزایش دهیم و من از طرف دولت اعلام می‌کنم که ما در این رابطه جدی خواهیم بود".
همچنین کامرون از افزودن 45 میلیارد دلار دیگر برای توسعه طرح اینترنیت اشیاء خبر داد و میزان سرمایه گذاری بر روی آن را بالغ بر 73 میلیون پوند اعلام کرد.
طرح اینترنت اشیاء، وسایل و تجهیزات گوناگون خانگی، اداری، و ... را از طریق اینرتنت به هم متصل می‌کند و آنها را از طریق شبکه قابل کنترل می سازد.
نمایشگاه سبیت از امروز در هانوفر آلمان آغاز به کار کرد.
انتهای پیام/آ
-