تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 43 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 424

نام تاپيک: بحث و بررسی سرعت دانلود تک کانکشن در سرویس های گوناگون شرکت های موجود

آخر فروم باز netstat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض بحث و بررسی سرعت دانلود تک کانکشن در سرویس های گوناگون شرکت های موجود

**پیشنهاد میکنم حتماً سه پست اول تاپیک رو مطالعه کنید و نظر خودتون رو در این رابطه توی همین تاپیک با بقیه به اشتراک بگذارید...

حتماً براتون پیش اومده...

یه روز از دانشگاه یا سر کار میاید خونه و هوس می کنید با استفاده از اینترنت نسبتاً پر سرعت شدیداً کم حجمتون!!! یه چرخی تو اینترنت بزنید. می شینید پشت کامپیوتر(یا تبلت عزیزتون رو میگیرید دستتون) صفحه ی مرورگر رو باز می کنید و به سایت مورد نظر! مراجعه می نمایید! به محض این که شروع به تماشای لودشدن سایت موردنظر! میکنید یاد قدیما می افتید... یاد دوران جوونی... کنکور... مهران مدیری و برره!!!... کارت های اینترنت دایال آپ و صدای گوش خراش مودم موقع شماره گیری... یهو به خودتون میاید و می بینید سایت محترم هنوز در حال لود شدن هستن!!! تازه می فهمید چرا یاد قدیما افتاده بودید! با توجه به پولی که دارید بابت اشتراک اینترنت نسبتاً پر سرعت شدیداً کم حجمتون! پرداخت می کنید با عصبانیت هر چه تمام تر! صفحه ی دانلود منیجرتون رو میارید بالا. یکی از دانلودهایی که پاز کرده بودید و امیدوارید ظرف یکصد سال آینده با کمک اینترنت رایگان شبانه تمومش کنید رو ریسیوم میکنید تا بالاخره ببینید این اینترنت نسبتاً پر سرعت شدیداً کم حجم! واقعاً چقدر سرعت داره؟ و از اجداد دایال آپش بالاخره سریعتر هست یا نه؟ در کمال تعجب می بینید که آقای دانلود منیجر با حداکثر سرعت سرویستون شروع به دانلود میکنه...
    پس یعنی چی شده؟ فایرفاکس خراب شده؟ سایتش خرابه؟ دانلود منیجرم خیلی با حاله؟ شانس ندارم؟ نکنه مودم دایال آپم که انداختمش تو دسشویی نفرینم کرده؟...

حقیقت اینه که این مشکل از تفاوت سرعت دانلود تک کانکشن (سینگل کانکشن) و چند کانکشن (مولتی کانکشن) در سرویس اینترنت شما ناشی شده...

تک کانکشن دیگه چیه؟؟؟
    فکر می کنم بهتر باشه وارد جزئیات فنی نشیم و همه چیز رو از دید کاربردی نگاه کنیم. برای انتقال اطلاعات بین دو تا کامپیوتر (یا درست تر بگم دو تا Thread) باید یک کانکشن TCP یا یک کانکشن UDP بینشون تشکیل بشه. کانکشن TCP حتماً تمام پکت ها رو به اون ترتیبی که شما میخواید صحیح و سالم به مقصد میرسونه ولی UDP از این حرفا سرش نمیشه! ممکن اون وسط هر بلایی سر پکت ها بیاره... هر دو نوع این کانکشن ها توی اینترنت استفاده میشن ولی خب TCP بیشتر. شما بین دو تا کامپیوتر میتونید هر چند تا کانکشن که دلتون بخواد برای انتقال داده ها ایجاد کنید. سرعت انتقال داده ها به کمک فقط یکی از این کانکشن ها میشه سرعت تک کانکشن. به همین راحتی!
    حتماً با نرم افزارهای دانلود منیجر کار کردین و دیدین که موقع شروع دانلود میتونید تعداد سگمنت ها یا تِرد ها یا پارت(تکه)های هر فایلی که دارید دانلود میکنید رو انتخاب کنید. و دیدید که موقع دانلود برای هر کدوم از این تردها یک سرعت مخصوص به خودش نشون داده میشه. در واقع اون ها همون کانکشن ها هستن و اگر فقط با یکی از اون ها دانلود کنین سرعت دانلودتون همون سرعت تک کانکشن هستش. اگر با بیشتر از یکی دانلود کنین میشه مولتی(چند) کانکشن. هر چی تعداد کانکشن ها بیشتر باشه سرعت هم بیشتر میشه.*

حالا این سرعت تک کانکشن چه تاثیری در زندگانی ما انسان ها دارد؟

• وقتی مرورگر شما میخواد یه صفحه ی وب رو لود کنه هر کدوم از محتویات صفحه مثل عکس ها، فایل های فلش و ... رو فقط با یک کانکشن دانلود میکنه. بنابراین سرعت تک کانکشن رو سرعت لود شدن صفحات وب خیلی تاثیر میذاره... به خصوص اگه صفحه ی وب دارای عکس و فلش های پر حجم باشه...
    • ویدئوهای آنلاین فقط با یک کانکشن دانلود میشن. بنابراین سرعت لود شدن ویدئو های آنلاین دقیقاً با سرعت تک کانکشن سرویس اینترنت شما برابر هستش و برای اینکه بتونید ویدئوهای آنلاین رو بدون قطع شدن نگاه کنید به سرعت تک کانکشن بالا احتیاج دارید... به خصوص زمانی که دارید ویدئوهای زنده ی آنلاین تماشا می کنید، حتی نوسان سرعت تک کانکشن هم میتونه باعث قطع شدن و بریده بریده شدن ویدئو بشه...
    • پروتکل SSH فقط با یک کانکشن به سرور ریموت متصل میشه. بنابراین اگه قصد استفاده از Socks پرو.کسی ارائه شده توی این پروتکل رو دارید انتظار سرعتی بیشتر از سرعت تک کانکشن از این پرو.کسی نداشته باشید. (فکر بد نکنید! پرو.کسی استفاده های مجاز هم داره!! البته استفاده های غیر مجاز هم داره دیگه...)
    • چت تصویری در صورتی که از پروتکل TCP استفاده کنه به سرعت تک کانکشن بالا نیاز داره... البته برای چت، سرعت آپلود مناسب هم مورد نیاز هستش...
    • آپدیت نرم افزارها معمولاً با یک یا دو کانکشن انجام میشه. به خاطر همین سرعت آپدیت خیلی از نرم افزارها به سرعت تک کانکشن بستگی داره...
    • آنلاین اینستالرها (یعنی اون برنامه هایی که موقع اینستال به اینترنت وصل میشن و دانلود میکنن) معمولاً با یک یا دو کانکشن فایل های مورد نیاز خودشون رو دانلود میکنن.
    • اگه یه سروری قابلیت Download Resume نداشته باشه، برای دانلود کردن ازش فقط از یک کانکشن میشه استفاده کرد.

چرا بین سرعت تک کانکشن و چند کانکشن سرویس اینترنت ما تفاوت هستش؟(پست دوم رو بخونید)
    جواب: به نظر من نباید باشه!!! ولی هست... نمیدونم چرا! میخوایم توی این تاپیک در مورد این موضوع بحث کنیم.... پس حتماً توی پست هاتون به این که آیا بین سرعت تک کانکشن و چند کانکشن سرویس اینترنت شما تفاوتی وجود داره یا نه اشاره کنید...

چطور سرعت تک کانکشن اینترنتمون رو اندازه بگیریم؟؟
    جواب:
    پست سوم رو بخونید!

----------------------------------------------------------
    * با تشکر از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توی این تاپیک سرعت تک کانکشن سرویس های مختلف اینترنت رو با هم مقایسه می کنیم.
    جای نتیجه ی تست سرعت تک کانکشن سرویس اینترنت شما همینجاست!

... و کلاً در مورد هر چیزی که یه جوری به تعداد کانکشن ربط داشته باشه میتونیم همینجا در موردش بحث کنیم.

لطفاً فراموش نکنید که علاوه بر قرار دادن نتایج تست، میتونید در مورد مسائل و مشکلاتی که در این رابطه براتون
    ایجاد شده بحث و تبادل نظر بکنید و
    سوالاتتون رو هم از بقیه بپرسید

--------------------------------------------------------------

مهم: لطفاً هر تستی که میذارید ترجیحاً طبق این فرمت اطلاعات سرویستون رو بنویسید:

(نام شرکت/شهر/نام سرویس(حداکثر سرعت واقعی دانلود)/ساعت)

اگر اسم سروری که ازش تست گرفتید توی تصویر مشخص نیست از این فرمت استفاده کنید:

(نام شرکت/شهر/نام سرویس(حداکثر سرعت واقعی دانلود)/نام سرور/ساعت)

*با توجه به تفاوتی که بین سرعت اسمی و سرعت واقعی سرویس ها وجود داره داخل پرانتز میزان حداکثر سرعت واقعی دانلود سرویستون رو بنویسید.
    *حتما ساعت رو ذکر کنید و به ساعتی که توی خود عکس تست هست اکتفا نکنید.
    *مهم اینه که همه ی اون اطلاعاتی که توی فرمت هست رو توی پستتون بنویسید...اگه شکل فرمت رو هم رعایت کنید که چه بهتر... ولی اگه حالشو نداشتید و شکل فرمت رو رعایت نکردین، زیاد مهم نیست...

مثال:

(پارس آنلاین/تهران/128 نامحدود(246 کیلوبایت)/ساعت 1:10 بعدازظهر)
    (پارس آنلاین/تهران/128 نامحدود(246 کیلوبایت)/ساعت 13:10)

(پارس آنلاین/تهران/256 نامحدود(370 کیلوبایت)/ftp.mozilla.org/ساعت 20:30)

* حتماً اگه اشکالی توی مطالب به نظرتون میرسه یا اگه مطلبی به ذهنتون میرسه که من نگفتم... واقعاً ممنون میشم اگه بگید... حتماً مطالب مفید رو با ذکر نویسنده به پست های ابتدایی اضافه میکنم. بنابراین همیشه منتظر ویرایش و اضافه شدن مطالب جدید به سه پست ابتدایی این تاپیک باشید!!

Last edited by netstat; 23-08-2014 at 21:28.

تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض آیا باید بین سرعت تک کانکشن و مولتی کانکشن تفاوتی وجود داشته باشه؟

این هدر یه پکت IPv4 هستش:

اینم هدر TCP هستش که داخل یه پکت IPv4 قرار میگیره:

اینم UDP:

خوب حالا کانکشنش کو؟ در واقع هیچ اطلاعاتی توی هدر این پکت ها وجود نداره که به طور مستقیم به مفهوم کانکشن اشاره کنه* (اون قسمت identification که توی پکت ip هستش برای روتر ها استفاده میشه و ربطی به این قضیه نداره)
    اصولاً رسوندن یه پکت از یک کامپیوتر به یک کامپیوتر دیگه فقط به کمک اطلاعات پکت IP قابل انجامه و حتی کار به استفاده کردن از اطلاعات هدر TCP\UDP هم نمیکشه. چه برسه به کانکشن! به همین خاطر هم اصولاً ISPها نباید کاری به کار کانکشن ها داشته باشن و مدیریت ترافیک رو هم، میتونن مستقیماً از روی IP هر کاربر انجام بدن... بخاطر همینم هست که من میگم سرعت تک کانکشن و چند کانکشن توی سرویسای اینترنت نباید با هم فرق داشته باشه! ولی صبر کنید... اگه اینجوریه پس اینهمه دانلود منیجر که سرعت رو با استفاده از چندین کانکشن افزایش میدن برای چی درست شدن؟؟ اگه بخوام خلاصه جواب بدم باید بگم که اونها هدفشون گرفتن پهنای باند بیشتر از سروری هست که شما دارید ازش دانلود میکنید و نه ISP! در واقع توی یه کامپیوتر، سیستم عامل پهنای باندی که در اختیارش هست(و همینطور کلیه ی منابع مورد نیاز یک کانکشن مثل CPU) رو به طور مساوی بین کانکشن هایی که در سیستم وجود داره تقسیم میکنه. بنابراین هر کسی کانکشن های بیشتری داشته باشه سهم بیشتری از پهنای باند(و بقیه ی این منابع) گیرش میاد. به این روش شما می تونید سهم بیشتری از پهنای باند یه سرور دانلود (که احتمالاً زیر فشار دانلود کاربرای متعدد هم قرار داره) رو به خودتون اختصاص بدین...
    پس چرا سرعت تک کانکشن و چند کانکشن توی خیلی از ISPها فرق میکنه؟
    جواب: من واقعاً نمیدونم! ولی حدس میزنم یا مربوط به سیستم مدیریت ترافیک ISPها باشه یا فیلترینگ. می تونه این کار عمدی انجام شده باشه... ولی به نظر من عمدی در کار نیست و احتمالاً این یه نوع اشکال فنی توی این نرم افزار ها باید باشه... به عبارت دیگه به دلیل اشکالاتی که توی طراحی این نرم افزار ها وجود داره موقع بالا رفتن ترافیک شبکه این حالت ایجاد میشه...
    چرا من فکر میکنم که این مشکل عمدی نیست؟
    دلیل اول: زمان هایی که سرعت تک کانکشن کم میشه اگه با یه برنامه ی مانیتورینگ، نمودار سرعت تک کانکشنتون رو بررسی کنید متوجه میشید که سرعت تک کانکشن به شدت نوسان میکنه...
    این الان نمودار سرعت یه تست تک کانکشن و چند کانکشن هستش که با اختلاف چند ثانیه انجام دادم:

نمودار سرعت تک کانکشن سمت چپه و چند کانکشن سمت راست. جالبه بدونید که توی پارس آنلاین پروفایل خط همه ی مشترکها روی 9 مگ بسته میشه و سرعت هر سرویس به صورت نرم افزاری محدود میشه. محدودیت سرویس 128 دقیقاً 246 کیلوبایت هستش. اگه دقت بکنید می بینید تست چند کانکشن که به همین مقدار محدودیت سرعت رسیده، نوسان چندانی نمی کنه... در واقع همیشه، زمانی که سرعت، به طریقی محدود بشه معمولاً نوسان نمیکنه و فقط از یه مقدار مشخص بیشتر نمیشه، ولی می بینید سرعت تک کانکشن نوسان میکنه و این نشون میده که دلیل افت سرعت تک کانکشن یه پدیده ی پیچیده و نامنظم هستش... مثل زمانی که سرعت به خاطر ترافیک بالای شبکه افت میکنه، اون موقع هم همین نوسانات توی سرعت چند کانکشن دیده میشه...
    دلیل دوم: سرعت تک کانکشن تو ساعات کم ترافیک هیچ مشکلی نداره... اینم تستش:

(ساعت 1:15 صبح!!!)

اگر این مشکلات عمدی هست چه دلیلی داره که سرعت تک کانکشن تو بعضی ساعات روز محدود نباشه؟؟ به خاطر همین من میگم این یه مشکل فنیه که در اثر ترافیک زیاد ایجاد میشه...
    دو تا مظنون داشتیم... بالاخره مجرم کیه؟
    اگه مشکل از فیلترینگ باشه، همه باید کم و بیش به یه اندازه این مشکل رو داشته باشن و دقیقاً توی ساعات خاصی همه تقریباً به یه اندازه مشکل افت سرعت رو تجربه کنن ولی اگه بعضیا وضعشون از بقیه بهتره، این نشون میده که اشکال از نرم افزار مدیریت ترافیک ISPهای محترم هستش...

-----------------------------------------------
    *این ویرایش بعد از تذکر مفید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انجام شد.

البته این نظر منه و ممکنه اشتباهاتی توش باشه... از همه ی شما خواهش میکنم اگه اشکالی توش می بینید حتماً توی پاسختون به این تاپیک بهش اشاره کنید... تا منم پستم رو ویرایش کنم(البته با اشاره به نام شما)

تصمیم گرفتم یه سری از بحثای مهمی که توی تاپیک انجام میشه رو اینجا دوباره نقل قول کنم:

سلام به همگی. با اجازه ی netstat گرامی:
    دو تا پرسش نسبتا (و یا خیلی) فنی و تخصصی:
    ۱. ویژگی دانلود بصورت مولتی کانکشن، یکی از ویژگی های نرم افزارهای دانلود منیجره یا سرورهایی که دانلود از روی اون ها انجام میشه، و یا اینکه این ویژگی باید هم روی سرور و هم نرم افزار دانلود منیجر ما باشه؟!
    بنظر خودم گزینه ی "هر دو" درسته. یعنی هم باید دانلود منیجر ما ویژگی مولتی کانکشن داشته باشه و هم اون سروری که قراره ازش دانلود بشه. ولی خب، نظر شما چیه؟
    ۲. نرم افزارهای دانلود منیجر دقیقا چیکار میکنن که دانلود بصورت مولتی کانکشن انجام میشه؟! منظورم اینه که مثلا فرض کنید در یک زبان برنامه نویسی دستور دانلود فایل به این صورته:
    download("d:/","http://google.com/f.zip" )
    یعنی فایل f.zip رو دانلود و در درایو d ذخیره کن.

بدون شک این نوع دانلود بصورت تک کانکشن انجام میشه. چون ما هیچ تکنیک خاصی براش انجام ندادیم.
    حالا اگه قرار باشه عملیات این دانلود بصورت مولتی کانکشن انجام بشه دستورات این زبان برنامه نویسی چجوری میشه؟!

نکته:
    این سؤالات رو میخواستم تو بخش برنامه نویسی مطرح کنم ولی بنظرم اومد که اگه اینجا مطرحش کنم و به جوابش برسیم هم همگی با ماهیت قضیه ی مولتی کانکشن آشنا میشیم (منظورم اتفاقات پشت پردس!) و هم من به جواب این کنجکاوی خودم میرسم.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
    اینجا توضیح دادنش سخته ولی من سعی خودم رو میکنم....

قبلش یه نکته ی خیلی مهمی رو باید بگم... اصولاً شما وقتی با طراحی موجوداتی!!! که با اینترنت سر و کار دارن آشنا میشی میبینی که هیچ تمایلی به استفاده کردن از بیشتر از یک کانکشن وجود نداره حتی به خاطر اور هدی که ایجاد کانکشن داره توی بعضی پروتکل ها مثل http pipelining کلی زور میزنن که همه ی کارا به جای چند تا کانکشن فقط با یک کانکشن انجام بشه.....
    این قضیه دانلود با چند کانکشن در واقع یه جور حک کردنه... راستی چرا دانلود منیجرا حداکثر با 15 کانکشن دانلود نمیکنن؟؟؟ اگه گفتی....

اما حالا سوالت

دقیقاً جواب هر دو هستش.... اصل این قضیه یک یا چند کانکشن به پروتکل Http برمیگرده....
    برای اینکه شما بتونی یک فایل رو با چند کانکشن از طریق پروتکل Http بگیری راهی نیست مگه اینکه فایل رو از طریق بیشتر از یک Http request بگیری... برای اینکه بشه این کار رو کرد باید سرور یه نوع request خاص به اسم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو ساپورت کنه.... یعنی شما از سرور تقاضا میکنی میگی از بایت x تا بایت y فایل فلان رو به من بده و اونم میده... مثلاً اینجا الان بایت 200 تا 400 رو تقاضا کرده که هم request کلاینت و هم response سرور رو میتونید اینجا ببینید:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حالا دانلود منیجر هم میاد فایلی که میخواد دانلود کنه رو مثلاً 8 تیکه میکنه و هر 8 تیکه رو همزمان از سرور تقاضا میکنه (8 تا کانکشن میزنه و رو هر کانکشن یه دونه از اون request ها میده) بعدشم که اون تیکه ها رو دانلود کرد بهم میچسبوندشون.... که البته این کار رو دانلود منیجرای شدیداً خنگول!!! مثل IDM انجام میدن درست ترش اینه که از یه نوع فایل خاص به اسم random access file استفاده کنه که دیگه اضافه کاری انجام نشه....
    میخواستم برات کد هم بذارم ولی دیدم احتمالاً نمیشه خوب این مسئله ی کانکشن ها رو ازش متوجه شد چونکه این کار توی threadهای جداگونه انجام میشه و توی کد درست معلوم نمیشه....

نمیدونم تا چه حد تونستم مطلب رو توضیح بدم...

قابل توجه تمام کسانی که مشکل سرعت تک کانکشن رو دائمی دارن و هیچ وقت سرعتشون بالا نمیره! احتمال داره که توی تنظیمات درایور TCP ویندوزشون مشکلاتی وجود داشته باشه...
    من قبلا توی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه نرم افزاری رو معرفی کرده بودم به اسم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    نرم افزارش واقعا خوبه و میتونه این مشکلات رو برطرف کنه... حتما امتحان کنید....
    Last edited by netstat; 19-04-2014 at 20:48.

3. 19 کاربر از netstat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض اندازه گیری سرعت دانلود تک کانکشن

روش اول:
    یه روش تست ساده استفاده از سایت testmy.net هستش. البته برای اینکه جوابی که بهتون میده درست باشه حجم دانلود رو (از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) باید طوری انتخاب کنید که حداقل 20 ثانیه تست طول بکشه. (اونایی که اینترنتشون حجمیه خونه خراب میشن!) خود سایت گفته 7 ثانیه... ولی تجربه ی من نشون میده که 7 ثانیه خیلی کمه...
    علاوه بر این توجه داشته باشید که این سایت سرورهای مختلفی داره حتماً سرورهای مختلف این سایت رو امتحان کنید...
    متاسفانه اخیراً به نظر من اومده که این سایت با سرعتای بالاتر از 300 کیلوبایت مشکل داره هر چند من تا حالا سرعتای بالا رو هم باهاش به درستی تست گرفتم...
    علاوه بر این مشکل دیگه اینه که این سایت نوسان سرعت رو زیاد خوب نشون نمیده و همونطور که گفتم نوسان سرعت برای دیدن ویدئوهای آنلاین مهمه...

*با توجه به این که بعضی وقتا این سایت سرعت رو بالا پایین نشون میده، پیشنهاد میکنم موقعی که با این سایت سرعتتون رو تست میکنید حتماً جواب تست رو با یه نرم افزار مخصوص مانیتور کردن سرعت(مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) چک کنید.

-----------------------------------------------------------------------------
    روش دوم:
    یه راه دیگه اینه که با دانلود منیجرتون با یک کانکشن یه فایل رو از یه سرور خوب دانلود کنید و سرعت رو با کمک یه نرم ­افزار مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مانیتور کنید. اینطوری نوسان سرعت هم به خوبی دیده میشه ولی یه مشکل خیلی خطرناک وجود داره....
    مشکلش اینه که یه سری از ISPها فایلهایی که زیاد دانلود میشه رو میتونن به اصطلاح cache کنن(یعنی دانلودش میکنن روی سرور خودشون) و اگه فایل تست شما cache بشه شما از سرور ISP دانلود میکنین و در نتیجه تست سرعتتون خیلی عالی میشه!!! خودتون هم از هیچی خبر ندارین و الکی خوشحال میشید....

سرورهای پیشنهادی برای این نوع تست:

*پیشنهاد شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    *سرور cachefly.net به نظر میرسه که توی بعضی ISPها کش شده باشه. به همین دلیل از لیست سرورهای پیشنهادی حذف شد.
    روش سوم:
    شما بگید!

توجه کنید که متاسفانه توی یه سری از ISP ها سرعت تک کانکشن خیلی متغیره و ساعت به ساعت و حتی دقیقه به دقیقه تغییر میکنه!!!
    علاوه بر این تاثیر سروری که ازش دانلود میکنین خیلی زیاده!

در ضمن تست سایت speedtest.net تک کانکشن نیست و تعداد دقیق کانکشن ها به سروری که انتخاب کردید بستگی داره... در واقع نرم افزار تستی که روی سرورها نصب میشه تعداد کانکشن هاش قابل تنظیم کردن هستش... دیفالتش 2 هست ولی من دیدم که در اکثر مواقع از 4 کانکشن استفاده میشه:

توی این عکس می بینید که هر کانکشن نزدیک 800 کیلوبایت از فایل تست رو دانلود کرده!
    Last edited by netstat; 23-08-2014 at 21:31.

تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض نمونه تست

اولین تست رو خودم میذارم...
    امروز نمیدونم چه خبره.. سرعت از سرورای آمریکا نسبتاً خوبه ولی از سرورای اروپا افتضاحه...

(پارس آنلاین/تهران/128 نامحدود(246 کیلوبایت)/ساعت 1 بعدازظهر)

----------------------------------------------------
    اینم یه نمونه از تست با روش دوم....
    جالبه بدونید که با این روش خیلی دقیق تر میشه سرعت رو اندازه گیری کرد
    :

(پارس آنلاین/تهران/128 نامحدود(246 کیلوبایت)/ftp.mozilla.org/ساعت 8:30 بعدازظهر)

سمت چپ تک کانکشنه ولی سمت راست مولتی کانکشنه!! اختلاف رو ببینید!!
    در ضمن ببینید که سرعت تک کانکشن چقدر با تست 7 ساعت پیش فرق کرده!
    Last edited by netstat; 13-03-2014 at 21:46.

6. 6 کاربر از netstat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    qazvin

پيش فرض

128 نامحدود شاتل نهایت سرعت رو با تک کانکشن هم به من میده

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8. این کاربر از abolfazlwest72 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز vanish's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    نمیدونم!

10. این کاربر از vanish بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه MW_ARDEN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ShIrAz CiTY

12. این کاربر از MW_ARDEN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال hamidchi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Right there where they belong

پيش فرض

256 محدود پارس

14. این کاربر از hamidchi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Firebirds's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

دوستان
    اگر تست میگذارید حتنا فرمت نوشتن مشخصات رو رعایت کنید چون در غیر این صورت هیچ فایده برای کسی که تست ها میخواند ندارد، چرا که ISP شما فقط مختص به شهر شما نیست و قالبا کیفیت سرویس اش هم در کل ایران یکسان نیست.

16. 2 کاربر از Firebirds بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

مخابرات اصفهان/طرح زرین/ساعت 4 بعد از ظهر

testmy.net تا 99 درصد میرفت و گیر میکرد
    البته این سرویس ما فقط همین امروزه که انقدر خوبه ها.برداشت بد نکنید.هفته ی گذشته تک کانکشن به زور به 30 میرسید

18. 2 کاربر از zxzxcvcv بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 43 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •