تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: آموزش رفع صدای غرغر رگلاتور سمند ef7

داره خودمونی میشه AMDNRGS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض آموزش رفع صدای غرغر رگلاتور سمند ef7

با سلام خدمت همه دوستان و اساتید
    با توجه به اینکه صدای غرغر رگلاتور سمند ef7 یه مشکل تقریبا شایعه و جایی ندیدم که آموزش رفع این صدا رو گذاشته باشن تصمیم گرفتم تا همراه با عکس توضیح بدم(برای دیدن عکس ها تو سایز بزرگ روشون کلیک کنید)

اول از همه لوله انتقال گاز که از مخزن میاد(همون لوله نازک) رو باز کنید. یه خورده گاز داخل لوله هست و تخلیه میشه نترسید و آروم بازش کنید.بعد کانکتورهای شیر برقی و سنسور فشار رو باز کنید(همون فیشهای برقی که به رگلاتور متصل هستند رو جدا کنید).این دوتا چیز رو برای این گفتم باز کنید که آزادی عمل بیشتری داشته باشین.نیاز نیست شیلنگ های رفت و برگشت آّب و شلنگ انتقال گاز به ریل سوخت رو باز کنید.
    حالا نوبت به پایه ی رگلاتو یا همون براکت میرسه.براکت سه تا پیچ داره که یکیش از داخل گلگیر سمت شاگرد باز میشه
    (عکس شماره1) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و دوتای دیگه هم از داخل باز میشن
    (عکس شماره 2) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    (درواقع سه تا مهره هستن)

بعد براکت و رگلاتور رو بالا بیارید و دوتا پیچی که از زیر براکت رگلاتور رو به براکت متصل میکنه باز کنیدتا رگلاتور از براکت جدا بشه
    (عکس شماره 3) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دقت کنید عکس هایی که گذاشتم مال وقتیه که واشر هارو گذاشتم که در ادامه توضیح میدم.
    پیچهایی که رگلاتور رو به براکت متصل میکنن کمی کوتاه هستن و به خاطر همین بعد از اینکه واشر بذارین بسته نمیشن و باید با نمونه بلندتر عوض بشن.همونطور که تو عکس شماره 3 و همچنین این عکس میبینید
    (عکس شماره 4) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من هم زیر پیچ ها و هم بین رگلاتور و براکت واشر گذاشتم.همونطور که میبینید واشرها کلفت و خیلی نرم هستن تا بتونن ارتعاشات رو به خوبی جذب کنن.
    بعد طبق این عکس
    (عکس شماره 5) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    دور پیچ هایی که قسمت جلوی براکت روی اونها قرار میگیره هم واشر لاستیکی بذارید و زیر پایه ی عقب براکت هم طبق این عکس واشر لاستیکی بذارید
    (عکس شماره6) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دقت کنید واشری که زیر پایه ی عقب براکت میذارید باید کلفت و نرم باشه.
    بعد طبق عکس شماره 1 زیر مهره ای که از داخل گلگیر بسته میشه و طبق عکس شماره 2 زیر مهره هایی که دوتا پایه ی جلو رو محکم میکنه هم واشرلاستیکی بذارید .بهتره بین مهره ها و واشر لاستیکی یه واشر فلزی هم قرار بدید.
    اما دوتا نکته خیلی مهم...
    اول اینکه پیچ ها رو خیلی محکم نکنید.منظورم همه پیچ هاست یعنی اون دوتا پیچی که رگلاتور رو به براکت وصل میکنه و اون سه تا مهره ای که براکت رو به بدنه وصل میکنه.اگه خیلی محکم کنید اونوقت امکان داره ارتعاش به بدنه منتقل بشه و صدا تولید کنه(البته مث قبل صدا نمیده ولی برای اونایی که مث خودم حساسن...)
    نکته دوم که از اولی خیلی مهمتره اینه که وقتی براکت رو روی بدنه سوار میکنید دقت کنید که پیچی که مربوط به پایه ی عقب میشه و میره تو گلگیر، با محیط سوراخ گلگیر در تماس نباشه و همچنین اون دوتا پیچی که میره تو سوراخ پایه های جلوی براکت، با محیط سوراخ های براکت در تماس نباشه.اگه این نکته رو رعایت نکنین هرچی رشته اید پنبه میشه.
    برای اینکه به این مشکل بر نخورید موقعی که رگلاتور رو از براکت جدا کردید،براکت رو خالی سر جاش بذارید و اگه دیدید سوراخ ها با پیچ ها تنظیم نیستن با کمی خم و راست کردن پایه ها اونا رو تنظیم کنید.کار سختی نیست.
    در پایان دوباره تاکید میکنم که این دوتا نکته(مخصوصا دومی) خیلی مهمن.
    خودم اول رعایت نکرده بودم و بعد از چندین بار آزمون و خطا متوجه شدم.
    الان وقتی ماشین میره رو گاز،چه مخزن پر باشه ویا رو به اتمام باشه،هیچ تغییری تو صدای موتور ایجاد نمیشه.
    دوستان نترسین و خودتون انجام بدین.توضیحش یه خورده سخت بود اما انجام دادنش خیلی راحته.
    از کسایی که نتیجه گرفتن هم میخوام که اینجا اعلام کنن.
    سوالی بود در خدمتم.
    امیدوارم مفید واقع شده باشه

2. 4 کاربر از AMDNRGS بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

ممنون از اطلاعاتتون.
    با توجه به عدم وجود لغی در رگلاتور ماشین من احتمالا مشکل از مکانیزمداخلی رگلاتور باشه. لطفا در این خصوص اگر اطلاعاتی دارین ممنون میشم راهنماییم کنین.
    با سپاس

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

عکسها باز نمیشن در حالی که عضو شدم ؟

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوست گرامی خوش آمدید
    متاسفانه مشکل در آپلود شدن عکس هایی که گذاشتند هست و به این سایت بر نمی گرده اگر دوستمون لطف کننید و عکس ها رو از یک آپلود سنتر دیگه آپلود کرده و بگذارند درست می شه
    (لطفن تامبنیل عکس ها رو اینجا بذارید)

پروفشنال MCI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    جایی به اسم ایران

پيش فرض

سلام
    کسی میدونه چطوری باید قفل اتوماتیک دربهارو رو سیستم سخنگوی سمند ef7 غیر فعال کنم؟
    همونکه سرعت بالای 20 میرسه کل درها قفل میشه و باید کلید 1 رو بزنیم تا باز بشن
    ممنون

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

سلام
    کسی میدونه چطوری باید قفل اتوماتیک دربهارو رو سیستم سخنگوی سمند ef7 غیر فعال کنم؟
    همونکه سرعت بالای 20 میرسه کل درها قفل میشه و باید کلید 1 رو بزنیم تا باز بشن
    ممنون
    با دستگاه دیاگ فکر کنم بشه. من برای ۲۰۶ رو با دیاگ غیر فعال کردم

8. این کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

MCI

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

آقا هیچ عکسی ندیدم .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2016

پيش فرض

سلام متاسفانه عکس ها باز نمیشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

سلام دوستان من سمند ef7 پایه گازسوز دارم مدل ۹۰ چند روز که روی گاز که میره ماشین گاز نمیخوره و خاموش میشه ایا میتونید منو راهنمایی کنید مشکل از کجاست . ممنون.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

سلام
    دوستان لطفا عکس ها ی مربوط به صدای رگلاتور را آپلود کنید من کارم گیره ممنونم

13. این کاربر از behzad20120 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •