تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 34

نام تاپيک: Administrator در ویندوز 8

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض Administrator در ویندوز 8

{ بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as Administrator را انتخاب نمایید.
    اکنون در پنجره Command Prompt دستور زیر را به دقت وارد کرده و Enter بزنید:

net User Administrator password /active:yes

دقت کنید در دستور فوق به جای password، رمز عبورد مورد نظر خود برای حساب کاربری Administrator را وارد نمایید.

پس از اینکار، یک بار ویندوز را Log Off کنید. مشاهده می‏کنید که اکانت Administrator فعال شده است و با رمز عبوری که تعیین کرده‏اید می‏توانید وارد آن شوید .

برای غیرفعال نمودن مجدد آن نیز میتوانید از دستور زیر در CMD بهره ببرید:

net User Administrator password /active:no}

درود:
    من این مطلب را در یک جایی خوندم مربوط به ویندوز 7 میباشد.
    1. آیا برای ویندوز 8 هم میشه اینکارو انجام داد؟
    2. انجام این کار چه فایده ای داره؟

کاربر فعال ویندوز smss.exe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

1. بله میشه.
    (البته میتونید روی This PC کلیک راست کنید و Manage رو بزنید و از سمت چپ وارد قسمت Local Users and Groups بشید و زیر مجموعه ی اون Users رو باز کنید؛ اینجا تمامی User های این ویندوز رو میتونید ببینید؛ و میتونید روی Administrator کلیک راست کنید و Properties بزنید از گزینه های پایین تیک مربوط به گزینه ی Account is disabled رو بردارید. به این صورت این Administrator فعال میشه و دیگه Disable نیست. برای پسورد هم میتونید روی اون کلیک راست کنید و Set Password رو بزنید.)

2. فایده که نمیشه بهش گفت ولی با این کار یه User پیش فرض تو ویندوز به نام Administrator که قدرت Administrators رو هم داره فعال میشه. به صورت پیش فرض اولین User که شما موقع نصب ویندوز میسازید همین قدرت رو داره.
    به این دلیل به صورت پیش فرض غیر فعاله که چون این نام کاربری پیش فرض توی همه ی ویندوز ها هست؛ پس برای هکرها خوب میشه از این قضیه سوء استفاده کرد. و دیگه هکر نیازی نیست که نام کاربری رو پیدا کنه.

این رو برای این فعال میکنند که یه برنامه و یا یه دستور رو تحت قدرت administrator توی ویندوز اجرا کنند. بهترین راه برای این جور کارها کلیک راست کردن و زدن Run as administrator هست. اینجوری دیگه نیازی به فعال کردن اون یوزر هم نیست.

3. این کاربر از smss.exe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام

1. بله میشه.
    (البته میتونید روی This PC کلیک راست کنید و Manage رو بزنید و از سمت چپ وارد قسمت Local Users and Groups بشید و زیر مجموعه ی اون Users رو باز کنید؛ اینجا تمامی User های این ویندوز رو میتونید ببینید؛ و میتونید روی Administrator کلیک راست کنید و Properties بزنید از گزینه های پایین تیک مربوط به گزینه ی Account is disabled رو بردارید. به این صورت این Administrator فعال میشه و دیگه Disable نیست. برای پسورد هم میتونید روی اون کلیک راست کنید و Set Password رو بزنید.)

2. فایده که نمیشه بهش گفت ولی با این کار یه User پیش فرض تو ویندوز به نام Administrator که قدرت Administrators رو هم داره فعال میشه. به صورت پیش فرض اولین User که شما موقع نصب ویندوز میسازید همین قدرت رو داره.
    به این دلیل به صورت پیش فرض غیر فعاله که چون این نام کاربری پیش فرض توی همه ی ویندوز ها هست؛ پس برای هکرها خوب میشه از این قضیه سوء استفاده کرد. و دیگه هکر نیازی نیست که نام کاربری رو پیدا کنه.

این رو برای این فعال میکنند که یه برنامه و یا یه دستور رو تحت قدرت administrator توی ویندوز اجرا کنند. بهترین راه برای این جور کارها کلیک راست کردن و زدن Run as administrator هست. اینجوری دیگه نیازی به فعال کردن اون یوزر هم نیست.
    متشکرم از راهنماییتون.
    1.ویندوز 8 من با اینکه اورجیناله ولی متاسفانه در قسمت Manage گزینه ی Local Users and Groups را نداره!! چیکار کنم؟
    2.بالاخره پیشنهاد شما اینه که من اینکارو انجام بدم(net User Administrator password /active:yes) یا اینکه نیاز نیست؟

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

متشکرم از راهنماییتون.
    1.ویندوز 8 من با اینکه اورجیناله ولی متاسفانه در قسمت Manage گزینه ی Local Users and Groups را نداره!! چیکار کنم؟
    2.بالاخره پیشنهاد شما اینه که من اینکارو انجام بدم(net User Administrator password /active:yes) یا اینکه نیاز نیست؟
    سلام

1. باید نسخه ی ویندوز 8 شما Pro و یا Enterprise باشه.
    2. نه. مهم نیست. انجام ندید.

آخر فروم باز Mehrdad092000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام ببخشید اینجاسوال میکنم اما زیاد هم بی ربط نیست
    1.من میخوام وقتی ویندوز نصب میکنم کلا یه حساب باشه و اونم Admin باشه و چیزه دیگه همراهش نباشه فقط یه user چجوریاس؟ منظرم فقط روی ادیمین باشه
    2.وقت ویندوز نصب میکنم امانت لایو که میخواد و میدم هر دفعه پسورد میخواد میخوام پسورد وارد نکنم موقع اومدن تویه ویندوز چیکار کنم؟ نمیخوام اکانت دیگه بسازما یکی فقط
    مرسی

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

1. وقتی ویندوز نصب کنید که از شما نام یه یوزر رو میپرسه؛ به غیر از این یه یوزر Administrator هم که داره. شما میتونید با اون یوزر که ساختید موقع نصب ویندوز اولین بار که تو ویندوز وارد شدید اون Administrator و فعال کنید و از این یوزر خارج بشید و با اون Login کنید. بعدا میتونید یوزری که موقع نصب ویندوز ساختید رو پاک کنید. اینطوری یه یوزر دارید اونم Administrator هست.

2. نمیشه. برای Microsoft Account حتما باید پسورد وارد بشه. اگر نخواید میتونید Microsoft Account رو وارد نکنید؛ یعنی Administrator رو به Microsoft Account تبدیل نکنید. اینطوری هر موقع که بخواید برنامه نصب کنید و یا کلا نیازی به Microsoft Account داشته باشه ازتون میخواد که مشخصات اون رو وارد کنید.

نکته: Microsoft Account در کاربر Administrator کار نمیکنه. یعنی شما نمیتونید از طریق اون برنامه های Start Screen رو اجرا کنید و بهتون پیغام میده که Built-in Administrator قادر به این کار نیست. بهترین کار اینه که یه کاربر به غیر از Administrator داشته باشید. (در این مورد این قضیه قابل حله ولی کمی دردسر داره و باید یه سری تنظیمات انجام بدید)

8. 2 کاربر از smss.exe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام

1. وقتی ویندوز نصب کنید که از شما نام یه یوزر رو میپرسه؛ به غیر از این یه یوزر Administrator هم که داره. شما میتونید با اون یوزر که ساختید موقع نصب ویندوز اولین بار که تو ویندوز وارد شدید اون Administrator و فعال کنید و از این یوزر خارج بشید و با اون Login کنید. بعدا میتونید یوزری که موقع نصب ویندوز ساختید رو پاک کنید. اینطوری یه یوزر دارید اونم Administrator هست.

2. نمیشه. برای Microsoft Account حتما باید پسورد وارد بشه. اگر نخواید میتونید Microsoft Account رو وارد نکنید؛ یعنی Administrator رو به Microsoft Account تبدیل نکنید. اینطوری هر موقع که بخواید برنامه نصب کنید و یا کلا نیازی به Microsoft Account داشته باشه ازتون میخواد که مشخصات اون رو وارد کنید.

نکته: Microsoft Account در کاربر Administrator کار نمیکنه. یعنی شما نمیتونید از طریق اون برنامه های Start Screen رو اجرا کنید و بهتون پیغام میده که Built-in Administrator قادر به این کار نیست. بهترین کار اینه که یه کاربر به غیر از Administrator داشته باشید. (در این مورد این قضیه قابل حله ولی کمی دردسر داره و باید یه سری تنظیمات انجام بدید)
    1.ممنون مرسی-بعدش که بخوایم وارد ادمین بیشیم پسورد دیفالتش چیه؟
    2.شما میگی پس همون اکانت هر دفعه وارد کنم؟ میشه اموزش این کار که گفتیو بزاری؟

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

1.ممنون مرسی-بعدش که بخوایم وارد ادمین بیشیم پسورد دیفالتش چیه؟
    2.شما میگی پس همون اکانت هر دفعه وارد کنم؟ میشه اموزش این کار که گفتیو بزاری؟
    سلام

1. به صورت پیش فرض پسورد نداره. فقط باید Enable بشه. اونوقت میشه ازش استفاده کرد.
    2. آره. ببین مثلا وقتی داری از Store یه چیزی رو دانلود و نصب میکنی؛ میگه باید با Microsoft Account وارد ویندوز بشی. اما یه گزینه ای پایین سمت چپ داره که میگه ه صورت جداگانه برای هر برنامه Microsoft Account رو وارد مینی، که خودش زده Not Recommended. بعد اون رو بزی و Microsoft Account خودت رو بزنی اجازه ی نصب برنامه رو بهت میده.
    این قضیه رو کلا برای همه جای ویندوز داره.

11. این کاربر از smss.exe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام

تشکر میکنم از وقت و حوصله ای که برای راهنمایی بنده گذاشتین.
    دوست عزیز طبق فرمایش شما من یک اکانت Administrator Local Account و یک اکانت Standard Microsoft Account برای خودم ساختم.
    1. آیا درست عمل کردم؟
    2. در ضمن میشه اکانت Administrator Microsoft Account هم ساخت.
    3. Microsoft Account در حالت Standard بهتره باشه یا Administrator؟

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام

1. به صورت پیش فرض پسورد نداره. فقط باید Enable بشه. اونوقت میشه ازش استفاده کرد.
    2. آره. ببین مثلا وقتی داری از Store یه چیزی رو دانلود و نصب میکنی؛ میگه باید با Microsoft Account وارد ویندوز بشی. اما یه گزینه ای پایین سمت چپ داره که میگه ه صورت جداگانه برای هر برنامه Microsoft Account رو وارد مینی، که خودش زده Not Recommended. بعد اون رو بزی و Microsoft Account خودت رو بزنی اجازه ی نصب برنامه رو بهت میده.
    این قضیه رو کلا برای همه جای ویندوز داره.
    1.ممنون ولی این قابلیت وقتی که بخوایم یه اکنت دیگه بسازیم از بین میره نه؟
    2.اینجوری که خیلی خوبه وقتی لازم باشه پسورد بزنیم اولش خیلی بخیوده سرعت بوت هم میگیره هی پسورد میخواد -چیکار کنم اینجوری بشه

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •