تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: مشاوره برای خرید هارد اکسترنال و یا اینترنال ( زیر 300 تومان )

نویسنده و کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل GOLDFINCH's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    Slightly Ahead

پيش فرض مشاوره برای خرید هارد اکسترنال و یا اینترنال ( زیر 300 تومان )

با سلام

بنده چندی پیش، یک هارد اینترنال از دست دارم. لذا بران شدم، تا برای خرید یک هارد پر سرعت، تاپیکی برای مشاوره بزنم.
    خب؛

راستش شک داشتم که هارد اینترنال بگیرم، یا اکسترنال. آیا سرعتاشون تفاوتی داره؟ تا چه حدی؟
    آیا هارد های اکسترنال را می توان به گوشی وصل کرد؟

دوستان، لطفاً مرا در جهت صحیح راهنمایی کنید.
    یک هارد پر سرعت ضد ضربه می خواستم تا 250 تومان برای کار های گرافیکی، فکر می کنم سرعت خیلی مهم هست.

درصورت خرید هاردی که ضد ضربه نباشد، آیا بر اثر برخورد به زمین، تمامی اطلاعات داخلش پاک خواهد شد، یا کلا خراب می شود؟

باتشکر

2. این کاربر از GOLDFINCH بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2013
    محل سكونت
    نصف جهون

پيش فرض

با سلام

بنده چندی پیش، یک هارد اینترنال از دست دارم. لذا بران شدم، تا برای خرید یک هارد پر سرعت، تاپیکی برای مشاوره بزنم.
    خب؛

راستش شک داشتم که هارد اینترنال بگیرم، یا اکسترنال. آیا سرعتاشون تفاوتی داره؟ تا چه حدی؟

یک هارد پر سرعت ضد ضربه می خواستم تا 250 تومان برای کار های گرافیکی، فکر می کنم سرعت خیلی مهم هست.

درصورت خرید هاردی که ضد ضربه نباشد، آیا بر اثر برخورد به زمین، تمامی اطلاعات داخلش پاک خواهد شد، یا کلا خراب می شود؟

باتشکر
    والا در مورد وصل کردن به گوشی اطلاعی ندارم ک میشه یا نه
    مگر اینکه کابل otg واسش اومده باشه
    اما نظرم این خیلی خوبه همینطور ضد ضربه هم هست

Silicon Power Hard Drive Armor A30 - 1TB

Last edited by seid designer; 28-02-2014 at 20:20.

4. این کاربر از seid designer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    Slightly Ahead

پيش فرض

دوستان، در مورد هارد های اینترنالی چه پیشنهادی می دید؟

فرستاده شده از LT29iِ من با Tapatalk

6. این کاربر از GOLDFINCH بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام

خب؛

باتشکر
    سلام .

حتی اگر فرض بگیریم که دو هارد مورد نظر کاملاً یکسان باشند ، سرعت متفاوت خواهد بود که عمدتاً به خاطر کارایی متفاوت چیپستهای USB و SATA مادربرد هست ولی معمولاً اینترفیس SATA سرعت بیشتری دارد . اگر از سیستم به مدت طولانی استفاده میکنید و اگر میخواهید اطلاعات موجود در هارد بطور دائم در دسترس باشد (سیستم روشن - هارد دیسک روشن) و اگر برای جابجایی نمیخواهید توصیه میکنم که هارد اینترنال بخرید .

بله ؛ میتوان اینکار را انجام داد .ولی بنظرم وصل کردن هاردهای اکسترنال به گوشی موبایلها کار درستی نیست . یکی از مهمترین علت این هست که هارد دیسکها برخلاف گوشی موبایها با توجه به ساختاری که دارند نسبت به جابجا کردن ، ضربه وارد شدن ، تکان دادن در زمانهایی که روشن هست حساس هستند و احتمال بالایی هست که آسیب ببینند . مگر اینکه تا قبل از اتمام کار با هارد اکسترنال گوشی موبایل را در جایی ثابت نگه دارید . همچنین دشارژ شدن سریع باطری را هم باید در نظر بگیرید . پیشنهاد میکنم برای گوشی موبایلها و یا تبلتها یک هارد اکسترنال WiFi بخرید که باطری مستقل دارند و و تا زمانیکه در محدوده برد WiFi هارد اکسترنال باشید نیازی نیست که آنرا جابجا کنید و تکان بدهید .

مدلی که در پست دوم گفته شد گزینه مناسبی هست . لازم هست که دو نکته مهم یادآوری بشه :

1. اگر مدل پرتابل میخواهید بخرید ، اکثر مدلهای موجود در بازار 5400rpm و 16/8MB Cache دارند . بعبارت دیگه سرعت اکثر این مدلها تفاوت چشمگیری با بقیه مدلها ندارند . اگر سرعت بالا برای شما خیلی مهمه باید مدلهایی مثل Seagate Backup Plus Desk بخرید .

2. اگر با ساختار هارد دیسکها آشنایی داشته باشید حتماً میدانید که فاصله slider (اسلایدر با هد فرق میکند) با media layer (لایه مغناطیسی که بر روی پلاتر ها قرار میگیرد) فوق العاده کم هست . در زمانیکه پلاتر با سرعت بالایی در حال چرخش هست اسلایدر بر روی لایه نازکی از هوا شناور میشود (مثل پرواز هواپیما بر روی باند) کافیست ضربه ای وارد بشود تا اسلایدر با سطح media layer برخورد تا آنرا خراش دهد .

میزان خسارت وارده به خاطر head crash یا head slap بستگی به استحکام ساختار و اجزای داخلی مثل actuator assembly و وجود لایه های محافظ بر روی media layer و ضربه گیر لاستیکی/سیلیکونی در اطراف هارد (که باعث افزایش سایز ، وزن میشود و همچنین تهویه و کولینگ مشکلتر خواهد شد) و ... دارد . میزان استقاومت در برابر شوکهای وارده در هر هاردی میتواند متفاوت از مدل دیگر باشد . در کل تا زمانیکه ابزاری به نام هارد دیسک درایو به دست شما میرسه باید با نهایت دقت از آن استفاده و نگهداری کرد .

این هاردهاي اكسترنال معمولاً دارای باکسی از جنس فلز مثل silicon power armor a80 یا لاستیکی/سیلیکونی مثل adata sh93 هستند. باید دانست كه فقط باکس مستحکم و ضد آب دارند وگرنه هارد اینترنال بکار رفته تفاوتی با انواع عادی ندارد در نتیجه در زمانهایی که هارد روشن و هد در حال Tracking بر روی پلاترها هست نباید به هارد ضربه ای وارد بشود . قابلیت ضد ضربه این هاردهای اکسترنال (وجود محافظهای ارتجاعی لاستیکی / سیلیکونی) بیشتر در مواقعی مطرح هست که هارد خاموش (non-operating) هست که هد در هد پارکینگ قرار گرفته و بر روی پلاتر نیست که آنهم بطور 100% تضمینی وجود ندارد که در این حالت هم از هارد محافظت کند .

حتی برندهای معتبری مثل buffalo در مدل mini station extreme که یک مدل ضد ضربه هست بوضوح تاکید کرده که این قابلیت فقط در حالت non operating تست و گارانتی شده . و تاکید کرده که هارد دیسک را نندازید . به هر حال اگر در مواقع حمل و نقل کمی بی احتیاط هستید این مدلها گزینه مناسبی هستند .

نقل و قول زیر از سایت بوفالو هست :
    Test conducted on an industrial carpet in non-operating mode. MiniStation™ offers extra shock protection as compared to conventional hard drives; however, it does not guarantee prevention from damage to the cases, the internal hard drives, or the data in all environments or circumstances. Please do not drop hard drive intentionally. BUFFALO does not offer any additional warranty coverage for dropped drives

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8. 6 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان، در مورد هارد های اینترنالی چه پیشنهادی می دید؟

فرستاده شده از LT29iِ من با Tapatalk
    اگر میخواهید OS ، Software ، Game و موارد مشابه نصب و اجرا کنید میتونید Seaagte Barracuda 7200.14 انتخاب کنید . ولی اگر برای آرشیو دیتا میخواهید میتوین WD Green بخرید که هارد پرسرعتی نیست . سعی کنید که علت خرابی هارد اینترنال قبلی را پیدا کنید تا احیاناً برای هارد جدیدی که میخرید مشکلی پیش نیاد . پاور سیستم در وضعیت مناسبی هست ؟ تهویه کیس ؟ ضربه و تکان دادن به کیس میتونه باعث خرابی هارد بشود و ...

10. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    Slightly Ahead

پيش فرض

اگر میخواهید OS ، Software ، Game و موارد مشابه نصب و اجرا کنید میتونید Seaagte Barracuda 7200.14 انتخاب کنید . ولی اگر برای آرشیو دیتا میخواهید میتوین WD Green بخرید که هارد پرسرعتی نیست . سعی کنید که علت خرابی هارد اینترنال قبلی را پیدا کنید تا احیاناً برای هارد جدیدی که میخرید مشکلی پیش نیاد . پاور سیستم در وضعیت مناسبی هست ؟ تهویه کیس ؟ ضربه و تکان دادن به کیس میتونه باعث خرابی هارد بشود و ...
    بینهایت ممنون از جواب های غنیی که دادید.

راستش دلیلش رو متوجه نشدم. فکر نمی کنم مشکل از پاور باشه. چون سیستم یه سال نیست عوض شده.
    ++

راستش الان یه هارد یه ترا موقطاً رو سیستم نصب کردم، واقعاً سرعتش پایینه. قبلاً هارد اکسترنال بوده درش اوردم.

مثلاً برنامه ای نصب می کنم، کلاً سیستم میره تو حالت هنگ.

یه دونه هارد SSD پر سرعت هم روش هست و OS رو نصبه.

الان اون مدلی که شما معرفی کردید، با این هارد SSD سازگاره دیگه مشکلی پیش نمیاد؟
    ++

سرعتش مثل اون هاردی الان دارم پایین نیست؟

باتشکر

12. این کاربر از GOLDFINCH بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بینهایت ممنون از جواب های غنیی که دادید.

راستش دلیلش رو متوجه نشدم. فکر نمی کنم مشکل از پاور باشه. چون سیستم یه سال نیست عوض شده.
    ++

راستش الان یه هارد یه ترا موقطاً رو سیستم نصب کردم، واقعاً سرعتش پایینه. قبلاً هارد اکسترنال بوده درش اوردم.

یه دونه هارد SSD پر سرعت هم روش هست و OS رو نصبه.

++

سرعتش مثل اون هاردی الان دارم پایین نیست؟

باتشکر

هارد اكسترنال چه مدلي بوده ؟ مدل هارد داخلي آن چي بوده ؟ مثلاً اگر WD Green بوده سرعت پايين اين مدل كاملاً طبيعي هست ، مشروط بر اينكه خود هارد مشكلي نداشته باشه .

نرم افزارها تا حد امكان بايد روي SSD درايو نصب شود .

مدلي كه پيشنهاد شد سرعت مناسبي دارد ولي به هر حال سرعت HDDـها قابل قياس با SSD درايوها نيست .

14. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    Slightly Ahead

پيش فرض

هارد اكسترنال چه مدلي بوده ؟ مدل هارد داخلي آن چي بوده ؟ مثلاً اگر WD Green بوده سرعت پايين اين مدل كاملاً طبيعي هست ، مشروط بر اينكه خود هارد مشكلي نداشته باشه .
    بله دقیقاً همین هست.

هارد های WD Blak و WD Blue چه فرقی دارند؟

16. این کاربر از GOLDFINCH بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بله دقیقاً همین هست.

هارد های WD Blak و WD Blue چه فرقی دارند؟
    نه تنها مدت وارانتي هارد ديسكهاي WD Black پنج سال هست كه اين مقدار در WD Blue دو سال هست (وارانتي شده توسط سازنده) بلكه هارد ديسكهاي WD Black ويژگيهايي دارد كه باعث افزايش كارايي و سرعت در مقايسه با انواع WD Blue ميشود و گزينه مناسبي براي نصب و اجراي OS ، Software ، Game هست . البته ظاهراً مدلهاي جديد WD Black در مقايسه با مدلهاي پيشين از لحاظ سرعت و كارايي افت داشتند ولي كم صداتر شدند .

18. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

سلام .
    اگر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برید هاردهای خوبی با قیمت مناسب میتونین پیدا کنید من خودم مشتریشون هستم خیلی هم راضیم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •