تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: هرگز وایمکس مبین نت نخرید!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Shiraz

13 هرگز وایمکس مبین نت نخرید!

من به عنوان یک مشترک که حدود 2 ساله از مبین نت استفاده می کنم مبین نت را یکی از بدترین گزینه ها برای اینترنت پرسرعت می دونم دلایلش رو به تفکیک خدمتتون عرض می کنم:

1-مودم وایمکس مبین نت فقط برای اتصال به مبین نت کاربرد داره. یعنی اگر از خدمات راضی نبودی، نمی تونی با اون مودم با شرکت دیگه ای قرارداد ببندی. در واقع تنها راه خلاص شدن از مبین نت اینه که مودم رو زیر قیمت به بعضی از عوامل فروش مبین نت بفروشی (انحصار به معنای واقعی کلمه). مثلا مودمی که خودشون میفروشن 220 هزار تومن و کاملا سالمه از شما 70 تا 80 هزار تومن می خرند. این مسئله برای کاربرهای adsl وجود نداره و اگر از خدمات شرکتی راضی نباشی میتونی با همون مودم با شرکت دیگه ای قرارداد ببندی.

2-تنوع طرح های مبین نت فوق العاده کم هست. از نظر مدت طرح شما یا باید 1 ماهه بگیری یا 6 ماهه. طرح 1 ساله و دو ساله هم هست ولی اونا برای کاربرهای جدیده چون یه مودم به اصطلاح مجانی همراهشون هست. طرح های نا محدود هم چند وقت پیش کلا حذف شدند ( البته به صرفه هم نبودن). از بابت سرعت اصلا طرح 256 نداره. کلا جوریه که شما ترجیح می دی طرح های 6 ماهه با سرعت 512 به بالا بگیری و با هزینه زیاد 6 ماه دیگه در خدمت مبین نت باشی.

3-طرح های ویژه ی یک یا دو ساله که برای گول زدن کاربران جدید ارائه میشه با نام مودم رایگان ارائه شده ولی من هر جور حساب کردم حداکثر 80 تا 90 هزار تومن کمتر از حالتی که مودم و طرح رو جدا بخری. مثلا ارزون ترین طرح یک ساله طرح 128- 30 گیگ- 1 ساله با مودم داخلی هست که مبین نت 300 هزار تومن میفروشه!!! . اگر بخوای به جای اون طرح و مودم رو جدا برای یک سال بگیری اولا طرح مشابه یک ساله وجود نداره ثانیا اگه فرض کنید بجای اون طرح 128-18 گیگ- 6 ماهه رو بگیری که 99 هزار تومن است . برای یک سال میشه 36 گیگ. اگر به این نکته دقت کنی که 6 گیگ حجم اضافه به قیمت خودشون (6 هزار تومن) 36 هزار تومن می ارزه ، متوجه میشی که شرکت فقط 82 هزار تومن بهت تخفیف داده (با در نظر گرفتن قیمت 220 هزار تومن برای مودم) و مدعی است کلا 220 هزار تومن رو نمیگیره. در هر صورت 82 هزار تومن تخفیف میگیری و برای 1 سال میفتی تویه باتلاق مبین نت.

4 -مبین نت برخلاف بسیاری از شرکت های adsl سرعت روزانه رو محدود می کنه یعنی اگر سرعت 128 گرفتی خودتو خفه کنی سرعت دانلودت بیشتر از حدود 16 کیلو بایت نمیشه. البته این سرعت برای حالتی که آنتن دهی تویه منطقه شما خیلی خوبه و از مرکز قطعی خاصی نداری. اگر آنتن دهی کم باشه و برای شکایت از سرعت زنگ بزنی به پشتیبانی بهت می گن که " از نظر ما سرعت مناسب برای اشتراک 128 بین 4 تا 16 کیلوبایت هست چون ضریب اشتراک 1 به 4 هست." اگه گفتی که کمتر از این مقداره میگه که : تویه تنظیمات مودم این عدد و اون عدد رو چک کن و نهایتا میگه آنتن دهی کم است و باید مودم رو تویه فضا آزاد مثل بیرون پنجره بزاری تا بهتر بشه !!!

5-در آخرین اقدام برای فراری دادن مشتریان، مبین نت طرح های شبانه رو به شدت محدود کرده. از اول اسفند بدون هیچ خبر قبلی و نسبتا یواشکی مبین نت ساعت رایگان شبانه رو برخلاف توافق قبلی با مشترکین کمتر کرده. ساعت شبانه 2 ساعت کمتر از قبل شده یعنی از 3 تا 7 صبح (کمتر از این احتمالا روشون نشده)
    از اون مهمتر برخلاف گذشته اینترنت شبانه هم محدودیت حجمی داره و مشترک فقط به اندازه 2 برابر حجم خریداری شده میتونه شب ها دانلود کنه. مثلا اگه طرح 1024-25 گیگ- 1 ساله با مودم رو بگیری، سر جمع در کل سال 50 گیگ اینترنت شبانه داری و بعد از اون از اینترنت روزانه کم میشه (طبق گفته پیشتیبانی مبین نت). یعنی شما 400 هزار تومن دادی و تنها دو سه شب از هر ماه می تونی شب ها کامپیوتر رو بزاری دانلود کنه. البته تویه این مثال فرض شده که شما هیچ گونه کاره دیگهای از جمله وبگردی تویه این 365 روز انجام ندید. اصلا اگر با اینترنت پرسرعت دانلود نکنی که همون دایل آپ استفاده کنی سنگین تره.

6-مهمترین مزیت وایمکس امکان جابجایی اون در سطح شهره. در این مورد باید دقت کرد که علاوه بر نقاط خارج از شهر، در اکثر شهرهای کوچک کلا آنتن نداری حتی در شهرهای بزرگ نقاط کور زیاده و ظاهرا مبین نت عجله ای برای بهبود آنتن دهی نداره. از اون گذشته این مزیت چقدر می ارزه، با توجه به دلایل 1 تا 5 ارزششو داره. اصلا از این مزیت استفاده می کنی یا نه. من روز اول فکر می کردم این امکان به دردم می خوره بعد که گرفتم دیدم نه. خارج از منزل من کارهای فوری رو مثل ایمیل رو با گوشی انجام می دهم و تویه دانشگاه و شرکت اینترنت رایگان در اختیارم هست. بنابراین هیچ وقت نشده مودم و لپ تاپ رو ببرم جای دیگه استفاده کنم.

حـــــرفـه ای Joaquin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

در حقیقت این به اصطلاح شرکت، خودشون بار ها اعلام کردن که مشترای اصلیشون مشتریای سازمانی هستن که پهنای باند جدا میخرن و ازین چیزا. معلوم نیست چرا از روز اول اصلا اومد و به مردم عادی هم سرویس داد. در هر صورت به نظر میاد که الان از این کارشون پشیمون شدن و تازه فهمیدن چه غلطی کردن حالا هم میخوان مشتریا فرار کنن.

3. 7 کاربر از Joaquin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

واقعا هیچ وقت مبین نت نخررررررررررررررررررررررر ررررررررررررررررررررررررر ررررررررررررررررررررررررر رررررررررررید
    سراغ gprs برید اما سراغ مبین نت هرگز

5. 6 کاربر از nimajoon66 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت ss504's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

واقعا خیلی مسخره هست.....
    ساعت رایگان رو خیلی کم کردن..اونم بدون اطلاع خیلی مزخف هست

7. این کاربر از ss504 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ham33d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    [̲̅a̲̅][̲̅h̲̅][̲̅v̲̅][̲̅a̲̅][̲̅z̲̅]

پيش فرض

از مبین نت اشغالتر وگرونتر نداریم
    رفتن بسوی مبین نت== رفتن تو چاه هست

9. 3 کاربر از ham33d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

کاملا موافقم خاصیت جابجایی اون هم با اومدن رایتل و جی پی ار اس دیگه معنی نداره قیمتهاشون هم ک گرون کردن یه مقایسه با ADSL کنید بعد برید سمتش شما منم نزدیک دو سال هست ک مودم رو انداختم گوشه اتاق واقعا حماقت محض پشتیبانی افتضاح یک ماه طول کشید تا راضی شدن کارشناس بفرستن خونه adsl شب ساعت 2 زنگیدم فردا صبح ساعت 8 کارشناس پشت در بود گفتم مشکل حل شده بیخیال گفت نه باید مودم چک شه تنها خاصیت مبین نت اینه موتونی ب پشتیبانی فحش بدی اونم مودبانه عذرخواهی میکنه همین

11. این کاربر از arash_7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز DariushGreat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    همین حوالی...

پيش فرض

من که با سرویس 1 مگ 4 گیگ حجم، قدر 33 گیگ ازش کندم! نوووووووووووووووووووووووو ووش جوووووووووووووووونم! تا کور بشه چشم این مبین نت!
    ( البته ظاهرا دستشون اومده دارم چه میکنم، از حجمم کم میکنن! )

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام
    من طرح یک ساله با سرعت 1024 رو خریدم. توی این شش ماهه سرعت دانلودم با دانلود منیجر از 15 کیلوبایت بالاتر نرفت که نرفت (به جای اینکه 120 باشه !!!!! ) کنتور مصرفم مشکلی نداره درسته ولی الان یک ماهه که سرعتم به 7 کیلو هم رسیده باورتون میشه کمتر از دیالاپ !!!! خدایا فاجعه ست !!!
    ضریب اشتراک 4 دیگه باید کف سرعتش بشه 32 نه دیگه 7 !!!!
    میگن تعداد مشترکین تو محله ما (گلشهر بندرعباس) زیاده به خاطر اینه. خوب شیاد کلاه بردار وقتی نمیتونی سرویس بدی الکی سر مردم شیره نمال. پس تعهدت چی میشه؟!!

داره خودمونی میشه bestinternet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

آره،دقیقا" همین طوری هستش

آخر فروم باز t2download's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ایران - اهواز

پيش فرض

هرگز ایرانسل نخرید تعرفه ها خیلی گران شده و فقط توی خوزستان دیگه 128 و 256 و 512 و فقط نا محدود داده می شود و هزینه ها ماهیانه بالای 60 هزاره و تهران و البرز فقط تا سرعت 512 یکساله داده میشه و
    باقی استان ها فقط 1 و 2 مگابایت داده میشه .......... نخرید بدبخت میشید و سرعت شبانه و روزانه افتضاحه .........

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •