تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 31

نام تاپيک: استفاده از ویندوز 8.1 بعد از نصب ویندوز Xp

کاربر فعال انجمن آموزش عالی pedram_sad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    My Sanctum

پيش فرض

شما ابتدا xp را نصب کنید و سپس 7 را در درایو دیگری نصب کنید. (اگر نصب نشد باید درایو H را به primary تغییر دهید.)اگر درایوها از قبل اماده باشند ویندوز 7 اصلا ان درایو 100 مگابایتی را نمی سازد.(ولی اگر به ویندوز بگویید که در یک فضای خالی نصب شود ان درایو را خودکار می سازد و نیازی به ساختن توسط شما نیست.
    مرسی
    مشکل الان نصب ویندوز نیست من سال ها xp رو کنار 7 داشتم
    در 2 تا درایو مجزا
    مشکل اینه هر بار که بعد از نصب 2 تا ویندوز نسخه قدیمی تر یعنی xp مشکل دار میشد و محبور بودم دوباره نصبش کنم ویندوز جدیدترم یعنی 7 یا 8 دیگه بوت نمیشد
    میخوام از این مشکل جلوگیری کنم برای اینده
    وگرنه نصب 2 تا ویندوز راحت انجام میشه

2. این کاربر از pedram_sad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم افزار و ویندوز
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

نرم افزارهای جایگزین easy bcd

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:

4. این کاربر از vissoto بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال ویندوز smss.exe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

جناب من نتونستم جواب بگیرم
    الان درایو H ام که توش 8 نصب بود رو از توی همین Xp فرمت کردم

میخوام از اول هر دو رو نصب کنم فقط اون روش که گفتید یک درایو 100 مگابایتی باید باشه رو برام توضیح میدین چظور ایجادش کنم ؟
    باید از fdisk استفاده کنم یا partition magic ?

میخوام از اول حل کنم این مشکل رو و xp رو هم دوباره نصب کنم

الان partiton magic نصب کردم
    درایو اولم که C بود رو ازش 150 مگ گرفتم یک درایو جدید ایجاد کردم که ترتیبش رو گذاشتم Before c باشه و اسمش شد k
    الان این رو بسازم و active کنمش ؟

اینطوری که تو ویندوز هام همیشه یک درایو 100 مگی خالی هست
    سلام

باید اول هارد شما یه پارتیشن از نوع Primary باشه و حجمش 100 مگابایت و Active هم شده باشه.
    با هر برنامه ای میشه. اگر از Partition Magic استفاده میکنید هم باید همین کار رو انجام بدید. یعنی پارتیشن C که ویندوز XP داشت رو کامل پاک کنید و اول یه پارتیشن با حجم 100 مگابایت بسازید و باقی فضا رو یه پارتیشن دیگه. هر جفتض باید از نوع Primary باشه. اینطوری به پارتیشن های دیگه شما هم دست نمیخوره. بعد در آخر هم اون پارتیشن اولی 100 مگابایتی رو Active کنید.
    بعد هم ویندوز رو به ترتیب اول XP و بعد ویندوز بعدی رو نصب کنید. همه چیز حله.

در مورد اون پست قبلی هم که گفتید نشد؛ دیگه خب پاک کردید پارتیشن ویندوز رو. البته به خیلی از مسائل مربوط میشه که توضیحاتش خیلی پیچیده و طولانی میشه.

ببخشید توضیحات کوتاه بود و با تاخیر؛ این موارد رو انجام بدید و اگر مشکلی بود بگید راهنماییتون کنم.

6. 2 کاربر از smss.exe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    My Sanctum

پيش فرض

سلام

باید اول هارد شما یه پارتیشن از نوع Primary باشه و حجمش 100 مگابایت و Active هم شده باشه.
    با هر برنامه ای میشه. اگر از Partition Magic استفاده میکنید هم باید همین کار رو انجام بدید. یعنی پارتیشن C که ویندوز XP داشت رو کامل پاک کنید و اول یه پارتیشن با حجم 100 مگابایت بسازید و باقی فضا رو یه پارتیشن دیگه. هر جفتض باید از نوع Primary باشه. اینطوری به پارتیشن های دیگه شما هم دست نمیخوره. بعد در آخر هم اون پارتیشن اولی 100 مگابایتی رو Active کنید.
    بعد هم ویندوز رو به ترتیب اول XP و بعد ویندوز بعدی رو نصب کنید. همه چیز حله.

در مورد اون پست قبلی هم که گفتید نشد؛ دیگه خب پاک کردید پارتیشن ویندوز رو. البته به خیلی از مسائل مربوط میشه که توضیحاتش خیلی پیچیده و طولانی میشه.

ببخشید توضیحات کوتاه بود و با تاخیر؛ این موارد رو انجام بدید و اگر مشکلی بود بگید راهنماییتون کنم.
    مشکل الان اینه که من با win xp میام بالا
    1- تو این حالت مگه میشه partition magic درایو c رو پاک کنه ؟ وقتی ویندوز از روش بوت شده ؟ این اجازه رو میده ؟

2 - پس من اون درایو H رو که کلا Delete کرده بودم رو دوباره create کنم ؟ به اون کاری نداشت این مساله ؟
    فقط c رو 2 قسمت کنم که میشه c و k
    که k رو بدم 100 مگ و active کنمش و از بوت خود Dvd ویندوز xp برم xp رو روی c نصب کنم و بعدش رو اون h ویندوز 8.1 رو همینه ؟

بعدش یعنی تمام سیستم های 2 ویندوزه توی درایهاشون یه درایو 100 مگاباتی خالی هم دارن ؟
    اخه من اولین باره میبینم
    Last edited by pedram_sad; 22-02-2014 at 00:17.

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

1. این قضیه فرقی نمیکنه؛ البته من فکر کدم که شما میتونید برنامه ی Partition Magic رو از طریق بوت بیارید و با اون کار کنید. اما خب میشه این کار رو موقع نصب ویندوز XP هم انجام داد. اگر میتونید از برنامه های مدیریت هارد تحت بوت این کار رو انجام بدید. اگر نه از طریق مراحل نصب ویندوز XP هم میشه؛ ولی بعدا که ویندوز XP نصب شد باید پارتیشن Active رو حتما اون 100 مگابایتیه تعریف کنید.

2. آره به پارتیشن H کاری نداشت. اون پارتیشن که جدید می سازید باید ابتدای هارد باشه که مشکلی پیش نیاد.
    آره و بعدش هم ویندوز رو به همون ترتیب که گفتید نصب کنید.

آره درسته یه پارتیشن خالی دارند. بهش میگن System Reserved.
    در نهایت ترتیب پارتیشن های شما میشه به این صورت:
    کد:
    نکته: ما همش گفتیم 100 مگابایتی؛ اگر میسازید شما 350 مگابایتی بسازید. البته فرقی نمیکنه. چون کل فضایی که برای تنظیمات و فایل های خودش استفاده میکنه خیلی کمتر از همون 100 مگابایته ولی چون پیشفرض ویندوز 8.1 شده 350 مگابایت این حجم رو اختصاص بدید بهتره.
    Last edited by smss.exe; 22-02-2014 at 02:45.

9. 2 کاربر از smss.exe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    My Sanctum

پيش فرض

فقط یک سوال دیگه میمونه اینکه drive letter ها همینطوری میشه که نوشتید ؟
    یعنی c باز هم همون windows xp میمونه یا میشه همون reserved ?

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

پارتیشن اول یعنی همون System Reserved اصلا Drive Letter نداره. یعنی نباید بگیره. توی ویندوز 8 و 8.1 که خودش پیش فرض بهش Letter نمیده. ولی اگر هم توی XP داشت میتونید اون رو Remove کنید که دیگه با حرف نشون نده.
    اگر هم داشته باشه مهم نیست. این کار رو میکنن که توی قسمت My Computer نشون نده که طرف بره توی اون پارتیشن و دستکاری کنه.
    به صورت کلی هم باقی پارتیشن ها هیچ فرقی نمیکنه که چه Drive Letter بگیرن

12. این کاربر از smss.exe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    My Sanctum

پيش فرض

امروز یک قضیه خیلی بدی برام اتفاق افتاد ...

محتوای مخفی: خارج از موضوع تاپیک 
    دیروز داشتم با partition magic اون 25 گیگ اخری که از پاک شدن درایو H ام ایجاد شده بود رو برای درایو Create میکردم بعد از apply کردن ریست شد که موقع بوت شدن و تو محیط dos این کار رو بکنه
    از شانس مزخرف من وسط کار برق رفت
    وقتی برق اومد رفتم دیدم درایو که درست نشده هیچ
    درایو قبلیم یعنی G و درایو D رو هم پوکونده چون موقع Apply کردن یادم رفته بود تیک های مربوط به گرفتن فضای خالی از درایو های قبلی رو بردارم و موقع انتقال data این اتفاق افتاده بود

حالم بد جوری گرفتس چون کلی از با ارزشترین اطلاعاتم که نتیجه سالها جمع کردن بود کلی عکس شخصی و خانوادگی و کلی ویدیو و اهنگ و برنامه همش پرید ( نزدیک 2 گیگ که backup هم ندارم ازشون )

خود ویندوز نزدیک به 10 دقیقه داشت با scan disk موقع بالا اومدن ویندوز اون درایو رو scan میکرد و یک عالمه cluster و data recovery انجام داد

مشکل اینه الان همه چیز سرجای خودش هست ولی خیلی هاش غیر قابل استفاده شدن
    یعنی حجم رو اشغال کردن روش نگه میداری مینویسه مثلا 10 مگ مثل قبل یعنی انگار هیچ اتفاقی نیفتاده
    ولی عکس ها باز نمیشن فقط thumbnail اشون رو نشون میده
    اهنگ ها و ویدیو ها اجرا میشن مینویسه can not playback

با یکی دو تا نرم افزار قوی recovery هم تست کردم تونست یک مقداریش رو بر گردونه اما اصل و اکثریت اونهایی که جدید تر بودن و backup نداشتن corupted شدن رفت
    تا حدی که مثلا تو درایو G ام یک فایل با پسوند Mp3 بود وقتی اجراش میکردم وصل میشد به درایو D و یک کلیپ تصویری از اونجا پخش میشد
    اون درایو D کلا 3 تا موزیک ویدیو ازش حذف شده بود که برگشت
    مشکلم الان با درایو G ام هست

دوستان هیچ راهی نیست این فایل ها رو برگردونم درستشون کنم؟
    باید پاکشون کنم برن ؟

الان مثل یک فولدر سریالم 2 گیگ حجم رو گرفته فایل ها هم داخلش هستن ولی از 10 قسمت داخلش فقط 3 تاش playback میشن

اما در مورد مشکل اصلیم

با Hiren boot dvd که داشتم بوت شدم و از بخش partition tools رفتم تو partition magic تحت بوت

این عکس ورودم به نرم افزاره قبل از ساختن درایو
    که اون 10 گیگ Unallocated اولی همون درایو C هست که Delet کرده بودم و اون 25 گیگ اخری هم درایو H

محتوای مخفی: 1 

اینم عکس بعد از ساختن درایو 350 مگی و درایو C و درایو H که اخرش این شکلی شد

محتوای مخفی: 2 

میخواستم بدونم الان درست شده همه چیز ؟
    درایو Active رو همینطور که تو عکس معلومه گذاشتم روی همون 350 مگی

بعدش یندوز رو تو C نصب کردم و الان باهاش اومدم بالا
    و فایل های بوتم تمام و کمال توی همون درایو 350 مگی هستن و مخفی هستن

فقط یک سوال در مورد 4 تا درایو وسطیم هست که همونطور که تو عکس میبینید همشون زده bootable و نمیشد برش داشت و غیر فعال هم بود
    این مساله ای نیست ؟

و logical بودن و primary بودن درایو ها درسته ؟

دوستان اگه اون متنی که تو اسپویلر اول نوشتم رو خوندید هر فکری تو ذهنتونه بگید چون واقعا برام مهمه اون اطلاعات

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

در مورد سوال اول:
    یه مقداری این قضیه سخته درست کردنش؛ یعنی اگر با یه سری راه ها نشه دیگه باید بیخیال اطلاعات بشید.
    اما فعلا برای تست اولین راه از دستور chkdsk استفاده کنید:
    کد:
    به جای x همون پارتیشن خراب رو بزن

در مورد قسمت دوم سوالتون:

- آره الان درسته و خوبه همه چی.
    - اون که زده Bootable به خاطر نوع Basic بودن پارتیشن هاست. کلا همه ی پارتیشن های Basic قابلیت Bootable رو دارند. به همین خاطر زده. اگر Dynamic بودند میزد که Bootable نیستند.
    - اون قسمت Logical و Primary هم دیگه فرقی نمیکنه. چون فقط مهم این بود که اون 350 مگابایتیه Primary باشه، که هست.

خوبه پس از این به بعد اگر شما ویندوز 8 هم نصب کنید تنظیمات بوت رو در اون پارتیشن 350 مگابایتی قرار میده و دیگه اون قضیه ی بالا نیومدن ویندوز برای شما پیش نمیاد.
    Last edited by smss.exe; 23-02-2014 at 16:35. دليل: اضافه کردن قسمت سوال اول

15. این کاربر از smss.exe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    My Sanctum

پيش فرض

پاک شود ...
    Last edited by pedram_sad; 23-02-2014 at 22:21.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •