تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 22

نام تاپيک: خرید سیستم برای سرور فایل

داره خودمونی میشه dada_shi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض خرید سیستم برای سرور فایل

بنده میخوام یک سیستم برای سرور گروه گرافیک خریداری کنم.لطفا راهنمایی کنید.
    نکاتی که برام مهمه:
    1- فایلهایی که قراره تو این سرور ذخیره بشه حجم بالایی داره(حدودا هر فایلی 15 گیگ) پس قطعا باید بتونم روی این سیستم حداقل 5 تا هارد 3 ترابایت داشته باشم.
    2-تقریبا 24 ساعته هم باید روشن باشه.پس به کیسی نیاز دارم که دو تا پاور داشته باشه تا خیالم از پاور راحت باشه.
    3-کارت شبکه خوبی هم داشته باشه تا تو جابجایی فایلها کم نیاره و زود دخلش نیاد.

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

بنده میخوام یک سیستم برای سرور گروه گرافیک خریداری کنم.لطفا راهنمایی کنید.
    نکاتی که برام مهمه:
    1- فایلهایی که قراره تو این سرور ذخیره بشه حجم بالایی داره(حدودا هر فایلی 15 گیگ) پس قطعا باید بتونم روی این سیستم حداقل 5 تا هارد 3 ترابایت داشته باشم.
    2-تقریبا 24 ساعته هم باید روشن باشه.پس به کیسی نیاز دارم که دو تا پاور داشته باشه تا خیالم از پاور راحت باشه.
    3-کارت شبکه خوبی هم داشته باشه تا تو جابجایی فایلها کم نیاره و زود دخلش نیاد.
    سقف بودجه؟

البته کلا بهتره بجای سرور، از هارد های تحت شبکه استفاده کنید! مثل این:
    Lenovo Iomega ix2 Network Storage 2-Bay 6TB

قیمت هر کدوم هم حدود 1800 هست!
    اگه 15 ترابایت جا نیاز دارید 3 تا بگیرید! مطمعنا خیلی کم دردسر تر از سرور هست...
    و پورت 1Gb هم داره + USB2.0 ...
    Last edited by amir200812; 16-02-2014 at 12:41.

3. این کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

سقف بودجه حدود 6 میلیون
    چون میخوام تو شبکه سطح دسترسی تعریف کنم ،نیاز به سیستم دارم.این هاردهای تحت شبکه کارو کامل راه نمیندازه.حالا بازم اگر پیشنهاد دیگه ای دارید،بگید.مرسی

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار Hessam 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    با 2900 هم نمیشه سیستم سرور پیشنهاد داد!!!
    البته دوستان در اینجا ماشالله با 1 میلیون هم سیستم سرور از دیدگاه خودشون پیشنهاد میدن!!!

نیازی هم به دو تا پاور نیست! با یکیش هم کارتون راه می افته قطعاً.
    Last edited by Hessam 2; 16-02-2014 at 16:34.

6. این کاربر از Hessam 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

البته بعضی از دوستان متوجه نیستند این فقط فایل سرور هست و قرار نیست هم زمان 5 هزار تا یوزر وارد سیستم بشن که سیستم بالای 11 میلیون پیشنهاد میدن...

درضمن فکر کنم بهتره از هارد های سری GREEN وسترن استفاده کنید! چون برای آرشیو کردن بهینه شدن و چون شما برای سیستم معمولی نمیخواد، فکر کنم بهتر باشن! که 5 تا 3 ترابایتش زیر 2 تومن هزینه خواهد داشت!

میشه توضیح بدید چرا باید برای کارتی که 200Mbps هست 350 هزار تومن هزینه کنیم؟
    در حالی که مادروبرد ها خودشون پورت های 1Gbps رو دارند؟ و کارت های 1Gbps هم در بازار بقیمت 30 40 تومن موجوده؟
    مگه قراره 2 کیلومتر فاصله ایستگاه ها باشه که میخواهید از فیبر نوری استفاده کنید؟

*درضمن با این جمله موافقم:
    11 تومن راحت هزینه اس!!
    ولی نه برای مشتری! بلکه برای فروشنده...

مثلا یه فایل سرور 16 گیگ رم رو میخواد چکار؟
    یا مثلا 2 تا پردازنده سرور Xeon برای کدوم پردازش نیاز هست؟
    واقعا جای سواله! اینطور نیست؟
    Last edited by amir200812; 16-02-2014 at 14:40.

8. این کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تهران - سه راه افسريه - شهرك كاروان (رضويه)

پيش فرض

برای کار شما یک NAS نیاز هست تهیه کنید و اون رو به یک سرور معمولی متصل کنید و بقیه سیستم ها رو به سرور برای تامین سطح دسترسی

در ضمن با توجه به اینکه سیستم شبانه روز قراره روشن باشه صدرصد هاردهای سرور پیشنهاد میشه هاردهای SAS

حداقل هم 4 هارد برای RAID 0 باید در نظر بگیرید

10. 2 کاربر از _LOVE_CODER_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

دقیقاً همینطوره. هارد های Red Nas وسترن دیجیتال منحصراً جهت سیستم های سرور طراحی شدن و از فن آوری SAS کاملاً پشتیبانی می کنند!
    چیپست C606 اینتل از 8 درگاه SAS پشتیبانی می کنه که با خرید 4 عدد هارد 4 ترابایت رد ناس،4 پورت از 8 پورت درگیر خواهد بود.

ضمناً اون سیستم صرفاً جهت اطلاع هست و قرار نیست خریداری بشه!! بودجه ی خریدار هم خیلی بعیده که دو برابر اضافه شه!!
    لذا صرفاً یک لیست نمایشی هست و احتمال 99% هم اون سیستم و کارت معرفی شده مد نظر این کاربر عزیز نخواهد بود. چون فقط یک مثال هست. پس از مشخص شدن بودجه ی نهایی، می بایست بررسی های بیشتری صورت بگیره و سیستم قابل استناد معرفی کرد.

12. این کاربر از Hessam 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

* برای فایل سرور هیچ نیازی به CPU های Xeon و دو CPU و SSD و ODD و و رم فرکانس بالا و پاور 1200 وات و کارت گرافیک گیمینگ و واترکولینگ نیست! رم 16 گیگ برای این حجم فقط در صورتی توجیه داره که قرار باشه از فایل سیستم ZFS استفاده بشه وگرنه 8 گیگ برای UFS و 4 گیگ برای NTFS هم کافیه.

* هارد های سری NAS توصیه میشه.

* RAID0 هیچ توجیهی نداره با شبکه گیگابیت چون در هر صورت سرعت یک هارد هم از سرعت یک شبکه گیگابیت بیشتر هست و فقط در صورتی توصیه میشه که از کارت های شبکه 10 گیگابیت استفاده بشه که اونها هم لازمه روی تمام سیستم ها نصب بشن و نه فقط خود فایل سرور. RAID5 توجیه منطقی داره در صورتی که امنیت اطلاعات مهم هست و خوندن اطلاعات رو سریع تر می کنه + نوشتن رو کند تر. در غیر این صورت همون JBoD کار بهتر و ساده تریه.

* سیستم ایده آل برای این کار یک مادربرد mini ITX یا micro ATX هست با چیپست مدرن و تعداد زیاد پورت ساتا (حداقل 6) و یک CPU ارزون قیمت (مثل Pentium G3220 + Gigabyte GA-B85M-HD3). همون گرافیک آنبرد CPU کاملا کفایت می کنه، رم هم فقط یک ماژول 1333 یا 1600 کاملا مناسبه، پاور هم نهایتا یک پاور خوب 450/500 وات (ایده آل کاملا Passive) مناسب هست.

* چون نسبت قیمت/گیگابایت هارد های 3 و 4 ترا تقریبا مساوی است بهتره از هارد های 4 ترابایت استفاده بشه تا در آینده جای اضافه کردن حجم هم بیشتر باز باشه.

14. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

جناب استریم، مادردبردی که معرفی کردید نه تنها از فن آوری SAS پشتیبانی نمی کنه، بلکه 4 عدد بیشتر هم کانکتور ساتا 6 نداره که در اونصورت بالاجبار می بایست خریدار عزیز برای اضافه کردن هارد بیشتر (2 عدد دیگر علاوه بر 4 هارد، در صورت نیاز) از کانکتورهای ساتا 3 استفاده کنه!

باز GA-H87-D3H باشه یه چیزی... اما این هم از SAS پشتیبانی نمی کنه!
    Last edited by Hessam 2; 16-02-2014 at 16:40.

تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

من خودم بیشتر نگران پاور و مادربرد بودم که بتونم مثلا 5 تا هارد 3 ترابایت رو روش سوار کنم.والا فکر نمیکنم به رم بالا،سی پی یو بالا،گرافیک آنچنانی ،نیازی باشه.حالا دوستان لطف کنند،یک کیس بدون هارد پیشنهاد بدن،بعد من به اندازه بودجه ظرفیت هارد رو بالا ببرم.

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •