تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 27

نام تاپيک: آيا در ويژوال بيسيك ميتوان با سخت افزار(مثلا مودم) ارتباط برقرار كرد.؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض آيا در ويژوال بيسيك ميتوان با سخت

اساتيد محترم سلام.
    من ميخواستم بدونم آيا ميتوان در ويژوال با سخت افزار ها ارتباط برقرار كرد . مثلا فرض كنيد كه بخواهيم برنامه اي بنويسيم كه به محض وصل شدن به اينترنت نرم افزار بصورت خود كار شروع به كار كنه و يا اينكه مثلا بشه صدا رو در هر زمان دلخواه از طريق اون برنامه كم و زياد كرد و يا خيلي چيزهاي ديگه
    ممنون ميشم اگه كسي بتونه مرا راهنمايي كنه.
    موفق باشيد.

مهمان
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

سلام
    لطفا سوايتون را واضحتر مطرح کنيد.
    در مورد ارتباط با مودم هم بايد بگم همه زبانهاي برنامه نويسي قابليت ارتباط با سخت افزار را دارند.
    موفق باشيد

پروفشنال CD-RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام به دوست خوبم
    شما براي ارتباط با سخت افزار به كمپوننت همون سخت افزار نياز داري كه بايد در ليست مراجع برنامه نويسي ات نصب و رجيستر بشه
    مثلا براي مودم يك كمپوننت به نام Microsoft comm control 6.0
    داره كه كلا به مودم اختصاص داره و يا از اكتيو ايكس هاي MCI براي كنترل انواع سخت افزار مولتي مديا مثل سي دي رام استفاده كرد
    در ضمن خودم از روي سايت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چيزهاي جالبي دانلود كردم ولي تازگي هر چي آدرس اون رو تايپ ميكنم يك چيز ديگه بهم نشون مي ده

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

CD-RW جان سلام
    از راهنماييت ممنونم . اما اگر امكانش هست راجع به اون بيشتر برام توضيح بديد. من تو ويژوال خيلي تازه واردم و خيلي باهاش كار نكردم.
    بعد از اينكه اين كامپننت رو اضافه كردم بايد چگونه اين ارتباط رو بوجود بيارم؟
    متشكرم

مهمان
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

سلام
    دوست عزيز در اين مورد بايد بگم که نياز به اطلاعات درباره برنامه نويسي پورت مي باشد.
    يادم هست که حدود 3 سال پيش يک کتاب vb5 توي بازار بود که يک فصلش مربوط به برقراري ارتباط با پورت com بود.
    در حال حاضر نمي دونم کتابي با موضوع برنامه نويسي پورت در بازار کتاب وجود داره يا نه اما اگر علاقه داريد مي توانيد در نمايشگاه کتاب که به زودي برگزار ميشه دنبال چنين کتابي بگرديد.
    در ضمن خيلي از کتابهايي که شهرستاني ها چاپ مي کنند به بازار کتاب تهران نمياد و در کل برنامه نويسهاي زيادي داريم که کتاب مي نويسند و در شهرستانها چاپ مي نمايند.
    اگر کتابي راجع به اين موضوع در تهران پيدا نکردي به غرفه هاي کتابهاي شهرستانها مراجعه کنيد.
    در ضمن کتابخانه مجلس واقع در بهارستان تهران هم بد نيست
    موفق باشيد

پروفشنال double_n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    the Shire

پيش فرض

داداش سعيد دقيقا بگو كه چه نوع ارتباطي منظورته و چه كاري مي خواي باهاش انجام بدي - PM بده .......

مهمان
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

سلام
    يکي از بحثهاي داغ و برنامه هاي داغ امروزه منشي تلفني هست.
    برنامه اي که صددرصد با پورتها و ارتباط با مودم کار ميکنه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

دوستان سلام
    من دقيقا ميخوام برنامه اي براي كافي نتم بنويسم كه بتونه به محض ارتباط مودم به اينترنت اين مساله را تشخيص بده و بصورت اتوماتيك فعاليتش رو آغاز كنه يعني اينكه تايمر استفاده از اينترنتش فعال بشه.
    و دوم اينكه براي بسته شدن برنامه ام يك پيغام هشدار بگذارم يعني اينكه وقتي ميخوام برنامه را ببندم ازمن سوال كنه كه از بستن برنامه مطمئن هستيد يا نه واگه من بهش اجازه دادم بسته بشه .
    متشكر ميشم اگه بتونيد منو راهنمايي كنيد.

پروفشنال CD-RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام
    شما براي قدم اول بايد بتوني برنامه دفتر تلفني بنويسي كه توانايي شماره گيري رو داشته باشه . بعد كم كم مي توني پورت COM رو بهتر بشناسي
    فقط بهت بايد گوشزد كنم كه قدم اولت رو خيلي سنگين برداشتي
    برنامه اي كه شما گفتيد از چند قسمت تشكيل شده
    1- اول بايد به برنامه وقفه هاي مودم خودت رو بشناسوني كه اين كار رو بايد با كد نويسي انجام بدي
    2- بعد بايد بتوني پيامي كه وارد مودم ميشه رو برنامه بشناسه كه من تا حالا نتونستم همچين كاري بكنم
    فعلا اين دوتا ( به نظر من ) مشكل رو برات پيدا كردم
    اگه اونقدر تجربه داري كه مي توني از دستگيره هاي ويندوز كمك بگيري من رو هم راهنمايي كن
    (دستگيره هاي ويندوز يك سري وقفه هاي جامع هستند كه وقتي اتفاقي توي ويندوز مي افته اون رو آشكار مي كنه . مثل پيغام پر شدن حافظه سيستم )

پروفشنال double_n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    the Shire

پيش فرض

داش سعيد در ويژوال بيسيك يه سري توابع سيستمي API وجود دارد كه با استفاده از آن مي توني از كانكشن خودت كار بكشي يعني با استفاده از توابع به كانكشن خودن بگي كي كانكت و چه وقت اتصال به ابنترنت خودت رو قطع كني
    با استفاده از تايمر مي توني يك كورنومتر بسازي كه به محض كانكت يا فراخواني اون تابع شروع به تايم گرفتن بكنه ......
    اسم توابع هم به قرار زير هست :
    InternetAutodial
    InternetAutodialHangup
    ShellExecute با استفاده از اين يكي ميتوني حتي ايمل هم بفرستي حالا يا مخفي يا آشكارا (بين خودمون بمونه - تروجان سازي :twisted: :mrgreen: )
    با استفاده از نمايش دهنده API كه همراه با ويژوال بيسيك نصب ميشه مي توني از بقيه باخبر بشي ....

اگه واسه استفاده از توابع مشكل داشتي بازم PM بده

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •