تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 56 اولاول 123456781454 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 556

نام تاپيک: دنیای والیبال (اخبار.رویدادها.اتفاقات )

کاربر فعال انجمن موسیقی و فوتبال داخلی Gilopa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

گزينه نهايي جانشيني ولاسکو را بهتر بشناسيد

گزينه نهايي جانشيني خوليو ولاسکو در تيم ملي واليبال ايران دريافت کننده‌اي است که به عنوان بازيکن قرن فدراسيون جهاني هم انتخاب شده است.

برناردي همان مربي است که مسئولان فدراسيون وي را به عنوان جانشين ولاسکو معرفي کرده‌اند. توافقات نهايي با اين مربي حاصل شده است و مسئولان تنها منتظر امضاي قرارداد توسط وي هستند تا لورنزو برناردي رسماً هدايت مردان واليبال ايران با برعهده بگيرد.

به گزارش فارس، لورنزو برناردي به همراه کارچ کرالي عنوان بهترين بازيکنان قرن را به خود اختصاص دادند. وي در سال 1968 در ترنتو ايتاليا به دنيا آمد و واليبال را از سال 1980 و با پست پاسور شروع کرد، اما بعدها تغيير پست داد و به دريافت کننده قدرتي تبديل شد. اين بازيکن 306 بازي ملي در کارنامه خود ثبت کرده که اولين بازي ملي‌اش را در سال 1987 يعني زماني که فقط 19 سالش بود انجام داد.

يک مدال نقره در بازي‌هاي المپيک 1996 آتلانتا، دو مدال طلاي قهرماني جهان در سال‌هاي 1990 و 1994، سه مدال طلاي ليگ جهاني و يک مدال طلاي جام جهاني در سال 1995 حاصل حضور درخشان از مدت زمان حضورش در تيم ملي ايتاليا است. همچنين وي توانسته با تيم‌هاي باشگاهي خودش 9 بار قهرمان ليگ ايتاليا بشود. از افتخارات ديگر برناردي اين است که در سال‌هاي 1992 و 1996 در ليگ جهاني و در سال 1994 در قهرماني جهان به عنوان بهترين بازيکن مسابقات انتخاب شده است. به هر حال واضح است با اين همه افتخارات اين بازيکن يکي از اسطوره‌هاي واليبال لقب بگيرد و در نهايت هم به عنوان بازيکن قرن انتخاب شود.

زماني که تيم ملي واليبال ايران براي برگزاري ديدار با ايتاليا در ليگ جهاني در مودنا حضور داشت لورنزو برناردي که يکي از پرافتخارترين بازيکنان واليبال دنيا است و چندين عنوان مسابقات قهرماني جهان، المپيک و ليگ جهاني را با تيم ملي ايتاليا در کارنامه خود دارد تماشاگر ويژه تمرينات خوليو ولاسکو بود و در اظهار نظري جالب گفت: من براي ديدن دوست عزيزم، خوليو ولاسکو و تماشاي تمرينات او در تيم ايران به سالن آمده‌ام. اين تمرينات براي من بسيار آموزنده است. خيلي وقت بود که تمرينات او را نديده بودم. آمدم تا از آن درس بگيرم. خوليو به غير از يک مربي خوب و بزرگ، يک شخصيت بزرگ است.

برناردي ادامه داد: روش و سبک ولاسکو در دنيا منحصربه‌فرد است. ولاسکو روي ذهنيت بازيکنان کار مي‌کند و اين روشي است که در دنيا خاص خوليو است. ايران بايد قدر اين مربي بزرگ را بداند. از اينکه تيم خوليو به اين خوبي بازي مي‌کند خيلي خوشحالم. اين پيشرفت، منحصربه‌فرد و خاص ولاسکو است. به تيم ايران به خاطر اين پيشرفت تبريک مي‌گويم. تا دو سال پيش ايران در سطح تورنمنت‌هاي بين‌المللي دنيا نبود ولي امروز با بهترين مربي دنيا در بهترين تورنمنت‌هاي واليبال شرکت مي‌کند و نمايش خوبي هم از خود ارائه مي‌دهد.

اين صحبت‌ها نشان مي‌دهد که برنادري با ولاسکو دوستي قديمي دارد و بدون شک سرمربي سابق تيم ملي در انتخاب لورنزو به مسئولان فدراسيون واليبال کمک کرده است.

مسئولان فدراسيون جهاني هم نگاه ويژه اي به برناردي دارند و در مراسمي که چندي پيش در لهستان براي قرعه‌کشي رقابت‌هاي جهاني برگزار شد لورنزو يکي از ارکان اصلي مراسم بود و حالا همه اميدوارند که وي جايگزين مناسبي براي ولاسکويي شود که قطعاً تا هميشه در ذهن ايراني‌ها ماندگار خواهد شد.

نمیشه قضاوت کرد اما کاش فدراسیون فرد با تجربه تری در مربی گری برای تیم ملی انتخاب میکرد . الان نزدیک مسابقات معتبری هستیم ایشون هم خیلی در مربی گری با تجربه نیست ! قرار نیست هرکی بازیکن خوبی باشه مربیه خوبی هم باشه که ..

2. 4 کاربر از Gilopa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موسیقی و فوتبال داخلی Gilopa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

برناردي ارديبهشت به ايران مي‌آيد

رييس فدراسيون واليبال گفت: هدف از همکاري با برناردي قرار گرفتن روي سکوي المپيک برزيل است.

محمدرضا داورزني در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، اظهار کرد: بنا نبود خبر توافق نهايي با برناردي را مطرح کنيم، يک سايت ايتاليايي اين خبر را به نقل از برناردي عنوان کرد. ما دوست داشتيم تا ولاسکو خودش برناردي و توانايي‌هايش را به مردم ايران معرفي کند. همچنين دوست نداشتيم مسابقات ليگ برتر ايران تحت الشعاع اين موضوع قرار بگيرد.

وي افزود: من با چندين مربي در هفته‌هاي گذشته صحبت کرده‌ام . آناستازي، مکاشن، رزنده، لوزانو، پرندي و ... گزينه‌هاي مدنظر ما بودند که با همه آنها رو در رو صحبت کرديم. خب هر کدام از اين مربيان به دلايلي نمي توانستند در اين مقطع زماني در کنار تيم ملي واليبال ايران باشند، با وجود اين که مکاشن، سرمربي تيم ملي آمريکا تمايل زيادي داشت به ايران بيايد، اما به دليل مشکلات خانوادگي و اين که دو فرزند خردسال دارد، نمي توانست به طور مستمر در ايران بماند.

داورزني همچنين گفت: گزينه‌هايي مثل پرندي هم سن بالايي داشتند و براي مثال تا المپيک بيشتر از 70 سال از عمرشان مي گذشت و به همين دليل از آنها صرف نظر کرديم. ما دو گزينه پيش‌رو داشتيم. يکي بهره مندي از يک مربي جوان و با انگيزه و ديگري سپردن تيم ملي به يک مربي مسن و با تجربه. نظر شخص خود من اين بود که حداقل تيم ملي را به يک مربي بدهيم که انگيزه زيادي براي موفقيت داشته باشد.

وي افزود: گزينه‌اي مثل ايگور هم خوب بود، اما سبک و سياق آنها با ولاسکو متفاوت بود و ما مي‌خواستيم مربي جديدي بياوريم که روند فعاليت‌هاي تيم ملي ايران را دنبال کند.

رييس فدراسيون واليبال با اشاره به رزومه برناردي خاطر نشان کرد: برناردي به عنوان بزرگترين بازيکن قرن واليبال معرفي شده است. شايد اگر بخواهيم مصداق او را در فوتبال بگوييم، فردي مثل ميشل پلاتيني است که در تمام رويدادهاي مهم جهاني از او دعوت مي‌شود. مثلا براي مسابقات جهاني از برناردي دعوت شده بود. فردي با سابقه او و ارتباطات بين‌المللي گسترده‌اي که دارد مي‌تواند براي تيم ملي واليبال ايران بسيار مفيد باشد.

وي افزود: من دو ساعت از طريق اينترنت رو در رو با برناردي صحبت کردم و همه حرف‌ها را زديم. قرار شد تا او فيلم بازي‌هاي ليگ برتر را ببيند. يکي از ويژگي‌هاي فدراسيون واليبال اين است که به صورت مستقيم با گزينه مورد نظر خود صحبت مي‌کنيم و اصلا به دنبال دلال نيستيم. البته اين به معني اين نيست که از تجربه دوستان بهره نمي‌گيريم و با آنها مشورت نمي‌کنيم، اما با هيچ کس حتي از دوستان خود در فدراسيون صحبت نهايي را انجام نداديم.

داورزني با اشاره به برنامه‌هاي برناردي خاطر نشان کرد: او به دليل درگيري که در باشگاه لهستان دارد اواخر آوريل(ارديبهشت ماه) به طور مستقيم هدايت تيم ملي ايران را در دست مي‌گيرد، اما فعلا فيلم بازي واليباليست‌هاي ايران را آناليز مي‌کند و بعد از مرحله پلي‌آف ليگ برتر واليبال برنامه‌هاي خود را براي تيم ملي اعلام خواهد کرد. برناردي پيش از اين در تيم ملي اميد ايتاليا و يک تيم باشگاهي در لهستان خوب کار کرده است و فکر مي‌کنم که از نظر فني و تکنيکي مي‌تواند در تيم ملي واليبال ايران هم بسيار مفيد باشد.

رييس فدراسيون واليبال در پاسخ به پرسشي درباره کادر فني و دستياران برناردي گفت: قرار شد دو، سه ماه به او زمان بدهيم تا گزينه‌هاي مورد نظر خود را به ايران بياورد، اما در نهايت با او توافق کرديم تا از مربيان ايراني در کادر فني استفاده کند. ما از برناردي خواسته ايم تا همراه تيم ملي واليبال ايران به اهداف مورد نظر برسد. مهم‌ترين هدف ما قرار گرفتن بر روي سکوي المپيک برزيل و همچنين المپيک 2020 است.

داورزني با اشاره به برگزاري مهماني خداحافظي براي خوليو ولاسکو گفت: ولاسکو شش ماه ديگر با ما قرارداد داشت، ما 32 ماه تا المپيک زمان داريم، اگر شش ماه ديگر ولاسکو مي‌رفت اين زمان را از دست مي داديم. به صلاح ديديم که حالا به دنبال يک گزينه جانشين باشيم. از ولاسکو هم به عنوان کسي که سه سال به واليبال ايران کمک کرد تقدير مي‌کنيم. ما مي‌خواهيم در جهان ايرانيان به عنوان مردماني که مهمان نواز و خوش برخورد هستند در سطح جهان شناخته شوند. الان در سطح جهان از مردم ايران به خاطر چنين رفتاري که با ولاسکو انجام داديم به نيکي ياد مي‌شود. از سوي ديگر فدراسيون واليبال آرژانتين را به خودمان بدهکار کرديم. اگر ولاسکو به آرژانتين برود و برناردي در ايران باشد، فضاي همکاري بين دو فدراسيون گسترش پيدا مي‌کند.

داورزني در پايان خاطر نشان کرد: ما همکاري خود را با ولاسکو قطع نخواهيم کرد و از او به عنوان مشاور بهره مي بريم. ولاسکو تاکيد زيادي بر روي توانايي برناردي دارد.

4. 3 کاربر از Gilopa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز وین رونی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

نظرتون چیه روی برناردی؟بازیکنی بزرگ اما با تجربه کم مربی گری.مثل یکی از مربیان داخلی فوتبالمون که بازیکن بزرگی بود اما در مربی گری خیلی مهارت نداره

کاربر فعال انجمن ریاضیات chekmate's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

ولاسکو و یک پایان دراماتیک در ایران

با قطعیت یافتن پایان همکاری خولیو ولاسکو با ایران، این سرمربی پرافتخار جمعه شب به تهران می آید و پس از برگزاری جلسه نهایی با مسئولین فدراسیون کشورمان، 10 صبح شنبه در سالن آمفی تئاتر هتل آکادمی فوتبال با رسانه ها سخن می گوید و از مردم ایران نیز خداحافظی خواهد کرد.
    تا آنجا که خاطرمان مانده؛ در برابر مهمانان خارجی که روزگاری را برای همکاری با ورزش کشورمان در ایران گذرانده و خدمتی کرده اند، به جماعت "خوش استقبالِ بد بدرقه" نام گرفته ایم. ابتدا خوشآمد گفته ایم. ولی بعد، زده ایم و شکسته ایم!
    این بار اما در والیبال، مردی که همچنان به ایران احساس تعلق خاطر می کند به اقتضای زمان و نیازِ وطنش از ایران عزم سفر کرده است؛ مردی که در سه سال گذشته دنیا ما را با او از نو شناخت. با او به افتخارات خیره کننده ای دست یافتیم و غرور ملی جریحه دار خویش را التیام بخشیدیم. حالا او می رود. اما پیش از رفتنش به تهران می آید تا اگر بغضش نترکد، از ما خداحافظی کند. امیدواریم آخرین لحظات اقامتش در ایران؛ ایرانی که برای قدردانی از همه خوبی هایش به آن خواهد آمد، چنان باشد که افتد و دانی؛ شیرین و خاطره انگیز.
    راستی قرارداد ولاسکو به توافق طرفین فسخ می شود و او تنها تا پایان سال 2013 که به عنوان سرمربی با تیم ملی ایران فعالیت کرده، دستمزد ماهانه اش را دریافت کرده است.

7. 3 کاربر از chekmate بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

لحظات به یادماندنی از ولاسکوی دوست داشتنی در قاب تصویر

خولیو ولاسکو که توانست والیبال ایران متحول کند با فدراسیون ایران قطع همکاری کرد و به آرژانتین رفت تا لورنزو برناردی جایگزین وی در تیم ملی شود.
    ولاسکو همراه با تیم ایران افتخارات زیادی کسب کرد و توانست محبوبیت فوق‌العاده‌ای بین اهالی این رشته و مردم ایران برای خود به دست بیاورد. کسب دو عنوان قهرمانی در رقابت‌های قهرمانی آسیا و شکست حریفانی مانند لهستان، آرژانتین، ایتالیا، آلمان، صربستان، کوبا، آمریکا و ... و همچنین درخشش در رقابت‌های بین‌المللی مختلف از جمله افتخارات ولاسکو همراه با تیم ایران بود. خولیویِ بداخلاقِ دوست داشتنی توانست والیبال ایران را به عنوان پدیده معرفی کند.
    در ادامه عکس‌هایی از این پیرمرد دوست‌داشتنی را می‌بینید:

9. 7 کاربر از chekmate بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه D o l f i n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    NET

پيش فرض

برناردی یه ریسک 50/50 هست البته با شانس بیشتر برای موفقیت ، نمیشه با نمونه های وطنی مثال زد ولی باید امیدوار بود شاید برناردی بشه گواردیولا ی ایران و از همینجا در عرصه مربیگری برای خودش اعتباری کسب کنه و ایران رو هم روی سکو ببره

11. 4 کاربر از D o l f i n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

پایان مرحله مقدماتی لیگ برتر پس از 22 هفته
    مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال مردان در سال 92 امروز به پایان رسید و تیم های اول تا هشتم به مرحله پلی آف صعود کردند و تیم های نهم تا دوازدهم به در جایگاه خود ابقا شدند.
    به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، هفته یازدهم دور برگشت (هفته بیست و دوم) لیگ برتر والیبال امروز چهارشنبه با شش بازی در شهرهای تهران، کرج، زاهدان، گنبد، بندرعباس و مشهد پیگیری شد و تیم های پیکان، نوین کشاورز ، شهرداری زاهدان، جواهری گنبد، المهدی بندرعباس و میزان مشهد در برابر حریفان خود به پیروزی رسیدند.
    با نتایج به دست آمده از دور مقدماتی صعود تیم های باریج اسانس، متین ورامین، میزان مشهد، کاله مازندران، پیکان تهران، شهرداری تبریز، نوین کشاورز و شهرداری ارومیه به ترتیب با کسب رتبه های اول تا هشتم جدول لیگ برتر والیبال به مرحله پلی آف قطعی شد.
    تیم های آلومینیوم المهدی، بازرگانی جواهری، شهرداری زاهدان و سایپا نیز رتبه های نهم تا دوازدهم این رقابت ها را به دست آوردند که دو تیم سایپا و شهرداری زاهدان به دسته یک سقوط کردند.
    نتایج کامل مسابقات هفته یازدهم دور برگشت لیگ برتر والیبال به قرار زیر است:
    پیکان تهران 3 – متین ورامین یک
    (25 بر 13، 25 بر 22، 21 بر 25 و 25 بر 22)
    سایپا البرز 2 – نوین کشاورز 3
    (19 بر 25، 25 بر 18، 26 بر 28، 25 بر 21 و 19 بر 21)
    شهرداری زاهدان 3– کاله مازندران یک
    (25 بر 17، 17 بر 25، 25 بر 14 و 25 بر 20)
    بازرگانی جواهری گنبد 3 – باریج اسانس کاشان صفر
    (25 بر 23، 25 بر 17 و 26 بر 24)
    آلومینیوم المهدی بندرعباس 3 – شهرداری ارومیه 2
    (21 بر 25، 25 بر 18، 22 بر 25، 25 بر 16 و 15 بر 6)
    میزان مشهد 3– شهرداری تبریز یک
    (25 بر 20، 25 بر 21، 16 بر 25 و 25 بر 14)
    جدول کامل دور مقدماتی لیگ برتر والیبال نیز به قرار زیر است:

رده تیم امتیاز تعداد برد معدل ست معدل پوئن
    1 باریج اسانس 49 16 2.00 1.10
    2 متین ورامین 48 17 2.07 1.10
    3 میزان مشهد 43 14 1.42 1.03
    4 کاله مازندران 38 14 1.16 1.01
    5 پیکان تهران 35 13 1.09 1.01
    6 شهرداری تبریز 31 10 0.91 0.99
    7 نوین کشاورز 29 11 0.89 0.98
    8 شهرداری ارومیه 28 7 0.81 0.97
    9 آلومینیوم المهدی 27 8 0.80 0.94
    10 جواهری گنبد 26 8 0.74 0.97
    11 شهرداری زاهدان 25 8 0.69 0.96
    12 سایپا البرز 17 6 0.52 0.91

13. این کاربر از chekmate بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

از خداحافظی غمگینم

ولاسکو: موفقیت ایران در المپیک هدیه‌ای برای من است

خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال ایران امشب جمعه در مراسم خداحافظی با بازیکنان تیم ملی از مسئولان ورزشی ایران، مسئولان فدراسیون و بازیکنان والیبال کشورمان قدردانی کرد.

وی با ابراز تأسف نسبت به خداحافظی خود با تیم ملی والیبال ایران گفت: از خداحافظی امشب غمگینم، آقای داورزنی تمام تلاشش را کرد که من تصمیم‌ را عوض کنم و نروم اما یک تصمیم حرفه‌ای نبود.
    وی ابراز امیدواری کرد که ایرانی‌ها درکش کنند و در همین زمینه گفت: من در روزهای حضورم در ایران دریافتم که مردم این کشور عشق به میهن دارند به همین دلیل من را درک می‌کنند.
    ولاسکو با اشاره به زمان حضور خود در ایران یادآور شد: زمانی که ایران را انتخاب کردم دلایل محکمی داشتم که یکی از‌ آنها نگاه حرفه‌ای بود؛ در آن ایام دوستانی داشتم که در ایران کار کرده بودند و آنها به من گفتند اینجا یک نیروی بالقوه وجود دارد که می‌توان آن را رشد داد.
    سرمربی تیم ملی والیبال ایران بازیکنان و شرایط مطلوب کشورمان را از جمله عواملی دانست که باعث حضورش در ایران شد.
    وی اضافه کرد: دلیل دیگری که من در ایران حضور یافتم این بود که دوست داشتم شرایط دیگری را تجربه کنم و انتخابم فقط براساس گفته‌ها نباشد زیرا گفته‌ها با واقعیت متفاوت بود.
    ولاسکو از تصمیم خود برای حضور در ایران ابراز خرسندی کرد و گفت: به ایران آمدم زیرا شرایط ویژه‌ای بود.
    سرمربی تیم ملی والیبال ایران ضمن ابراز خرسندی از رفتار ایرانی‌ها در طول مدت حضورش در کشورمان اظهار داشت: تک‌تک افرادی که با من برخورد داشتند مهربان بودند.
    وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ایران قابلیت دارد در جایگاه نخست جهان بایستد تصریح کرد: ما نباید خودمان را محدود کنیم؛ اگر به فکر تغییر باشیم می‌توانیم به آنچه می‌اندیشیم برسیم.
    ولاسکو ادامه داد: اولین فردی که اظهارات من را باور کرد آقای داورزنی بود که از وی تشکر می‌کنم.
    سرمربی تیم ملی والیبال ایران با تأکید براینکه ایران باید به این بازیکنان افتخار کند، اظهار داشت: افتخار به این بازیکنان نه فقط به خاطر مسائل فنی بلکه به خاطر توانایی‌ها و ظرفیت این افراد است که برای تغییر آماده‌اند.
    وی در ادامه سخنان خود در جمع بازیکنان تیم ملی والیبال کشورمان برخی از سوابق کاری خود را برشمرد.
    ولاسکو با بیان اینکه من می‌خواهم چیزی بیش از یک مربی و معلم باشم، تصریح کرد: لزوماً برای یک معلم زمان مهم نیست و باید فرای زمان فکر کرد.
    سرمربی تیم ملی والیبال ایران افزود: بازیکنان تیم ملی والیبال ایران بدون من هم می‌توانند موفق باشند، مربی جدید تیم ملی ایران هم می‌تواند آنها را به موفقیت برساند.
    وی با اشاره به سرمربی تیم جدید والیبال ایران گفت: برناردی یکی از بازیکنان خوب بود، با شناختی که از وی دارم می‌دانم تمام تلاش خود را برای دستیابی به موفقیت می‌کند.
    ولاسکو افزود: من مطمئنم که بازیکنان ایران می‌توانند موفق باشند و اولین چیزی که باید به آن توجه کنند اعتقاد به خودشان است آنها نباید به اسامی توجه کنند بلکه تنها باید هدف خود را مدنظر داشته باشند.
    سرمربی تیم ملی والیبال ایران خاطرنشان کرد: افتخار می‌کنم اگر ایران در آینده به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کند. شک ندارم که در المپیک برزیل والیبال ایران نتایج خوبی کسب خواهد کرد موفقیت در المپیک را باید به عنوان هدیه‌ای به من در نظر بگیریم.
    ولاسکو گفت:‌ امیدوارم روزی خارج از مسائل کاری باز هم بتوانم به ایران سفر کنم تا این کشور شگفت‌انگیز را بهتر ببینم چرا که پیش از این به دلیل دغدغه‌های کاری نتوانستم شهرهای مختلف را از نزدیک ببینیم.
    سرمربی تیم ملی والیبال ایران افزود: امروز نکته‌ای را متوجه شدم؛ همانطور که می‌دانید آرژانتین یکی از کشورهای خوب در رشته چوگان است امروز فهمیدم که این رشته متعلق به کشور ایران است و کشورهای مختلف گنجینه‌های سایر کشورها را می‌گیرند و در کشور خود آموزش می‌دهند. تمام تلاشم را برای موفقیت والیبال ایران به کار می‌گیرم حتی اگر در این کشور نباشم.

تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

در مراسم خداحافظی ولاسکو با بازیکنان تیم ملی والیبال
    داورزنی: شب سختی است/ باز هم به کمک ولاسکو نیاز داریم

مراسم خداحافظی خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال ایران با بازیکنان و کادر فنی در هتل المپیک در حال برگزاری است. در این مراسم محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون در سخنان کوتاهی اظهار داشت: شب سختی است و باید در نیمه راه با خولیو ولاسکو قطع همکاری کنیم. ما دوست داشتیم تا المپیک 2016 با وی همکاری کنیم؛ اما شرایط فراهم نشد.

وی ادامه داد: عملکرد ضعیف کادر فنی آرژانتین و مسابقات اخیر موجب شد تا مردم این کشور از رئیس‌جمهور خود بخواهند که برای بازگشت ولاسکو دست به کار شود تا شاید والیبال آرژانتین نجات پیدا کند.
    داورزنی خاطر نشان کرد: ولاسکو 31 سال است که از آرژانتین به ایتالیا رفته و از سال 2011 هم به ایران آمد و ما توانستیم همراه با وی به غیر از روسیه و برزیل سایر قدرت‌های جهان را شکست دهیم.
    رئیس فدراسیون والیبال افزود: از اینکه امشب باید با ولاسکو خداحافظی کنیم ناراحت هستم؛ اما مطمئنم با برنامه‌ریزی و قدرت بازیکنان ایران می‌توانیم به موفقیتمان ادامه دهیم. ممکن است همکاریمان با ولاسکو قطع شود؛ اما بدون شک در ادامه راه باز هم از تجربیات و دانش وی بهره خواهیم برد.

از شنیدن خبر رفتن مربی آرژانتینی شوکه شدم

گودرزی: ولاسکو در تقابل ایران و آرژانتین توجه ویژه‌ای به ما داشته باشد!

وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدوارم ولاسکو در تقابل ایران و آرژانتین توجه ویژه‌ای به ما داشته باشد.

محمود گودرزی در حاشیه تقدیر و خداحافظی از خولیو ولاسکو اظهار داشت: امشب از کسی تقدیر می‌کنیم که شادی را به مردم هدیه داد و شرایطی را فراهم کرد که نشاط ملی بالا برود.
    وی افزود: وقتی خبر رفتن ولاسکو را شنیدم شوکه شدم، بلافاصله با داورزنی تماس گرفتم و قضیه را از او پرسیدم. قبل از ورود ولاسکو به ایران والیبال ما در شیبی قرار داشت که با آمدن وی این شیب تند تر شد. ما ولاسکو را از خودمان می‌دانیم حتی اگر فردی ایرانی نباشد ولی به جامعه ما خدمت کرده باشد.
    وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: امشب اینجا هستم که از همه تقدیر کنم، امیدوارم وقتی ولاسکو به آرژانتین رفت موفق باشد و در آنجا هم به ما کمک کند. من امیدوارم وی در صورت تقابل ایران و آرژانتین توجه ویژه ای به ما داشته باشد.

16. این کاربر از chekmate بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال ورزش اتومبیل رانی reza0034's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    borazjan

پيش فرض

تصميمم براي رفتن به آرژانتين حرفه‌اي نيست
    ولاسکو: وقتش است دينم را به کشورم ادا کنم

سرمربي تيم واليبال ايران مي‌گويد حالا وقتش است که دينش را به کشورش ادا کند.

خوليو ولاسکو سرمربي تيم ملي واليبال ايران در آخرين نشست خبري خود که امروز برگزار شد، گفت: براي من خيلي سخت است که بخواهم به عنوان سرمربي در آخرين کنفرانس صحبت کنم. چون از ديروز موج احساسات در من آغاز شده و از بيرون و همين طور خودم اين احساسات را مي‌بينم. صبح خيلي سعي کردم خودم را براي اين کنفرانس آماده کنم اما با اين ويدئويي که پخش شد همه چيز خراب شد.

به گزارش فارس، وي ادامه داد:‌ خيلي دوست داشتم مي‌توانستم تا قهرماني جهان همراه تيم باشم به خاطر اينکه اعتقاد دارم ايران مي‌تواند به اين جايگاه برسد. از‌ آن جايي که واليبال آرژانتين در جاي مناسبي نيست از آذرماه گذشته از من خواستند به کمک اين تيم بروم تا در جاي بالاتر بايستد. من هرگز همکاري خودم را با ايران به پايان نخواهم برد.

ولاسکو با بيان اينکه 31 سال از آرژانتين دور بوده است، اظهار داشت: آرژانتين قصه ديگري دارد، کشور من است 31 سال دور بودم و حالا به من احتياج دارند. متأسفانه هيچ شانسي برايم نيست اگر الان نروم ديگر نمي‌توانم. اين آخرين شانس من براي خدمت‌رساني به کشورم است.

ولاسکو افزود: سه سال پيش که مي‌خواستم به ايران بيايم دو دليل وجود داشت اولين دليل حرفه‌اي که شغلم است و دومين مورد اينکه مي‌دانستم حرکتي جدي در واليبال ايران وجود دارد و بازيکنانش آينده روشني دارند. وقتي وارد ايران شدم متعجب شدم. شرايط را پيشرفته‌تر از چيزي که تصور مي‌کردم ديدم. من تيم‌هاي زيادي را ديده‌ام اما تعداد بازيکنان مستعد در ايران بيشتر از کشورهاي ديگر است. دليل فرهنگي يکي از دلايلي بود که دوست داشتم با يک فرهنگ متفاوت‌تر از هر جاي ديگري که ديده بودم‌ آشنا شوم. تا حالا با اين فرهنگ آشنا نبودم.

ولاسکو در ادامه صحبت‌‌هاي خود با اشاره به اينکه از انتخابش خوشحال است، عنوان کرد: بسيار خوشحالم که به نتيجه قطعي رسيده‌ام و اين انتخاب را انجام دادم. اين يکي از تجربيات جالب زندگي من به شمار مي‌آيد. از اين فرصت در اين نشست استفاده کرده و از تمام مردم ايران تشکر مي‌کنم. نه فقط بازيکنان و اعضاي فدراسيون که با آنها کار کردم بلکه از همسايگان، رسانه‌ها و هواداران که در تمام اين مدت حامي من و تيم بودند تا به اين موفقيت برسيم تشکر مي‌کنم.

سرمربي تيم ملي ايران با اشاره به اينکه مردم آرژانتين و ايتاليا سوالات زيادي را از وي درباره ايران مي‌پرسيدند،‌ خاطرنشان کرد: اطلاعات مردم آرژانتين و ايتاليا درباره ايران کافي نيست. بنابراين نه تنها درباره واليبال ايران بلکه درباره فرهنگ متفاوتي که ديدم صحبت کردم. هرچند زمان خداحافظي فرا رسيده اما هرگز ارتباط همکاري‌ام را با ايران قطع نخواهم کرد.

وي گفت: بازيکنانم گفتند يک مربي خوب يک معلم خوب است و اگر هم در نقش يک معلم کارم را خوب انجام داده باشم بعد از سه سال به من نيازي نخواهند داشت چون کارشان را مي‌دانند. بعضي از مربيان فکر مي‌کنند اگر خوب باشند و تيم را ترک کنند ديگر آن تيم نتيجه نمي‌گيرد اما موفقيت يک مربي اين است که وقتي تيم را ترک مي‌کند شاگردانش کارشان را انجام دهند.

ولاسکو با بيان اينکه يک مربي خوب ديگر در حال مذاکره با ايران است، اظهار داشت: يک مربي خوب که او را مي‌شناسم در حال به پايان رساندن مذاکراتش است. برناردي را 12 سال است مي‌شناسم. وقتي 17 ساله بود مربي‌اش بودم و با او آشنايي دارم. او براي مربيگري از عنوان حرفه جديدش تصميم گرفت ايتاليا را ترک کرده و به لهستان برود. هرچند تجربياتش ممکن است به اندازه من نباشد چون جوان است اما وقتي من در سال 1989 کارم را با ايتاليا آغاز کردم 39 سال بيشتر نداشتم الان فکر مي‌کنم برناردي براي مربيگري در جايگاه مناسب‌تري نسبت به من قرار دارد هرچند آسان نيست تيمي را بعد از نتايج خوب مسئوليتش قبول کني اما هر کس عاشق ايران است بايد به آن کمک کند تا موفقيت‌ها ادامه داشته باشد.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران با بيان اينکه رفتنش به آرژانتين حرفه‌اي نيست، تصريح کرد: تصميم سختي است. وضعيت آرژانتين نسبت به ايران پايين‌تر است. وضعيت اقتصادي هم به اين صورت است اما وقتي من جوان بودم چيزهاي زيادي از آرژانتين گرفتم و تحصيل رايگان داشتم. به عنوان مربي بدنساز و مربي دوم در سال 1982 جاهاي زيادي سفر کردم اما وقتي آنجا را ترک کردم يک حرفه جديد را در ورزش آغاز کردم.

ولاسکو ادامه داد: به ايتاليا رفتم، مشهور شدم و پول زيادي به دست‌ آوردم. بدون اينکه اين پول را به کشورم بازگردانم. حالا وقتش است که دينم را ادا کنم. به همين خاطر تصميم گرفتم بروم اما ايران هميشه در قلب من باقي خواهد ماند و اين را ديروز به بازيکنانم گفتم. اگر ايران به روند پيروزي‌هايش ادامه دهد بهترين هديه براي من است.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران در ادامه به سؤال خبرنگاران پاسخ گفت و اظهار داشت: هيچکدام از مربيان جديد دوست ندارند در مورد مربيان قديمي صحبت کنند و برعکس من از همه تشکر مي‌کنم که هميشه به من لطف داشتند اما کار من تمام شد و بهتر است ديگر در مورد دوران حضور من در ايران صحبت نکنيم. براي هدايت يک تيم تنها يک روش وجود ندارد و راه‌هاي مختلفي براي رسيدن به موفقيت وجود دارد. براي مثال تيم ژاپن فکر مي‌کرد با روش‌هايي که در گذشته داشت مي‌تواند باز هم موفقيت کسب کند اما اينگونه نشد يا لهستان در دهه 70 در مسابقات مختلفي قهرمان شده بود چون فکر مي‌کرد تنها يک راه براي رسيدن به موفقيت وجود دارد اما شاهد هستيم که اين سال‌ها به موفقيت چنداني دست پيدا نکرده است. مربي جديد نبايد راه مربي قديم را ادامه دهد چرا که هر مربي‌اي سيستم و روش خاص خودش را دارد.

ولاسکو در مورد اينکه آيا بهتر نبود حداقل تا پايان مسابقات قهرماني جهان به کارش در ايران ادامه مي‌داد و سپس به آرژانتين مي‌رفت، تصريح کرد: خودم هم ترجيح مي‌دادم که بمانم و کارم را در ايران تمام کنم و از آرژانتيني‌ها هم خواسته بودم که تا پايان مسابقات قهرماني جهان منتظرم بمانند. اگر حالا پيشنهاد فدراسيون آرژانتين را رد مي‌کردم آنها مربي ديگري را انتخاب مي‌کردند. نمي‌دانم چقدر با آرژانتين موفق خواهم بود چون زمان کمي دارم و ريسک کردم و پيشنهاد آنها را پذيرفتم. يکي از مهمترين دلايلم اين بود که آرژانتين کشور من است.

وي افزود: من با مربي جديد حرف مي‌زنم و شرايط را براي وي توضيح خواهم داد در حال حاضر هم صحبت‌هاي زيادي با برناردي انجام داده‌ام و البته اين را هم بگويم که برناردي،‌ بانيولي سرمربي تيم واليبال متين را مي‌شناسد و از وي هم کمک خواهد گرفت. هرچند که در مجموع من معتقدم تغيير هميشه سخت است.

سرمربي تيم ملي واليبال در پاسخ به اين سؤال که آيا امکان دارد باز هم وي را در کنار تيم ملي ايران ببينيم يا خير و اينکه چقدر براي انتخاب بازيکنان دخالت خواهد کرد اظهار داشت: من با بيش از 50 بازيکن در ايران کار کردم اما در مورد سرمربي جديد بايد بگويم من تصميم‌گيرنده نيستم و تنها مي‌توانم يکسري توضيحات کلي به وي بدهم. وضعيت برناردي وقتي که به ايران بيايد بهتر از وضعيتي است که من زمان آمدن به ايران داشتم چون آن زمان کسي نبود که به من کمک کند.

ولاسکو خاطرنشان کرد: در مورد آينده هم بايد بگويم که شايد آرژانتين آخرين تيمي باشد که من به عنوان سرمربي در آن فعاليت کنم و ممکن است پس از آن به عنوان مدير فني و يا سمت‌هايي از اين قبيل مشغول به کار شوم هرچند که بهتر است در اين مورد موضوع بعد از المپيک 2016 صحبت کنيم.

وي ادامه داد: من ديگر جوان نيستم و دوري از خانه و وطن شرايطم را سخت مي‌کند. مديريت همزمان در سه کشور خيلي سخت است؛ فرزندانم در ايتاليا هستند، دوستانم در آرژانتين هستند و در ايران هم مربيگري مي‌کردم. همانطور که گفتم مديرفني بودند برايم راحت‌تر خواهد بود و شايد اگر بعد از همکاري‌ام با آرژانتين از ايران پيشنهادي در اين خصوص داشته باشم باز هم به ايران برگردم اما مطمئن باشيد به کشور چهارمي فکر نمي‌کنم.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران، عنوان کرد: واليبال ايران نکات زيادي به من ياد داد که از جمله آنها فرهنگ واليبالي و فرهنگ کلي ايران بود. در اروپا فکر مي‌کنند واليبال نمي‌تواند در کشورهاي ديگر پيشرفت کند و با اين طرز تفکر نمي‌توانستم تصور کنم که واليبال در ايران چقدر پيشرفت کرده است و از اينکه ايران در مسابقات مختلف موفقيت کسب مي‌کرد تعجب مي‌کردند.

وي ادامه داد: در تمام مصاحبه‌ها که شرکت کردم گفتم تيم ايران خاص بود و پيشرفت زيادي داشت. البته چند بار هم به داورزني گفتم اگر شرايط اقتصادي بهتر شد ميزباني چند تورنمنت بزرگ را براي ايران بگيرد تا جهان با واليبال ايران بيشتر آشنا شود.

ولاسکو خاطرنشان کرد: واليبال ايران اشتياق جديدي به من داد. بازيکنان ايران هميشه مي‌خواهند پيروز شوند و اين را در ليگ برتر هم ديدم. انگيزه‌اي که آنها داشتند انگيزه من را هم چند برابر مي‌کرد. مطمئن باشيد چيزي که در ايران آموختم را به سايرين هم خواهم گفت و اين موضوع فقط محدود به ورزش نمي‌شود.

ولاسکو در پاسخ به سؤال فارس مبني بر اينکه آيا همانطور که شما واليبال ايران را احياء کرديد ايران هم شما را احياء کرده گفت: درست مي‌گوييد من از ايران خيلي‌ها چيزها ياد گرفتم اما اين را هم بدانيد که من تنها مربي در سطح جهان هستم که اين مقام را کسب کردم. درباره اروپا و آسيا قبلاً‌ کسي نبوده که به عنوان مربي بهترين تيم آسيايي و اروپايي را به دست آورد. ايران نام من را در تاريخ واليبال جهان قرار دارد.

سرمربي تيم واليبال ايران در پاسخ به سؤال خبرنگاري که پرسيد برناردي در مصاحبه با يکي از خبرگزاري‌ها اعلام کرده هنوز با ايران قراردادي امضاء‌ نکرده است، اظهار داشت: هفته پيش هفته مهمي بود. لورنزو نمي‌خواست در حالي که با يکي از تيم‌هاي لهستان کار مي‌کند حرفي بزند اين از نظر حرفه‌اي درست نيست. مطمئن هستم اين قرارداد امضاء مي‌شود و او به ايران مي‌آيد، در حال حاضر قادر نيست به صورت رسمي بگويد.

ولاسکو درباره اهداف ولايبال ايران عنوان کرد: هيچکس نمي‌تواند از ايران انتظار داشته باشد در ليگ جهاني تمام بازي‌ها را برنده شود. ليگ جهاني در آينده فرمول جديد خودش را خواهد داشت و اولين ليگي است که تيم‌هاي A در آن خواهند بود. ما با 7 تيم برتر بازي کرديم و اين افتخار بزرگي است. آرژانتين از نظر رنکينگ يک است اما فدراسيون جهاني ايران را انتخاب کرد، حقيقت هميشه در رنکينگ خلاصه نمي‌شود. رسيدن به رده‌هاي بالا تلاش زيادي را مي‌طلبد اما وقتي فدراسيون جهاني تلاش ايران را ديد آن را بين 8تيم برتر گذاشت تا در مسابقات شرکت کند اين افتخار بزرگ اما کار سختي است. اولين باري خواهد بود که ايران در رقابت‌هاي نفس‌گير تلاش مي‌کند و اين قابل مقايسه با قبل نيست.

وي افزود: اين را نه تنها مردم بايد درک کنند آنها اعتقاد دارند وقتي شما برنده شديد و يک جام کسب کرديد هميشه بايد برنده باشيد اما دليل نمي‌شود اگر يک بار ايتاليا را برديم از آنها برتر هستيم يا اگر باختيم ايران پس‌رفت کرده است. آنها تعجب کرده‌اند يک بار توانستيم ايتاليا را شکست دهيم اين پيروزي مي‌تواند پله‌هاي ترقي را فراهم کند تا در ليگ آينده هم نتيجه خوبي بگيرد. اگر اکنون در چنين جايگاهي هستيم، خوب خواهد بود که آن را حفظ کنيم.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران با بيان اينکه فراموش کرده درباره برناردي مطلبي را بگويد يادآور شد: فراموش کردم بگويم چرا برناردي چنين صحبتي را مطرح کرد. اگر شما روزنامه‌هاي ايتاليا و آرژانتين را ببينيد کوچکترين صحبتي با آنها نداشتم در حاليکه آنها مي‌خواهند صحبت کنند اما با توجه به احترامي که به ايران دارم مي‌خواستم به طور رسمي اولين بار در ايران اين موضوع را بگويم تا فردا بتوانم با روزنامه‌هاي ايتاليايي و آرژانتيني مصاحبه کنم. با احترام به رسانه‌هاي ايران نمي‌خواستم پيش از اينکه تصميمم قطعي شده و آنها بدانند با رسانه‌هاي ديگري صحبت کنم.

ولاسکو در ادامه صحبت‌هايش درباره احساسش به ايران يادآور شد: سه سال پيش که آمدم فکر نمي‌کردم چنين احساسي نسبت به ايران داشته باشم. مي‌دانستم يک تجربه خوب خواهد بود اما نمي‌دانستم به اين شکل باشد. اين حس در من به خاطر شما و مردم ايران نه به عنوان يک مربي به عنوان يک شخص به وجود آمد.

وي ادامه داد: وقتي کارم را شروع کردم داورزني رفتار خوبي داشت يکي از نکات مثبت اين است که او هدايت واليبال را درست انجام مي‌دهد. به عنوان يک شخص هميشه به من لطف زيادي داشت و کمکم مي‌کرد. وقتي دخترام به ايران آمد از فرزندش خواست همراه دختر من و خانواده‌ام باشد و تا جايي که مي‌توانست ايران را به آنها نشان داد. اين کاملاً شخصي است. درباره خوش‌خبر هم بگويم کارهاي زيادي کنار هم انجام داديم. هميشه سعي مي‌کردم سازمان واليبال ايران را نشان دهم و بعضي اوقات خوشحال نبودم چون مي‌ديدم نقاط ضعفي وجود دارد اما از نظر شخصي هميشه قضيه خوب بود.

سرمربي واليبال ايران در پايان گفت: تک‌تک کارکنان فدراسيون مانند يک دوست بودند اما در مورد همسايگانم وقتي مهماني در خانه‌ام بود به من غذا تعارف مي‌کردند و جالب اينکه آنها با ذائقه من آشنايي داشتند و غذاهايي را درست مي‌کردند که من دوست داشتم مثلا سس کچاپ نمي‌ريختند! حتي در آشپزخانه فدراسيون هم به همين صورت بود آنها مي‌دانستند چه چيزهايي برايم مضر است اين است که من عاشق ايرانم.

18. 3 کاربر از reza0034 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •