تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: مشکل در اجرا کردن فایل ها (نام فایل سبز رنگ میشود)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

14 مشکل در اجرا کردن فایل ها (نام فایل سبز رنگ میشود)

با سلام، مهندسین رایانه
    در یکی از پوشه های من فایل های متعددی اجرا نمی شوند (همه ی فایل ها دچار مشکل نشده اند)؛ با کلیک بر روی آن، فایل باز می شود اما ویندوز این پیغام را می دهد:

No preview available.

نام فایل ها نیز به رنگ سبز تغییر کرده:

با ویروس کش به روزشده نیز آن را scan کردم ولی ویروس کش این پیغام را میدهد:

یک نکته جدید وقتی فایل هایی که نام آن ها سبز رنگ شده کلیک کردم (در درایو ویندوز نیستند) حالا هر فایل جدیدی که در محیط دسکتاپ ویندوز (Drive c) ایجاد می کنم آن فایل نیز سبز رنگ شده. در حال حاضر فایل قابل دیدن است ولی ویندوزم را عوض می کنم آن فایل دیگر دیده نخواهد شد.
    الان از Task Manager عکس ذخیره گرفتم که عکس را آپلود کنم. متاسفانه هیچ چیزی آپلود نشد. فایل برای خودم باز می شود ولی برای خارج از کامپیوتر دیده نخواهد شد.
    ویندوز من Xp است

خوشبختانه به همه جای درایو C سرایت نکرده است این هم عکسی از Task Manager کامپیوترم.

نظر شما برای حل کردن این مشکل چیست؟
    از شما بابت وقت گذاشتن بر روی این مسئله تشکر می کنم

کاربر فعال ویندوز smss.exe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

این قضیه ویروس نیست؛ یک قابلیت از NTFS File System است که به نام Encryption است.

توسط این قابلیت شما می توانید فایل های موجود در یک پارتیشن که NTFS است را به صورت رمزنگاری شده در آورید و دیگر کسی به غیر خود شما نمی تواند آن ها را ببیند؛ البته راه هایی برای اینکه شما اجازه دهید که فرد دیگری این فایل ها را ببیند هست، ولی از این بحث خارج است

برای از بین بردن این قضیه و اینکه فایل های Encrypt شده ی شما به حالت عادی برگردد مراحل زیر را دنبال کنید:
    1- روی فایل و یا پوشه ی مورد نظر که Encrypt شده است کلیک راست کنید و گزینه ی Properties را بزنید.
    2- در صفحه ی باز شده روی گزینه ی Advanced کلیک کنید تا صفحه ی دیگری باز شود.
    3- در صفحه ی جدید تیک مربوط به گزینه ی Encrypt contents to secure data را بردارید.
    4- OK را در هر دو صفحه بزنید و صبر کنید تا این کار تمام شود.

بعد از این کار رنگ فایل ها و پوشه های گفته شده به حالت عادی بر می گردد.

نکته: با توجه به اینکه گفتید هر چیزی که در Desktop ساخته می شود به این صورت است، پس باید پوشه ی Profile خود را نیز طبق همین کار به حالت عادی برگردانید. پوشه ی Profile به صورت پیش فرض در ویندوز شما در مسیر زیر است:
    در منوی RUN باید تایپ کنید %userprofile%

منوی RUN به وسیله ی زدن کلیدهای Win+R ظاهر می شود

3. 2 کاربر از smss.exe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2016

پيش فرض

سلام
    اگه بعد از عوض شدن رنگ فایل هام به علت گذاشتن کد روی اونها ویندوز عوض کنم آیا فایل ها قابل بازیابی هست یا نه؟؟؟
    لطفا هر کس مطمعنه و میدونه جواب بده
    مرسی

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

سلام
    اگه بعد از عوض شدن رنگ فایل هام به علت گذاشتن کد روی اونها ویندوز عوض کنم آیا فایل ها قابل بازیابی هست یا نه؟؟؟
    لطفا هر کس مطمعنه و میدونه جواب بده
    مرسی
    سلام
    بعد از کدگذاری اگه ویندوز رو عوض کنید دیگه فایلهاتون قابل خواندن نیست.حتی روی ویندوز فعلی هم با یه یوزر دیگه قابل خواندن نیست.
    تنها وقتی قابل خواندن میشه که فایل کلید کد رو روی یوزر یا ویندوز جدید اجرا کنید.برای اطلاع بیشتر از نحوه ساختن فایل کلید توضیحات
    دستور Cipher رو توی help ویندوز ببینید
    البته فایل کلید باید توی همون ویندوز و یوزری ساخته بشه که فایل اونجا قابل خوانده شدن بوده.
    Last edited by paveej; 27-02-2016 at 16:13.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2018

پيش فرض

سلام
    من هم به این مشکل خوردم و فایل های خیلی مهمی قفل شده اند.
    من از این ماجرا اطلاعی نداشتم و بعد از عوض کردن ویندوز فایل های من اجرا نشدند ،من قادر هستم فایل ها رو پاک کنم ولی نمیتونم کپی و یا اجرا بکنم .
    لطفا کمکم کنید فایل های خیلی مهمی هستند، رمز و اسم یوزر قبلی رو هم یادمه.
    ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

سلام
    من هم به این مشکل خوردم و فایل های خیلی مهمی قفل شده اند.
    من از این ماجرا اطلاعی نداشتم و بعد از عوض کردن ویندوز فایل های من اجرا نشدند ،من قادر هستم فایل ها رو پاک کنم ولی نمیتونم کپی و یا اجرا بکنم .
    لطفا کمکم کنید فایل های خیلی مهمی هستند، رمز و اسم یوزر قبلی رو هم یادمه.
    ممنون
    اگه به ويندوز قبلي دسترسي داريد يا امكان بازگردوندنش رو داريد ميشه فايلها رو از حالت قفل خارج كرد.ولي اگه اينجور نيست تا اونجا كه من اطلاع دارم برگردوندشون امكانپذير نيست.
    اگه از ويندوز قبلي يه بكاپ گرفته باشيد مثلن درايوش رو كپي گرفته باشيد و يا با استفاده از بعضي از نرم افزارها اينكارو كرده باشيد با برگردوندن ويندوز قبلي اين فايلها رو ميشه اونجا باز كرد و قفلشون رو برداشت.
    براي اينكه اين اتفاق دوباره تكرار نشه بايد روي فايلهايي كه سبز رنگ هستن كليك راست كنيد و وارد property و advance بشيد و تيك گزينه آخرش رو برداريد.احتياطن تيك دو گزينه آخر رو برداريد مطمئن تره.بعد رنگ اسم فايلها همون سياهرنگ ميشه كه يعني ديگه فايل قفل نيست و با عوض كردن ويندوز يا جابجاييش مشكلي پيش نمياد.

Sent using Android ForumReader app

پروفشنال sunshineboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    isfahan

پيش فرض

متاسفانه راه حل رایگانی وجود نداره و ویندوز داره به نحوی از فایلهای شما حفاظت میکنه و کارشو انجام میده.شما نه تنها یوزر ک کلا ویندوزت روعوض کردی! تنها راهش اینه ک پول بدی ی نرم افزار فارنزیک و ریکاوری ای ک واسه این کار ساخته شده بخری.
    مثلا:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    انرم افزارهای این شرکت خیلی مشهور و معتبره.
    اگه خیلی مهمه فایلهاتون فقط این روش بدون اتلاف وقت و اذیت کردن خودت .ارزش خرج کردن داره؟ بخرید.نداره؟ بیخیال فایلهاتون بشید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •