تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: برای فهمیدن کیفیت صدای هدفون باید به کدوم مشخصه نگاه کنم؟

آخر فروم باز Jeff hardy M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

14 برای فهمیدن کیفیت صدای هدفون باید به کدوم مشخصه نگاه کنم؟

سلام
    می خوام هدفون / هدست بگیرم . برای اینکه بفهمم کیفیت صداش خوب هست باید به چیش نگاه کنم ؟
    الان این مشخصات هدفون Panasonic HeadPhone RP-DJS400 Black هست : (به عنوان نمونه)
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اگه بخوام با یه هدفون دیگه بر اساس کیفیت صدا مقایسه کنم، باید کدوم مشخصش بالا تر باشه ؟
    Last edited by Jeff hardy M; 29-01-2014 at 22:41.

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

سلام
    می خوام هدفون / هدست بگیرم . برای اینکه بفهمم کیفیت صداش خوب هست باید به چیش نگاه کنم ؟
    الان این مشخصات هدفون Panasonic HeadPhone RP-DJS400 Black هست : (به عنوان نمونه)
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اگه بخوام با یه هدفون دیگه بر اساس کیفیت صدا مقایسه کنم، باید کدوم مشخصش بالا تر باشه ؟
    با مشخصات روی کاغذ نمی شه در مورد کیفیت نظر داد.
    تنها مرجع، نظر افراد معتبر هستش. اگر فرد معتبری پیدا نکردی، مرجع، اکثریت افراد در سایت های تخصصی هستن. اگر باز هم سایت تخصصی پیدا نکردی، مرجع اکثریت افراد در سایت های فروش هستن. اگر باز هم پیدا نکردی، مرجع دوست و آشنا و ملت هستن

3. 2 کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

با مشخصات روی کاغذ نمی شه در مورد کیفیت نظر داد.
    تنها مرجع، نظر افراد معتبر هستش. اگر فرد معتبری پیدا نکردی، مرجع، اکثریت افراد در سایت های تخصصی هستن. اگر باز هم سایت تخصصی پیدا نکردی، مرجع اکثریت افراد در سایت های فروش هستن. اگر باز هم پیدا نکردی، مرجع دوست و آشنا و ملت هستن
    به هر حال وقتی امکانات هدفون رو سایت های خود برند ها کامل می نویسن، یه چیزی میشه سردرآورد دیگه

برای اونهایی که دنبال جواب همین سوال بودن :

سایت های خارجی گشتم یه نکات خوبی نوشته بودن. متنشون رو کامل نخوندم ولی :

فرکانس و امپدانس تو کیفیت تاثیر بالا داره. فرکانس استانداردی که در اکثر هدفون ها استفاده میشه بین 20 تا 20.000 هست
    بین 10.000 تا 25.000 کیفیت مناسب و خوبی داره و بالاتر از 25.000 هم کیفیت بهتری داره.
    ولی تمام کیفیت به قیمت هدفون و فرکانسش وابسته نیست. هدفون های گرونی هستن که تا 50.000 فرکانس دارن ولی همون کیفیت رو ممکنه بشه تو هدفون های ارزون با فرکانس پایین هم پیدا کرد.
    به هر حال برای هر هدفونی که می خواید بخرید باید دنبال نظرات اون هایی که خریدن هم باشید (همون چیزی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفت!)

تو گوگل انگلیش سرچ کنید مطالب زیادی میاد برای راهنمایی خرید و نظرات خریدار ها. ویدئو review های یوتیوب هم خیلی خوب هستن.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

به هر حال وقتی امکانات هدفون رو سایت های خود برند ها کامل می نویسن، یه چیزی میشه سردرآورد دیگه

فرکانس و امپدانس تو کیفیت تاثیر بالا داره. فرکانس استانداردی که در اکثر هدفون ها استفاده میشه بین 20 تا 20.000 هست
    بین 10.000 تا 25.000 کیفیت مناسب و خوبی داره و بالاتر از 25.000 هم کیفیت بهتری داره.
    ولی تمام کیفیت به قیمت هدفون و فرکانسش وابسته نیست. هدفون های گرونی هستن که تا 50.000 فرکانس دارن ولی همون کیفیت رو ممکنه بشه تو هدفون های ارزون با فرکانس پایین هم پیدا کرد.
    به هر حال برای هر هدفونی که می خواید بخرید باید دنبال نظرات اون هایی که خریدن هم باشید (همون چیزی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفت!)

تو گوگل انگلیش سرچ کنید مطالب زیادی میاد برای راهنمایی خرید و نظرات خریدار ها. ویدئو review های یوتیوب هم خیلی خوب هستن.

سلام.
    به این اعداد و ارقام خیلی توجه نکنید...
    امپدانس در بعضی هدفون ها ممکن است به مصرف کننده اطلاعاتی در مورد نیاز به آمپ بدهد اما خیلی مهم نیست.
    هدفون هایی هستند مثل Creative EP-630 که دامنه فرکانسی تا 23 کیلوهرتز دارد اما قیمتش 20 دلار است و کیفیتش هم در حد قیمتش اما هدفون هایی هم هستند مثل Shure SE535 که دامنه فرکانسی آن حداکثر 19 کیلوهرتز است (به 20 کیلوهرتز هم نمیرسد) اما قیمتی حدود 445 دلار!!! دارد و با EP-630 قابل مقایسه نیست...
    همانطور که rave-87 گفتند اولویت اول سایت های بررسی تخصصی هدفون مثل head-fi.org (آن هم کاربران حرفه ای) سپس سایت های فروش مثل headphone.com میباشد.
    موفق باشید.

6. 2 کاربر از kavehj4488 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

برای فهمیدن کیفیت صدای یه هدفون فقط دوتا گوش تعلیم دیده نیاز داری

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

نه رنج فرکانسی نه امپدانس نه حساسیت یه هدفون اصلا نمیتونه ملاکی برای کیفیت هدفون باشه. تونالیته و سرعت نشست و برخواست و timbre accuracy میزان دقت صدارو نشون میدن. البته همه هدفون های خوب باید یه رنج فرکانسی مشخص رو پوشش بدهند ولی ملاک اصلی نیست رنج فرکانسی
    تفاوت یه هدفون 100 دلاری با یه 1000 دلاری هم شاید از نظر یه شنونده اماتور خیلی فاحش و مشخص نباشه ولی برای کسی که گوش های دقیقی داره ملاک میشه و قابل تشخیص خواهد بود.

9. 2 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

برای فهمیدن کیفیت صدای یه هدفون فقط دوتا گوش تعلیم دیده نیاز داری
    نه از طریق اینترنت!
    نه رنج فرکانسی نه امپدانس نه حساسیت یه هدفون اصلا نمیتونه ملاکی برای کیفیت هدفون باشه. تونالیته و سرعت نشست و برخواست و timbre accuracy میزان دقت صدارو نشون میدن. البته همه هدفون های خوب باید یه رنج فرکانسی مشخص رو پوشش بدهند ولی ملاک اصلی نیست رنج فرکانسی
    تفاوت یه هدفون 100 دلاری با یه 1000 دلاری هم شاید از نظر یه شنونده اماتور خیلی فاحش و مشخص نباشه ولی برای کسی که گوش های دقیقی داره ملاک میشه و قابل تشخیص خواهد بود.
    نکات مشترک چندین راهنمایی از سایت های خارجی رو بیشتر اعتماد میکنم

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

نه از طریق اینترنت!

نکات مشترک چندین راهنمایی از سایت های خارجی رو بیشتر اعتماد میکنم
    مشکلی نیست نقد و بررسی ها و توصیه های اینترنتی رو بررسی کنید ولی مساله اساسی اینه که اگر شما یک آماتور باشید با گوش های غیر تعلیم دیده، اگر از روی نقد و بررسی ها برید 4 میلیون بدین یه HD-800 بخرید در واقع پولتون رو ریختید دور چون یه هدفون 200 تومنی هم برای شما همون کار رو انجام میده و شما اختلاف زمین تا آسمان رو متوجه نخواهید شد. البته همه افراد در وجود خودشون حس زیبایی شناختی دارند ولی طول میکشه که این حس در مورد حس شنوایی فعال بشه. وقتی نهایت درک موسیقیایی مردم ما شنیدن صدای اکوردیون و تنبک چندتا کولی دوره گرد هست که توی اتوبوس شرکت واحد سر و صدا میکنن، پس من میگم هدفون 50 هزار تومنی هم از سر این مردم زیاده. البته عده قلیلی هستند که اجرای زنده رو تجربه میکنند در تالارهای اپرا و ... که اونها برای گوش های خودشون ارزش قائل هستند. البته این مورد اجرای زنده در ایران مصداق نداره مگر در موارد نادر. وقتی میری کنسرت سیروان و می بینی چندتا بلندگوی بابلیک آدرس ساخت چین رو بجای مثلا یه سیستم استیجی حرفه ای مثل JBL یا Klipsch (تازه با این سیستم ها هم نمیشه صدای بازآفرینی شده رو رفرنس اجرای زنده دونست) روی استیج گذاشتن، تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

به هر حال فعلاً دارم از طریق اینترنت تحقیق می کنم.
    درسته خوب، اینترنتی چیزی خاصی مشخص نمیشه.
    ممکنه برم تو مغازه و هدفونی که انتخاب کرده بودم رو بگیرم دستم گوش کنم و پشیمون شم نخرمش.
    ولی به هر حال چند تا انتخاب داشته باشم بهتره تا اینکه به حرف فروشنده ای که فقط می خواد جنسشو بفروشه گوش کنم (قبلاً تجربه کردم، جنس آشغال انداختن بهم).

13. این کاربر از Jeff hardy M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •