تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 93

نام تاپيک: چه نوع کابلی بهترین نوع کابل مخابراتی برای اینترنت است؟

آخر فروم باز david-ebi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    IR

پيش فرض چه نوع کابلی بهترین نوع کابل مخابراتی برای اینترنت است؟

با سلام.دوستان لطفا بگن که من برای اینکه از ورودی تلفن منزلمان که جلوی درب حیاطمان است کابلی بگیرم و مستقیم به پشت مودمم برسانم بهتر است از چه نوع کابلی استفاده کنم با چه ابعادی(از نظر قطر و تعداد زوج سیمهای داخل آن)که کمترین نویز را داشته باشم.مسیر نسبتا طولانی و در حدود 40 متر میباشد.آیا کابل مخابراتی هوایی روکش سفید فویل دار با مشکی فرق دارد؟کدامیک و از چه مارکی بگیرم بهتر است؟

آخر فروم باز Zeitgeist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    on the edge of a super-massive black-hole

پيش فرض

از یکی از چهار جفت-کابل داخل یه کابل CAT-5 استفاده کن. همون که بهش میگید کابل شبکه!
    Last edited by Zeitgeist; 26-01-2014 at 20:32.

3. 2 کاربر از Zeitgeist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز IVAN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

با سلام.دوستان لطفا بگن که من برای اینکه از ورودی تلفن منزلمان که جلوی درب حیاطمان است کابلی بگیرم و مستقیم به پشت مودمم برسانم بهتر است از چه نوع کابلی استفاده کنم با چه ابعادی(از نظر قطر و تعداد زوج سیمهای داخل آن)که کمترین نویز را داشته باشم.مسیر نسبتا طولانی و در حدود 40 متر میباشد.آیا کابل مخابراتی هوایی روکش سفید فویل دار با مشکی فرق دارد؟کدامیک و از چه مارکی بگیرم بهتر است؟
    این موارد تاثیر خاصی در بهبود کیفیت خط نداره! شما از الکتریکی سیم تلفن بگیری با سیم دیگه تفاوت نمیکنه فوقش در حد نیم واحد!

5. این کاربر از IVAN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت

پيش فرض

اگر قصد استفاده از یک جفت کابل معمولی مسی رو دارید، "بـایـد" این دو رو به دور همدیگه در طول مسیر بپیچانید.

این موضوع برای جلوگیری از کاهش قدرت سیگنال و همچنین وارد نشدن نویز در جفت-کابل شما بواسطه ی میدان دور کابل های مجاور هست. (چیزی که بهش میگید "خط-رو-خط"!)

فواصل و میزان بهم پیچاندن رو میتونید از کابل هایی که مخابرات کشیده تقلید کنید و همون کافیه.

همچنین دقت داشته باشید که کابل های تک سیم مسی، بسیار ظریف و شکننده هستن.

از پیچاندن بیش از حد و خم و راست کردن یک نقطه بیش از یکی دو بار، بپرهیزید.

پیشنهاد من، خریدن کابل cat-5 (همون شبکه) هست و از یکی از جفت-کابل های مسی داخل اون استفاده کنید. کیفیت، ماندگاری، و دوامشون هم بیشتره...

شک دارم که شما که مبتدی هستید، بتونید 40 متر کابل رو خودتون درست دربیارید!
    Last edited by Zeitgeist; 25-01-2014 at 16:11.

7. 3 کاربر از Zeitgeist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال l30l30y's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

کابل کواکسیال بهترین کابل برای خط تلفن هست...

9. این کاربر از l30l30y بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Undisclosed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

کابل کواکسیال بهترین کابل برای خط تلفن هست...
    این عکسی که شما گذاشتی کواکسیال نیست ! کواکسیال اونی هست که مثلا واسه دیش به ریسیور استفاده می کنن !

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

11. این کاربر از Undisclosed بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

این عکسی که شما گذاشتی کواکسیال نیست ! کواکسیال اونی هست که مثلا واسه دیش به ریسیور استفاده می کنن !

یه کوچولو تحقیق کنی متوجه میشی چرا گفتم کواکسیال
    اگه دقت کنی تو عکس شیلدهای روی ورق آلومنیومی سیم هست که باعث کاهش نویز بیشتری نسبت به کابل های بدون شیلد هست که فقط یه ورق آلومینیومی دور سیم ها شون دارن...با اجازه شما هم به اینطور کابل ها عموما کواکسیال میگن

13. این کاربر از l30l30y بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز david-ebi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

یه کوچولو تحقیق کنی متوجه میشی چرا گفتم کواکسیال
    اگه دقت کنی تو عکس شیلدهای روی ورق آلومنیومی سیم هست که باعث کاهش نویز بیشتری نسبت به کابل های بدون شیلد هست که فقط یه ورق آلومینیومی دور سیم ها شون دارن...با اجازه شما هم به اینطور کابل ها عموما کواکسیال میگن
    دوست عزیز من برم الکتریکی و فقط بگم که کابل کواکسیال میخواهم؟به قول اون دوستمون یکبار از این کابلهای دیش به ----- بهم ندن؟ مثلا نمیخواهد بگم کواکسیال مخابراتی؟دقیقا چی بگم؟

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

دوست عزیز من برم الکتریکی و فقط بگم که کابل کواکسیال میخواهم؟به قول اون دوستمون یکبار از این کابلهای دیش به ----- بهم ندن؟ مثلا نمیخواهد بگم کواکسیال مخابراتی؟دقیقا چی بگم؟
    شما باید برین فروشگاهی که کارش فروش کابل و سیم هست نه الکتریکی که همه چی میفروشه عکسی که گذاشتم رو انتقال بدین رو گوشیتون و به فروشنده نشون بدین تا متوجه بشه شما چه نوع کابلی میخواین...ضمنا شما که از راهنمایی من در پست های قبلی تشکر نکردین این کابل پیشنهادی من رو میخواین واسه چی؟؟؟!!!!

16. 3 کاربر از l30l30y بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت

پيش فرض

اسم اون کابل، cat-5 هست که نوع عادیش برای شما کافیه و نیازی به خرید کابل های shielded گران ندارید. الکی پول دور نریزید! قصد انتقال اطلاعات در سطح گیگابیتی ندارید که نیاز به کابل shield شده ی گران داشته باشید!

همینطوری 40 متر براتون حدود 100 هزار تومن شاید دربیاد برای کابل عادی اگر متری 2 تا 2.5 هزار تومن حساب کنیم.

شما باید بری یه مغازه ای که تجهیزات شبکه های کامپیوتری یا کابلهای مربوطه رو میفروشه و بگید کابل cat-5 میخوام.

والسلام! چقدر بحث میکنید...

اگر cat-5e بگیرید بهتره
    Last edited by Zeitgeist; 26-01-2014 at 20:35.

18. 3 کاربر از Zeitgeist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •