تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 10 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 93

نام تاپيک: چه نوع کابلی بهترین نوع کابل مخابراتی برای اینترنت است؟

داره خودمونی میشه Undisclosed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

به هم دیگه توهین نکنید و این بحث رو همین جا تموم کنید. منظورم این دو تا یوزری هست که خودشون میدونن. اگه میخواید ادامه بدید این بحث رو با پیام خصوصی انجام بدید.
    آقا شما مگه ناظر بخش اینترنت و شبکه نیستی ؟!!

خودت بیا قضاوت کن ببین طرف اومده داره اطلاعات اشتباه به مردم میده بعد هم سطح توهیناش به خانواده دیگران هم که دارن بهش میگن اشتباه میکنه میرسه !

دیگه شما که فرق کابل کواکسیال رو با Twisted Pair میدونی ! بنده هم که به اندازه کافی منبع معتبر واسه حرفام گذاشتم .

قضاوت با سایر دوستان .

2. این کاربر از Undisclosed بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه A'khz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    apache server

پيش فرض

شما برو به فروشنده بگو کابل کواکسیال تلفن ببین عین اون چیزی که عکسش رو گذاشتم رو میده یانه اگه پست های قبل رو میخوندی نوشته ام عموما
    ضمنا جواب دادنش رو میده اگه یه خرده از الکترونیک سررشته داشته باشی متوجه میشی که چرا کابل شیلد دار بهتره و باعث کاهش نویز میشه.
    اون دیگه برمیگرده به بیسوادی فروشنده
    دلیل اینکه گفتم شاید جواب نده چون پهنای باند adsl2 22 MHz هست و موقع زنگ خوردن هم ولتاژ تا بالای 50 ولت میره ممکن هست امپدانس 75 اهمی سیم مشکل ساز بشه .
    یه خورده هم بیشتر از الکترونیک سررشته دارم چون رشتم همینه .

4. 2 کاربر از A'khz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز david-ebi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

با تشکر از همه دوستانم که اطلاعات ارزشمندشون رو با من در میان گذاشتند.واستون از یک کابلی که دارم دو تا عکس میذارم.اولا لطف کنید و بگید که این از کدوم نوع کابلهایی است که نام بردید و دوما آیا این کابل را برای کاری که من میخواهم تایید میکنید یا نه؟از دو دوست عزیزم l30l30y و Undisclosed تشکر ویژه دارم.

در آغاز فعالیت Another Day's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

همین کابلت خوبه ، ما هم شبیه همین استفاده کردیم و مشکلی نداریم ، لازم هم نیست هیچ خرج اضافه ای بکنی.

7. این کاربر از Another Day بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

استفاده از هیچ کدوم از این کابلها هیچ فرقی برای شما ایجاد نمی کنه! می تونید تست کنید! هر کابلی بزارید کار می کنه و تفاوتی خیلی خاصی هم در عدد نوبزتون ایجاد نمیشه! میزان این عدد خیلی خرابتر از این خرفا توی شبکه انتقال تلفن تا درب منزل شما هست که با 5 متر سیم توی خونه شما اتفاقی براش نیفته!
    شما فقط برای اینکه کارت خراب نشه چه شیلد دار گذاشتی چه بدون شیلد دو تا نکته رو رعابت کن!
    1) کابلت از بقل سیمهای دیگر (بالاخص سیم برق!) عبور نکنه! از زیر و روش موردی رد شه مهم نیست ولی در کنار همدیگه نگذارشون توی یکی از این لوله های داخل دیوار!
    2) اون سر کابلها رو که به هم میخوای بچسبونی (منظورم دم دره!) قشنگ عایق کن! حوصله اش رو داری یه ده ساتت وارنیش حرارتی بگیر بکش روش!

کابل کوکاسیال یه کابل Matched هست و بر اساس مقاومت انتن متصل شده بهش در انواع مختلف 300 اهمی و 75 اهمی و .... موجوده! نیازی به استفاده از این کابل برای کار شما نیست! البته شیلد این کابل به خاطر ساختار خاصی که لایه عایقش داره بسیار قوی تر از کابلهای دیگر هست ولی برای همون انتن طراحی شده نه برای این مورد شما!
    شما نهایتا باید Twisted استفاده کنی که گفتم خیلی تاثیر خاصی براتون ایجاد نمی کنه! در هر جال چه توییستد گذاشتید چه کابل معمولی (من بودم می رفتم الکتریکی سر کوچه یه چند متر کابل تلفن ازش می گرفتم!) فقط از کنار سیم برق عبورش ندید! البته عبور هم بکنه اتفاق خیلی خاص نیست ولی ممکنه با روشن و خاموش شدن وسایلتون روی کابل شما اثر هم شنوایی بالایی رو مشاهده کنید!
    Last edited by omiga; 29-01-2014 at 11:52.

9. 4 کاربر از omiga بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

عزیز یه تجربه از خودم که همین مشکل رو داشتم؛ از نظر منم همین کابلی که عکسش رو گذاشتی خوبه.
    در کل باید کابل مسی باشه با قطر به نسبت خوب (خیلی نازک نباشه).
    ببین اگه سیم تلفن معمولی بگیری رشته های داخلش خیلی نازکه و واقعا به شدت وحشتناکی snr افت میکنه
    و آپ شدن مودم خیلی میاد پایین.
    ولی این سیمی که شما داری خیلی خوبه چون مسی هستش و قطر رشته اش از سیم تلفن معمولی بیشتره.
    من از نوع سیم lan استفاده میکنم که 6 رشته داخلش هست و همین روکش آلومنیوم رو داره و شیلد نداره.
    به نظرم شیلددار بهتر باشه ولی خوب گرونتره, شما اگه این سیمی داری رو نداشتی پیشنهاد میکردم بری شیلددار بگیری
    ولی الان که سیم خوب داری دیگه شیلد دار نگیر.
    مشکل اصلی و اصلی هم برای من و هم برای شما فاصله ی ما تا مرکز مخابراتی هست و از شانس ما پایین بودن کیفیت تجهیزات
    مرکز. منم فاصله ی 3.5 کیلومتری تا مرکز مخابراتی دارم. خطم حتی از در خونه بیشتر از 8.5 مگ توانایی کشش آپ شدن نداره
    ولی یکی از همشهریهای ما تازگی snr و اطلاعات خط گذاشت از یه مرکز مخابراتی دیگه در همین شهر خطش حتی داخل
    خونه تا 21 مگ قابلیت کشش و آپ شدن داره. ولی من هیچی نهایت تا 8 مگ بکشه تازه اونم با snr زیر 8....!!
    داداش سیم و اینا مهم هست ولی نه اینکه بخوای باز شیلددار و گرونتر بگیری.
    مشکل قابل حل شدن از طرف ما نیست, از شانسمون از مخابرات دوریم و تجهیزات مرکزش داغونه. من برای خودم خیلی پیگیر بودم
    ولی حل شدنی نبود.
    به هر حال ایشاال... ردیف بشه 6 مگ رو بزنی تو گوشش

11. این کاربر از fastfind بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Zeitgeist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    on the edge of a super-massive black-hole

پيش فرض

شما نهایتا باید Twisted استفاده کنی که گفتم خیلی تاثیر خاصی براتون ایجاد نمی کنه! در هر جال چه توییستد گذاشتید چه کابل معمولی (من بودم می رفتم الکتریکی سر کوچه یه چند متر کابل تلفن ازش می گرفتم!) فقط از کنار سیم برق عبورش ندید! البته عبور هم بکنه اتفاق خیلی خاص نیست ولی ممکنه با روشن و خاموش شدن وسایلتون روی کابل شما اثر هم شنوایی بالایی رو مشاهده کنید!
    برای جلوگیری از افت سیگنال و اثر مورد نظر، کابل ها بایستی به صورت twisted pair کشیده بشن و اصولاً هدف twisted pair که بیش از یک قرن هست بهش پی برده شده همینه.

twisted pair = دو کابل که در طول مسیر به دور یکدیگر پیچانیده شوند.

میزان پیچانیدن و فواصل رو میتونید از کابل هایی که مخابرات تا دم در منزل کشیده تقلید کنید و همانقدر کافیه؛ البته اگر قصد خرید کابل مسی معمولی تک رشته (تلفن) داشته باشید؛ محصولات کارخانه ای مثل کابل cat-5 به صورت پیشفرض درونشون این انجام شده و نیازی به دوباره انجام دادن نیست.

Unshielded twisted pair cable with different twist rates
    Last edited by Zeitgeist; 29-01-2014 at 14:40.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

برای جلوگیری از افت سیگنال و اثر مورد نظر، کابل ها بایستی به صورت twisted pair کشیده بشن و اصولاً هدف twisted pair که بیش از یک قرن هست بهش پی برده شده همینه.

twisted pair = دو کابل که در طول مسیر به دور یکدیگر پیچانیده شوند.

میزان پیچانیدن و فواصل رو میتونید از کابل هایی که مخابرات تا دم در منزل کشیده تقلید کنید و همانقدر کافیه؛ البته اگر قصد خرید کابل مسی معمولی تک رشته (تلفن) داشته باشید؛ محصولات کارخانه ای مثل کابل cat-5 به صورت پیشفرض درونشون این انجام شده و نیازی به دوباره انجام دادن نیست.

Unshielded twisted pair cable with different twist rates
    دوست عزیز این کابلی که من عکسش را گذاشتم بالاخره twisted pair هست یا نه؟یعنی اون رشته های داخلش باید به هم پیجیده باشند؟شرمنده اگه یکمی

آخر فروم باز Zeitgeist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    on the edge of a super-massive black-hole

پيش فرض

دوست عزیز این کابلی که من عکسش را گذاشتم بالاخره twisted pair هست یا نه؟یعنی اون رشته های داخلش باید به هم پیجیده باشند؟شرمنده اگه یکمی
    اگر کابل ها، دو-به-دو به دور یکدیگر پیچانیده شدن یعنی twisted pair هست.

تصویری که شما گذاشتید احتمالاً کابل category 2 محسوب میشه:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

twist rate در این کابل شما کمتر از cat-3 و cat-5e هست احتمالاً ولی به نظرم اگر از کنار کابل های آمپر بالای برق عبورش ندید، مشکلی نخواهید داشت.

15. این کاربر از Zeitgeist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

دوستان کابلی که مخابرات از جعبه تقسیم تو کوچه برای هر خونه ای میکشه تا دم در و تحویل میده فرض کنید که قراره خودم اون کابل رو بگیرم و نصب کنم.یک خط تلفن هم بیشتر ندارم اما مسافتم 72 متر هست.(از جعبه تقسیم مخابرات تا ورودی در خونمون)به نظر شما چه نوع کابلی بگیرم؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •