تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: بررسی هدفون های AKG مدلهای K340 - Q350

داره خودمونی میشه k.pax's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض بررسی هدفون های AKG مدلهای K340 - Q350

با سلام خدمت دوستان

تو این پست میخوام یه بررسی نیمه حرفه ای و با توجه به مقیاس خودم و مقایسه با هدفون هایی که داشتم و صداشون رو گوش کردم واستون بزارم

این بررسی رو مثل بررسی استاندارد سایتهای تخصصی هدفون انجام میدم که خب مسلما بهترین حالت بررسی هست . . .

هدفون های مورد بررسی از برند AKG مدلهای Q350 و K340 هست . . سورس با دو دستگاه گلکسی پلیر 4 و ایپاد تاچ 4 صورت گرفت ( البته بیشتر با گلکسی پلیر بود چون تو تغیرات فرکانس و اکولایزر دستم باز تر بود ) . . . هردو یکبار با اکولایزر Flat و یکبار با تنظیمات دستی تست شدن . .

بریم سر بررسی

اول از K340 شروع میکنم :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشخصات :
    نوع سیستم : دینامیک – بسته
    بازه فرکانس : 11,5 HZ – 23 KHZ
    حساسیت : 122 db
    امپدانس : 16 ohm
    حداکثر قدرت ورودی : 20 mw
    وزن : 3g
    کابل بدون اکسیژن و سوکت 3.5 با روکش طلا

نمرات رو از 10 نمره میدم که یه کم دستم باز تر باشه

لوازم ( 4/10 ) : یه کیف محکم و مناسب و سه عدد سری با سایز کوچیک – متوسط – بزرگ ، نبود گیره و سریهای با سایز بیشتر واسه این هدفون با توجه به قیمتش از معایب این هدفون به شمار میره . . .
    کیفیت ساخت ( 6/10 ) : جنس بدنه ی هدفون از پلاستیک با کیفیت ساخته شده و کیفیت قابل قبولی داره ، جنس سیم هم مناسب هست ولی متاسفانه سیم هدفون به صورت دوخط چسبیده به هم هست که خیلی زود حالت میگیره که این خیلی مناسب نیست . . .
    ایزولیشن ( 5/10 ) – حذف صدای محیط : این هدفون خیلی تو ایزوله کردن صدای محیط خوب عمل نکرد و متاسفانه با کم کردن صدای موزیک به راحتی صدای اطراف رو میتونید بشنوید ، البته صداهای نزدیک و متوسط به بالا رو نه هرصدایی . . .
    میکروفونیک ( 4/10 ) – سایش و برخورد سیم به لباس : با تستی که انجام دادم ( صدای کمتر از 40 درصد ) متاسفانه این هدفون تو این مورد اصلا خوب عمل نکرد ، حتی گاهی اوقات که دراز کشیده بودم و به موزیک گوش میکردم با نفس کشیدن و تکون خوردن و برخورد سیم با لباس کاملا صدای سایش و برخورد رو می شنیدم . . . البته باید بگم این تست داخل خونه روی تخت بود که هیچ صدایی هم نبود
    راحتی ( 7/10 ) : خوب این هدفون با توجه به طراحی کاملا توی گوش راحت هست و گاهی اوقات بعد چند دقیقه استفاده احساس نمی کنید که هدفون داخل گوشتون هست و این عالیه . . . روی سیم هدفون یه ریل کنترل ولوم داره که خیلی کاربردی هست ولی خبری ازدکمه های کنترل موزیک نیست . . .
    صدا ( 6/10 ) : خب من چند تا موزیک از سبک های مختلف رو انتخاب کردم واسه تست ، سافت راک – پاپ – ترنس – امبینت ، صدای هدفون میشه گفت حالت فلت ( flat ) داشت و از عهده ی اکثر سبک ها برمی اومد ، بیس نرم و قوی ارایه میداد به طوری که صدای مید ( mid range ) کاملا توش قابل شنیدن بود و اصلا محو نمیشد ، تو پخش صدای مید هم کاملا خوب عمل میکرد وصدا واضح پخش میشد البته یه کم تومحدوده فرکانس 250 HZ صدا روی بازه ی میانی می افتاد و باعث میشد صدای مید یه کم گرفته و بم بشه والبته این تو همه ی سبک ها به این صورت نبود و بیشتر تو سبک پاپ خودش رو نشون میداد ، البته یه خوبی هم این هدفون داره که وقتی ولوم صدا رو زیاد میکنی با همون توان تمام صداهارو واستون پخش میکنه . . .
    ساند استیج ( Sound stage ) این هدفون به نظرم خیلی باز و فراگیر نبود ، من قبل از این هدفون ، هدفون سونی mh650 و آی بیتس داشتم بین این سه تا این هدفون بهتر عملکرد ( ادیت ) واگر بخوام رتبه بندی کنم : اول K340 - دوم Mh650 - سوم iBeats

ارزش خرید ( 5/10 ) : من قیمت دقیقی از این هدفون ندارم و فکر میکنم حدود 190 تومن تو بازار موجود باشه و با توجه به این قیمت بیشتر از این امتیاز رو من نمیتونم بهش بدم ، تا به این قیمت هدفون های زیادی تو بازار هستن که میتونن با قیمت کمتر صدایی نظیر صدای این هدفون رو ارایه بدن .

خب نوبت هدفون خودم Q350 میرسه :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشخصات :
    نوع سیستم : دینامیک – بسته
    بازه فرکانس : 11,5 HZ – 23 KHZ
    حساسیت : 121 db
    امپدانس : 16 ohm
    حداکثر قدرت ورودی : 20 mw
    وزن : 3g
    کابل بدون اکسیژن و سوکت 3.5 با روکش طلا

لوازم ( 4/10 ) : خب این هدفون هم دقیقا مثل مدل بالایی ، یه کیف + سه سایز سری . . خبری از سایز بیشتر و گیره هم تو این هدفون نیست .
    کیفیت ساخت ( 6/10 ) : این دو مدل هدفون کاملا شبیه به هم هستن ، فقط این مدل از نظر طراحی گرافیکی ( ثبت ارم و نام برند ) از مدل بالایی زیباتر هست ، در باقی موارد هیچ تفاوتی با مدل K340 نداره . . .
    ایزولیشن ( 5/10 ) – حذف صدای محیط : و باز تشابه با هدفون بالایی . خب این تکرار یه کم اذیت کننده هست با اینکه این دومدل نه از نظر اسمی تو یه مدل هستن و نه از لحاظ بازه ی قیمتی . . .
    میکروفونیک ( 4/10 ) – سایش و برخورد سیم به لباس : و دوباره تشابه با مدل بالایی ، در تمامی موارد . . .
    راحتی ( 7/10 ) : این یکی یه کم فرق کرد ! خب از لحاظ طراحی خود هدفون بازهیچ فرقی با بالایی نداره ! ! اما . . . رو سیم این هدفون یه میکروفون تعبیه شده واسه پاسخ دهی به تماس ها و همچنیین دکمه های کنترل ولوم و دکمه پاسخ که با این دکمه میتونید کار دکمه ی بعدی رو ( Next ) شبیه سازی کنید ، البته این دکمه ها رو گلکسی پلیر من کار نکردن . . . !
    صدا ( 7/10 ) : وحالا کیفیت خارق العاده ی AKG . . . اولین باری که هدفون رو تو گوشم گذاشتم کاملا نا امید شدم ! صدای تیز و با یه بیس ضعیف ، بعد که هدفون بالایی (K340) رو گذاشتم تو گوشم صدا ی هدفون خفه به نظر میرسید ! دوباره هدفون خودم رو ( Q350 ) گذاشتم و موزیک مورد علاقم رو اجرا کردم Celine dion – power of love اینجا بود که موهای بدنم سیخ شد ، انقدر صدا شفاف و زنده بود که حیرت زده شدم ، باید بگم دقیقا هدفون مورد علاقه ی من بود ، صدایی زنده و باورنکردنی ، رو حالت Flat این هدفون بازه ی تریبل خیلی زیادی داره که باید به صورت دستی با تنظیم اکولایزر کم کرد ، خب کسی که دنبال هدفون نیمه حرفه ای هست مسلما صداهارو با اکولایزر فلت گوش نمیده وحتی خیلی از کاربرای عادی اکولایزر رو خودشون تنظیم می کنن ، در کل تو مقایسه هام با موزیک های بیشتر این هدفون برتری خودش رو واسه من و با سلیقه ی من نشون داد . خب همونطور که گفتم این هدفون تریبل زیادی داره و خیلی تیز هست ، از طرفی بیس این هدفون نرم و کاملا متعادل هست ، مید هدفون هم طبق توضیحی که دادم فوق العاده عالی شفاف و زنده هست که مهمترین نقطه ی قوت این هدفون همین مید عالی هست که پخش میکنه . .
    در ضمن تست های صورت گرفته ازAtb – Celine Dion – Schiller – inna و چند مورد دیگه با موزیک پلیر های Power amp – player pro – shuttle بود که هرسه به صورت ویجت تو صفحه قرار داده شده بود و لحظه به لحظه صدا تست میشد . . . این هدفون تو ایپاد اصلا خوب جواب نداد چون صدای تیزی داره و هیچ کدوم از اکولایزرهای ایپاد جوابگوی این هدفون نبود وحتما باید به صورت دستی تنظیم کنید ، واسه همین اگر دوستان دستگاهای اپل دارن یا باید جیلبریک باشن واز برنامه های جانبی استفاده کنن یا بیخیال این هدفون بشن ! ساند استیج این هدفون مثل مدل بالایی خیلی باز نیست ولی یه مقدار خیلی خیلی کم بهتر از مدل بالایی هست والبته کاملا جوابگوی نیاز من هست . . .

ارزش خرید ( 6/10 ) : خب با توجه به قیمت حدود 230 هزار تومنی این هدفون یه کم شاید از ارزش خرید این هدفون کم کنه ، با توجه به اینکه گیره نداره ، سری سایز زیادی نداره ، کابلش اگر تو فشار باشه حالت میگیره ، کنترلر ها با همه ی دستگاها ست نمیشه ( البته ممکنه با دیگر اندرویدیها جواب بده ، این مورد رو تست میکنم و اعلام میکنم ) اما صدای مشابه این هدفون رو شاید تو کمتر هدفونی بشه گوش داد ، به نظرم اگر قیمت این هدفون 10 – 15 دلاری از قیمت جهانیش کمتر بود ( قیمت سایت AKG برابر 60 دلار ) ارزش خرید بهتری داشت – البته این واسم سواله که 60 دلار چطور وقتی وارد بازار شده به قیمت 230 هزار تومن فروش میره !

خب دوستان امیدوارم تونسته باشم جوری توضیح داده باشم که برای شما عزیزان مفید باشه ، اگر سوالی داشتید بنده در خدمتتون هستم . . .

در اخر چند تا عکس از Q350 :

Last edited by k.pax; 19-01-2014 at 14:46. دليل: کامل کردن بررسی

2. 13 کاربر از k.pax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

امروز تونستم خیلی کوتاه یه مقایسه بین 4 تا هدفون داشته باشم ، هدفون اصلی اس 3 و اصلی سونی TX که مدل MH 750 هست و K340 و Q350 . . خب مسلما این دو هدفون AKG خیلی برتر از اون دو مدل بودن و تو پخش فرکانسها اصلا دچار مشکل نمیشدن و البته باز بودن ساند استیج و فراگیر بودن صدا تو این دومدل مشهود تربود ، در نهایت باز هم مدل Q350 منو شگفت زده کرد ، واقعا صدای شفافی داره

4. 2 کاربر از k.pax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن MP3 Player t-jays's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

فکر می کنم از معدود کسانی بودید که قول ریویو دادید و به اون عمل کردید
    خیلی عالی بود.
    فکر میکنم بهترین مدل akg که وارد شده k370 هستش و بعد ز اون q350
    موفق باشید.

6. 4 کاربر از t-jays بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Jeff hardy M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

اگه اشتباه نکنم به اینا earphone میگن، نه headphone

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

اگه اشتباه نکنم به اینا earphone میگن، نه headphone
    فکر کنم بهشون هدفون های این ایر میگن . . .

9. 2 کاربر از k.pax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •